Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 753252

MANDY

  • Gost
Odgovori #1740 : 19 Marec 2012, 09:34:09
 :) Pozdrav, v soboto smo imeli prvo srečanje "pasje družine" mi smo se imeli lepo, upam, da ste bili zadovoljni tudi ostali. Na žalost je manjkal Tedy s svojo družino  :'( , bodo pa naslednjič z nami. Upam, da se še srečamo  jeseni, da skupaj praznujemo prvi rojstni dan lumpov. Predvsem so uživali naši medvedki, Bella jih je bila zelo vesela. Kako so bili pridni, razen Idinega lajanja in renčanja, se jih sploh ni slišalo samo občasno je kdo priletel mimo ali pa se zaletel v noge  :-*. Bili so zelo zaposleni z igro in malo jih je zmedlo ker smo se premikali in so morali občasno poiskat gospodarje  ;).  Čudoviti so in vse čestitke njihovim lastnikom, da so jih tako lepo vzgojili in zelo lepo skrbijo zanje, hvala, hvala.

POZOR, medvedje na snegu. Imajo pa čisto isti stil, najprej se malo pelješ po glavi pol pa pade dol še telo  :D. To je v genih, Bella jih ni učila  :P.

[imghttp://s3.mojalbum.com/15625283_17540212_19522325/prvo-srecanje-schapijev/19522325.jpg]http://[/img]

No Thor je pokazal kako se vala temeljito. Brez skrbi se je tudi odvozljal  :-*.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1741 : 19 Marec 2012, 09:37:37
 :)


Šap, Thor in mala Mici



Toya mala migica in Thor




MANDY

  • Gost
Odgovori #1742 : 19 Marec 2012, 09:42:06

Toy in Šap v akciji.



Toy in Thor



Gasilska slika, se vidimo jeseni  :-* :-*




MANDY

  • Gost
Odgovori #1743 : 19 Marec 2012, 10:21:11
Skoraj pozabila še več slik na
 http://www.mojalbum.com/bears/prvo-srecanje-schapijev/foto/19522603#19522248
 niso še vse, ker ni bilo časa do konca tedna bo urejeno.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1744 : 19 Marec 2012, 11:25:58
MANDY sem včeraj videla enega vašega mladička, sicer bolj od daleč. :D Ful so mi dobri, slikice so super!  :o

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


MANDY

  • Gost
Odgovori #1745 : 21 Marec 2012, 14:29:00
rapgirl v živo so še boljši, pa mehki, poskočni medvedki.  :-*
Eden je iz tvojih krajev in mogoče ga boš srečala v pasji šoli.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1746 : 23 Marec 2012, 10:39:01
Ej, kje ste. Renata imaš kaj novih slikic Kat in novic iz razstav ?
Mož je včeraj kupil nove razpršilce za zalivat travo. In prvo je zažugal s prstom proti meni  :-X, da jih ne bo spet prežvečila  >:D  ???, halo saj vemo kdo Bella. Prvo leto je "obdelala" štiri, če je pa žur, lovit vodo in glavna nagrada, ko zagrabi razpršilec in z cevjo poskuša dirkat naokrog. Če ji hočeš vzet, moraš do nje in ji direkt iz gobčka povleč, voda pa šprica  :'(. Lani je uničila dva (več jih ni bilo  :D) pa sem hitro kupila nova, da ni bil "ogenj v hiši". Za letos pa sem razmišljala bo verjetno vse celo saj je bolj odrasla, resna  :P, pa jo zagledam na terasi, pod njo pa moj copat. Bella pa opazuje, kdo bo prišel in se lovil z njo  ::), ne vem  :-* >:D
Ne vem vsi ostali schapiji so pa tako pridni  :).



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1747 : 26 Marec 2012, 13:51:24
Ja, imamo slikice  :).
Evo naše punce - Caatje Lauke van de Korte Toren:

prvič


drugič


in tretjič


Pa še najnovejše novice  :o.
Včeraj si je Kat prislužila še zadnjega od potrebnih 6-ih CAC-ov in izpolnila vse pogoje za podelitev naziva Italijanska prvakinja v lepoti  :-*.
To je naredila v velikem slogu, saj je zmagala na specialki (Mostra Speciale) v Modeni. Prijavljenih je bilo 8 Schapendoesov (7 v katalogu in 1 v dodatku) pri sodnici Evi Liljekvist Borg iz Švedske. Dva izmed prijavljenih sta bila odsotna, Kat pa je dobila CAC, CACIB in BOB.
Nismo še čisto dojeli, ampak občutek je fantastičen  ;D.

Še uradna slikica


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1748 : 26 Marec 2012, 14:15:41
Čestitke obema in lep dokaz, da je lepa, pametna in agilna :D Se vidimo jutri :) Bo kakšen šampanjček? he he he  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1749 : 27 Marec 2012, 10:25:51
Super, čestitke, bravo  :) ;D. Kat je čudovita.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1750 : 28 Marec 2012, 12:59:43
Se Renata ni izneverila :D Dobili smo šampanjček in kekse :D Mi smo se zabavali na Katin račun, ona pa je morala trdo delat   :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1751 : 28 Marec 2012, 19:34:55
 :) :) :) Kat rada dela. Če bi lahko medtem, ko smo klepetali, ona dvakrat odtekla parkurček, se ne bi nič pritoževala. Tako je pa tam ob ograji jamrala in se praskala  ;D :P


MANDY

  • Gost
Odgovori #1752 : 29 Marec 2012, 10:09:25
Renata to je motivacija za delo  ;), da mora čaka pol pa kar poleti na parkur  :), naša dela same bedarije od veselja. V soboto gremo na tekmo v Ajdovščino, žurka bo  :D.
Trenutno imam problem, ker bi jo rada nahecala, da preganja vrabčke, ki veselo papcajo semena trave. Celo zimo smo jih hranili, so tako debeli  ::), za zahvalo nam bodo pa travo pojedli  >:(, pasje zverine pa nič sprehajajo se meter stran pa se jima ne ljubi vstat, da bi jih pregnale  :-X :'(.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1753 : 29 Marec 2012, 10:20:42
Bodo kakšen klopotec, vetrnica ali klasično strašilo več naredili. Ni šans, da bi naši cucki red delali v tem smislu. Mojim se je pred nosom miš sprehajala - dobesedno tekla mimo njih pol metra pred gobcem, pa niti trznile niso. :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1754 : 29 Marec 2012, 10:44:10
Vidiš, to pa jo lahko Bina nauči. Ti jo dam v varstvo, pa se bosta vzajemno bedarije naučila-Bina njo preganjat ptiče,četudi kakšen v gobcu ostane ampak potem se bo tudi valjala čez in okopavanje vrta ter iztrebljanje miši in voluharjev, čemur sledi ritualen ples okoli miši in valjanje čez. V zameno jo pa naj Bella nauči igranja z vodo-ker mojo rikverc odnese, čim vidi, da voda kje škropi.

Copate bosta pa obe veselo odnašale, še posebno če so to iz plute ali crocsi, guma (opanki ipd)  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #1755 : 29 Marec 2012, 10:55:46
Saj sem že skoraj obupala, klopotec, strašilo ja pametno. Kaj bi  moje naredile z miško  :), verjetno kot tvoje princeske kalsang, nič lovskega v nih  :P.
Bina bi bila pa koristna, samo ne vem če bi uspela pri Belli po moje bi našli skupno točko in obe veselo odnašali copate iz hiše.  :) mogoče bi se celo našli pravi pari. Čara kaj copate Bina tudi kaj "poskusi".



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1756 : 29 Marec 2012, 11:22:56
Dejansko je pojedla del plutastega copata in penastih japonk in usnjenih opank in odščipnila in pojedla pri palcu od nike super duper športnih opank....Ona je res kleptoman. Požre tudi plastični ovoj in plastiko in je treba res pazit, kaj zagrabi na sprehodu. Zdaj copatov več ne grize in uničuje, zdaj ti ga prinese in s tem pove da je čas za sprehod, pa pred sprehodom zna zagrabit taprvi šuh in ga potem nekje na dvorišču pusti.

Uničevat ji je fajn samo še crocse in plutaste copate-se pač pospravlja v omare in je problem rešen.

Med tem ko eni psi razcefrajo in uničijo-ona požre!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #1757 : 29 Marec 2012, 11:57:56
Ej, Čara reče se reciklira  :D :D , lumpa. K sreči je naša Bella le odnašalec.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1758 : 29 Marec 2012, 12:48:01
MANDY jaz ti Chillya ali pa Pana posodim, neboš imela nobenega ptiča ali mačke na vrtu. :D Pa malo ti bo Chilly "prezračil" travnik.  :P

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


MANDY

  • Gost
Odgovori #1759 : 30 Marec 2012, 10:14:01
HA, čuj kaj sta Ida in Chiliy iste pasme  :D, Ida je iz drugega "planeta". Mogoče pa bi se tudi tvoja naveličala plašit vrabče, ker so noro vzrajni kot nadležne muhe  :D. So že napol udomačeni  :-[.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1760 : 02 April 2012, 12:19:19
No, da se ne bomo kar hvalili  :-\. V soboto smo bile na tekmi agility-Ajdovščina, ej katastrofa.
Meliso se je lotevala bolezen, Bella pa ji ni hotela nič pomagat  >:(, tako da sta bili 2xdisk. Včasih bo bolje, da ostanemo doma  ::). Drugače pa zelo lepa tekma, prijeten ambijent, pa še tako prijetno toplo je bilo.
 



MANDY

  • Gost
Odgovori #1761 : 04 April 2012, 10:32:23
Evo pa še lepa novica, bom kar prilepila sliko brez komentarja  ;).





rapgirl se kaj dobimo na treningu ag. ?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1762 : 04 April 2012, 10:48:56
MANDY ti javim, ko bom imela kaj fraj. Trenutno služba + agi tekma (domača) in imamo ful dela!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1763 : 04 April 2012, 13:39:55
Bravo, Bella! Se nista včeraj nič pohvalili. :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #1764 : 05 April 2012, 10:35:24
Hvala kalsang, no ja če ne bi Melisa "težila" bi objavila le na naši strani. Ker pa je Melisa najbolj zaslužna poleg Belle seveda za dosežen naslov sem na njeno željo objavila tu in na facebook.
Moram priznat, da sta v ringu res dober par, Bella ima oči samo za Meliso ona pa jo lepo samozavestno vodi.
Prav včeraj sem jo spomnila na njune začetke, ko je Melisa celo pot do doma jokala, da jo Bella ne posluša ni pozorna   :'( in sta z vajo prišli zelo daleč.  :-*
Isto se nam dogaja z Agilityem, ker jo Bella dobesedno "zafrkava" Melisa pa ni dovolj odločna.
Včeraj se je Bella zopet vlekla po poligonu, pa sem slučajno imela v roki metlo in sem jo med slalomom mal po riti. Opica se začudeno obrne, ko je videla kaj jo je doletelo se je pa hotela igrat z metlo  >:D. Pa sem jo vzela v "roke" ji zagrozila, da bo ostala brez ušes in je brez problema preskočila zid in vse ovire kot je treba  :-X >:D. Razvajenka mala  ::) Rabimo psihologa  :D za obe  :P.
Tjaša kako pa vaši sprehodi, zdaj so kar trije kosmatinci, a si dobila slike?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1765 : 05 April 2012, 14:25:08
Čestitke tudi vam :D Sami lepotci v tej temi :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1766 : 05 April 2012, 14:51:41
MANDY, a hodite vi na Ložnico agi trenirat?  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1767 : 05 April 2012, 21:16:37
Mandy, kar gre. Včasih pa peljem skupaj le ta mlada dva, Ajšo pa posebej. Na začetku je bilo treba kar štrikat s štriki  ::), zdaj sem pa že profi. Že razmišljam o kakšni zaposlitvi v lutkovnem gledališču  :P, če bom slučajno višek v javni upravi  >:D. Danes se je naš mladi mož cepil proti steklini. Uradno tehta 15,4 kg. A je to preveč? Drugače pa tudi mi vrtnarimo. Mici in Šap sta pod trampolinom skopala že luknjo za vikat  >:(. Če bosta slučajno našla nafto vas obvestim  :o.
Lep večer vsem skupaj, Tjaša.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1768 : 06 April 2012, 11:10:07
Ha, ha Tjaša se mi je zdelo, da je žurka. Res pri vas pa ne more bit dolgčas, Šap ni pretežak saj je taprav "dec".  Mici pa je (glede na napisano o pasmi) specijalist za kopanje, ja Šap se pa pridno uči priden fant  :P  , me prav zanima kaj bo Šap naučil njo  ;).Ko boš imela kakšno novo sliko jo prilepi.
Macika ja mi hodimo na Ložnico, če si slučano tam ob sredah med lovci, smo me tiste  ;) , ki podremo red in disciplino ko pridemo na vadbišče  :-[. Lahko se oglasiš "nadstropje niže", bomo vesele.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1769 : 06 April 2012, 11:29:38
Jap, se mi je nekak zdelo, da ste vi, pa nisem bila ziher  :-[ Easyja vedno tako firbec razganja ko delate agi  :D Bomo enkrat med pavzo se oglasili pri vas  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)