Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 356138

sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #390 : 09 Februar 2008, 08:54:29
Tonka, dobrodošla med Cotonarji!

Od kod pa prihaja tvoj Casper? Aja pa mi bi kakšne slikice gledali! ;D

No tudi midve z Bači greva na aprilsko razstavo, ampak sva tudi še čist zelene, to bo namreč najina druga razstava. Tako da še sama rabim precej nasvetov.
Po mojem bo ppetra kaj več povedala, ker ima več izkušenj z razstavami? ;)


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #391 : 09 Februar 2008, 20:19:48
Tonka žiujo! Sem slišala, da se super razumeš s svojim cotončkom :).
Glede razstav, bom kaj več povedala, samo imam zadnje dni čisto premalo časa za vse in da spesnim kaj koristnega rabim čas :) Medtem probaj čim več informacij in nasvetov poiskati v tej temi in tudi v temah namenjenih razstavam (malo preglej ta forum, ter še kakšnega in boš našla veliko uporabnega).

Lp zaenkrat.


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 10 Februar 2008, 16:40:44
Pozdravljeni tudi vedve ppetra in sunset! :)

Ja res je s mojim Casperjom se odlično razumema ;D,
Casper prihaja iz srbije in sicer iz psarne Little bichon land.
Njegovi mami je ime Gombaspataki Bella Donna (/5/ PRM CAC 2BOB) in prihaja iz Romunije , očetu pa Subarashil Hoshi Hikari Jeronimo (5CAC 5CACIB 5BOB CH SCG) in prihaja iz Srbije.
Casper je bil 9.2 star 7 mesecev dobili pa smo ga oktobra tako da je pri nas že 5 mesecev.

Slikce pošljem kasneje!

Lp, Tonka




sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 10 Februar 2008, 19:34:50
Lp Tonka.... pol smo pa sosede  :P...dej kako slikco od Casperja :).



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 11 Februar 2008, 09:16:33



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 11 Februar 2008, 19:56:09
Čaw,

Ja bom dala kako slikco od casperja  :),
Pa tist na skiki ni Casper ampak Berni (naš bivši pes) k je mama u službi probala poslat sliko je pa nekej zamešala pa poslala Bernija namest Casperja  ;)
Ja Sue smo skor sosede  ;D ....

Lp, Tonka



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 11 Februar 2008, 20:01:21
Sam nekej, kako se pošlje slika??  ;)
Rajš uprašam da ne bom spet kej zamešala  ;D . Pa te slikce od psov k jih mate nastavljene pod imenom?
Kako se to nastavi ?

Lp, Tonka   



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 11 Februar 2008, 21:06:23
Tonka za slikco pod tvojim imenom,najdi okence profil ( te oranžne tipke ko maš-domov-pomoč-iskanje-profil...) in pol maš na levi nastavitve profila,pa to klikni,pol se ti pa odpre,da lahk naložiš slikco,ni tk težko.

A boš šla kej v malo šolo spomladi z Casperjem v Varpolje?Kolk si pa stara?



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #398 : 11 Februar 2008, 22:38:33
Tonka, tukaj so navodila za vstavljanje slik:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,800.0.html

No, zdaj sem se pa še jaz naučila kako se vstavi povezavo na drugo temo. ;D


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 12 Februar 2008, 15:19:46
Hvala za navodila,
Ja grem verjetno spomladi v malo šolo spomladi s Casperjem pa js sm stara 14 pa pol

Lp, Tonka



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 12 Februar 2008, 15:50:01
Upam, da mi je uspelo...




sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 12 Februar 2008, 22:10:52
Men ne pokaže slikce  :-\



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #402 : 12 Februar 2008, 22:15:57
Tonka, sem jaz popravila sliko. Moraš se odjavit iz albuma, nato pa daš desni klik na sliko in prekopiraš link  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 12 Februar 2008, 23:43:58
 ;D kak srček je,samo na tej slikci je verjetno kr mali še.



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #404 : 13 Februar 2008, 10:09:45
Kok je srčkan, tvoj Casper! ;D Kolk je bil pa star na tej sliki?


Mene bi pa včeraj ko sva šla s fantom in z Bači na sprehod skoraj kap :o! Namreč na mojo malo kepico sta se spravli dve veliki mrcini. Lastnikov pa nikjer! >:( Jaz sem Bači ravno zadnji trenutek dvignila, ker jo je eden že zagrabil za dlako ( še dobro da je ima velik). Ampak psa sta še kar skakala po meni. Tako da sem jaz Bači držala skoraj nad mojo glavo (mi manjkajo centimetri), fant pa je odganjal tisti dve mrcini. Po mojem sta tista psa nekomu ušla, ker sta bila videt negovana in oba sta imela lepo ovratnico. Upam da so ju lastniki že našli, ker ju ne bi rada še enkrat srečala :'(. No za konec bi pa še skoraj nadrla eno žensko, ki se je znašla tam, ker sem mislila, da sta psa njena :-[, ampak ona je samo iskala svojega zlatega prinašalca.
A ima kdo kakšen recept kako odganjat take mrcine, saj tamali kužki nimajo nobenih možnosti, če se spravijo nanj.


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 13 Februar 2008, 16:26:11
Casper je na slikci star 4 mesece,
sam zdej je že ful večji nove slike bom poslala med vikendom al pa tut prej če bom mela čas

Mi smo bli pa enkrat na Koroškem pa se je Casper srečal z psom moje stare mame pa je tok lajov nanga da je pes dobesedno bežal pred njim  ;D, pes pa je bil gladkodlaki prinašalec in je bil star že skoraj eno leto bil pa je tud trikrat večji od Casperja  :o, tako da mi nimamo težav z drugimi psi. 

Je pa drgač zlo pogumn pa se sploh ne boji psov. Zanima me samo kok dolgo dlago bo mev k ma že zlo dolgo. Kolk cm približno je to?

Lp, Tonka 



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 13 Februar 2008, 16:29:04
Hvala Rinchy za popravilo slike bom popravla pr naslednjih!  :)



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 13 Februar 2008, 17:00:26
Evo to je naš Casper pred 14 dnevi....

Še nekej me zanima: koliko mora biti pes težek (povprečno) oz. kolk so težki vaši cotoni?
ali je treba cotonom rezati dlake pod očmi?? veterinar nam je rekel da moramo na netu in v knjigah pa piše da to ni potrebno? kaj vi mislite???








tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 13 Februar 2008, 17:06:32
Nism čist razumela glede slik a potem slike prekopiraš al link??



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #409 : 13 Februar 2008, 19:22:23
Prekopiraš link, ampak se moraš prej odjavit iz albuma in ga potem odpreš neprijavljena.

Tudi Bači se sploh ne boji psov, k vsakemu gre in z vsakim bi se igrala. Problem nastane, ko je tisti drugi pes napadalen, tako kot se mi je zgodilo včeraj, ko je še mene zagrabil za bundo >:(. Drugače do zdaj tudi mi še nismo imeli kakšnih hudih težav s psmi. No razen enkrat je Bači napadla ena psička, ampak je bila le malo večja od nje, tako da sem tisto psičko pač prijela in jo držala dokler se ni primajal lastnik. Ampak tudi taka izkušnja ni vplivala na Bači. Še vedno leti k vsakemu psu. Se mi pa zdi da so cotončki nasploh precej korajžni. :)

Še nekej me zanima: koliko mora biti pes težek (povprečno) oz. kolk so težki vaši cotoni?
ali je treba cotonom rezati dlake pod očmi?? veterinar nam je rekel da moramo na netu in v knjigah pa piše da to ni potrebno? kaj vi mislite???
Bači ima pri dobrih osmih mesecih 4,3 kg. Se mi zdi da je standard nekje med 4 in 6 kg. Upam da je tako prav, če ne naj me kdo popravi.
Če postrižeš dlake pod očmi, po mojem narediš več škode kot koristi, ker potem dlaka še bolj draži oči. Ja z ne bi ravno slepo zaupala veterinarjevin nasvetom v takih primerih, ker ne poznajo dobro same pasme.


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 13 Februar 2008, 19:51:44
Hehe,da nebi jaz o tem kako odganjamo pse  ;D,jaz se ponavadi bolj ustrašim kot pa Doni in se začnem dret nad psom ki prihaja v bližino,če se mi zdi nevaren in potem se derem in grem proti njemu kao da se ga ne bojim in gledam,če me slučajno kdo ni videl ali slišal  :-[ :P ;D.Sem pa opazla nekaj,Doni se boji drugih psov,no tko bolj nezaupljiv je,vendar pa ta mala baraba ful rad izziva in to mi ni všeč.Ko vidi da je varen,ko se jaz tam derem na pse in pol ko gre stran,bi on kr za njemu šel in pol da gre nazaj pa beži in pol spet isto in pol se derem na drugega psa,pa na Donija jaooooooooooo  ::) cela štala.Se bojim,da ga bo enkrat to izzivanje koštalo in jih bo dobil.Samo pač si bo sam kriv,upam pa da bom lahko preprečila to.
Enkrat sma šla ven lulat in on se lepo šeta okrog in izza vogala hiše kar naenkrat iz teme pridrja ful velik pes,res prov čulo se je kok dirka in jaz sem se tok ustrašla,da sem se tk zadrla,da se je pes mene tok ustrašu da je kr ušel  ;D in pol sem se še 5min kr tresla,ko sem se ga tok ustrašla,Doni pa ko da ni bilo nič,mislim da ga sploh videl ni  :D ;D mene pa gledal tako,kot da če sem mal nora  ;D.

Ja glede kil,naš mali ma 4,3kg star je pa 8 mesecev.
Glede dlake okrog oči,se strinjam z Sunset.



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #411 : 13 Februar 2008, 20:45:20
Ja tole odganjanje zna bit zanimivo. Sploh ko te kdo pri tem opazuje, si najbrž res misli da smo malo zmešani. Ampak kaj čmo, če pomaga pač pomaga. Jaz sem psu, ki je po moji selitvi ostal pri mami, včasih pomagala renčat, ko sva srečala kakšnega psa. Če me je takrat kdo videl se je verjetno po tleh valjal od smeha ::) ;D.
Drugače pa tudi Bači zna izzivat ja.
 :o Doni in Bači sta pa enako težka!


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 13 Februar 2008, 21:13:45
:o Doni in Bači sta pa enako težka!

Pa res  ;D

Smrrrrrrrrrrrrrrk jaz bom pa 4dni brez Donija  :'(,ga bom ful pogrešala,grema s fantom v toplice,mali bo pa
na počitncah pri stari mami.Samo vem,da se ima tako lepo pri njej,da sploh nisem tk zlo žalostna,ker vem,da bo
v dobrih rokah :).



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 14 Februar 2008, 16:14:35
Zanimiva dogodivščina Sue  ;D ;D ;D ,
Očitno potem ve svojim cotončkom ne strižete dlak pod očmi no k zdej jih tut mi ne bomo,
Hvala za navodila sunset, aja pa še to š čim spenjate cotončkom dlake nad očmi no ko naš sploh noče nosit sponkic pa me zanima kako to naredite?

Lp, Tonka



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #414 : 14 Februar 2008, 17:15:18
Uh, koliko ste se razpisale :)
No naj še jaz povem, da je glede striženja dlake okrog učkov tako kot so ti punce svetovale. Dlako lahko spneš v čopek s špangicami, ali pa elastikami, samo elastiko moraš potem prerezati ko jo želiš vzeti stran, saj drugače uničiš dlako. Elastike se da kupit na razstavah, ali pa v pasjih trgovinah, ter morda drogerijah. Špangice pa jaz uporabljam take otroško.

No glede teže si lahko več prebereš v standardu o cotončkih: http://www.fci.be/nomenclatures_detail.asp?lang=en&file=group9#section1, poišči coton de tulear in klikni EN na desni.

Še novička od naju z Lotty. Na valentinovo se je začela Lotkina težko pričakovana gonitev :D.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #415 : 14 Februar 2008, 20:27:43
 :o Kok dobra slika! ;D

Ppetra kdaj pa gre Lotty k svojemu ženinu? A je zdaj že dokončno izbran?

Glede spenjanja dlake nad očmi, pa jaz zdaj uporabljam kar tiste elastike iz blaga al iz česa že so (ne silikonske) in teh ni treba prerezat (vsaj jst jih ne), ker so čist mehke in ne uničijo dlake. Prej sem pa uporabljala tiste špangice, ki jim nekateri pravijo krokodilčki. Ampak Bači se rada z glavo zarije v kakšen koutr in si je na glavi potrgala nekaj dlake in še hrasta se ji je nrdila, ker so krokodilčki taki trdi in špičasti.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #416 : 14 Februar 2008, 20:49:47
Ppetra kdaj pa gre Lotty k svojemu ženinu? A je zdaj že dokončno izbran?

Jah zdaj moram počakat na godne dni in potem šibamo v Zagreb (nekje čez 9,10- 14 dni, odvisno). No v naslednjih dneh pokličem v Zagreb in se dokončno zmenim za ženina.
Uh, tole je bilo prej kot načrtovano, kar je prav fajn, ker že komaj čakam da vidim kako se bo vse odvijalo.

Glede čopkov, jaz pri Lotki kar te špangice uporabljam, kot ti praviš krokodilčki. Je pa res, da so malo trde za kakšne akrobacije z glavo :) No lahko se pa tudi malo pristriže dlako nad očmi, tisto ki jim zastira jasen pogled, ne tiste okrog oči, ki bi jim z rastjo lezla v oči in jih dražila.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #417 : 14 Februar 2008, 22:15:35
Glede čopkov, jaz pri Lotki kar te špangice uporabljam, kot ti praviš krokodilčki. Je pa res, da so malo trde za kakšne akrobacije z glavo :) No lahko se pa tudi malo pristriže dlako nad očmi, tisto ki jim zastira jasen pogled, ne tiste okrog oči, ki bi jim z rastjo lezla v oči in jih dražila.
Ja pri nas so akrobacije z glavo kar precej na urniku :), tako sem za zdaj krokodilčke ukinla. Čeprav moram reči da so mi bolj pri srcu kot tiste elastike, ker ji vse štrli navzgor. Kako pa je s tem striženjem z vidika razstav? Je dovoljeno? No jaz v vsakem primeru Bači zaenkrat nimam namena strižt.

Petra, a se obetajo kakšne vsele urice v kratkem?


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #418 : 16 Februar 2008, 12:10:26
Petra, a se obetajo kakšne vsele urice v kratkem?

Ja se bomo kaj zmenila.
Smo punce zadnje dni tako zaposlene da se težko uskladimo. Se bomo pa res v kratkem kaj zmenile, mogoče kar med tednom. Kdaj pa ti lahko?


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #419 : 16 Februar 2008, 12:56:40
Ja se bomo kaj zmenila.
Smo punce zadnje dni tako zaposlene da se težko uskladimo. Se bomo pa res v kratkem kaj zmenile, mogoče kar med tednom. Kdaj pa ti lahko?
Jaz načeloma lahko tudi med tednom, samo kakšen dan ali dva prej morem vedet, da mi fant ravno takrat ne odpelje avta. Pa to med tednom verjetno misliš popoldne al kako?