Argentinski Pes [Dogo Argentino]

sarci · 357556

sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 08 Januar 2008, 01:41:32
Se mi samo zdi, al se je bejba ze malce naredila? Lustne fotke, tale njen monokelcek ji prov sede :D



McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 08 Januar 2008, 12:54:26
Se mi samo zdi, al se je bejba ze malce naredila? Lustne fotke, tale njen monokelcek ji prov sede :D

Ja ravno včeraj, sva z mojo boljšo polovico :) , malo bolj detaljno proučevala zunanji videz Guaimi. Ugotovila sva, da se ji je glava kr precej razširla (je že dost bolj konkretna) in tudi sprednji del telesa, se je že kar dost razširil (seveda za slabih 8 mesecev, kolikor ima sedaj - na sliki ima slabih 7,5). Upam samo, da ne bo več kej dost zrasla. Bi si želel, da je nižja od mame  ;) - bolj na atija :P ;)

DOGOS DE CALBUCO


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 08 Januar 2008, 14:09:12
No super :) Mam obcutek da bo zrastla v pravo argentinsko lepoticko, no saj pri taksnih starsih tezko zraste v kaj drugega, kajne?
Ima se dovolj casa, da se naredi. Komaj cakam da jo vidim na razstavi, saj pridete ta vikend v LJ ane?



McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 08 Januar 2008, 19:02:46
Ja upajmo, da je ratal dober mix :o (vsekakor pa bi morala biti dobra kombinacija, pri takšnih starših).
Seveda pridemo v LJ, samo bomo samo v soboto (imamo pa v soboto kar 2 razstavi - popoldan še specialko 8))

DOGOS DE CALBUCO


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 08 Januar 2008, 19:15:03
No spica, se vidmo :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #215 : 08 Januar 2008, 19:51:53
Res je lepotička  8)

Kakšna sta pa starša? Se opravičujem če je bilo že kje povedano :-[



McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #216 : 08 Januar 2008, 20:51:21
Mamo poznaš - iz tegale foruma Lucha, od Desobediencie!

Oče pa je Aguara del Litoral. Pa še ena novejša slikca od njega

DOGOS DE CALBUCO


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #217 : 08 Januar 2008, 21:32:31
Mmmm, čudovit  :-* :-*

Pri kateri starosti pa naj bi se glava dokončno izoblikovala? Pa če lahko še kakšno glavico od strani   :-[  ^-^  8)



McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 08 Januar 2008, 23:30:53
Kompletno telo se razvija pri ADjih kar dolgo - nekje do 2 ali cel do 3 let, da se popolnoma razvije.

DOGOS DE CALBUCO


whitedog

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 10 Januar 2008, 19:22:34
Že kaj veste kdaj imate z AD-ji prvo predstavo po ringu,da pridem navijat za vassss :o :o :o :o ;D ;D ;D



McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 11 Januar 2008, 08:34:26
Že kaj veste kdaj imate z AD-ji prvo predstavo po ringu,da pridem navijat za vassss :o :o :o :o ;D ;D ;D
Ja mi razstavljamo v soboto (jutri - 12.01.08) na CACIB Ljubljana in pa še isti dan potem na CAC Specialki.
Sicer to bo že naša 4 razstava, ampak lahko pridete navijat -  navijači so vedno dobrodošli ;).
Tukaj pa še podrobne info: http://www.eurodogshows.com/ANDERE/ljubljana/timetable-ljubljana-2008.pdf
http://www.ljubljana.slo-dogs.com/

DOGOS DE CALBUCO


m.s.

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 11 Januar 2008, 12:54:00
Želim ti vso srečo jutri na razstavi!

Imam eno vprašanje in sicer sem lastnik A.D. (samička) in je pred dvemi tedni tudi skotila majhne dogice; po kolkem času jo lahko peljem na razstavo?




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #222 : 11 Januar 2008, 19:35:26
DA-dogo argentino. ;) Po olkem ko nima več seskov velikih je dlaka Ok, je v kondiciji pravi in so mladičii po domovih tako da vsaj ene 2 meseca ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 11 Januar 2008, 19:41:06
Ko si psica ''opomore'' po leglu, in pride nazaj v formo.



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #224 : 13 Januar 2008, 17:20:22
No in kako je šlo Guaimi? Je pred začetkom specialke tako pridno vadila pred mojim nosom ...  ;D
Mam še vprašanje; tista psica, ki je bila poleg nje v ringu, ko ste vadili (nekupirana); delovala mi je zelo rumenkasta - umazano bela; se to dogaja pri argentincih? pa tko malce preplašeno bitje ...

Pes, ki je bil v defileju mi je bil pa kot harlekin ...


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 14 Januar 2008, 13:36:26
Ja nisem bil ravno navdušen nad sodnikom, ker mislim da ne ravno obvlada. Guaimi je kljub veliki utrujenosti (hvala enako ;D), še vedno bila pri volji sodelovati, za kar me je lepo presenetila. Dobila je oceno perspektivno, za kar res ne morem bit zadovoljen, saj so mi do zdaj vsi drugi sodniki, ocenili Guaimi kot zelo perspektivna - še isti dan na CACIB Ljubljana. Ampak, ko sem bral potem ocenjevalni list in videl navedene bedarije, mi je postalo takoj jasno, da je pač en tak sodnik (tudi ostali, ko sem se z njimi pogovarjal, so povedali, da ima tale sodnik drugačen pogled na DA in da zmagujejo ne ravno favoriti). Pač tak sodnik - nimam kaj - itak pa mi ni naredil nobene škode, saj bom z Guaimi še le na naslednji razstavi med Mladimi, ko bo šlo zares (bo pa med najmlajšimi v tem razredu, tako da bo spet pestro  ;)).

Glede psice, s katero si naju opazila v ringu z njo, sva z Guaimi pomagala, da bi se malo privadila druščine (beri, da ne bi sama tekala po ringu). To je bila za njo 1 razstava (je pa nažalost že 9 mesecev stara), poleg tega pa je še za enkrat tudi zelo plašna. Glede barve pa težko rečem - nekaj je lahko to, da je bila mogoče malo umazana (neoprana) - no čeprav Guaimi tudi ne skopam, ko greva na razstavo, pa je vseeno bela  ;). Lahko pa da ima drugačno hrano (brikete), katera lahko tudi obarva dlako malo drugače.

Zadnjega vprašanja pa ne ravno razumem, kaj bi hotla :-\

DOGOS DE CALBUCO


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #226 : 14 Januar 2008, 15:16:19
No in kako je šlo Guaimi? Je pred začetkom specialke tako pridno vadila pred mojim nosom ...  ;D
Mam še vprašanje; tista psica, ki je bila poleg nje v ringu, ko ste vadili (nekupirana); delovala mi je zelo rumenkasta - umazano bela; se to dogaja pri argentincih? pa tko malce preplašeno bitje ...

Pes, ki je bil v defileju mi je bil pa kot harlekin ...

Jaz vem za eno tako argentinko, ki že skoraj mešanka z labradorcem deluje ime pa ji je Cindy-psica pa je odrasla. Lahko je malenkost bolj rumenkasta zaradi nerednega krtačenja, tuširanja..

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #227 : 14 Januar 2008, 23:49:03
Samca, katerega sem gledala je bil sicer bele dlake, sam je imel pa ogromno vidnih črnih oz. temnejših pik po telesu in je zgledal malo dalmatinsko.

Guami je bila proti tisti psici snežno bela in videlo se je, da veliko delaš z njo.  :)

Sem pa firbčna - kaj točno se pa sodniku ni dopadlo?


Lp, Sanja


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 15 Januar 2008, 09:52:38
Aha, zdaj vem katerega samca misliš. Ta je lep, vendar pa ima res zelo močno pigmentacijo po telesu - ti črni flekci po telesu, pa so samo na koži, kar ni prepovedano. Je pa res, da so pri njem dokaj veliki in zelo močno obarvani.

Ja, res veliko delam z Guaimi, ker je to nama obema v veliko veselje.

Sodnik je drugače v opisu pohvalil marsikaj pri Guaimi (lepo gibanje, drža, razmerje glava - telo, pigmentacijo), vendar pa je zraven napisal tudi nesmisel, kot je "še v razvoju" ??? (kolikor vem, je Guaimi v razredu najmlajši, pa to ne zato, ker je že popolnoma razvita, ampak zato, ker se še razvija in še ni stara niti 9 mesecev, da bi bla v razredu mladih - pa še tam se vsi še na veliiko razvijajo >:( ). Drugi nesmisel pa je ta, da je napisal, da ima svetlejše oči (res je, da ima svetlejše, ampak so čisto v standardu in tudi v standardu lepo piše, da so dovoljene barve oči od lešnik rjave, do temno rjave). To pa pomeni, da zaradi tega ne sme zbijati ocene (kar pa je edino to doprineslo, da je dobila oceno perspektivno, namesto zelo perspektivno, saj je vse drugo pohvalil). Svetlost oči, lahko samo vpliva takrat, kadar ima sodnik na ocenjevanju 2 psa (lahko tudi več), med katerima se odloča, ker sta oba njegova favorita. Takrat dobi boljšo oceno tisti, kateri ima temnejše oči, boljšo pigmentacijo na predpisanih mestih...
Torej po vsem tem lahko samo zaključim, da tale sodnik nima pojma (pa naj reče kdorkoli, kar pač hoče). Jaz nisem sodnik, se pa kar dobro spoznam na standard in sojenja te pasme, saj me to tudi zanima - motiti se je pa seveda človeško ;)

DOGOS DE CALBUCO


m.s.

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #229 : 15 Januar 2008, 10:05:37
Ciao,

kaj imaš kakšne slike iz razstave, bi ti bil zelo hvaležen če jih daš na forum?

L.P.



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #230 : 15 Januar 2008, 11:45:13
Ah, ne sekiraj se zaradi te ocene; veliko sodnikov dejansko sploh ne pozna razvoja pasme; poznajo le standard, ki velja za odrasle, razvite pse. Treba je pač malce vedeti, da se mlademu psu enostavno ne more soditi kot odraslemu.


Lp, Sanja


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 15 Januar 2008, 13:22:17
Jaz vem za eno tako argentinko, ki že skoraj mešanka z labradorcem deluje ime pa ji je Cindy-psica pa je odrasla. Lahko je malenkost bolj rumenkasta zaradi nerednega krtačenja, tuširanja..
Čara, zakaj natancno se ti zdi da je Cindy ze skoraj mesanka z labradorcem? Me zanima tale opazka res.

Guaimi je pa itak lepoticka :)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #232 : 15 Januar 2008, 13:29:49
Ok,malo blesavo vprašanje( ::)),samo me res zanima  :-[
Kako lastniki argentincev ohranjate to bleščečo belo barvo?(brez vanisha ali persila verjetno  :D)  In kakšno hrano uporabljate,da dlake ne barva?



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #233 : 15 Januar 2008, 16:54:32
O glej kdo se nam je pridružil :o Pozdravljena oba McChrista  ;)
Mala pupika je pa že toliko zrastla, da je skoraj ne bi prepoznala  ;D Jo že dolgo nisem videla v živo, bo treba nadoknadit. Enega cmoka na njen nos!

Lp :)


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 15 Januar 2008, 21:48:38
Sarci
Guaimi pravi :P

Nyssa
Nč posebnega ne delamo mi z Guaimi, da ohranja tako dlako. Vse kar je, ji redno čistimo tačke po sprehodih ali norenjih (samo z vodo), kadar pa se igra s katerim psom, pa je ponavadi potrebno še ostale dele telesa umit (ampak spet samo z vodo - do zdaj sem jo samo 1X kopal s šamponom). Danes ko smo prišli nazaj iz norenja (več kot 1 uro, so Lucha in Guaimi norele kot nore ;D), je Guaimi prestopla k črnskim Argentincem. Samo glava je bila še bela, ostalo pa čisto temno rjavo (brez pretiravanja) :o  Ampak voda dela čudeže ;)
Hranili smo jo do malo več kot 5 mesca z RC (do 5 mesca z RC Bodydog Ultra Sensible, potem pa z RC Junior Maxi), sedaj pa smo na Chicopee od njekje 6 mesca dalje. Pa približno 2X mesečno, dobi porcijo govedine (malo surove, ostalo pa ji rahlo popražim in serviram toplo :D). Ravno včeraj, sem pripravil tako pojedino za obe (tako Lucho, kot Guaimi). Sedaj me imajo še rajše ;D

Skogkatt
Ja seveda se bo potrebno kej videt  :P, mi smo velikokrat na KD Velenje - pridi in bomo kakšno rekli 8)

DOGOS DE CALBUCO


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #235 : 15 Januar 2008, 22:49:18
Ma ja, tudi jaz sem pogosto na poligonu  ;D Med tednom ponavadi ob 12. ko sem 1 uro prosta ;) Ko grem iz službe je namreč že tema pa mi ni sama tam za biti ;D Se bomo že še srečali, zdaj ko je Guaimi že dost velika za mojega norca, da bosta lahko divjala :)

Pozdravček vam trem!


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 16 Januar 2008, 14:44:42
Pripomba - trenutno smo 4-je :o (mama Lucha je na obisku  ;))

Pozdravček tudi nazaj :P

DOGOS DE CALBUCO


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #237 : 16 Januar 2008, 17:18:39
Čara, zakaj natancno se ti zdi da je Cindy ze skoraj mesanka z labradorcem? Me zanima tale opazka res.

Guaimi je pa itak lepoticka :)

A imava v mislih isto psico? Ta Cindy o kateri govorim je tudi po mnenju drugih "labradorska". Saj ne, da je blazno podobna, ampak dlaka ni taka kot mora bit, videz pa tudi ne. Mogoče je samo takrat bila neskopana, nenegovana in je bila zaradi tega še dodatno rumena. Če najdem slike, jih nalepim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 17 Januar 2008, 00:46:40
Najbrz mislis Chuckovo sestro Cindy, stara je 4 leta oz bo konec januarja, pred kratkim je imela leglo.. če je to ta o kateri ti govoris, potem misliva isto psicko.



whitedog

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 17 Januar 2008, 20:00:45
Glede sodnika pa vam dam čisto prav res "bebec",le kako je tako ocenjeval.

Kar se dogaja na razstavah,pa bi morali resnično kaznovati,no meni so se nekateri lastniki DA, predvsem "južni bratje"resnično zamerili saj so pred vstopom v ring ubožčke kar tepli s povodcem ali roko,pa saj ni čudno da so bili bolj plašni kot drugi.
Sploh na oko videti je imel gospod iz Splita najlepšega psa(otišanci na nogi) >:(