Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 356748

sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #150 : 03 Oktober 2007, 11:43:46
Na Mariborski razstavi (14.okt) se obeta zelo veliko število cotončkov. Če se kdo želi načohat teh bombažnih kepic, dobrodošel v našem "taboru"  ;D  :)
Ja nas lahko pričakujete v taboru. Mogoče koga pocukam za rokav za kakšen nasvet :-[. Na žalost se na vzreditelje razen preko maila in telefona ne morem obračat, so predaleč. Je pa fino stvari videt v živo. Kdaj približno pa smo obiskovalci v vašem taboru najbolj zaželjeni? Predvidevam da pred ocenjevanjem ravno niste veseli čohanja in uničevanja pasje frizure?
A se za psa tudi plača vstopnina na razstavi (če se ne razstavlja)? Sprašujem, da me kaj ne preseneti, tako in tako so mi razstave zaenkrat še precej tuja zadeva.
Ne vem kdaj nama bo uspelo začet razstavljat, ker še nimam rodovnika :-\. V Italiji namreč to zelooo dolgo traja. Nekako sem si zamislila, da začneva na prvi razstavi ki bo drugo leto. Če se ne motim v Ljubljani. Upam da bo rodovnik do takrat.

Je pa res, da tudi on slabo "prenaša" črno barvo  >:D. Ampak samo črno oblečene ljudi. Moj pes je črn, pa sta full prijatelja ;D ;D :P.
Moja cotonka dobro prenaša črne pse, ljudi v črnem pa kakor jo prime. No ja psi so ji itak vsi zanimivi - črni, beli, majhni, veliki - z vsemi bi se igrala.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #151 : 03 Oktober 2007, 14:22:22
No potem se obata še kup cotonastih obiskov  ;D Super!

Obiskovalci so z moje strani vedno zaželjeni (ah kakšno uničevanje frizur, sploh ni panike), tako da, ko boš tam kar pridi k nam. Ocenjevanje pa drugače traja od 10.00 pa do 14.00, tako da v tem času enkrat bomo sigurno vsi tam. Kdaj bomo pa na vrsti se pa še ne ve, niti se zagotovo ne bo dalo vedet. Morda ko bo objavljeno število prijavljenih se bo približno dalo ocenit kdaj bodo cotončki na vrsti.

In, ne za psa se ne plačuje vstopnine, samo za človeške obiskovalce :)

Pa še o rodovniku, če ga še nimaš se lahko vseeno prijaviš. Napiši da je rodovnik še v delu. Moraš pa vedeti kdo sta starša psičke (rodovniška imena) in točno rodovniško ime tvoje psičke, datum kdaj je bila skotena, ter ime in priimek vzrediteljice. Drugače je pa bolj važno cepljenje proti steklini kot tole.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #152 : 05 Oktober 2007, 14:49:06
Potem pa res pridemo na čohanje in uničevanje frizur ;D. Upam da se ne bomo zgubili, ker se mi ta trenutek niti sanja ne kje v Mariboru je razstava, pa se bom že pozanimala. Komaj čakam vse tiste puhke na kupu! Tega ne vidiš vsak dan.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #153 : 06 Oktober 2007, 16:04:24
Če bo vse po sreči, dobimo v Slovenijo v začetku januraja /koncu decembra še enega kužka iz psarne Klenot Toliary.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #154 : 07 Oktober 2007, 08:31:53
ooo super!
a boš ti lastnica? ali kdo drug? ;D
___________
Mene pa zanima kako ste svoje cotone privadili na hišno čistočo?
Kako jih prevažate v avtu? (jih imate v naročju, v boxu,..)

lp in hvala za odgovore :)


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #155 : 07 Oktober 2007, 10:20:45
Oooo, še ena mala puhasta kepica!

Mene pa zanima kako ste svoje cotone privadili na hišno čistočo?
Kako jih prevažate v avtu? (jih imate v naročju, v boxu,..)
Moja cotonka je bila že pri vzrediteljih navajena opravljat potrebo na plenici podobno podlogo, in smo s tem nadaljevali tudi doma. Se mi je pa zgodilo, da se je polulala na brisačo, ki je ležala na tleh. Očitno se ji je zdelo, da je vse kar leži na tleh za lulanje. Zdaj pri 4 mesecih je ta "plenička" le še redko kdaj mokra.

Kar pa se tiče prevažanja v avtu, pa imam kar malo težav. Moja Bači namreč med vožnjo rada bruha >:(. Prvotno sem jo imela namen prevažat v boxu na zadnjem sedežu, ker se mi zdi to za psa najbolj varno. Bruhala je že na prvem ovinku ko smo šli od vzrediteljev (7 ur vožnje), šele na avtocesti se je stanje izboljšalo in je zaspala. Sem pa zadnjič probala tako, da sem jo imela pri sebi spredaj v naročju, kar ni preveč varno, ampak ona se je očitno dobro počutila. Ne glede na to da so bili ovinki, ni bruhala. Je pa problem, če vozim sama, ker je ne morem imet v naročju, tako da bomo probali še tako da bo ležala na tleh. Upam da bo tudi to v redu.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #156 : 07 Oktober 2007, 10:46:26
ooo super!
a boš ti lastnica? ali kdo drug? ;D
___________
Mene pa zanima kako ste svoje cotone privadili na hišno čistočo?
Kako jih prevažate v avtu? (jih imate v naročju, v boxu,..)

lp in hvala za odgovore :)


Predvidevam da ne saj dobijo kraševca.(spomladi)

Lp Alja



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #157 : 07 Oktober 2007, 11:19:59
ooo super!
a boš ti lastnica? ali kdo drug? ;D
___________
Mene pa zanima kako ste svoje cotone privadili na hišno čistočo?
Kako jih prevažate v avtu? (jih imate v naročju, v boxu,..)
Lastnica bo ob Jackie prijateljica  ;)

Cotone se privadi na sobno čistoto tako kot vse druge kužke: link
Z Easy nimamo nobenih problemov v avtu. Se prav rada pelje. Bruhala ni še nikoi. Ponavadi jo imam kar v naročju, čeprav to ni najbolše ampak boksa nimamo.
Še kar nisem dobila potrdila za razstavo. Me že skrbi da sem kaj narobe izpolnila ali pa da prijavnica ni prispela  :-\


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #158 : 07 Oktober 2007, 11:31:57
 :o :o na razstavi v mariboru je prijavljenih kar 12 cotonov  :o


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #159 : 07 Oktober 2007, 11:34:31
Pričakujem slikce. ;D 8) (saj gresta a ne? :-[)

Lp Alja



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #160 : 07 Oktober 2007, 11:38:43
Pričakujem slikce. ;D 8) (saj gresta a ne? :-[)
Še kar nisem dobila potrdila za razstavo. Me že skrbi da sem kaj narobe izpolnila ali pa da prijavnica ni prispela  :-\
Kaj ko bi drugič raje prebrala 2 posta nazaj in ti nebo treba spraševat ko je pa že vse povedano.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #161 : 07 Oktober 2007, 11:40:34
Se opravičujem. :-[

Lp Alja



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #162 : 07 Oktober 2007, 12:53:09
:o :o na razstavi v mariboru je prijavljenih kar 12 cotonov  :o

Super!! Upam da boste uživali (no to itak boste ;D). Škoda da ne pridem ker je predaleč ;)
A maš kakšne slikce Easy v razstavni pozi?

lp urša

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #163 : 07 Oktober 2007, 13:50:37
A maš kakšne slikce Easy v razstavni pozi?
Ne še ::) bo treba poslikat


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #164 : 07 Oktober 2007, 14:40:30
No v MB bo torej po pričakovanjih res veliko cotončkov in ker se nam obetajo še obiski lastnikov s cotoni bo vse skup še bolj pestro  :)
Znana je tudi že neka okvirna ura kdaj bomo na vrsti, to naj bi bilo nekje 12:40, čeprav imam občutek, da bo vse skup trajalo dlje. No odvisno kako hiter bo sodnik.

Kathy, lahko vprašaš v ustrezni temi (tukaj, če je ali pa na sosednjem forumu), če je tvoja prijava prišla in kako je s potrdilom. Je pa verjetno odvisno kdaj si se prijavila, ali pa imajo oni kak svoj vrstni red po katerem pošiljajo potrdite. Jaz sem svojo že dobila, prijavo pa sem oddala tik pred prvim (poceni) rokom.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #165 : 07 Oktober 2007, 14:56:39
Tako je.
Lastnca bo moja prijateljivca, bom pa imela to čast, da grem kužka iskat z  njo na Češko, tako da lahko pričakujete tudi nekaj fotk.
Lp, Z



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #166 : 07 Oktober 2007, 16:21:55
Kathy, lahko vprašaš v ustrezni temi (tukaj, če je ali pa na sosednjem forumu), če je tvoja prijava prišla in kako je s potrdilom. Je pa verjetno odvisno kdaj si se prijavila, ali pa imajo oni kak svoj vrstni red po katerem pošiljajo potrdite. Jaz sem svojo že dobila, prijavo pa sem oddala tik pred prvim (poceni) rokom.
Bom počakala do jutri, če jutri potrdilo nebo prispelo bom pa vprašala. Prijavnico sem poslala šele en dan pred iztekom roka  ::)

Jackie super  :o lepo, da pride v slovenijo še en cotonček od Klenot Toliary.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #167 : 11 Oktober 2007, 20:04:33
Easy danes praznuje 6 mesecev  :o


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #168 : 11 Oktober 2007, 20:57:59
Vse najboljše Easy za polovičko! :-*

Ima še kdo slabo ješčega cotona? Jaz moram Bači prosit da kaj poje. Se mi zdi da so drugače cotoni bolj požrešne sorte. Ali se motim?


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 12 Oktober 2007, 18:04:38
Jaz poznam enega Cotončka ;), ki tudi zelo malo je. Pa ni nič narobe z njim. Včasih je samo vsak 2 dan.

Pes bo pojedel toliko kot potrebuje, razen če 2,3 dni ne je, ne pije lahko rata problem (dehidracija).

Tudi moja psička poje en dan več, en dan sploh noče jest. Trenutno (luna... ;)) ima tiste dneve ko je full požrešna. ;D

Lp



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #170 : 12 Oktober 2007, 20:25:32
ooo easy čestitke za 6 mesecev ;D ;) ste že na polovički :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #171 : 12 Oktober 2007, 21:46:08
sunset in ursa, Easy se zahvaljuje za čestitke  :)

Ima še kdo slabo ješčega cotona? Jaz moram Bači prosit da kaj poje. Se mi zdi da so drugače cotoni bolj požrešne sorte. Ali se motim?
Easy je bila na začetku pravi požeruh. Hrano je dobesedno goltala zdaj jo moram pa prosit da sploh kaj poje.


zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #172 : 14 Oktober 2007, 18:51:33
Hojla Kathy!

Cestitke za lep naslovcek..  :)
Lepo, da smo se koncno malo spoznali! Si mogoce uspela ujet kako fotko od Elly in Easy, ko sta se podili naokrog?


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #173 : 14 Oktober 2007, 20:09:31
 ;D Z Easy sva ponosne na najino prvo oceno zelo prespektivno. Kljub temu, da sem bila v ringu malo zemdena in da Easy nisem ravno vodla kot bi bilo treba sva dobile lepo oceno. Za prvo razstavo je bilo super.

Zlatolasska lepo, da smo se spoznali. Easy in Elly sta bile ful posrečene ko sta se podili naokoli. Žal slik nimam skoraj nič, pa še tisto kar imam so sami zmazki.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #174 : 14 Oktober 2007, 20:39:19
Uf, no tale ze ni zmazek..  ;) Prav lustne sta.. Verjamem pa, da so ostale zmazki, ker ju je bilo zelo tezko ujet, ko sta se tako podili..  :D


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #175 : 15 Oktober 2007, 18:56:02
Mene pa zanima čigav je tale pes z imenom Jespersen's royal prins danica, ki ji bil na mariborski razstavi? mislim iz katere države? a je iz SLO? in kakšno oceno je dobil? (sam tko mal za info)

lp ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #176 : 15 Oktober 2007, 20:41:41
Ursa, ta pes prihaja iz Češke iz psarne Raj Karpat   kakšno oceno je dobil pa nevem.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #177 : 15 Oktober 2007, 20:49:07
Tisti kuža po katerem sprašuješ mislim da je iz Češke. Kakšno oceno je dobil pa ne vem. Mogoče bo kdo drug vedu.

No mi smo si ogledali kako stvari potekajo na razstavi in vidim da ni preveč grozno (sem sicer bolj sramežljive sorte, pa vedno me kakšna trema matra). No na eno od prihodnjih razstav pa se prijaviva še midve. Me je Bači ful presenetla. Čeprav velikokrat laja na druge pse, je bila včeraj ves čas tiho.

Ppetra lepo te je bilo spoznat (in Lotty seveda tudi), pa čeprav samo na hitro. Sem mela sabo dva spremljevalca, ki ne moreta bit dolgo na enem mestu. Upam da bo še priložnost za kakšen malo daljši klepet o cotončkih. Je bilo pa res ful lepo videt vse tiste cotončke na enem mestu. ::)


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #178 : 15 Oktober 2007, 21:54:11
Bom še tukaj napisala rezultate, kolikor se spomnim (upam, da se nisem kje zmotila):

PSI:
JESPERSEN ROYAL PRINS DANICA (CZ) Odl1, PRM    .... lastniki: psarna Raj Karpat (kot je že napisala Kathy)
OROBIANCO MAN OF THE MATCH - Tobi (HR) Odl 2   .... lastniki: psarna Orobianco (HR)
----
OROBIANCO FALKO (HR) Odl1, CAC   .... lastniki: psarna Orobianco (HR)
----
OROBIANCO GUY Odl1, CAC, BOB

PSIČKE:
OROBIANCO TEUTA - Emmy ZP1
EILEEN KLENOT TOLIARY - Easy ZP2
----
OROBIANCO ODYSEA - Lonny Odl2
CHERIBAN KLEOPATRA (CZ) Odl1, PRM   .... lastniki: psarna Raj Karpat
SUBARASHIL HOSHI HIKARI CINDY ?Odl3
----
OROBIANCO JACUZI - Pipi (HR) Odl1, CAC   .... lastniki: psarna Orobianco (HR)
----
LOTTY Prav dobro 
----
OROBIANCO FROU FROU (HR) Odl1, CAC   .... lastniki: psarna Orobianco (HR)

Tako nekako se je izšlo tokrat v MB.

Lepo je bilo spoznat vse nove lastnike cotončkov in morda opravičilo, če za koga (me) punce nismo imele dovolj časa. Smo imele tokrat kar nekaj dela s svojimi cotončki in predvsem smo izkoristile obisk hrvaške vzrediteljice in poskušale pridobit čim več koristnih informacij in nasvetov.
Meni je bila razstava fajn, tudi z Lotkinim nastopom v ringu sem bila načeloma kar zadovoljna, le ocena ni bila najbolša, samo kaj čmo, tudi to se zgodi.

Kathy, žal vaju nisem videla v ringu z Easy, je pa mala ful lušna in je med tvojo odsotnostjo tudi malo popestrila dogajanje mojemu fantu in od kolegice, saj se je odločila, da bo kljub ograjci šla za tabo ;D, no onadva pa za njo  :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #179 : 20 Oktober 2007, 18:43:18
Bači je pa škrbasta ;D!
Kakšna pa je ponavadi praksa glede menjave zob pri cotončkih? Je velikokrat potrebno kakšno puljenje mlečnih zob? Slišim namreč da imajo nekatere majhne pasme precejšnje probleme pri menjavanju zob. Pri Bači sicer zaenkrat še vse lepo poteka ampak nikoli ne veš.

Ppetra enkrat si omenila da so cotončki iz Italije malo drugačni od ostalih. Kakšna se ti zdi Bači? Je kaj drugačna? Sama še nimam ravno nevem kakšnega občutka za te stvari, pa sem malo firbčna.
No drugače pa sem v Mariboru dobila vtis da se imate precej fajn v taboru cotončkov in da med sabo sodelujete, kar se mi zdi ful fajn. Pri drugih pasmah se mi zdi da so malo bolj tekmovalno nastrojeni. Vsaj jaz sem dobila tak občutek. Pa upam da nisem zdaj užalila koga iz kakšnega drugega "tabora". Tak je bil pač prvi vtis.