žvečilni gumi na dlaki

vali · 3089

vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
: 03 Avgust 2006, 13:26:45
Imam eno malo bolj čudno vprašanje, zanimajo pa me vaše izkušnje.

King se je prejšnji teden nekje ulegel na žvečilni gumi.  >:( Le-tega nismo in nismo spravili dol, on se je čohal, da je imel vse rdeče okrog in bilo je vse skupaj še slabše.
Naredili smo edino, kar smo še lahko - odstrigli smo vso dlako na tistem mestu.  ::)

A je kakšno "domače zdravilo", da naslednjič., če bi se ponovilo ne bi ravno strigli dlak? :-\

LP!




*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 03 Avgust 2006, 14:43:16
Kolkor vem zdravila za to ni. Le velik potrpljenja (vašega in Kingovega) za cufanje čigumija dol.  ::) Mogoče bi šlo lažje dol če bi malo namazali z oljem  ::)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2 : 03 Avgust 2006, 14:51:49
Vali ponavadi se ga da dol dobiti z acetonom, samo ne vem koliko je to priporčljivo uporabljati na psu, metoda ki pa nikole ne zataji je odstriženje šopa dlak kjer je napopan čigumi. Mislim da se da dobiti tudi neko tekočino za odstranjevanje te leplive gumijade, vendar mislim da z njo ni ravno priporočljivo po živalih ali ljudeh šarit. Za smolo vem da jo dobro odstranjuje jedilno olje (hvala Focoso), ne vem pa če bi tudi čigumi!


Gina

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 03 Avgust 2006, 14:57:59
Mi smo imeli probleme s smolo na dlaki, ki pa smo jo popolnoma odstranili z navadno, fajn mastno kremo. Poskusi, mogoče bo šel žvečilni dol tud na podoben način. :-\

Lp


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 03 Avgust 2006, 16:34:50
Jon je tud enga našel kakšen mesec nazaj...pacek :P no jaz sm porabla dobre pol urce, velik živcev ampak i je uspelo ;D sem pa eno po eno dlako vlekla ven iz čigumija :-[ drugače pač ni šlo ;D



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 03 Avgust 2006, 18:14:26
Sam je pa kr velik razlike med dolgodlakim in kratkotlakim psom. Se kratkodlakim čist prlima gor in je ful težko dol dobit. Čigumi je imelu tudi Zoja (dalmatinka od z4l4+z0j4) pa ne vem kako ga je dol dala.
Recimo pri dolgodlakih pa odstrižeš dlakce pa se sploh ne opazi tko fejst.  ::) No ne vem, nisem še imela izkušenj.



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 04 Avgust 2006, 09:18:37
Res je problem pri kratkodlakih psih. Žvečilni je imel priliman na kožo in dlako, tako, da o kakšnem puljenju iz dlake sploh ni bilo govora. Sedaj je ostrižen in ima grdo luknjo med dlako  :'(. Pa še ta luknja je vsa rdeča od praskanja  >:(.

Za smolo vem kako se jo odstrani - margarina je odlična! :P



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 04 Avgust 2006, 09:59:16
ne ga srat z acetonom ...
Poskusite z vazelinom ali pa z ledenimi kockami, ki ga strdijo in se ga potem lazje potegne dol.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 08 Avgust 2006, 01:26:16
Dolgodlakcu lahko dlako tudi razčešeš jaz sem jo mojemu bučmanu...fajn sem namazala vse z oljem, potem pa dlaaaaka po dlaaaka pa na koncu malo šampona čez pa fajn sprat in se ni na dlaki skor nč poznalo (oz. sem razliko vidla jaz ker opazim vsako Neonovo zlomljeno dlakico). Enkrat sem pa odstrigla pa čeprav je bio vsse skupaj 2cm dlake se je grdo videlo vmes.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mateycha

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 08 Avgust 2006, 14:19:01
ne vem jaz bi najprej pbobala ta večje dol pobrat pol pa res s kakim oljem ali nečim podobnim fajn namazat in dol spraskat ???