MAČJA DLAKA

tjasa · 9453

tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
: 27 Julij 2006, 16:56:36
Zdravo!

imam eno vprašanje  glede misenja muc! predvsem za tise ki imajo muce v hiši! kako rešujete ta problem da ni dlake vsepovsod! namreč počasi se bliža čas ko se bo to začelo, ker pa je naša nagajivka vsepovsod po hiši pa to našim nebi bilo všeč da bi bile še dlak povsod!  :D A obstaj kakšna rešitev, da nebi bilo kot to da smo sesamo  :-\ za njo in pospravljamo dlake  >:( !

lp

tjaša



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #1 : 27 Julij 2006, 19:32:01
Mogoče v manjši meri še česanje. Načeloma bi ji lahko določila samo en del hiše, kjer se lahko "potika", vendar, če je bila do zdaj njen teritorij cela hiša tega ne bo prav zlahka in lepo sprejela.
lp
T.

8)


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 30 Julij 2006, 00:05:51
Bila sem pri gospe, ki ima 6 muckov, pa je dejala, da je dala ven vse preproge, kupila sedežno iz usnja, pa svetovala, da poiščeš take barve mucka, da se dlake na njej čim manj vidijo, če ga seveda še nimaš, ali obratno. Pa dober sesalec !!!




tjasa

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 Julij 2006, 20:03:32
Muciko že mam je črno bela (tista na sliki)! ima še malo daljšo dlako! upam da se bo do takrat že malo umirila ko bo prišel ta čas! star je tri mesece in jo bom dala tudi sterilizirati, upam da se bo potem umirila ker pravijo da bi se naj! Bomo videli drugače pa ne vem kaj bo še!  :P



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4 : 30 Julij 2006, 22:30:51
No daljšo dlako je v nasprotju s prepričanjem lažje čistit, kot kratko. Na podlagi izkušenj: dolga ostane na vrhu in se jo samo pobere dol, kratka pa se zapiči v sedežno, tepih in je cel projekt vse ven spravit.
lp
T.

8)


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 31 Julij 2006, 15:36:03
Mi imamo tudi zdaj dve dolgodlaki muci, pa imata svoj kavč - smo jima pustili tastarega - zjutraj ga podrgnem s krtačo s karero češem muci, tako gre največ stran. Smo se pa "oborožili" s salotejpom, ta širokim, (lahko kupiš tak lepljiv valček, ki ga pereš pod vodo), ga navijem okoli dlani in podrgnem po kavču, tako pobere še zadnje dlake, enako z obleko, pa je nejlažje, ker to potem vržeš v smeti, nobenega pranja.
Lp, T.



katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #6 : 31 Julij 2006, 16:22:29
Jaz našo muco ( ima sicer bolj srednje dolgo  dlako vendar je dlaka vsepovsod ) skoraj vsak dan malo počešem da gre odveč dlaka ven....in je kar opazno da je po hiši manj dlake..... ;D

lp


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Kelly

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
  • Animal are cool!
Odgovori #7 : 02 Marec 2007, 20:15:05
ojla ;D
Me zanima kaj pomeni če dlaka na plečah odpada (pri mačku, seveda). Ta maček nima ravno kratke dlake in se rad potepa.  A je to zaradi vozalčkov ki nastanejo?? ??? ???

LP


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 02 Marec 2007, 20:31:59
A je mačkon in mu dlaka manjke, ko pride domov ? ???

Lp, T.



Kelly

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
  • Animal are cool!
Odgovori #9 : 02 Marec 2007, 20:58:23
Pravzaprav ta mačkon ni moj, ampak od ene moje sošolke. Pravi da je to odkrila enkrat ko se je igrala z njim. In zdaj da mu je začela dlaka še po ratu izpadat.

LP


kimmy

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 02 Marec 2007, 21:18:56
Zdaj se mačke gonijo in mačkoni se pretepajo med sabo, pa če ima vozlje, mu drugi maček kaj hitro lahko izpuli cel šop. Lahko je zaradi pomladi, ker pri naši mački  je že začela izpadati dlaka, vidim, ko jo češem, ko imam zdaj veliko več dlake na krtači. Lahko pa ima tudi kakšno nalezljivo bolezen, o teh pa tudi že piše. Malo naj prijateljica pogleda, če so kakšne spremembe na koži, ker je potem najbolje, da ga pelje k veterinarju, da ga pregleda in naredi  potrebne teste.

Lp,T.



Kelly

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
  • Animal are cool!
Odgovori #11 : 02 Marec 2007, 21:22:08
OK. Hvala!
LP

LP


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 03 April 2007, 16:11:36
Pri nas je polna hiša dlak od naše mačkonarke. Prav vidiš kje se je potikala, ker ona se v vsako stvar malo podrgne. Ko mami zagleda njene dlake na kuhinjskem pultu pa dobiva pike. Vem da ni prav, vendar mene ne moti tako zelo. Samo ne maram, da so dlake na postelji. Drugje so pa tako ali tako, ker se povsod potika.
Nujno obvezno je imeti valarček za obleke, pa seveda dober sesalec in živce ;)



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 Junij 2007, 11:58:32
Ja,mi imamo 2 mačke in sta skoraj 24 ur not,..Kar pomeni tudi kup dlak. Pa še oba sta temna.(črna in siv)
Sesamo redno,vsak dan,brišemo "prah",pomivamo,češemo muce skoraj vsak dan, pa vseeno marsikdaj pri kosilu naletimo na dodatek: dlaka,dlaka,dlaka...
Kaj češ,to so muce ;) Sploh pa naše,ki rade na skrivaj skačejo po pultih,hladilniku,omarah... :D
Zdaj vemo,da če bi imeli še eno muco (imamo še psa in papagajčka), bi mogli sesat najmanj 3x :) Tako,da žal nobene muce več ne bo :)
Sicer pa sta 2 dovolj ;) I think.. :o



janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #14 : 18 Junij 2007, 13:13:35
mi imamo enga belega mačkona ki se čez celo leto  in enega tigrastega z zelo košatim repom,pri nas deluje sesalec in širok salotejp z oblek pa sparvim s sušilcem.


pinkpanter

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
  • Njegovo veličanstvo šema Miki
Odgovori #15 : 05 Februar 2008, 13:11:33
Jaz bi pa vprašala za nasvet kateri sesalec?
Imam sesalec brez vrečk, ki pa ima to napako, da se dlake navijejo okoli filtra, potem pa nima več moči in krtača ne dela več. Niti celega tepiha ne morem do konca počistiti. In seveda je filter pralen in da se posuši traja cel dan. >:(
Tako se sedaj 2x na teden sprehajam do taščine hiše po sesalec in nazaj. Ima eno čudo, ki se imenuje Valzer (ala Speedy), ki košta kot razumem enega blaznega dnarja, ki ga jaz niti pod razno ne mislim dajat za sesalec. Imam nemreč 'le' 3x2m preprogo in to je to. Aja - pa Maine Coon-ko, ki menja dlako...  :D :D :D

Ko imaš setra, se prej ali slej vedno vrneš k tej pasmi.


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #16 : 05 Februar 2008, 13:16:10
jaz imam tudi sesalec brez vrečk, pač filter sčistim in grem nazaj sesat, sesam vsak dan.
imam pa dve mački pa novofundlanca, tako da dlak imamo. potem pa enkrat na teden z vodnim sesalcem (sposojen od tašče).
pa nimam tepihov, samo ploščice vsepovsod.
več ti ne znam svetovat.

aja, pa ko vidim kje kako kepo dlak, jih kar z roko pobiram.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 06 Februar 2008, 01:24:42
Če imaš veliko tepihov ali kosmate kavče, si je nabolje omisliti kak globinski sesalec z močno močjo sesanja. Pa česat redno.

Meni so najbolj trdovratne dlake, ki se oprimejo oblačil - ne pomagajo lepljive rolice, ker samo, da se maček podrgne ob tebe, že imaš polno dlak.  :-\



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #18 : 10 Februar 2008, 16:25:01
Elektrolux Animal lover ;)
lp
T.

8)