Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 753270

MANDY

  • Gost
Odgovori #1710 : 27 Februar 2012, 10:11:10
AJ začele smo lani, ampak se še zelo lovimo kot je ugotovila rapgirl,na začeteku pri spoznavanju ovir smo imele pomoč, zdaj pa smo same in se lovimo, ker smo brez izkušenj  :'( ???.  Vsak nasvet dobrodošel   ;D  z tuneli že delamo na "ravno varjanto"  Trenig smo pa že imele, in Bella zelo uživa.

Komaj čakamo soboto, gemo v Italijo na specialko za schapije, upam, da jih bo veliko. Bom slikala in poročala.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1711 : 27 Februar 2012, 12:56:49
Komaj čakamo soboto, gemo v Italijo na specialko za schapije, upam, da jih bo veliko. Bom slikala in poročala.

3 males + 4 females  :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #1712 : 28 Februar 2012, 09:47:42
Ja sem vidla včeraj, premalo  :-\ :(, no ja bo pa sodnik "ta prav".



MANDY

  • Gost
Odgovori #1713 : 28 Februar 2012, 09:50:32
Maya s Toyem ste že hodili v pasjo šolo in kakšne so izkušnje. Bosta nadaljevala ?



maya_807

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1714 : 28 Februar 2012, 11:09:10
Bila sva na enem krajšem tečaju 5 urnemu. Delali sno na pozornosti, sedi, prostor, shaping. Včasih je kar dobro da ti lahko nekdo pove kaj delaš narobe in določene prijeme, kako si lahko pomagaš v določeni situaciji. Prostor nam ni ravno šel, ker kakor sem razumela da ni pravilno če gre kuža iz sedečega položaja v prostor. Thor pa ravno to naredi. Ampak določene stvari smo doma malo prilagodili. Določene stvari bomo morali še kar vaditi ( ostati na prostoru do sprostitvenega povelja).  Učenje da gre v škatlo pa nisva ravno osvojila. Naučila sem ga da je šel v večji lavor ( kar je prišlo kar prav, ko smo kupovali večje lezišče in je medtem ko smo s prodajalcem zbirali kar sam zbral in se ulegel vanj.  :o). Aja pa odpoklic iz igre  >:( ??? ??? Ni varjante ne sliši (si pomagam da pokličem drugega psa, ki seveda pride in tako vadiva) Igra pa se samo s takimi, ki so uboglivi oz psi njegove starosti. Na pozornosti pa tudi ne vem več če dela prav, ker ne vidim več njegovih oči  8). Za naprej ne vem zagotovo če se bova udeležila še kakšnega tečaja. Bova še videla. Sedaj ko to pišem on usmerja mojo pozornost, ker hoče malo preurediti knjige pod akvarijem :P. No ja nikoli nam ni dolgčas. :o



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1715 : 28 Februar 2012, 18:37:45
Maya, a je bil Thor že cepljen proti steklini? Meni je namreč veterinar svetoval naj počakam do 7. meseca, da odraste. Mi zato še nismo bili v šoli ampak smo ga kljub temu "naučili"  :-\  ::) nekaj osnov: sedi, dol (prostor), poleg, delamo na odpoklicu... Nekaj že zna, seveda v nemotečem okolju. Ampak odpoklic iz igre  ::) >:(, to nam pa še ne gre. Vidim, da imate enako prakso pri spuščanju z drugimi psi (samo poznani in tisti, ki pridejo h gospodarju in seveda z njimi še Šap). Bomo pa mi šli v šolo takoj, ko bo cepljen. Aja, po novem jemo še hruške.

Lp, Tjaša



maya_807

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1716 : 28 Februar 2012, 22:05:49
Tjaša mi smo Thora cepili pri treh mesecih mogoče malo kasneje ne vem točno, mislim da je moralo nekaj časa preteči od drugega cepljenja za pasjo kugo . Nam je sam veterinar tako svetoval.  ??? Zdaj pa bodi pameten ??? Sedaj sem prebrala en članek v reviji Moj pes to je ta kjer je opisan schapendoes tema pozitivni ne.Opisuje kako psa naučiti da se v kritičnih trenutkih  osredotoči nate. Malo bova na tem delala. Thor takoj ko vidi psa hoče iti k njemu in včasih imava na sprehodu kar nekaj težav, ker potem noče ubogati zadnjič se je ulegel na tla in si mislil na zdaj me pa vleči  >:(.



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1717 : 29 Februar 2012, 09:13:06
O, potem so pa vsi isti  >:D. Šap pa začne vlečt, da se je zadnjič skoraj zadavil. Na sprehodih sem začela biti bolj pozorna na druge pse. Potrudim se, da jih opazim pred njim in ga že prej dam na krajši štrik in pokličem k nogi (pa ne mislit, da vedno uspe). Lumpi mali  >:D >:D >:D. Danes zjutraj sem se z mojim skregala, ker je Šap spet ušel z mano v spalnico (beri prepovedana cona za pse). Mene osebno nič ne moti če gre tja (šla sem se preoblečt in Šap mi je seveda sledil), potem pa je prišel mož in ga hotel napodit ven. Šap pa je seveda ušel pod posteljo in ni hotel ven brez mene. Vse skupaj je bilo po eni strani smešno, po drugi strani pa za zjokat. Ta pes ima očitno res rešpekt pred njim (se ga ne boji, da ne bo pomote, samo ga res upošteva). Mene pa vrti okoli prsta.



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1718 : 29 Februar 2012, 09:17:40
Mateja, želim vam uspešno razstavljanje na specialki.
Lp, Tjaša s familijo (kosmato in malo manj kosmato)  :).



MANDY

  • Gost
Odgovori #1719 : 29 Februar 2012, 10:12:47
Hvala Tjaša, sem pa takšen človek da nikoli ne pričakujem veliko, bolj mi je pomembno, da se psa lepo pokaže in da pri tem uživa, meni osebno je ocena odlično dovolj.
Tjaša pojdi z Šapom v šolo, boš videla da te bo bolj upošteval. Ne vem meni si se  zdela tako potrpežljiva, ko si ga poklicala je potreboval nekaj časa pol se je pa vdal in prišel k tebi .
 Morate upoštevat, da so lumpi še zelo mladi in igra vedno "potegne", vztrajajte bo bolje, ko bo puberteta mimo. Če pomislim nazaj, ko je bila Bella v tej starosti, muka mi je bilo iti na treninge v petek, ker so bili z nami na vadbišču tudi agilitaši in pozornost ni in ni šla. Zdaj pa sem hvaležna za to, ker sem se takrat morala jaz veliko, veliko bolj potrudit, in zdaj ni več problemov. In tudi Melisa se je po prvem treningu vsedla v avto in se do doma jokala, kako ni šlo. Veliko je poti, da dosežete svoje, le izbrat je treba takšno, ki ustreza obema. Glede odpoklica, med igro jaz sem prakticirala tako, da sem enostavno Bello klicala in stekla stran, pa je prišla za mano in bila nagrajena.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1720 : 29 Februar 2012, 10:49:46

Evo slikica Tische, zelo je podobna Šapu.



Pri nas pa je prišlo do upora. Obe Ida in Bella se mi že nekaj dni upirata in nočeta z mano v službo, prav prosit sem ju morala. Danes pa sem se vdala in ju pustila spati doma Ida na sončku, Bella na vrhu koče na mehkem z razgledom.  :-*



MANDY

  • Gost
Odgovori #1721 : 04 Marec 2012, 20:02:45
Pozdravljeni, evo poročilo iz Italije. Začelo se je z zelo zgodnim jutrom (4 zjutraj) in vožnjo do razstave. Seveda pri nas ne gre čisto gladko. Ker je bila vožnja po avtocesti grozno dolgočasna in bi prispeli slabo uro prej (je povedal garmin) sva se z možem strinjala, da gremo po stari cesti(Melisa je bila brez glasovalne pravice ker je zadaj spala  :P). Pa smo se peljali in uživali ko pa sem končno vtipkala Gonzaga v garmin smo ostali brez besed, prispeli naj bi pet minut pred deseto (razstava se začne ob desetih). Uau in smo imeli kar naenkrat dirke na cesti. Melisa je bila besna  :-X, ampak nam je uspelo priti deset minut prej, še dobro da nismo srečali policajev  ::).Hitro po dokumente in kar v ring. Sodnica Assenmacher Feyel Hassi iz Nemčije je bila stroga in je Bello temeljito pretipala, dobila je oceno odlično CC in CACIB in zelo zelo lep opis. Navdušene je bila nad njeno glavo, predvsem z ušesi pohvalila jih je kar dvakrat, nad skladnostjo njenega telesa, gibanjem, pohvalila je tudi barvo in kakovost dlake (toliko o tem, da rjavi psi nimajo prave dlake). V glavnem zelo lep opis naše Belle, ki je morala direkt iz avta v ring mislim, da še lulat ni šla  ??? revica. Zato pa je vse opravila pozneje pa še en mafin je dobila za nagrado. :D



MANDY

  • Gost
Odgovori #1722 : 04 Marec 2012, 20:07:26
Seveda smo se srečali z Guisi in Tomasom malo poklepetali. Čeprav moram priznati, da meni ang. ni in šla, bo bolje.








MANDY

  • Gost
Odgovori #1723 : 04 Marec 2012, 20:34:05
Na žalost ni bilo več sch. in ker predvidevam, da ji tudi v Modeni ne bo smo se odločili, da ne gremo tja na razstavo. Raje na klubsko razstavo v aprilu in mogoče junija v Nemčijo  :) ;D.

A ja tu je še nekdo, ki je "afne guncal", da bi ga ocenili pa mu ni uspelo.


Tako že ob 12h smo se odpravili nazaj seveda po lokalnih cestah in ker smo že bili v "formi " za vožnjo smo se odločili, da obiščemo obmorsko mestece Comacchio. Ej ne moreš verjet koliko krožnih križišč imajo, da mi še odmeva v ušesih"zavijte v krožišče in izberite drugi izvoz"seveda se je zgodilo, da smo se parkrat tudi malo sukali  :-*. Pa mož se je jezil na sivolase voznike, ki so vozili 30-40 km/h.
Mestece Comacchio je pomanjšana verzija Benetk.



Tekoča voda je še vedno najboljša



Tu sem se pa ustrašila, saj sem pogledala čez most, Bella neumnica pa je skočila na zid, še dobro, da sem jo takoj zagrabila, drugače bi lahko letela čez v vodo.

Če kdo želi, bodo ostale slike v mojem albumu.
Lep večer želim Mateja



MANDY

  • Gost
Odgovori #1724 : 04 Marec 2012, 20:52:46
NI slik, bodo pa na kupu



















šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1725 : 04 Marec 2012, 21:20:59
Čestitam  :o.
No, pri nas ima pa Šap novo prijateljico  ;D. Ta ga ima pa 100% rada in tudi on njo. Je mali črni vragec. Mateja, ugani pasmo  :P. V kratkem bodo slikice.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1726 : 05 Marec 2012, 08:55:11
Čestitke! In super fotke. Tole mestece je pa videt naravnost čudovito, bo treba enkrat tja.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1727 : 05 Marec 2012, 10:08:50
Tjaša a je mogoče muca  :-\. Kalsang ja čudovito mestece je, zraven pa še največje slano mokrišče v Evropi.Če bi imeli malo več časa bi se sprehodili po otočkih.



A se vidimo ta teden na treningu?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1728 : 05 Marec 2012, 10:38:54
Jst pridem v torek in tudi v petek (vsaj tako planiram). Prideš? Bi te bilo dobro spet videti. ;)



MANDY

  • Gost
Odgovori #1729 : 05 Marec 2012, 11:04:55
Ja se bom potrudila. Kdaj pa začnete?



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1730 : 05 Marec 2012, 11:57:11
Čestitke za Bello  :).

(Uživanje v opazovanju pokrajine pa po razstavi  ;))


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1731 : 05 Marec 2012, 12:05:52
Ja se bom potrudila. Kdaj pa začnete?

Ob 18h. :)



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1732 : 05 Marec 2012, 13:18:55
No, šele sedaj sem ugotovila, da sem v sila polnem počitniškem tednu pozabila pozdraviti novo forumašico  ???.
Zato, maya_807, dobrodošla  :). Thoru pa velik  :-*.

V tednu počitnic smo mi na Koralpah malo smučali in se veliko sprehajali. Nastalo je tudi nekaj luškanih slik
















šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1733 : 05 Marec 2012, 21:55:15
Ne Mateja ni muca. Kuža je. Renata, super slike. Še dobro, da je malo črnega kontrasta, drugače bi se kar izgubili v vsej tej belini. Se vidi, da ste uživali. Mateja, to mestece je pa res romantično.



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1734 : 05 Marec 2012, 22:25:49







Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #1735 : 05 Marec 2012, 22:28:25
Cane Corso.. :P :P :P :P


šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1736 : 05 Marec 2012, 22:57:03
Zadetek v polno  ;D ;D ;D. To je naša Mici (Enya iz Makol). Šap jo je vzel čisto za svojo. Še uboga bolj ta moj lump  :-* :-* :-*. Ajša je pa kraljica bajte in drži distanco do tamalih vragcev, hudička jo pa tako upoštevata, da ne moreš verjet.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1737 : 06 Marec 2012, 10:59:01
Tako čudovite slike Tjaša, a mi jih lahko pošljes na moj e naslov, da jih dam na int. stran? To pa je čudovito presenečenje Cane Corso- črna lepotička Mici.  Zdaj je pa še tvoj mož prišel na svoj račun  ;D.
Najbolj fino se bosta pa imela oba lumpa, igra, igra je je, super zares sem vesela.  A papiga se pa lahko kar tako sprehaja po njem, zakon, Bella bi dobila živčen zlom  >:D :-*.
A si prebrala osebno sporočilo?, zanima me če ste za srečanje recimo 17.03. cela družina tudi mala Mici.
Lep dan želim



MANDY

  • Gost
Odgovori #1738 : 08 Marec 2012, 11:45:25
Pozdrav mogoče bo koga zanimalo.
http://www.wikidoes.info/index.php/en/
 uporabne informacije, se pa išče nekdo, ki bi stran prevedel tudi v slovenščino. Jaz nisem primerna oseba, glede na pomanjkljivo znanje ang. Se kdo javi ??

LP Mateja



MANDY

  • Gost
Odgovori #1739 : 12 Marec 2012, 14:33:52
Srečen kuža  :-* Tedy



Mama in sin


Tedy -Beatles