Argentinski Pes [Dogo Argentino]

sarci · 357533

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #600 : 14 April 2009, 19:53:41
A 'ma tal psička ušesa kupirana na različno dolžino? :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #601 : 14 April 2009, 21:48:18
Jao, neverjetno, kaka vprašanja postavljate nekateri.
A lahko malo več profesionalnosti pa gremo nevem, o čem konkretnem razpravljat?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #602 : 15 April 2009, 00:06:13
A ste prašičke lovil?

Drugače pa full dobre fotke. Ste užival 100/h 8)
Tudi, tam je sicer pestro živalstvo..divje svinje, Capibare, Pecariji, Pasavci, Nanduji (zgoraj na slikah), celo Flaminge je mimo prineslo.. :)
Sem pa enkrat vmes nekoga šla nekoga počakat na letališče v BsAs in so let čakali gospodje nemški zeleni bratje, vsak s po dvema na novo zloščena jelenovima rogovjima, tako zelo ponosno so se držali in razkazovali (res jih je bilo eno samo rogovje ;D ), kasneje pa sem izvedela da gre za ograjene parcele kjer ni šans da ne ustreliš, pol pa pač trofejco neseš domov :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #603 : 15 April 2009, 00:16:57
-

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #604 : 15 April 2009, 19:49:33
A 'ma tal psička ušesa kupirana na različno dolžino? :D

Jao, neverjetno, kaka vprašanja postavljate nekateri.
A lahko malo več profesionalnosti pa gremo nevem, o čem konkretnem razpravljat?

Če smo pikolovski, simetrični sigurno nista. Ker tako je nemogoče odrezati! Človeška roka je preveč nenatančna za takšne reči. ;D Sta pa verjetno na pogled identični, kar je pa povsem zadovoljivo. :P



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #605 : 15 April 2009, 20:23:38
Se mi pa zdi da posamezniki na tehle forumih samo prežijo na kakega kupiranega psa, manjka pa konstruktivnih razprav. 
Je treba še malo izven interneta pokukat pa se spravit na profesionalnejšo raven, če se že komentira vzrejne pse-pa tu ne mislim lepih učkov pa srčkanih pogledov. Če pa so komentarji o uhljih vse kar se premore..je to pač žalostno in bi bilo bolje pasemske teme zaobiti :)


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 15 April 2009, 20:51:04
Čestitke za novo pridobitev!

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #607 : 15 April 2009, 21:45:39
Se mi pa zdi da posamezniki na tehle forumih samo prežijo na kakega kupiranega psa, manjka pa konstruktivnih razprav. 
Je treba še malo izven interneta pokukat pa se spravit na profesionalnejšo raven, če se že komentira vzrejne pse-pa tu ne mislim lepih učkov pa srčkanih pogledov. Če pa so komentarji o uhljih vse kar se premore..je to pač žalostno in bi bilo bolje pasemske teme zaobiti :)



Če bi želela tukaj same strokovne komentarje, potem jih verjetno ne bi bilo več kot 5 na leto in bi tema bolj kot ne samevala. ::)
Zelo težko je biti strokovnjak za ENO pasmo, kaj šele za več. Zato je pričakovati, da bodo tukaj pisali samo tisti, ki se spoznajo na DA-je, malo preveč. Ker teh niti ni veliko v Sloveniji, pa še vsi ne sodelujejo na forumih. Je pa že večkrat in velikokje povedano, da je BK za te stvari precej boljši. Posledica tega pa je, da imajo v Srbiji precej več teh psov, kot pa mi.
Tako da ne vem kaj je narobe, če se človek malo oglasi in pove par stvari, če le ne pljune preveč vstran. Ne morem pa komentirati njene zgradbe, vrata, glave, hrbta, ker se na to pač ne spoznam in nisem edini.



P.S. ma pa lepe učke 8) :P



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 15 April 2009, 21:52:14


Pa še nekaj me zanima.
Tisti pes na levi strani ko stoji. Ali se vidi tako, ali ima v resnici takšno hrbtno linijo. Ker takšnega vihra se še Nagan ne bi sramoval. ;)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #609 : 15 April 2009, 22:29:29
Ne vem sicer, kaj naj bi bil strokovni komentar, ampak meni osebno psica sploh ni všeč. Je hrtolika. Kot mnogo DA, ki se vozijo v Slo... Kot da smo eno zbirališče tega, kar drugje ne pali... Sorry, meni to ni všeč, niti najmanj.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #610 : 15 April 2009, 23:20:17
Yo, hrtolika? Potemtakem so psice ki so trenutno top v Argentini Borzojke ;D

Vohlec (error?), imaš prav, Brutina hbrtna linija je slaba, pa saj ne mislijo da imajo bogvekaj. Dela pač, one of many in nihče se ne obremenjuje s tem.



Btw, Yo..vedno pozabim vprašati..kje je pa Chopper?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #611 : 16 April 2009, 05:58:11
Kako radi eni čakate, da lahko udarite, pa čeprav samo zato, ker ima nekdo drugačno mnenje. Anede, Maja?

Btw, Yo..vedno pozabim vprašati..kje je pa Chopper?

Ga nimam več, če te že toliko zanima.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #612 : 16 April 2009, 06:32:24
O, smo zgodnji :) Nič, samo zanimalo me je (tole s čakanjem in udarjanjem lahko kvečjemu sebi pripišeš) -sem iskala po forumu, pa nisem našla. Mi je bilo čudno da je za miš ko pogine odprta tema, on pa je izginil nekam potiho. Ampak nema veze. Bom spet jaz tagrda, ko bom rekla preveč.
Mi je pa všeč da si tukaj vsaj kolikor toliko direktna, čeprav verjamem da je za mojim hrbtom še marsikaj. Pač, psica ti ni všeč, izrazila si svoje mnenje, jaz sem ti v zvezi z njo odgovorila že v prejšnjem postu. Če si mnenja da je hrtolika, ti jaz pač ne morem pomagat.

Sicer pa vohlec, še zdaleč ne pričakujem "strokovnih komentarjev" in je prav luštno, če se v temo javi tudi kdo ki s pasmo nima nobene zveze ;D Ampak tako vprašanje, zraven pa režeč se smajli je malo čudno zastavljeno, ne?
Kako je hecno da se javljam na več forumov, pa se eni oglasite samo tule :)

Zdaj gremo pa na pot, vmes mogoče kako sliko bande prilepim. Nimam najboljšega fotkiča trenutno, pa pol v gibanju to ni to.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #613 : 16 April 2009, 06:42:56
O, smo zgodnji :) Nič, samo zanimalo me je-iz večih razlogov. Mi je bilo čudno da je za miš ko pogine odprta tema, on pa je izginil nekam potiho. Ampak nema veze. Bom spet jaz tagrda, ko bom rekla preveč.
Mi je pa všeč da si tukaj vsaj kolikor toliko direktna, čeprav verjamem da je za mojim hrbtom še marsikaj. Pač, psica ti ni všeč, izrazila si svoje mnenje, jaz sem ti v zvezi z njo odgovorila že v prejšnjem postu. Če si mnenja da je hrtolika, ti jaz pač ne morem pomagat.

Ja, smo zgodnji, ker služba kliče.
Kako je "izginil" Chopper vedo tisti, ki so z mano v kontaktu in, ki so ga poznali. Ne vem, zakaj bi tebi razlagala o nekem psu, ki ga ne poznaš? V bistvu bi te moralo brigati ravno toliko kot "za pač eno miš". Oziroma verjetno že kaj veš, sicer ga ne bi "ven privlekla", anede?
Maja, kolikor me poznaš, sem vedno direktna, zato mi za tvojim hrbtom ni treba ničesar razpredat. Niti nimam kaj, ker me: 1. ne zanima, kaj počneš; 2. nimam kaj razpredat, ker nimam pojma, kaj počneš; 3. se nimam časa s tem ukvarjat.
Če te je zabolelo to, da mi psica pač ni všeč, kaj naj? Sploh ne vem, zakaj te to tako žuli. Je bilo samo moje osebno mnenje oz. moj pogled na pasmo.
Če te pa tako zelo zanima, kako je bilo s Chopperjem, imaš pa 2 možnosti. Ali se naprej "posvetuješ" na sistem "rekla-kazala" ali pa me direktno vprašaš. V primerni temi ali pa na zs. In ti bom tudi direktno odgovorila. Zaenkrat to še zmorem.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #614 : 16 April 2009, 06:50:00
Oziroma verjetno že kaj veš, sicer ga ne bi "ven privlekla", anede?
Nak, na sosednjem forumu je tvoja hčerka napisala da imate dva psa, Habibija in Laylo :)
Maja, kolikor me poznaš, sem vedno direktna, zato mi za tvojim hrbtom ni treba ničesar razpredat. Niti nimam kaj, ker me: 1. ne zanima, kaj počneš; 2. nimam kaj razpredat, ker nimam pojma, kaj počneš; 3. se nimam časa s tem ukvarjat.
Pa lažeš tudi. Je bilo kar pestro ta leta do še pred ne tako dolgo nazaj, pa mi je verjetno še kaj ušlo.

In ne delaj si utvar, da me tvoje mnenje žuli..ga imaš vso pravico izraziti ;)



Zdaj pa res letim :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 16 April 2009, 07:07:14
A tako.
No, kar se pa laži tiče pa mislim, da za kakšne moje "ocene" psov ipd. itak veš tudi direkt od mene, brez raznih dodatkov ob čveku, anede?
Kakor tebi ljubo.


mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #616 : 16 April 2009, 07:23:22
Kaj je hrtolika?



vohlec

  • *
    • Prispevkov: 399
    • Točke: 0
Odgovori #617 : 16 April 2009, 07:50:35
Po moje mora biti vsaka psica vsake pasme hrtolika - vsaj v primerjavi s samci! Tudi angleška buldoginja, ne sme izgledati tako kot angleški buldog.
Zame mora imeti psica samo 2 stvari. Da je kolikor toliko korektno grajena in da ima plemenitost. Že na daleč mora izžarevati ženskost, eleganco, dolg vrat, glavo kot se spodobi za žensko... Ker njene napake, če le niso prevelike, popravlja samec. Samec mora pa biti robusten, s težko glavo, izžarevati mora moč, imeti močne kosti,..
Ker nikoli se ne išče samice samcu, ampak vedno samca samici. Hecno bi bilo, če bi samcu izbirali samico, da bi popravljala njegove napake. Saj pa je menda ne bo on kotil. :) Pa tudi ni dovolj, da za samico poiščemo samca, ki ima lasnosti, ki na samici manjkajo. Ker ni rečeno, da bo samec prenesel te svoje gene naprej. Lahko ima npr. popolno glavo, ampak če ni dober prenašalec na potomce, to vzreditelju ne koristi ravno veliko. Zato pa obstajajo rodovniki. Ampak tisti papir, če imaš samo papir, ti ne pove prav NIČ. Ker le z analiziranje preteklih generacij, lahko ugotoviš kakšne lastnosti so prenašali dedki in babice na svoje potomce. To delo pa ni ravno lahko. Zato sem prej rekel, da ni biti lahko strokovnjak že za eno pasmo, kaj šele za več.
Zame je samec vreden toliko, kolikor je vreden njegov povprečen mladič.

Vohlec (error?)
;)



McChrist

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #618 : 17 April 2009, 12:51:49
Vidim, da se je kar vnela razprava - zanimivo :-\
Najprej me zanima, o kateri psici teče "vroča" debata (omenjane so namreč 2 - ena je na sliki z drugimi, druga pa je mlada 6,5 mesecečna psička)?
Takoj za tem pa me zanima - tako kot je že vprašal Mi2ni3 - kaj naj bi točno pomenilo "hrtolika" (vprašanje za Yo) in če se ta izraz uporablja za mlado psičko? Namreč vem, kaj naj bi pomenilo "hrtolika" ampak ne razumem, da lahko to izjavo nekdo poda za slednjo, ker je namreč res zelo korektna in ženstvena mlada psica, katera nima ne ukrivljene hrbtenice in niti ni presuha - konstitucija telesa (robustnost), se še niti ni začela razvijat, da sploh ne govorim o času, ki je potreben za takšen razvoj (do 3,5 let, se razvijajo argentinci). Tako da pri tej starosti se sploh ne moremo pogovarjat o tem 8)

DOGOS DE CALBUCO


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #619 : 17 April 2009, 12:55:45
Hehe, BK praviš..v D.A. temi se tam praktično vsaka debata prevrže v klanje. Žalostno, ljudje se delijo v klane in tolčejo en po drugem.



Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #620 : 17 April 2009, 13:06:24
Hehe, BK praviš..v D.A. temi se tam praktično vsaka debata prevrže v klanje. Žalostno, ljudje se delijo v klane in tolčejo en po drugem.

Ne samo v temi o DA ampak zgleda kar v večini tem ::) Diskusije praktično ni gre samo za to kdo ima večjega, boljšega, ...  >:D ::)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #621 : 17 April 2009, 14:28:30
No, bom pa še jaz izrazila moje popolnoma laično mnenje.
Meni je psica res zelo všeč, deluje nekako "lažja"-ne vem točno kako bi se izrazila.
Obožujem DA, bi si pa zase sigurno izbrala točno takšen stil psičke.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #622 : 17 April 2009, 16:15:36
Spet eno "ušesno" vprašanje  ;D Kako imajo pa to v argentini porihtano? sploh kdo ne kupira?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #623 : 17 April 2009, 16:23:07
Da se razumemo, v ušesa se nisem vpiknila, ker bi bila kupirana-pravzprav mi je to postalo vseeno.  ::) Mi je pač padla v oko nesimetričnost dolžine ušes (pač imam oko za detajle).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #624 : 18 April 2009, 09:56:57
Spet eno "ušesno" vprašanje  ;D Kako imajo pa to v argentini porihtano? sploh kdo ne kupira?
Večinoma so kupirani.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


dynamit

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 21 April 2009, 10:31:50
zdravo svima, ja sam vlasnik dogo argentino, ustvari imam odgajivačnicu El Perro Bianco sada samo da se predstavim, a poslije ću da postavim slike od mojih pasa i pasa iz mog uzgoja. ;)



dynamit

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #626 : 21 April 2009, 11:03:06
evo slikice beba iz kombinacije Enigma El Perro Bianco ( CH Viktor Divina Fortitudo x CH Lola aka Bjanka) i Diamond Dragon El Perro Bianco ( Esperanza od Marjanovića x Brutus de la Cocha)

By najda



dynamit

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 21 April 2009, 12:00:37
bebice Enigma El Perro Bianco (CH  Viktor Divina Fortitudo x CH Lola aka Bjanka) i Diamond Dragon El Perro Bianco ( Esperanza od Marjanovića x Brutus de la Cocha) oštenjene 4.4.2009.g.

By najda



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #628 : 21 April 2009, 12:05:10
Maja, čestitke za mrcino.

Yo, mene bi pa zanimalo, kako naj bi po tvoji oceni izgledala psica te starosti. Internet je poln fotk, tako, da verjetno ne bi smelo biti pretežko.

Maja in Yo, kaj pa pravi standard?


dynamit

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 21 April 2009, 12:14:06
predstavljam cure

By najda

By najda

By najda

By najda
dečke drugi put, ima 8 beba 4 dečka i 4 cure