Argentinski Pes [Dogo Argentino]

sarci · 357666

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #300 : 27 Februar 2008, 21:32:06
Kolikor je meni znano je bil BOB pes z monoklom, nevem pa koliko je tocna informacija in kdo je pes ker me ni bilo tam.
Tole kar ste citirali je pa jasno, kako potem da je sodnica delala mimo tega?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #301 : 27 Februar 2008, 21:46:49
- pod profilom višine in teže, sodnik mora biti strikten standardu, zato ker A.D. je pes za lov na veliko divjad in zmanjševanje višine in teže ga omejuje (zmanjša učinkovitost) pri lovu.
Saj je jasno, da je prevelik in pretezek pes manj okreten, torej.. Poleg tega bos prav iz Vianinijeve vzreje tezko videl "gigante".
 
Drugace pa nevem kaj tocno hoces povedati, po eni strani pises da se ni za obremenjat s standardom, po drugi pa o gigantizmu ki ti kolikor sem razbrala ni vsec ampak gigantizem je po standardu "napaka", ne? Poleg tega standarda niso napisali zgolj samo zato ker je bilo nekomu dolgcas pac pa ravno zato da se ve kaj je Dogo in kak naj bi bil.

Lahko pa sicer Vianini o standardu pise kar hoce, kolikor pravi bolj prisega na funkcionalnost-po drugi strani pa psom ne slika kolkov, koliko je torej lahko "funkcionalen" pes z displazijo ce jo ima..?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #302 : 27 Februar 2008, 21:59:49
- pod profilom višine in teže, sodnik mora biti strikten standardu, zato ker A.D. je pes za lov na veliko divjad in zmanjševanje višine in teže ga omejuje (zmanjša učinkovitost) pri lovu.
Pa tole..ZATO pa je visina manj od 60 cm ze po starem standardu napaka.

Debe ser descalificado todo dogo adulto, sea macho o hembra, que tenga menos de 60 centímetros de alzada

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 27 Februar 2008, 23:17:12
Saj je jasno, da je prevelik in pretezek pes manj okreten, torej.. Poleg tega bos prav iz Vianinijeve vzreje tezko videl "gigante".
 
Drugace pa nevem kaj tocno hoces povedati, po eni strani pises da se ni za obremenjat s standardom, po drugi pa o gigantizmu ki ti kolikor sem razbrala ni vsec ampak gigantizem je po standardu "napaka", ne? Poleg tega standarda niso napisali zgolj samo zato ker je bilo nekomu dolgcas pac pa ravno zato da se ve kaj je Dogo in kak naj bi bil.

Lahko pa sicer Vianini o standardu pise kar hoce, kolikor pravi bolj prisega na funkcionalnost-po drugi strani pa psom ne slika kolkov, koliko je torej lahko "funkcionalen" pes z displazijo ce jo ima..?


Jaz sem se tu malo izgubila, ne morem pa mimo omembe Vianinijevih psov. A to naj bi bil standard? Njegovo ravnanje s psi? Pa pogoji v katerih živijo psi in kako "delajo"? Hm, koliko pa vas je že bilo pri njem osebno, videlo, kako psi živijo in z njim spregovorilo v živo par besed, spoznalo pse, mladiče, ki jih ponuja itd. Res, sem malo izven te DA scene, samo tole me je pa pogrelo tako, da ne znam povedat oz. raje ta trenutek ne bom, ker bi me bile same zvezdice. (Deso, ne leti nate, želim pa mnenja ostalih)?


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #304 : 28 Februar 2008, 08:51:27
In po njenem mnenju ima Guaimi kolk, 15% ?  ::) Ni to malce težko določit, glede na to, da je pes še v razvoju?


Kolikor sem jo jaz razumela (ko sem se po ocenjevanju pogovarjala z njo) je ni zmotil monokel, ampak črne pike po trupu.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #305 : 28 Februar 2008, 11:22:54
Mal Tulinih slikc:












Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 28 Februar 2008, 11:46:56
Kar močna baba je postala.  :)

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #307 : 28 Februar 2008, 14:18:06
Lepoticka :)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #308 : 28 Februar 2008, 15:47:41
Nastja, a si ti Martinova punca? On ima namrec Tulo v solastnistvu z mano ;) Ce ja, si zadolzena za objavljanje slik tule ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #309 : 28 Februar 2008, 16:25:29
Neee, moja sestra je punca od Martina  :) bom ji rekla naj zrihta še več slikc pa bom jih še dala gor  :)



McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 28 Februar 2008, 18:52:33
Kolikor je meni znano je bil BOB pes z monoklom, nevem pa koliko je tocna informacija in kdo je pes ker me ni bilo tam.
Tole kar ste citirali je pa jasno, kako potem da je sodnica delala mimo tega?
BOB je dobila psica - samo ne vem imena, drugi pa je bil pes  monoklom - to je tudi bila pravilna ocena, v tem primeru, saj je bila psica veliko lepša in bolje grajena, kot samec (samo na žalost, je BOB potekal samo med njima  ???)

DOGOS DE CALBUCO


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #311 : 28 Februar 2008, 19:03:00
Kolikor sem jo jaz razumela (ko sem se po ocenjevanju pogovarjala z njo) je ni zmotil monokel, ampak črne pike po trupu.
Tako je, ni je motil monokel - če bi jo to motlo, potem bi pa res totalno znorel in Guaimi z mano  :o (saj njen monokel pri njej, nikakor ne pokrivai 10% velikosti glave).
Diskvalifikacija je bila zaradi pik po telesu (ampak ona jih je hotela videti in videla, kot obarvana dlaka, kar pa ni nikakor res >:(). Pa seveda Guaimi res nima veliko pik po telesu!
Moram pa povedati še nekaj, da se bolj ali manj zelooo težko najde AD, kateri ima pravilno pigmentacijo (obroba oči, nos, obroba gobca) in kateri potem ne bi imel nobene pike na telesu (seveda tukaj govorim o zelo dobri in močni pigmentaciji na pravlnih mestih in o pigmentaciji kože na telesu - ne dlake, kot jo nekateri vidijo).
Dober primer tukaj je npr, Khan. On je dejansko čisto bel AD, ampak je pri njemu ravno to, kar sem omenjal in sicer zaradi tega, ima slabšo pigmentiranost tistih delov, katere bi moral imeti.

DOGOS DE CALBUCO


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 28 Februar 2008, 19:59:11
Če jo pike motjo, kaj bi šele Brutusu naredila ženska.  ;D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #313 : 29 Februar 2008, 20:07:47
Ista bejba sodi D.A. v Splitu ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #314 : 29 Februar 2008, 20:28:02
Evo, še nekaj Tulinih slikc imam.
















A ni lušna v hlačkah


To je noroooooo!!!


Uživancija sto na uro


Očitno je našpidirana do kraja




Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #315 : 01 Marec 2008, 13:32:02
Ja, to s hlackami mam, fletna ;D Baje niso dolgo trajale.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 05 Marec 2008, 11:01:45
Faca tale Tula ;)

DOGOS DE CALBUCO


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #317 : 05 Marec 2008, 15:21:08
Eni znajo pa uzivat..Guasca, pridkana pupika :P


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #318 : 05 Marec 2008, 20:48:45
..in Guasca sefica


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 05 Marec 2008, 21:49:34
Kaj je lepa tale Guasca - upam da se kmalu zmenmo za kako srečanje pri Renati in da nas obišče tudi Guasca :P

DOGOS DE CALBUCO


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 05 Marec 2008, 22:11:17
Ful je lepa! A na tisti 3. sliki v albumu je tut ona? Se mi zdi v glavo/faco ful Luchi podobna.  :)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #321 : 05 Marec 2008, 23:08:12
Cela je Luchina, kot da bi jo prekopiral ;)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 06 Marec 2008, 10:48:05
Cela je Luchina, kot da bi jo prekopiral ;)
Samo je čist res ja :P
Taka mlada Luchika je  8)

DOGOS DE CALBUCO


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #323 : 10 Marec 2008, 14:56:35
Pa se eden od Luchinih fantkov ;)


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #324 : 11 Marec 2008, 07:09:28
 :o Kaka mrcina 8) Pa prav paše v ambient bel porcelan, noži :o rdeče usnje. Madona se ma fajn :o




Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #325 : 11 Marec 2008, 07:29:28
Pa se sam men zdi, al majo vsi te Luchine učke?  :)
Guasca je pa čudovita...


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 11 Marec 2008, 18:04:33
Čaw,

WAAAW  :o , kakšen lepotec,

L.P.P. Špela



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #327 : 12 Marec 2008, 22:27:28
Ko ze lepim podmladek..so mi se Savo poslali iz Madzarske


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #328 : 12 Marec 2008, 23:07:17
No potem pa tukaj zraven vsekakor sodi tudi Guaimi  8)- ravno danes ima (skupaj s svojimi brati in sestricami) 10 mesecev :P


DOGOS DE CALBUCO


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #329 : 13 Marec 2008, 07:50:36
Cela šefica  ;D


Krasni so vsi  :-* :-*