Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 355067

sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 17 Februar 2008, 20:06:02
Kaki lepi cotončki :) na slikci ...sem se kar na Donija spomnla ko je bil tkole mali  ::).
A Lotty bo pa šla k ženinu,kako lepo,bodo lepi peseki juuuuj :)

Mene je bil danes Doni tako vesel,ko sem ga prišla iskat po 4 dneh  ;D,kr ni me mogu nehat lupčkat  ;D
jaz sem pa tut bla tk vesela,da ga končno vidim spet :).



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 17 Februar 2008, 20:47:18
Lp,
Mene pa zanima katero hrano uporabljate za veše cotončke?
Naš Casper ma zelo rad konzerve za mladiče pro plan in me zanima če so priporočljive.
Ponavadi Casper nima majraje suhe hrane in ima raje kaj bolj mehkega, če pa uporabljate samo suho hrano oz. brikete katere točno uporabljate (mi uporabljamo hillsove nekaj časa pa smo tudi royal canin)??



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 17 Februar 2008, 22:01:02


Evo tkole zgleda nedeljski počitek pri nas ;),ko se zarijemo s smrčkom pod deko.Pa se prej lepo počešemo in
na koncu tako radi skuštramo.Res nočem bit šminker  ;D ;)

Tonka jaz mu dajem Pro plan piščanca,pa tudi ne mara suhe hrane (briketov),ampak meni so priporočali
da more biti 80% suhe hrane zaradi zob,ker ko grize brikete si s tem tudi malo čisti zobke.Konzerve in "mehka"
hrana se pa lepijo na zobe in to potem mislim,da veš kam vodi,bolezni zobkov,zobni kamen itd...pa tudi vitaminov
je ful velik v suhi hrani,vse kar rabi,da se lepo razvija in da je zdrav.Jaz sem že tudi skoraj obupala,ker sploh ni hotel
jest več briketov,ker so mi ga "okužli" z salamo in bi frajer jedel samo salamo.Kr dva dni je protestiral in skorajnič jedel.
Samo ko je lačen bo jedel.Sem mu pa kupila tudi ene vitamine (tablete),po katerih se mi zdi da ima zdej ful apetit in
pridno papca :),še pa dobi kdaj seveda salamo,ko gremo na obisk k mojim,pač ok nej mu bo no :).Zdaj že ve,da tam
pač dobi,od mene pa ve,da dobi samo za nagrado.Ja pa vsake tolk mu skuham riž pa mal tune zraven,to naravnost obožuje.



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #423 : 18 Februar 2008, 17:51:43
A Lotty bo pa šla k ženinu,kako lepo,bodo lepi peseki juuuuj :)

Ja Loti bo odšla v kratkem k svojemu ženinu :D Že komaj čakam :)

Mene pa zanima katero hrano uporabljate za veše cotončke?
Naš Casper ma zelo rad konzerve za mladiče pro plan in me zanima če so priporočljive.
Ponavadi Casper nima majraje suhe hrane in ima raje kaj bolj mehkega, če pa uporabljate samo suho hrano oz. brikete katere točno uporabljate (mi uporabljamo hillsove nekaj časa pa smo tudi royal canin)??

Vse te znamke, ki jih omenjaš so nekje na istem nivoju, tako da je najbolje najt eno ki mu bo ustrezala in jo bo rad jedel. Tako kot je Sue napisala je zelo vredu da je čim več briketirane hrane, saj si s tem tudi čisti zobke, ni pa to dovolj, da mu vseeno ne bi redno umivala zobkov. Kužkom je potrebno čistit zobke, ne glede na prehrano. V pasjih trgovinah dobiš zobno pasto in krtačko, ali pa uporabiš kar kakšno otroško. Je pa fajn da se ga na to navaja že od majhnega da potem ni problemov.
No moja Loti pa trenutno je Almo Nature.
Tukaj je še ena povezava kjer je hrana rangirana oz ocenjena po nekih kriterijih in razvrščena v več skupin: http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1
Znamke, ki si jih omenila spadajo, se mi zdi, v skupino z dvema zvezdicama (ali manj), kar ... ni ravno blesteče :( je pa višje rangirano hrano težje, oz nemogoče, dobit pri nas.
Še to, upam, da ste pri menjavi hrane pozorni na to, da svojim cotončkom ne zamenjate briketov iz danes na jutri. Menjava mora potekati dlje časa, tako da postopoma dodajamo po malo nove znamke briketov (recimo najprej dodamo 1/4, potem 1/3, čez par dni že 1/2 in tako naprej), da se želodček kužka navadi na nove brikete.

+1


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 18 Februar 2008, 20:02:52
Ja smo mu postopoma menjavali hrano, najprej smo mu mešali pol pa smo mu dali samo novo vrsto pa je kr jedu.
Pa tudi zobe mu redno čistimo tako da ni težav.



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 23 Februar 2008, 17:11:42
Tonka jutri ob 10h v Varpoljah je sestanek za šolo,če boš hodla pridi.



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 24 Februar 2008, 09:42:05
Žal mam virozo bomo pa poklicali v šolo 
a mogoče veš koga in bom sigurno šla z njim. Če boš tam lahko rečeš da bom prišla.



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 24 Februar 2008, 09:42:58
Če veš prosim če me obvestiš kdaj je naslednje srečanje



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #428 : 24 Februar 2008, 12:13:54
Jaz tut nisem šla,bom pa poklicala kdaj je in ti povem,ko zvem. ;)



tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #429 : 24 Februar 2008, 13:20:44
Mislila sem da bom sigurno šla z Casperjem v šolo, sam danes nisem mogla ker sem bolna.



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #430 : 24 Februar 2008, 21:50:17
Sej danes je bila samo predstavitev kako bo vse potekalo.Ko zvem kdaj je,ti sporočim.

Mi smo bili pa danes popoldan na dooooolgem sprehodu na snegu.Energije pa kr ne zmanjka :)




Petra si bila v Celju?



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #431 : 24 Februar 2008, 21:58:48
Po dolgem času se spet malo oglasim.
Vidim, da ste pridni in boste s svojimi kotončki hodli v šolo. Midve z Easy greva marca vrjetno na tečaj za Bb-h izpit. Kaj pa doma sami delate kakšne trikce ali kaj takega s vašimi kotončki? Midve z Easy sva kar pridne, se lahko pohvalim  ;D
Tonka, a veš da ima tvoj Casper sestrico v Sloveniji?

Mogoče ve kateri štirje kotoni so bili danes na razstavi in kako so se odrezali?

Sue, krasna slika :D

Lp,
Katarina & Easy


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 24 Februar 2008, 22:08:09
Hm trikci,midva bol mal prakticirama  :-\,nebi pa škodilo...kaj vse pa že znata z Easy :)?

Kathy tale slikca mi je všeč,samo škoda ko mu je ravn dlaka čez učko padla,da se ne vidita obe dve okice  :(.



Kathy ti kej ustvarjaš?Maš kake nove slikce? :)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #433 : 24 Februar 2008, 22:20:55
Sue, res lepe slike.
Citiraj
Hm trikci,midva bol mal prakticirama  ,nebi pa škodilo...kaj vse pa že znata z Easy ?
Delama na tem, mislim da nama niti ne gre tako slabo. Hm .. mislim da zna že čez 20 trikcov čeprav jih je večinoma še v fazi učenja. Bom poskusila v kratkem posneti kakšen filmček  :)

Citiraj
Kathy ti kej ustvarjaš?Maš kake nove slikce?
Zadnje čase bol malo, recimo ena od prejšnega tedna:


Vem, da je dlaka slaba, čeprav lahko povem da imava velikoo manj problemov z dlako kot sva jih imele, zdaj še samo čakam da dlaka zraste nazaj v normalno dolžino, krtačima se pa tudi vsak dan, zato tudi z vozlji ni več takih problemov, čeprav se mi zdi da je dlaka tolk bolša, ker je vreme tolk lepše.


ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #434 : 24 Februar 2008, 22:49:22
Ne nisem bila v Celju.
Na razstavi pa je bila samo Emmy in je dobila PRM, ter BOB

Ostalih ni bilo, saj so imeli nekateri druge obveznosti. Med psičkami naj bi bila tudi Češka psička, vendar tudi nje ni bilo.

No mi pa smo že pri parjenju in ugotavljanju tistih pravih dni. Enkrat smo že bili v Zagrebu, samo še ni bilo nič, naslednič upam da gremo zares :)




sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #435 : 24 Februar 2008, 22:57:04
Dej posnemi kaj ja pa pokaži  :o

Ej ful je huda Easy  ;D,ful dobra slikca :)...ja zdej je pa res kr boljše vreme za dlako,tudi pri nas je velik boljše.
No ok,dans ko smo bli na snegu,pa velik lužic je blo,dreka,vejic...ne bom komentirala kak je bil  ::),nas čaka
jutri kopanje.

Aja en trikec se pa učima in ga prakticirama :) gime 5



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 24 Februar 2008, 22:58:57
Wau kolk cotončkov na kupu  :o :)...Petra upam,da čimprej uspe ;)



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #437 : 25 Februar 2008, 10:09:29
Petra, sem hotla vprašat kako je blo v Zagrebu pa si me prehitela. A potem ti je uspelo prej dobit Gordano al si šla tako na slepo tja?

Jaz sem šla pa včeraj v Celje pogledat Emmy in navijat zanjo. Petra imaš mogoče informacije o tem, če bo Emmy tudi na aprilski razstavi? Bi blo fajn imet koga poznanega tam.


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #438 : 25 Februar 2008, 12:48:11
Ppetra, predlagam, da greš delat progesteronski test Lotty, preden jo odpelješ parit, tako boš z večjo gotovostjo vedela, kdaj je D-day.

Lp Neža

Los je car.


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 25 Februar 2008, 20:09:58
Kathy a ti uporabljaš kliker,ko učiš Easy trike?



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #440 : 25 Februar 2008, 20:36:19
Citiraj
Kathy a ti uporabljaš kliker,ko učiš Easy trike?
Ja, vedno  ;D


sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 25 Februar 2008, 20:46:40
Hm...je verjetn kr fajn zadeva.



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #442 : 26 Februar 2008, 16:45:39
Ppetra, predlagam, da greš delat progesteronski test Lotty, preden jo odpelješ parit, tako boš z večjo gotovostjo vedela, kdaj je D-day.

Lp Neža

Sem delala progesteronski test in že dvakrat smo bili v Zagrebu (po mojii želji), pa še nismo parili. Zdaj grem še (vsaj) enkrat in upam, da rata. Tole ni tako lahko kot se sliši, sploh pri naših scrkljanih kužkih. Je pa očitno da bomo parili umetno, saj glede na specifike moje Lotke in samčka drugače ne bo šlo. Ni se ravno rodila ljubezen na prvi pogled :)
Če pa pač ne uspe se bomo šli pa še razstavljat na kakšno razstavo poleti :)


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #443 : 26 Februar 2008, 16:49:40
ste videli da je v Domžalah nekdo UKRADEL kotončka?Kdo kaj ve o tem?



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #444 : 26 Februar 2008, 17:12:03
Menda so ga našli in je spet pri lastnikih.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #445 : 26 Februar 2008, 21:42:52
ste videli da je v Domžalah nekdo UKRADEL kotončka?Kdo kaj ve o tem?
Ja psička je spet pri lastnikih. Baje se je tisti, ki naj bi jo ukradel (dokazov nimajo), ustrašil in psičko pustil na cesti, kjer jo je našla ena gospa, ki je potem na letakih videla telefonsko in poklicala lastnike. To sem nekje na internetu prebrala, pa se več ne spomnim kje točno. Me je pa kar zvilo, ko sem stvar prebrala, ker se je vse skupaj zgodilo v bližini mojega doma.

Petra, tebi in Lotki pa želim da v tretje uspe!


tonka

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #446 : 27 Februar 2008, 12:45:59
A res  :o !!
Casper ma sestrico v Sloveniji. A mogoče veš pri katerih lastnikih je in kje živijo Kathy??
Zanima me če je res kar pišejo po internetu da Cotoni znajo hoditi po zadnjih dveh nogah??



sue_

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 27 Februar 2008, 13:11:11
Uf sam da so ga našli,me je kr streslo ko sem prebrala,si ne upam predstavljat tega  :-\.

Tonka šola v Varpoljah je ob petkih/17h in ob pondelkih/17h,tko da ta petek že lahko prideš ob 17h.

Tonka vsakega psa lahko naučiš vse možne trike...a nisi nikoli poskusila mu dat kak pribolšek iz višine in da bi se dvignu na zadnje tačke :)?

Dejte men povedat kako naj jaz našega malega navadim na stopnice,ker sploh noče hodit po stopnicah,se ful boji.Ko je bil čisto
mali je hotel,pa sem mu vedno to prepovedala in ga nesla,zdej bi bil pa čas,da se navadi sam hodit gor in dol  :-\.Pa ne da je težek,sam
pač lahko bi.Sem verjetno tut narobe metodo ubrala na začetku.



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #448 : 27 Februar 2008, 17:32:59
A res  :o !!
Casper ma sestrico v Sloveniji. A mogoče veš pri katerih lastnikih je in kje živijo Kathy??
Zanima me če je res kar pišejo po internetu da Cotoni znajo hoditi po zadnjih dveh nogah??
tukaj
Tonka, kako je že sue rekla, vsakega psa se da naučit hoditi po zadnjih tacah, tudi cotona seveda. Če pogledaš mojo Easy na slikci, ki sem jo zadnič poslala vidiš, da stoji na zadnjih tacah, če nadaljuješ z vajami in pes dobi dovolj ravnotežja pa lahko po zadnjih tacah tudi hodi.

Citiraj
Pa ne da je težek,sam
pač lahko bi.Sem verjetno tut narobe metodo ubrala na začetku.
No, ja tole pa ni glih smiselno.
Zakaj pa želiš da bi tvoj Dony sam hodil po stopnicah, do prvega leta starosti je najbolje psu preprečiti hoditi samemu po stopnicah, ker lahko pride do resnih okvar kolkov, tudi jaz sem mojo Easy naučila, da sama po stopnicah ne sme, čeprav še zmeraj včasih sama uide. Tako da raje ga nosi, je bol zdravo, tudi ko bo star že več kot 1 leto, če si takrat nebo upal hoditi sam. In čisto nič narobe metode nisi ubrala, tako je pravilno.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #449 : 27 Februar 2008, 18:03:43
Sue, tudi moja Bači si ne upa po stopnicah. Jo vedno nesem. In če ti po pravici povem mi to čisto ustreza, saj se tako izognem temu, da bi se izmuznila ven na cesto. Lahko pustim vhodna vrata na stežaj odprta, pa bo lepo počakala na vrhu stopnic. :) Verjetno pa bilo malo drugače, če bi imela kakšnega večjega psa. Pol bi se potrudla, da bi sam hodil.
Sue, če si res želiš da bi sam hodil po stopnicah ga poskusi zvabit s kakšnim priboljškom. Verjamem, da je včasih lažje, če gre kuža sam, sploh če maš recimo polne roke. :-\ Drugače se pa jaz ne bi preveč obremenjevala s tem, tudi če noče. Saj so majhni kužki.

Zanima me če je res kar pišejo po internetu da Cotoni znajo hoditi po zadnjih dveh nogah??
Kot so ti že povedali, se da vsakega psa naučit hodit po zadnjih nogah. Res pa je tudi, da so cotoni še malo bolj nagnjeni k temu postavljanju na zadnje noge kot druge pasme. Vsaj po mojih izkušnjah.