Coton de tulear [Coton de tulear]

*nastya_lony* · 354862

dogy.11

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • i love my dog :)
Odgovori #570 : 08 Maj 2008, 14:41:30
tiva v nedeljo se grem pozanimat  če to  kar mi je vrediteljica rekla drži
mladički so zdaj stari približno 10 tednov



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #571 : 08 Maj 2008, 18:26:30
dogy.11, na sosednjem forumu je včeraj ena napisala, da že 9 mesecev čaka na rodovnik in da zmeraj, ko pokliče Gordano, ima ta kak osupljiv argument, zakaj rodovnika še ni. Res se dobro pozanimaj...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #572 : 09 Maj 2008, 12:44:38
V nedeljo se boš težko pozanimala na Hrvaški kinološki zvezi, saj takrat nimajo uradnih ur, so pa edini naslov, kjer lahko nedvomno izveš, ali rodovniki so/bodo, ali ne. Na tvojem mestu se ne bi zanašala na besede vzrediteljice, saj podobne obljube že kar nekaj časa daje več ljudem, rodovnikov pa od nikjer.

lp



Izabela

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #573 : 09 Maj 2008, 13:43:51

Pozdravljeni Vsi ljubitelji in lastniki Cotonov,

Sem Izabela in sem zlo ponosna lastnica Kepice. Stara je 8 tednov in se imava zelo lepo. Res je, da veliko spi (kar je tudi prav), vendar ni lepšega, ko me gleda z njenimi lepimi očkami.

Sem nova na tem forumu, me zanima, če je kak lastnik Cotona, ki ima msn? Oz., ki bi mi ga povedal in bi kdaj poklepetali.

Vse dobro,

Izabela



Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #574 : 09 Maj 2008, 21:33:18

Orobianco Cleopatra in njen sinček - bodoči cotonček dogy.11

Slikica je nekoliko slabše kvalitete ker je slikana s telefonom..
Za vse, ki jih firbec matra glede zadeve "rodovniki" pa tole.. Medalja ima vedno dve plati, tako da ugibanja tisytih, ki niso vpleteni so in ostajajo samo ugibanja..
Zadeva z rodovniki je urejena, kako kaj zakaj kdaj in vsa možna vprašanja na "k" pa vemo lastniki in svoje "umazano perilo" peremo doma... Pa brez zamere, če je moj prvi post na forumu nekoliko "napadaljen" na debato o rodovnikih..



Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 10 Maj 2008, 12:32:07
Dogy11, leglo se prijavi med 6. in 12 tednom, približno en teden po prijavi se mladiči tetovirajo. Če imata pes in psica veljavno vzrejno dovoljenje in če je paritev prijavljena, vzrediteljica ima še 2 tedna časa, da prijavi leglo (če ni do zdaj naredila). Ne glede na to, kaj ti bo vzrediteljica povedala, jaz bi na tvojem mestu poklicala HKS. Brez potrdila s strani HKS, da je leglo rodovniško in dokler mladiči niso tetovirani - jaz ne bi vzela mladiča. ;)




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #576 : 11 Maj 2008, 13:11:03
Naty80, pranje umazanega perila me prav nič ne zanima. Verjetno pa ne škodi, če napišem informacijo, kje in kako se preveri takšne stvari.

lp



Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #577 : 11 Maj 2008, 14:35:32
kalsang se opravičujem, moje sporočilo ni letelo nate, ker menim, da je prav, da se o teh zadevah pogovarjamo in svetujemo, meni ni nihče tako svatoval, tako da podpiram takšne debate.

Enostavno pa je že zoprno brat razprave o točno določenih rodovnikih, če je že bilo napisano, da je zadeva urejena. Nekateri smo zaradi tega očrnjeni, tudi vzrediteljica, ki seveda nosi svoj del krivde, pod kožo smo pa vsi krvavi.

Zakaj je prišlo do tega in kako je zadeva bila rešena, je pa tisti del "umazanega perila", ki ga ima na kakšnem področju verjetno da vsak izmed nas in to se enostavno drži zase..Vsaj jst tako mislim in se tega skušam držat, z mojo izkušnjo bom pa seveda skušala pomagati in svetovati naprej.

LP



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #578 : 12 Maj 2008, 17:46:40
Ja Zina prav si imela naša sošolka v mali šoli je Cotonka Andie  ;D :) (sem po slikah videla)

Je res prelepa psička , čeprav je bila na začetku malo plašna  :)



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #579 : 12 Maj 2008, 20:13:01
Super, še ena cotonka. ;D
Iz katere psarne pa prihaja in kje obiskuje malo šolo? Čudi me, da je bila plašna...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #580 : 12 Maj 2008, 21:35:51
Se opravičujem... Baje, da so cotoni pogosto plašni kot mladički. Tisto prej, da me čudi, sem napisala iz lastnih izkušenj z mladički, ki so bili zelo radovedni in nič plašni. :D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #581 : 15 Maj 2008, 17:13:56
Super, še ena cotonka. ;D
Iz katere psarne pa prihaja in kje obiskuje malo šolo? Čudi me, da je bila plašna...
Angie (ne, Andie  :P) je bila na forumu že predstavljena, prihaja pa s psarne Klenot Toliary.
V bistvu je Angie bolj kot plašna nezaupljiva, je pa res da se nikomur ne pusti, dokler ga bolje ne spozna  ;)



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #582 : 15 Maj 2008, 20:13:26
Jaz bi si pa včasih želela, da bi bila Bači vsaj malo plašna. ;D Ona gre čisto k vsakemu, kar zna bit včasih zoprno, ker na žalost niso vsi pasjeljubci.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #583 : 18 Maj 2008, 12:05:30
Angie (ne, Andie  :P) je bila na forumu že predstavljena, prihaja pa s psarne Klenot Toliary.
V bistvu je Angie bolj kot plašna nezaupljiva, je pa res da se nikomur ne pusti, dokler ga bolje ne spozna  ;)

ups pa Angie  :P Malo se je bala inštruktorica, pa saj bo  ;)



tejči*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #584 : 26 Maj 2008, 20:44:16
pozdravljeni,
doma smo ze odločili za nakup cottončka,kontakirali smo že dva vzreditelja, eni pričakujejo leglo šele naslednje leto(radovna), druga punca pa še ne ve če bo sploh uspelo letos
ali me lahko napotite še kam?
kako je z nakupi v tujini?
vidim da je veliko težav z cottončki iz zagreba,z njihovi rodovniki?
na kaj moram vse paziti?
hvala v naprej:)
LP



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 26 Maj 2008, 21:11:10
Tejči*, pri nas imaš še dve psarni: Moetica (leglo pričakuje v začetku naslednjega leta, ena kepica bo moja ;D) in Slo coton (iz Trbovelj, ne vem pa, če so letos že imeli leglo). Glede hrvaške vzrediteljice: jaz ne bi tvegala, ker kolikor vem, so še zmeraj nerešene težave glede rodovnikov. V Italiji ima trenutno mladičke psarna Cotonbrie (ki je tudi najboljša v Italiji), lahko pa greš na Češko, kjer so cene mladičkov nekoliko nižje. Ena od forumašic ima psičko iz češke psarne.
Sicer pa upajmo, da bo Petri tokrat z Loti uspelo. :D

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala...

Lp, Tadeja

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


tejči*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 26 Maj 2008, 21:16:50
no sej petra je ta za katero sem omenila da se še ne ve
je bila pa zelo prijazna po telefonu,ko je oči govoril z njo
držim pesti, da uspe ;D
pa hvala za odgovor!

za češko pa nevem,mogoče rajš počakam pa mam našega,ker mamina prijtaljica je imela velike težave ko je kupila kužka v tujini(sicer ne cottončka in že kar nekaj časa nazaj) tako da smo glede tega precej skeptični



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #587 : 29 Maj 2008, 16:57:44
Moja Bači pa danes praznuje prvi rojstni dan! ;D


Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #588 : 02 Junij 2008, 09:25:03
dogy.11 pošlji mi tvoj telefon na zasebno sporočilo ali na mail, za tvojo majčko, da ti prinesem v Ljubljano

pa čestitke in čim več super lepih trenutkov in užitkov s cotončkom! Kako si mu pa ime dala??  :)

Pa še informacija: baje da na hrvaškem tetoviranje rodovnih številk ni več obvezno

sunset, kako je bilo na razstavi v nedeljo?  ;D



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #589 : 02 Junij 2008, 09:41:39
sunset, kako je bilo na razstavi v nedeljo?  ;D
Ja rezultati nedeljske razstave so odlični (PRM in BOB) ;D. Je pa bilo malo smešno v ringu, ko so izbirali BOB. Najprej niti Bači in niti Gandolf nista hotela stati kot je treba. Potem je sodnik obupal in je rekel, da sta verjetno boljša v gibanju in smo šli delat kroge. Ampak tudi to ni šlo brez težav. Gandolf se je ustavljal, Bači pa je malo tekla in malo skakala. Po mojem je bilo kar smešno za pogledat. Je izgledalo, kot da sta se oba kužka družno odločila nagajat lastnicama. No ampak z rezultatom sva pa midve z Bači več kot zadovoljne.
Kako pa sta opravili vidve z Emmy v soboto?


Bana

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 02 Junij 2008, 13:23:31
VABILO na SREČANJE COTONČKOV
 ki bo v soboto 7.6.2008


VSI lastniki cotonov ste vabljeni na srečanje z našimi bombažnimi kepicami, prav tako pa ste vabljeni tudi vsi tisti, ki si cotončka želite in bi jih radi pobližje spoznali.


Kraj: Zajčja Dobrava , kjer bomo imeli tudi piknik.


Z avtoceste IZVOZ Zalog, Pojle se peljete proti cerkvi, pred cerkvijo v Polju v semaforiziranem križišču zavijete levo, se pejljete naravnost do podvoza in za tem zavijete desno (tabla Zajčja Dobrava) , nato pa po glavni cesti do table Zajčja Dobrava kjer zavijete levo na parkirišče, kot je prikazano na zemljevidu.

Program:
11.00 Zbor
12.00 Kaj znajo naši cotončki?
......... (pokazali bomo kakšne trikce znajo naši cotončki ali kaj so se naučil v pasji šolil, tako da pridno trenirajte da boste v soboto pokazali kaj zna vaš cotonček)
13.00 Žar
14.30 Kako izgleda pasja razstava s cotonom?
......... (punce bomo povedale kaj o pasjih raztavah, ter določene stvari lahko tudi pokazale; po želji in interesu)
15.00 Vse o negi naših cotončkov
......... (Kako negujemo naše cotončke, kakšne pripomočke potrebujemo in kdo kaj upobrablja in je s tem zadovoljen in še in še)

Prispevek: 10 € na osebo (odrasli)
V ceni je všteta hrana z žara s prilogami, ter pijača.
Prispevek plačate ob prihodu

V primeru velike udeležbe, se lahko cena na osebo zniža.

Pripomočki: kljub temu da bo za sedišča in mize poskrbljeno imate lahko sabo tudi kašne piknik stole, morda mizice (za rezervo).

Ne pozabite: prostor se nahaja v bližini dreves in grmičevja zato naj bodo vaši cotočki zaščiteni proti zajedavcem (predvsem klopom in bolham), prav tako pa ne pozabite na zaščito zase, saj klopi prežijo tudi na nas.

Ter še eno pomembno obvestilo: Za svojimi cotončki pospravljamo iztrebke, da bomo imeli čist prostor za piknik in tudi smeti odlagamo v temu primerne koše/vreče!!! Prav tako pazimo in odgovarjamo vsak za svojega psa. V primeru da pes povzroči kakršno koli škodo je zanjo odgovoren lastnik psa.

Prijave za srečanje pošljite na e-mail: [email protected] najkasneje do srede 5.6.2008
V prijavo napišite ime in priimek udeležencev in ime psa, ter kontaktni telefon. Prijave bodo sproti objavljene na internetu, po imenu cotončka.
Za vse dodatne informacije sem prav tako dostopna na zgornjem e-mailu.

V primeru dežja (da bo napovedan za cel dan, ali že dan prej) piknik odpade.

P.s.: Komur ni odveč lahko doma tudi kaj speče. Tako bomo imeli tudi sladico :) Ali pa prispevate kakšno drugo svojo "specialiteto", ki paše na piknik :)



Naty80

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
  • Orobianco Teuta
Odgovori #591 : 02 Junij 2008, 13:51:56
Emmy je v soboto dobila odlično in drugo mesto. Je bila tudi prav smešna, ne vem v kakšnem ringu ste bili v nedeljo, v soboto teren ni bil raven in ona je veselo in energično preskočila dolinice, pa se zalaufala čez hribček in tako :) je bilo pa v nedeljo tolk boljše PRM in Junior BOB ;) smo dobili še za vzrejno skupino Orobianco prvo mesto - 11 cotonou.. kakšen show je bil!  :o

Ja pa še z  moje strani VABLJENI NA PIKNIK! Da se še malo v živo spoznamo  :P



Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #592 : 03 Junij 2008, 12:08:12
Pa še informacija: baje da na hrvaškem tetoviranje rodovnih številk ni več obvezno

To velja za legla poležena po 1. 6. 2008. ;)



dogy.11

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • i love my dog :)
Odgovori #593 : 03 Junij 2008, 16:45:03
Ojla vsem od zdaj naprej sem ponosna lastnica cotončka Bačija.
Je navihan še malo boječ cotonček
Lp  Tamara+Bači :-*



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #594 : 06 Junij 2008, 12:45:17
Zaradi dežja piknik s cotončki odpade.
Prestavljen je na 21.6.2008


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #595 : 11 Junij 2008, 16:30:52
Happy Angel Klenot Toliary-"Angie", 7 mesecev
(danes so jo peljali na striženje, fotka pa je od včeraj  8))



ppetra

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 3
Odgovori #596 : 11 Junij 2008, 21:05:18
Piknik smo prestavili na 21.6.2008

........ VABILO na SREČANJE COTONČKOV   
...ki je prestavljeno na  soboto 21.6.2008


VSI lastniki cotonov ste vabljeni na srečanje z našimi bombažnimi kepicami, prav tako pa ste vabljeni tudi vsi tisti, ki si cotončka želite in bi jih radi pobližje spoznali.

Kraj: KD Domžale

Društvo ima svoj dom in vadišče za Šumberkom v neposredni bližini glavnega križišča za IZVOZ iz avtoceste za Domžale. Dostop do društva je približno 200 m od križišča v smeri Vir - Kamnik, v prvem križišču levo po stari cesti oziroma iz smeri Vir približno 200 m pred glavnim križiščem v prvem križišču desno.


Program:
Ostaja nespremenjen
Lastniki cotončkov vabljeni k sodelovanju.

Prispevek: 10 € na osebo (odrasli)

Prijave za srečanje pošljite na e-mail: [email protected]
V prijavo napišite ime in priimek udeležencev in ime psa, ter kontaktni telefon. Prijave bodo sproti objavljene na internetu, po imenu cotončka.
Kdor je že prijavljen in mu novi datum ne utreza naj prekliče prijavo, v nasprotnem primeru ostane na seznamu.
Za vse dodatne informacije lahko pišete na zgornji e-mail.

Na pikniku bo z nami tudi nova spletna trgovina
 
....... Pasje Mesto

Možno pa bo kupiti tudi kakšen izdelek z njihove ponudbe (recimo krtače Chris Christensen, ali pa šampončke itd). Lahko pa že predhodno naročite in se dogovorite za prevzem na pikniku ;)

                                                            Vabljeni torej vsi, ki imate cotončke, ali bi si jih želeli pobližje spoznati
                                                                                                                   


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #597 : 12 Junij 2008, 16:21:02
Happy Angel Klenot Toliary-"Angie", 7 mesecev
(danes so jo peljali na striženje, fotka pa je od včeraj  8))


Se danes vidimo v mali šoli - bomo vidli kako ji nova frizurca pristaja  :P



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 13 Junij 2008, 00:35:22
silver, daj še kakšno fotko gor. Prava lepotica je... :D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #599 : 13 Junij 2008, 14:46:21
Nimam nobene fotke  :) Mogoče še Zina kakšno nalepi  :D

Bom enkrat jo poslikala v mali šoli  :)