Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 354460

kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #90 : 15 Avgust 2007, 16:03:06
Cene v Franciji so od 500eurov dalje ( se mi zdi). Pomoje se najdejo tudi psarne, ki prodajajo kvalitetne kotone po 1500eurov tako kot v Slo in tudi kvalitetne kotone po 700eurov. Je pa v Franciji cel kup psaren in nisem bila v kontaktu skoraj z nobeno ( večinoma mi noben ni odpisal).


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #91 : 15 Avgust 2007, 17:08:56
ppetra kako pogosto kopaš svojo Lotty?

Loti kopam recimo tam enkrat na mesec. Zadnje čase tudi na dlje ker sem imela zadnje mesece s česanjem malo težav (nisem in nisem si vzela časa za Loti) in ker ni bila razčesana je nisem mogla skopa. Zelo pomembno je da je coton pred kopanje čisto razčesan, ker če ni se iz majnhih vozličkov med kopanje naredijo samo še večji, kar pomeni več dela, pa še za dlako ni dobro.
S tem ko se delajo vozlički in bolj ko so zavozljani se potem z razčesavanjem vozlov potrga veliko dlake in to se pozna na celotnem izgledu psa, če pa je pes razstavi, je pa potrebno bit še bolj priden kar se tiče česanja, žal sem se jaz to naučila na svojih napakah. Je pa najbolj kriza ko se cotončkom menja dlaka iz "mladičkove" v odraslo. Skratka, česanje je pri cotonih, če želimo imet takega psa kot mora coton bit, potrebno skoraj da vsak danj. Je pa malo odvisno tudi od tipa dlake in če imate srečo je lahko vaš cotočnček med tistimi, ki nimajo tako zahtevne dlake in se dlaka ne vozlja tako pogoto, ter si lahko privoščite manj pogosto česane. Žal moja Loti ni med temi cotončki.

... Ali se cene v Sloveniji kaj razlikujejo če je kuža kupljen pri registrerani psarni ali pa pri nekem človeku (seveda pri človeku, ki je imel rodovniško leglo, da ne bo pomote), ki je imel leglo in nima registrerane psarne?

Zaenkrat se cene cotonov skotenih v Slovenije še ne razlikujejo (no če spustimo, tisto ko je enkrat gospa iz Trbovelj ceneje prodala obarvane cotone, menda ne dela več tega). To da ima nekdo psarno drug pa ne, ni pri nas merilo za ceno, niti glede na kvaliteto se cene ne razlikujejo, vsak ki ima leglo, mladiče prodaja po 1.500 EUR. Torej če kje zasledite drugačno ceno (predvsem nižjo), to za moje pojme nekaj pomeni in fajn se je v takšnem primeru pozanimat kaj nam ponujajo (sploh pri absurdno nizki ceni).

Kathy, a da imajo v Franciji tak razpon cen za cotone pa nisem vedela, sem mislila da jih prodajajo po takšni ceni kot pri nas.
Tista danska vzrediteljico, ki jo je Nati omenila, pa mislim da ji prodaja po takšni ceni kot pri nas (kolikor se spomnim, ko sem enkrat malo kontaktirala z njo), tako da tam kjer ni prevelike konkurence in imajo kvalitetne pse so pomoje kar podobe cene med sabo (ne vem no, pomoje).


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #92 : 15 Avgust 2007, 20:46:03
Citiraj
Kathy, a da imajo v Franciji tak razpon cen za cotone pa nisem vedela, sem mislila da jih prodajajo po takšni ceni kot pri nas.
Saj mogoče se motim. Se nekot nisem veliko zanimala za Francijo in vzreditelji mi niso nič odpisovali ampak se mi zdi, da so tam večinoma cene nižje kor pri nas. Vsaj tako sem jaz zasledila, ko sem brskala po netu ::)


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #93 : 16 Avgust 2007, 09:08:27
Citiraj
Saj mogoče se motim. Se nekot nisem veliko zanimala za Francijo in vzreditelji mi niso nič odpisovali ampak se mi zdi, da so tam večinoma cene nižje kor pri nas. Vsaj tako sem jaz zasledila, ko sem brskala po netu

Ja to je čisto možno, saj je v Franciji vsako leto poleženih okoli 2000 cottončkov, ker je pasma tam zelo popularna in je, čeprav izhaja iz Madagaskarja pod patronoatom Francije. V Franciji kar nekaj cottonov uspešno tekmuje tudi v agilitiju, pa aktivno jih vzrejajo že več kot 20 let.

Pri nakupu mladička bodite vsekakor pozorni na to, da imajo starši pregledane  oči in slikane komolce. Zdravje in značaj sta vsaj zame pomembnejša od zunanjega izgleda.

Češka psarna Raj Karpat pred legli pregleda staršem oči in komolce, tako da je s tega vidika ok, za drugo omenjeno psarno Hrabencin Raj pa žal ne bi vedela. Je pa najbolje povprašati.

Lp,
Nati





ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #94 : 16 Avgust 2007, 16:10:18
sem poslala e-mail parim dobrim francoskin psarnam in so mi zaenkrat odgovorili samo iz Cartoonland http://www.coton-tulear.com/indexa.html in so napisali , da je cena  mladiča pri njih za ljubljenčka (pet (angleško)) 1200eur... najbrž pet kvaliteta
zdaj pa sem vprašala še za show kvaliteto in čakam na odgovor

če dobim še kakšen odgovor glede cen vam sporočim ;)
lp urša

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #95 : 16 Avgust 2007, 18:32:32
Pozdravljeni!

No glede cen Cotonov vam kaj več kot je že bilo napisano ne morem povedat, lahko pa povem, da sem sama že našla svojo Cotončico. Temu bi se lahko reklo ekspresni nakup. Pričakovala sem namreč dolgotrajno iskanje in potem čakanje, pa se je obrnilo drugače. S fantom sva se v torek odpeljala na izlet v Italijo in se vrnila z malo belo kepico ;D. Tako da hvala vsem za informacije o vzrediteljih, pa upam da bojo prav prišle še komu, ki se bo odločil za Cotona. Bi dodala kakšno slikico naše nove družinske članice, ampak mi še ni uspelo ugotovit kako to gre :-[. Pa drugič!

Lp


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #96 : 16 Avgust 2007, 18:45:05
Waw, to je pa bilo ekspres. Ja od koga torej prihaja tvoja cotonka, iz psarne Cotonbrie? Kako ji je pa ime? In slikce seveda dobrodošle (upam da kmalu naštudiraš ;))


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #97 : 16 Avgust 2007, 19:44:20
ooo kako na ekspres hehe :D ;D
komaj čakam slikice male bombažne kepice!! poglej to da ti bo lažje: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=800.0
kako ji je pa ime? (rodovniško in klicno)
ali sta se zmenila za nakup na obroke ali sta imela sabo denar???

lp in en :-* za vajino kotonko

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #98 : 17 Avgust 2007, 09:08:30
ker gledam malo rodovnike cotonov me zanima kaj pomeni HD A in HD B

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #99 : 17 Avgust 2007, 15:01:01
Moja cotonka prihaja iz psarne Cotonbrie. Ime ji je "Cotonbrie Baci e Abbracci" (poljubi in objemi). Kličemo jo kar Baci (Bači), čeprav me malo moti, ker noben ne dojame da je psička. Se bolj moško sliši. >:(

Celotno kupnino sva imela sabo. Ker sva prišla v parih dneh, mi je gospa psičko "rezervirala" brez vnaprejšnjega nakazila are. Psička je bila tako in tako dovolj stara za oddajo, zato sva seveda pohitela. Že tistih par dni se je vleklo kot čigumi.
Aja še eno vprašanje. Ali tudi vi hranite svoje cotone s hrano ki vsebuje ribe? Vzrediteljica mi je namreč rekla, da oni uporabljajo tako hrano, ker ribe ne povzročajo obarvanja dlake okoli gobčka. Še ne vem točno za katero hrano bi se odločila. Malo preizkušamo, ker tiste s katero v Cotonbrie hranijo svoje cotone se pri nas ne dobi :'(.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #100 : 17 Avgust 2007, 17:04:46
 :o :o Tole je bilo pa res na ekspres
Kličemo jo kar Baci (Bači), čeprav me malo moti, ker noben ne dojame da je psička. Se bolj moško sliši.
Tako je tudi pri nas, ker vsi mislijo da je Izi moško ime  :) Rodovniško ime je pa ful zanimivo  ;D
Da ribe ne povzročajo obarvanja pa prvič čujem. Kar se hrane tiče bom jaz najvrjetneje uporabljala BioMill, ker hrana, ki so mi jo dali in priporočali vzreditelji se v Sloveniji ne dobi.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #101 : 17 Avgust 2007, 21:06:46

No končno sem uspela dodat sliko! Tudi jaz sem to o ribah prvič slišala pri vzrediteljici. Ona svojim psom včasih tudi skuha testenine in jim doda tuno in zelenjavo. Jaz zaenkrat probavam Almo natur (no ne jaz  ::)) ampak zaenkrat še mešam s hrano ki sem jo dobila pri vzrediteljici.

A so imeli vaši cotončki tudi obarvano dlako pod očmi od solz? Upam da to izgine ko malo zraste dlaka in ne sili več v oči :-\.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #102 : 17 Avgust 2007, 21:15:17
Mala je ful šikana  8)
Ko sem jaz dobila Easy je imela obarvano samo okoli gobčka ( kar ima še zdaj od vode ali sline ) to pa zaradi tega, ker je malo dlje pila mleko pri mami. Drugače pa je mislim da zelo pogosto, da imajo beli dolgodlaki psi obarvano dako pod učkami. Se kupjo neke kaplice, da se manj pozna.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #103 : 18 Avgust 2007, 00:04:09
da ribja hrana ne barva prvič slišim, je pa ribja hrana zaradi sestavin odlična za dlako. Sijaj, moč, dolžina... pa seveda priporočam za kakšno suho kožo. mojemu sem v cca 1 mesecu po kakšnem letu zanikrne hrane uspešno brez vseh dodatkov pozdravla prhljaj brez drugih dodatkov in šamponov. Sva pa imela ProPlan losos in riž in razen tega da sem po 1,5 leta hranjenja s to hrano ugotovila (losos ne ProPlan na splošno) da pes smrdi zaradi tega nimam nobenih pripomb. Zdaj pa je kuro iste firme (ni več problemov s kožo) in je tudi vonj ok.  :)

sunset luškana psička  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #104 : 19 Avgust 2007, 21:56:29
...
Aja še eno vprašanje. Ali tudi vi hranite svoje cotone s hrano ki vsebuje ribe? Vzrediteljica mi je namreč rekla, da oni uporabljajo tako hrano, ker ribe ne povzročajo obarvanja dlake okoli gobčka. Še ne vem točno za katero hrano bi se odločila. Malo preizkušamo, ker tiste s katero v Cotonbrie hranijo svoje cotone se pri nas ne dobi :'(.

No fajn, da si izvedela (in s tem tudi mi) zakaj Cotonbrie hrani svoje cotone s Forza 10. Sama tudi razmišljam, da bi sprobala to hrano, ravno zaradi vsega dobrega za dlako in kožo in če še obarvanosti ne povzroča, še toliko bolje. Se jo pa da dobit v Ljubljani (s kje pa si ti, se pozanimam v kateri trgovini se jo dobi?).

Aja še za učke. Cotonom, če so zdravi, nič ne teče iz učkov! Se jim pa lahko kot mladičkom malo solzijo učki ker jim dlaka draži oči ko jim raste, samo ko je dlaka dovolj dolga se tudi učki ne solzijo več, obarvanost pa ščasoma izgine (se spere pri kopanjih in preraste), tako da cotonom ni potrebno dajat nobenih kaplic ali kaj podobnega. Če se dlaka pri učkih striže se to draženje samo spodbuje, zato imajo večinoma vsi cotočki čopke in ne postriženo po glavi.

+1


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #105 : 19 Avgust 2007, 23:20:28
Se mi je zdelo da je z učki pri cotonih tako. Oziroma se mi zdi da sem že nekje prebrala da odrasli cotoni naj ne bi imeli teh problemov z očmi. Upam da bo moja cotonka kmalu prerasla solzenje.To more bit pa res zoprno če ti nonstop nekaj draži oči.

Citiraj
No fajn, da si izvedela (in s tem tudi mi) zakaj Cotonbrie hrani svoje cotone s Forza 10. Sama tudi razmišljam, da bi sprobala to hrano, ravno zaradi vsega dobrega za dlako in kožo in če še obarvanosti ne povzroča, še toliko bolje. Se jo pa da dobit v Ljubljani (s kje pa si ti, se pozanimam v kateri trgovini se jo dobi?).
Če lahko izveš kje v Ljubljani se dobi Forza 10 bi ti bila ful hvaležna. Sem iz Domžal tako da mi ni problem se zapeljat do Ljubljane po hrano. Čeprav se mi zdi da ima Baci raje Almo natur. To vidim ker ne poje vsega in kar ostane so samo briketi Forza 10. Mogoče zato, ker so ti briketi precej večji. Mogoče se ji ne da več grist, ker je ugotovila da v njeni skledi obstajajo tudi manjši briketi.

Pa spet eno vprašanje: je potrebno že pri mladičku uporabljat tudi balzam pri kopanju, ali je dovolj le šampon? ???



Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #106 : 20 Avgust 2007, 08:29:38

Ojla,

Bači je res prava lepotička :)

Hrano Forza 10 prodajajo v Ljubljani v trgovini Orka:
http://www.informacija.net/podrobno.asp?narocnik=3109

Tudi jaz moji dve črnuhinji hranim izključno s hrano Forza 10 in sem z njo zelo zadovoljna. Njuna dlaka je svetleča, črna (brez rdečkastih odsevov), kvalitetna in brez prjljaja.

Se pa dobijo tako briketi kot konzerve, ki jih naši dve obožujeta.

Lep dan in lp,
Nati



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #107 : 22 Avgust 2007, 11:40:47
Hvala za informacijo o trgovini, Nati!
Morm se en dan zapeljat po Forza 10 hrano, ker se mi zdi da Almo natur moji psički ne ustreza najbolj. Sej ne da je ne bi marala, ampak se je začela praskat >:(. Ne vem če je to res zaradi hrane ampak vredno je poskusiti. Bolh nima, sem ji pa vseeno preventivno dala frontline. Tako da nimam idej zakaj se praska. Sicer pa se splača poskusit s hrano, pri kateri ima pes lepo dlako, saj jo cotoni potrebujejo, pa še negovanje je verjetno lažje če je dlaka kvalitetna.


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 23 Avgust 2007, 12:26:43
Ojla!
PPetra pred nekaj časa si me spraševala, če imam mogoče številko od lastnika Cotončka, ki sem ga srečala. Žal takrat je nisem vzela in mi je bilo kasneje malo žal. Včeraj pa sem spet srečala lastnika s Cotončkom (vendar ne istega kot takrat). Z njim sem malce poklepetala in ga seveda tudi za številko prosila. On ima Cotončka (samčka) iz Zagreba od gospe Gordane. Res je prečudovit.  :D  Številko od tega gospoda ti lahko pošljem na mail. Lahko še komu dam če koga zanima. Samo prej moram poklicat tega gospoda in ga vprašat, če se strinja s tem da dam številko. Samo mislim da ne bo panike.   8) Lp.



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #109 : 23 Avgust 2007, 12:31:31
Mi poveš imena cotončkov (ki si jih srečala), morda jih pa že poznam(o).

Pride kdo v Trbovlje na razstavo malo pogledat cotončke? Razstavljalo se bo kar 8 cotončkov, pa še kakšen bo zraven kot gledalec :)


Jelenka

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 23 Avgust 2007, 12:56:44
Ppetra tok sm bila navdušena nad Cotončkom da gospoda sploh nism vprašala za ime. Igrala sm se z njim ga božala....gospoda pa sploh "šmerglala" nisem.  :-\



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #111 : 27 Avgust 2007, 14:43:27
Ojla!

A je bil kdo u Trbovljah? Kako je bilo pri cotonih? A jih je bilo velik? Kolk cotonov se pa sploh v Sloveniji redno razstavlja? Morm mal prevert konkurenco za takrat ko moja mal zraste ;D. Meni na žalost ni uspelo pridet pogledat >:(, ker nism mela nobene "pasje varuške", sabo je pa še ne smem vzet, ker še ni bla cepljena. Si bova pa sigurno ogledali kakšno razstavo, da se malo vpeljeva preden začnemo s tem. Glede razstav sm še čist "zelena"!


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 27 Avgust 2007, 15:31:56
V Trbovljah se je razstavlalo 8 cotončkov. Midve z Easy sva prišli samo malo pogledat. Lepo, da sem spoznala še druge lastnike cotonov, ki sem jih do zdaj poznala samo preko forumov  ;D Easy je uživala v velikem številu kužkov ampak mislim da je bla nad cotončki najbol navdušena.
Imam na računalniku še veliko novih slikic od Easy in tudi kar precej slik iz razstave samo naložit jih še morem v moj album  ::)
Izi ima tudi novo krtačo od # 1ALL SYSTEMS in sem ful navdušena. Dlaka je ful lepša  8)
Včeraj me je tudi presenetila, ker se je na sprehodu veselo podila po enem mini potočku za palcami, ker nasplošno nemara vode v potoček je šla pa čisto sama  :o

Lp


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #113 : 27 Avgust 2007, 16:49:04
Razatava je bila super. Prvič sem kot gledalka uspela poslikat res veliko, če koga zanima moje slikce so tukaj: http://ppetra.moj-album.com/album/9110393/?stran=4 (si pa časovno sledijo od zadnje proti levi)

Spoznala sem tudi jaz kar nekaj novih in bodočih lastnikov cotončkov. Videla Easy... Kathy lušna mala kepica je ;) Katero krtačo pa si potem kupila? Jaz sem tudi zapravljala in še naredila slikco pribora za česanje ki ga potrebujemo za nego cotona.
Moram pa reč, da sem bila navdušena nad cotončki iz Zagreba, gospa ima res prekrasne cotone. Njen coton Falco je tudi osvojil v zaključnem izboru 2.mesto med pritlikavimi pasmami:



Sunset pridi na kakšno razstavo in boš videla konkurenco ;) Načeloma pa se ne razstavlja tako veliko cotončkov, nekje po eden v razred (oz še manj). Se pa število povečuje in kot kaže se bo to nadaljevalo. To da je bilo tokrat 8 cotonov na državni razstavi je pomoje kar veliko, ponavbadi jih je bilo tam 4-6, izjemoma lani v Portorožu rekordnih 10. Odvisno no, na kakšni razstavi jih je kar veliko na drugi spet malo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #114 : 27 Avgust 2007, 19:01:02
em tale grbica na cotončkovem hrbtu - je to samo slika takšna ali jo morajo imeti? (firbec pač  :-[)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #115 : 27 Avgust 2007, 19:15:34
Tale grbica je značilnost cotonv ;) Menda so ravno zaradi takšne hrbtne linije vzdržljivi kužki primerni tudi za več gibanja, saj jim takšna hrbtna linija to omogača. To niso maltežani, da bi imeli raven hrbet.

Sliko sem poskusila izbrat tako, da je cotonček na njej najlepše predstavljen.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #116 : 27 Avgust 2007, 19:27:33
ppetra hvala!  :)  :-* Zanimivo

Kakšne pa so še razlike med npr. maltežanom in cotonom? karakter in zunanji videz.

Pa enkrat sem mislim da še na .net brala o skupini štirih pasem s skupnim imenom bišoni - sem naj bi spadal maltežan, kolikor se spomnim tudi coton in bischon havanese - se mogoče kdo spomni četrte?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #117 : 27 Avgust 2007, 19:32:22
Pa enkrat sem mislim da še na .net brala o skupini štirih pasem s skupnim imenom bišoni - sem naj bi spadal maltežan, kolikor se spomnim tudi coton in bischon havanese - se mogoče kdo spomni četrte?
Kodrasti bišon  ;)


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #118 : 27 Avgust 2007, 20:24:24
Res je med bišone pašejo:
Coton De Tulear, Maltežan (Malteški bišon), Havanski bišon, Frizijski bišon (Kodrasti bišon), Bolonjski bišon (Bolonjec), ter tudi Mali levji pes (Levček).
Zato so si ti kužki med sabo v čem podobni in v marisičem različni.

Razlika med cotonom in maltežanom... poleg hrbtne linije, je tudi dlaka drugačna in drugače nošena, cotoni imajo oz morajo imet dlako kot coton puhkasto mehko ( tudi ne preveč), maltežani pa imajo svilnato dlako do tal, počesano na prečko česar pri cotonih ni. Maltežani so bolj drobni, lažji. No so si pa v obrazek kar podobni s cotoni, samo vseeno drugačni. Menda naj bi bili karakterno tudi drugačni in včasih se maltežančkom celo pripisuje tečnost (tega ne vem iz lastnih izkušenj), kar za cotone naj ne bi bilo značilno.
Skratka razlik je kar nekaj samo ker sama ne poznam maltežanov o njih ne moram veliko povedat.

So si pa za moje pojme vizualno (tako na hitro) zelo podobno cotoni in havanci, vendar so tudi tukaj razlike ko se poglobiš v obe pasmi.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #119 : 27 Avgust 2007, 21:21:43
Res je med bišone pašejo:
Coton De Tulear, Maltežan (Malteški bišon), Havanski bišon, Frizijski bišon (Kodrasti bišon), Bolonjski bišon (Bolonjec), ter tudi Mali levji pes (Levček).

Da malo popravim, tole so bišoni in sorodne pasme