Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 356122

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #180 : 22 Oktober 2007, 21:04:19
ppetra če se ne vtikam preveč, kakšno pa je bilo pojasnilo za pd oceno?  :-\

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #181 : 22 Oktober 2007, 21:38:45
Menda pretrda dlaka. Samo sodnik ni pomislil, da se da te stvari regulirat z balzami, česar jaz žal nisem dala gor, ker sem želela bolj puhast štrleč učinek, z več volumna, sodniku pa se je zato zdela dlaka malo trša, aja pa še en sprejček sem uporabila in... je padla takšna ocena kot pač je. Hecno, da je bilo do zdaj vedno vse vredu in da je bila dlaka vedno do zdaj opisana kot kvalitetna  ???
No za naslednjo razstavo bom dala balzam sigurno gor :)

Bači je pa škrbasta ;D!
Kakšna pa je ponavadi praksa glede menjave zob pri cotončkih? Je velikokrat potrebno kakšno puljenje mlečnih zob? Slišim namreč da imajo nekatere majhne pasme precejšnje probleme pri menjavanju zob. Pri Bači sicer zaenkrat še vse lepo poteka ampak nikoli ne veš...

O Bači je škrbica  ;D
Načeloma nimajo teh težav, čaprav mi lastniki (pre)kmalu naredimo paniko ko kak zobek noče prav kmalu ven. No, to niti ni toliko odvisno od pasme (je pa res, da naj bi bile te težava pogostejše pri majhnih pasmah), samo kolikor jaz spremljam mlade cotončice (ki jih imajo kolegice), so vsem na koncu zobki normalno popadali ven in lepo zrastli novi. Tudi pri Lotki sem se jaz ustrašila kako bo ko sta dva zobka rastla vštric, pa se je tudi to kmalu uredilo. Smo si pomagali z enimi palčkami za grizenje in s strao brisačo, ki je služila kot igrača za grizenje in cukanje, s tem pa je popadalo veliko zobkov :) (tudi 10 v enem dnevu).

...Ppetra enkrat si omenila da so cotončki iz Italije malo drugačni od ostalih. Kakšna se ti zdi Bači? Je kaj drugačna? Sama še nimam ravno nevem kakšnega občutka za te stvari, pa sem malo firbčna.
No drugače pa sem v Mariboru dobila vtis da se imate precej fajn v taboru cotončkov in da med sabo sodelujete, kar se mi zdi ful fajn. Pri drugih pasmah se mi zdi da so malo bolj tekmovalno nastrojeni. Vsaj jaz sem dobila tak občutek. Pa upam da nisem zdaj užalila koga iz kakšnega drugega "tabora". Tak je bil pač prvi vtis.

Bači se mi zdi podobna recimo Easy in Emmy (zdaj kot mladič), tako da je takšna kot sem jih vajena. Mislim da so tisti cotončki katerih oče je Vercingetorige malenkost drugačni. Poglej videe tukaj, kjer se naše psičke igrajo. Črno bela cotončica je Bana in je zelo nizka psička s ful štrleče dlake (ful srčkana psička), nekako tako kot mi deluje na sliki njen oče Vercingetorige.
Saj od Bači ni on oče, ali je (sem pozabila, smo se nekaj o tem pogovarjale ravno na razstav, a ne)?

In ja v "taboru cotončkov" se imamo fajn, kdor rabi pomoč jo dobi (če le vpraša :)) in druga drugi z veseljem pomagamo, prav tako kot smo tudi me deležne pomoči in nasvetov od hrvaške vzrediteljive od katere v večini prihajajo naši cotončki, ni pa tudi njej problem dat kak nasvet lastnikom drugih cotončkov ki niso iz njene vzreje. 
Če si kdaj konkuriramo oz si bomo, pač... tako je. Vsaki je njen cotoček najlepši in drugo ne šteje. No je pa kar nekaj razredov in se da tako nekako razporedit, da smo vsi na koncu zadovoljni :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #182 : 22 Oktober 2007, 22:25:50
Citiraj
Bači se mi zdi podobna recimo Easy in Emmy (zdaj kot mladič), tako da je takšna kot sem jih vajena. Mislim da so tisti cotončki katerih oče je Vercingetorige malenkost drugačni. Poglej videe tukaj, kjer se naše psičke igrajo. Črno bela cotončica je Bana in je zelo nizka psička s ful štrleče dlake (ful srčkana psička), nekako tako kot mi deluje na sliki njen oče Vercingetorige.
Saj od Bači ni on oče, ali je (sem pozabila, smo se nekaj o tem pogovarjale ravno na razstav, a ne)?
Od Bači oče je Bar Ken´s Cowboy Tango. Vercingetoridge pa je od Bači polbrat in je bil prvi kuža ki sem ga videla ko sem prišla v Cotonbrie po Bači. Gospa ga ima stalno pri sebi in pravi, da so "ljubosumni" na to linijo (tako se je izrazila). S tem namenom Bači takrat ni bila omenjena na internetni strani in smo se do prihoda tja dogovarjali za drugo psičko-Bloom. Ko sva s fantom prišla tja pa sva dobila na izbiro še Bači, ki je osvojila najino srce. Takrat me je imelo da bi odpeljala obe :).
Mogoče veš kdo je mama od Bane? Je tudi tako črna? Jaz sem namreč videla same bele cotončke, ampak najbrž nisem vidla vseh.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #183 : 22 Oktober 2007, 22:41:08
... Takrat me je imelo da bi odpeljala obe :).

O verjamem :)!

Ja od Bane mama je tudi tako črno bela (če ne še bolj; so bile tudi slikce na njihovi strani), kar me čudi da je parila tako in dobila dve črno beli cotončici (sestrica od Bane je sedaj tudi nekje v Lj) ima pa Bana ful dlake, kar izgleda vsaj meni ful dobro in drugače od naši cotončic, pa tudi zelo majhna psička je, kar menda oče ni.
Bano si lahko pogledate tukaj: http://picasaweb.google.com/coton.de.tulear2007 (so tudi slikce očeta in mame v mapi Cotonbrie Banana Split - Bana)

Aja da še povem, glede tiste povezavo, ki sem jo prej dala. Punce se vsake toliko dobimo z našimi cotončicami in nazadnje so se psičke tako simpatično igrale, da je bilo ful smeha, res, noro simpatične so. Naša srečanja pa so punce kar poimenovale "vesele urice" :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #184 : 22 Oktober 2007, 23:06:21
Citiraj
ima pa Bana ful dlake, kar izgleda vsaj meni ful dobro in drugače od naši cotončic, pa tudi zelo majhna psička je, kar menda oče ni.
Ja zanimivo izgleda vsa tista dlaka. Tudi Bači je imela precej več dlake kot recimo Bloom (čeprav je en teden mlajša), ampak toliko dlake kot je ima Bana pa po mojem ne bo imela. Aja Verci se je meni osebno zdel ful velik, pa ima ful lepo dlako. Ga ne bi mogla nehat čohat, če ne bi takrat dobila v roke dveh puhastih kepic ;D.
Citiraj
Aja da še povem, glede tiste povezavo, ki sem jo prej dala. Punce se vsake toliko dobimo z našimi cotončicami in nazadnje so se psičke tako simpatično igrale, da je bilo ful smeha, res, noro simpatične so. Naša srečanja pa so punce kar poimenovale "vesele urice"
Joj, to more bit pa res lepo za videt!


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #185 : 03 November 2007, 21:00:42
Pozor!
Na Bledu se je izgubila cotončica Gloria!




Nekje v okolici jezera na Bledu se je izgubila cotončica iz psarne Radovna. Psičko so nazadnje videli v kampu v Zaki, potem pa se je za njo izgubila vsaka sled.
Psička je stra nekje 7 mesecov in ji je ime Gloria, je čipirana nima pa ovratnice saj se je (na žalost) strgala z nje.
Če je kdo iz okolice Bleda in ima kakršne koli informacije o psički (ali da jo je videl) naj se prosim javi gospej iz psarne Radovna. Kontakt najdete na njihovi intrenetni strani  http://freeweb.siol.net/jaurevc/!

(Zaenkrat tole objavljam tule, ko pa se malo bolje poglobim v sistem foruma in dobim še nove slikce psičke, pa objavim tam kamor paše)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #186 : 03 November 2007, 21:05:28
Upam da se čimprej najde! :-*



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #187 : 03 November 2007, 21:18:47
Ja res, tut sama držim pesti, ker več ne morem pomagat ker nisem s tistega konca, so jo pa menda 5 ur iskali pa nič. :(
Verjetno jo ima kdo doma in samo upam, da bo šel z njo k veterinarju, ali pa da bo slišl na radiju da jo pogrešajo, ali pa videl plakate ki jih bodo menda obesili jutri po Bledu.
Boga psička.
Samo da si je kdo ne prilasti ker je še tako mlada ... :-\


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #188 : 03 November 2007, 21:26:25
Joj...upam da se čimprej najde  :( :(


Še par novih slik moje lepotice:







Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #189 : 03 November 2007, 21:26:53
Iiiii,kako je luškana! :-* :-*



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #190 : 03 November 2007, 21:37:20
Alya, hvala  :)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #191 : 03 November 2007, 21:57:31
Kje pa ste to bili? :)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #192 : 03 November 2007, 22:04:21
Pri Vrbenskem jezeru, Easy se je namakala v Savinji :).


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #193 : 03 November 2007, 23:58:01
Pogrešana cotončica Gloria trenutno izgleda takole (če jo kdo kje opazi):





Lastniki jo ZELO, ZELO pogrešajo, zato je kakršnakoli informacija o njej dobrodošla!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #194 : 04 November 2007, 08:12:32
kathy luštne slikicee ;D

Upam Da GLORIO hitro najdejo :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #195 : 04 November 2007, 16:17:15
Kdaj se je pa izgubila?

Sem iz okolice Bleda, tako da.. Bom malo pogledala naokoli, upam pa, da se čimpreje najde..  :-\

Lp


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #196 : 04 November 2007, 21:57:38
Psička se je izgubila včeraj.
So jo pa tudi danes ful iskali, menda cel dan in spraševali po hišah, pa nihče nič ne ve. Kot da bi se vdrla v zemljo.
Nalepili so plakate in upam da se mala res kmalu najde, živa in zdrava.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #197 : 06 November 2007, 21:34:01
Sunset, Kathy gre katera morda na razstavo v Vrtojbi?

Tam bo 9 cotončkov, 6 psičk in 3 psi.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #198 : 07 November 2007, 08:37:58
Sunset, Kathy gre katera morda na razstavo v Vrtojbi?

Tam bo 9 cotončkov, 6 psičk in 3 psi.

Mi bomo razstavno kariero začeli drugo leto v Ljubljani. Sem pa imela namen it v Vrtojbo, ker bi mogla kupit kakšno krtačo (te moje so bolj tako) in šampon. :(), ampak očitno ne bo nič iz tega. Noben ne more it z mano, sama bi se pa najbrž zgubila ker sem skregana z orientacijo :'(. Tako da se najbrž vidimo šele v Ljubljani, če boš tam. Me je že zdej groza, kako bo to zgledalo. Upam da se ne bom popolnoma osmešila :-[.

A je že kaj novega glede cotončice Glorie? Jaz še kar upam da jo bojo našli živo in zdravo.


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #199 : 07 November 2007, 14:37:33
Sunset, Kathy gre katera morda na razstavo v Vrtojbi?
Mene ne bo. Vrjetno pa pridem v Ljubljano in v Celje  :)

A je že kaj novega glede cotončice Glorie? Jaz še kar upam da jo bojo našli živo in zdravo.
:-\ To pa tudi mene zanima.  Me je kar groza, ko pomislim, da bi lahko tudi moja Easy en dan takole izginla  :'( Držim pesti, da bo z Glorijo vse okej in da jo bodo hitro našli.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #200 : 07 November 2007, 15:36:35
Gloria je še vedno pogrešana...

Če bi jo našli, bi to z največjim veseljem napisala tukaj (in še drugje), samo je tako kot da bi se vdrla v zemljo, ni je nikjer, noben nič ne ve o njej...


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #201 : 07 November 2007, 18:38:54
GLORIO SO NAŠLI   ;D
   
Kar jaz sem vesele  ;D Sicer še ne vem v kakšnem stanju, saj gredo ravno ponjo, samo važno da je živa in (upam da) zdrava.

Psičko je našel nek veterinar, ki je trenutno na bolniški, psički je odčital čip poklical v ambulanto in tako našel lastnico.
Naključje ali ne, ta veterinar živi zelo blizu psičkinega doma, kako je psička prišla z Bleda skoraj do doma  ::) ...


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #202 : 07 November 2007, 19:00:20
 :o Super! Samo, da se je našla živa in zdrava :-*


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #203 : 07 November 2007, 20:10:00
GLORIO SO NAŠLI   ;D
   
Kar jaz sem vesele  ;D Sicer še ne vem v kakšnem stanju, saj gredo ravno ponjo, samo važno da je živa in (upam da) zdrava.

Psičko je našel nek veterinar, ki je trenutno na bolniški, psički je odčital čip poklical v ambulanto in tako našel lastnico.
Naključje ali ne, ta veterinar živi zelo blizu psičkinega doma, kako je psička prišla z Bleda skoraj do doma  ::) ...

Tole pa je fajn novica! ;D Očitno je psička skušala prit domov, če so jo našli tako blizu doma. Zanimivo! U glavnem jaz sem vesela da so jo našli. Si kar predstavljam kakšno olajšanje in veselje je bilo to za lastnike.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #204 : 09 November 2007, 09:19:02
Super!!! :-*



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #205 : 09 November 2007, 19:03:28
ooo super :D samo da je živa in zdrava 8)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #206 : 11 November 2007, 21:13:37
No, mi je uspelo sestavit rezultate današnje razstave CACIB Vrtojba 2007:

PSI:

GANDOLF... ZP
----
BRUCE KLENOT TOLIARY - Brad Odl 1, CAC, CACIB
----
OROBIANCO MAN OF THE MATCH (HR) Prav dobro   
----

PSIČKE:

OROBIANCO TEUTA - Emmy ZP1
GLORIA ZP2
----
OROBIANCO GRIOTTE (HR) Odl 1, CAC
ASHLY Odll2
----
LOTTY  Odl, CAC, CACIB, BOB
----
OROBIANCO FROU FROU (HR) Odl, CAC

... Zdaj pa hitro spat, ker je naporen dan za nama z Loti, no Loti že spi, samo še jaz se ji pridružim :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #207 : 12 November 2007, 09:55:22
Ppetra, čestitke za odlične rezultate! ;D


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3

kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #209 : 12 November 2007, 19:27:39
Petra, čestitke za super rezultate!  :o