Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 747569

renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #2160 : 25 Junij 2015, 09:55:29
Če morda koga zanima, kako izgleda ko se zbere čez 70 Schapendoesov  :o, tukaj so rezultati iz ESS 2015 in veliko slik: http://www.schapendoesclub.it/?session=0S340991501482816589J73MA&syslng=ita&sysmen=1&sysind=4&syssub=0&nvg=1&sysfnt=0

In v primeru, da bi tudi vi želeli imeti takšnega kosmatinca - prijaznega, igrivega, zvestega spremljevalca ... Cosmo, mlajši bratec naše Fibby še vedno čaka morda prav na vas  :). Kontakt: [email protected]

Pogled ob katerem se stopiš  :-*


Mami in sestrica sta mi pobegnili ...


... ampak mami je hitro nazaj  :)


Mamica Kat in mali Cosmo


Cosmo v jutranji rosi


MANDY

  • Gost
Odgovori #2161 : 09 Julij 2015, 18:12:39
 :) Takole pa sta se zabavali sestrici Mon Ami in Margo. Dva mladička iz legla bosta črno bela kot  lepotica Margo.

www.mybears.webs.com


Sigurno ji je nekaj zašpecala  :P :-* >:D









MANDY

  • Gost
Odgovori #2162 : 14 Julij 2015, 11:37:09
 :) Tudi ta vikend je naša Mon Ami uživala, tokrat v družbi pol bratca Šapa, ki je kopija mamice Belle.







Prijazen, srčen in zelo lepo vzgojen kuža, hvala lastnikom.




renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #2163 : 24 Julij 2015, 21:25:03
Agility vikend Mrkopalj na Hrvaškem nam je prinesel dve krasni hladni noči (podnevi je bilo kljub precejšnji nadmorski višini zelo vroče) in izjemno lep rezultat. Fibby je na svoji šele drugi tekmi odtekla čist agility in se uvrstila na drugo mesto  :o. Uživali smo v dobri družbi, lepih parkurjih, gasilskem tuširanju in dobrotah iz žara. Naši tekmovalki je družbo delal mali Cosmo, ki se je zelo lepo  vključil v dogajanje in doživel super socializacijo. Mimogrede, malček še zmeraj čaka svoje nove ljubeče lastnike  :-*.











MANDY

  • Gost
Odgovori #2164 : 24 September 2015, 11:31:37
 :) Pozdrav
Naši medvedki so odšli, ostala je Didido, majhna, razigrana scrklana pikica.
Upam, da bom kmalu našla čas in kaj napisala na našo int. stran predvsem v Moninem pogledu na pretekli cirkus.
Ta vikend potujemo v Tulln, da se Mona pokaže na razstavi in mogoče nam uspe zaključit avstrijski lepotni šampionat.
Predvsem upamo na lepo vreme, ker so tam zelo lepi sprehodi seveda gresta zraven tudi Bella in Didido kot navijačice  ;D.
Bella je bolj otročja in nagajiva kot obe njeni hčerki, prav hecna je iziva ju, nagaja, danes mi je ukradla celo štruco kruha iz pulta  >:( >:D.
Čist je zmešana  :-* :) pa prav nič nežna v igri zato se Didido raje igra z Mono.   
Naslednji vikend pa smo na Krasu v Lipici upam, da tudi v družbi schapijev.




MANDY

  • Gost
Odgovori #2165 : 05 Oktober 2015, 11:38:07
Pozdrav, za nami sta dva lepa vikenda.
Lepo in zelo uspešno je bilo v Tullnu in Lipici.
Predvsem smo uživali v Tullnu, lepo mestece ob Donavi zelo urejene sprehajalne poti in parki.
Veliko smo prehodili no Didido se je tudi nosila  :-* .





Tole je pa najbolj čudna fotografija, ker običajno vse tečejo v isto smer, tokrat je Bello zmotila veverica. Neverjetno koliko je bilo veveric vseh barv in naše čopke jih niso vajene, vohale so sledi po tleh mogoče celo katero pregnale ampak, ko so smuknile na drevo je bil pa šok  :-* :P, res jima ni bilo jasno kam so zginile, ker če muca skoči na drevo jo vidita, veverice pa so bile tako hitre švis pa na krošnji drevesa. ;D



Nova žogica


In igra, vedno je čas in prostor za igro  :)


Didido, lumpa mala, z nami je bila tudi v hali kjer je potekala razstava in se ni nič bala psov, hrupa še protestirala in motila je Mono, ko je bila v krogu. Lajala je ker ona bi tudi tiste priboljške  >:D. Imeli so še razstavo malih živali (zajčkov, ptičev, kur, ponijev) vse smo si ogledali . Iz hale smo morali le zaradi moje alergije.


Pa še rezultati
sobota 26.09.2015

Mon Ami odlična CAC,CACIB, BOB



nedelja 27.09.2015
 Judge Anna Kochan (POL)

1 pes/3psičke
Samček razred prvakov
Heimdall du Jardin des Lucioles
EXC1, CAC, CACIB, BOB, Bundessieger

Vmesni razred psička
Ivy Ivonne of Hairy Grasshoppers
EXC1,CAC

Odprti razred
Mon Ami
EXC1, CAC, CACIB, BOS, Bundessieger

Psička razred prvakov
Get a Luchs of Hairy Grasshoppers
EXC1, CAC, Res.-CACIB











MANDY

  • Gost
Odgovori #2166 : 05 Oktober 2015, 11:57:32
Pa še Lipica, zaradi slabih vremenskih napovedi smo bili le en dan, eh . Vseeno nam je bilo vreme naklonjeno niti kapljice dežja v soboto  8) .
Najbolj sem bila vesela Mystic, ki sem jo videla po dolgem času. Pravi medved je, še posebej ker je tako čudno postrižena, ampak ni važno je srečna v svoji družini zelo navezana na svoji deklici. Tudi, ko se je igrala z sestrico je z enim očesom skoz spremljala Martino in ko je deklica samo stopila malce vstran je bila takoj pri njej.

Tukaj sem, me slišite-Mystic




Tudi Didido se je lahko pridružila igri, vsi veliki so bili izredno pazljivi in nežni z njo.






No pa še razstava poleg Mone je bila še šapijka iz Italije v razredu mladih .

Prvak mladih


Mon Ami odlična 1 CAC CACIB BOB


Bili sta tako različni Italjanka zelo zelo majhna, druga naša max. velika in močna.
Uf, kot dan in noč, pri vzreji bo treba iskat sredino kar je kar zahtevno saj se razlike pokažejo že v leglu.

Ni važno imeli smo se lepo in tudi mala Italjanka se je igrala ter norela z našimi medvedi.  :-* škoda, da nas ni bilo več.

Še fotografija iz sprehoda po razstavi . Zelo, zelo lepo.






katalun

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #2167 : 06 Oktober 2015, 10:49:24
http://s3.mojalbum.com/15625283_17967469_22723258/jesen-in-zima-2015-16/22723258.jpg

Tale junak mi je pa zelo všeč. No, tudi drugi so lepi in kjer jih je veliko na kupu je verjetno zelo zanimivo opazovat njihovo raznolikost. Fino je, da si poleg razstav vedno znate vzet čas za raziskovanje novih krajev. Potem razstave niso samo "biznis", ampak kvalitetno preživljanje prostega časa s svojimi kosmatinci.
Pa Mystic ima tudi lepo frizurico, meni ni nič čudno postrižena  8)



MANDY

  • Gost
Odgovori #2168 : 07 Oktober 2015, 13:10:04
 :) Oh razstave niso prav priljubljene , vendar smo odkrili vsi skupaj način kako so lahko tudi zabavne. Nikakor pa niso biznis, imamo preveč radi svoje pse in je nemogoče, da bi bili v dvorani ob ringu cel dan. Na srečo so predvidene ure nastopa v ringu in se lahko prilagodiš prideš pol ure prej in ko končaš odideš na sprehod in raziskovanje, na tak način smo odkrili veliko lepih krajev. Je pa res da nam to dopušča tudi pasma, ker ni nobenih priprav na razstavi ali prej. V Lipici je bil dostop na razstavo zelo blaten, zelo kar pogreznil si se v blato. Tisti ki so lahko so pse nosili,naše so z veseljem čofotale po blatu. Našle sva tekočo vodo, Mono umile po tačkah in trebuhu in lepo ubrisale čez 10 minut pa pred sodnika  :) ;D to so schapiji tudi zato imam rada to čudovito pasmo.
No Mona se je razpisala

http://members.webs.com/MembersB/editAppPage.jsp?app=forums&pageID=320337648#forums/topics/show/12551853-pise-mon

 >:( >:( >:D Didido mi je pravkar zgrizla tepih.
lp



MANDY

  • Gost
Odgovori #2169 : 12 Oktober 2015, 09:57:13
Kako sem vesela,  :)  danes zagledam sporočilo od lastnikov naše Itljanke Tische, da je zmagala na svojem prvem tekmovanju v agilityu.
Super,rek nikoli ni prepozno velja, saj je Tischa iz našega prvega legla septembra je bila stara 5 let.  :)

Pri nas je pa zelo živahno saj ima Didido posebno žilico za uničevanje  >:( , demontirala je svojo blazino, tepih in nekaj igrač.
 No ja, je pa najbolj glasna, upamo, da se ji bo vsaj ton lajanja z starostjo malce spremenil   >:D .
In malce bo potrebno omejit njene pogovore  >:D >:( , ker je tudi zelo,zelo pogumna in samozavestna. Mona se je kot mladiček skrila za Ido ali naše noge in previdno bevskala, tale zver Didido pa laja in je prva pri tujem kužku kar preveč je pogumna.
 Drugače ima pa perfekten odpoklic, takoj pride z veseljem do mene zato je že zdaj zelo veliko brez povodca. Za razliko od Mone ni užaljena ko jo pripnem na povodec, le prime ga in hodi zraven.
LP



MANDY

  • Gost
Odgovori #2170 : 15 Oktober 2015, 11:24:18
 :) Pozdrav, najprej opravičilo našim prvim mladičkom, ki so bili 1. septembra stari 4 leta in ne 5 kot sem napisala.  :-[

In še dokazna fotografija, uničenja postelje, lumpa.



Tischa, ki zelo rada teče in preskakuje ovire je bolj majhna zato je v medium. Ja pa edin mladiček, ki je za 100% spremenil svojo osebnost, prav neverjetno. Pri nas kot puppy je bila samozavestna, včasih prav tečna in popadljiva do ostalih bratcev in sestrice.  Res je izstopala, odšla pa je v dom, kjer imajo iz zavetišča psa mešančka in ta jo je moral pošteno šolat. Glede na to kako jo imajo radi in jo pazijo dvomim, da jo je odkrito šolal, ker psi znajo to odlično izvesta ne da bi lastnik vedel.  Pri nas je to počela Ida z Bello, brez renčanja, ugrizov ali vidne agresije jo je zatirala.
Sumim tudi, da so jo kot mladička zelo cartali in pazili nanjo, da ja ne bi prišla v kakšno kao strašno situacijo. To je napaka, mladička je potrebno izpostavit čim več različnih situacij tudi neprijetnih in seveda ga skoz spremljat in opazovat. Ko vidiš, da je malemu neprijetno, da je na robu strahu hitro prijazna beseda mogoče posladek ali igrača, da spozna ok. moj lastnik je z mano nič hudega  ne bo. 
Zato je Tischa postala plaha, nezaupljiva psička in z treningi agilitya ter druženjem postaja bolj samozavestna.



Zaljubljen Thor, mogoče ga je že minilo  :-*




Dustin, ki ima te dni velike probleme (kot Mona) kako it ven ne da bi bil moker. Bučman



Pri nas je zanimivo, da dokler je bila Ida z nami so vse brez problema šle na dež.
 Zdaj pa MonAmi protestira in jo komaj spravim iz hiše na sprehodu pa hodi pod napušči hiš  ??? >:D , prav hecna je.
 Z Bello ni problemov in tudi Didido zaenkrat dež prav nič ne moti.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #2171 : 15 Oktober 2015, 15:34:03
Pri nas pa norijo po dezju, skacejo po luzah... no, so vsaj hitro suhi, ce je ze potrebno dobro razmisliti, kje jih naj peljes, da bodo prisli cez cim bolj cisti.


MANDY

  • Gost
Odgovori #2172 : 04 November 2015, 10:24:20
Pozdrav
Na naši strani je opisano naše počitniško potovanje, v kolikor se komu ljubi brat in pogledat fotografije

http://mybears.webs.com/misijamandarine2015.htm

Tudi Mona je napisala svoje.
http://mybears.webs.com/apps/forums/topics/show/12551853-pise-mon-ami?page=4


Kako hitro teče čas malčki bodo konec tedna stari 5 mesecev, Didido so same noge in črna bučka.  ;D
Obiskali smo Danteja in Donna ki sta prava lepotca in navihana kot morata bit.
 Dobila sem tudi sporočilo iz Kanade, na kratko, niso še imeli tako zaposlenega schapija. Jap sem jih opozorila, vsak dan jim pripravi kakšno presenečenje, še pasje sostanovace potegne v lumparije. >:D :P
Dolgčas jim ni  :) ;D.
Sem pa na facebooku prebrala nekaj tako lepih misli, da sem ostala brez besed. Prevedla sem jih in napisala na našo stran.
Še za vas, lepo se imejte in uživajte z kužki v tej prelepi jeseni. Mateja


Prosim ne pozabite vzreditelja

Že od prvega dne vem, da ne bodo ostali pri nas.

Veliko ur vsak dan nam vzamejo priprave-učenje za življenje.

Vendar uživamo v vsaki minuti ko jih opazujemo kako se razvijajo.

Pomagati jim odkrivati svet nas navdaja z ponosom.

Tedni so omejeni, nikoli ni dovolj časa.

Skrbi nas, kljub temu, da vemo da je in bo z njimi vse v redu.

Zaupamo ti tega mladička in upamo, da boš razumel.

Pričakujemo, da boš sledil načrtu.

Nadaljeval naše delo in mu zagotavljal nove izkušnje vsak dan.

Nikoli končal z učenjem in vedno vključil v delo igro.

Nikoli ne bomo pozabili naših mladičkov in vedno bomo tu.

Prosim skrbite zanje lepo do konca njihovih let.

Ni važno kako dolgo nazaj je bil tu vaš kuža.

Naš največji strah je, da nimamo stikov z vami.

 



MANDY

  • Gost
Odgovori #2173 : 13 December 2015, 13:05:28
En lep pozdrav v upanju, da se bo še kdo ujunačil in napisal kaj o Šapijih ali vprašal sem bila tiho. Ni ga junaka. :(
No tako naši malčki rastejo stari so že šest mesecev, uaaaa  ;D :D.
 Vsi se imajo lepo smo jih obiskali, jih pocartali in Didido je imala igralne dneve. Didi ali Di na kratko je zelo pridna, res zelo če bi primerjala Mon Ami v tem času je mala angelček. Zaenkar je preuredila le svojo posteljo in preprogo Mona je imela že zelo dolg seznam in skoz smo jo imeli na očeh, pri Di to ni potrebno. Nas je pa presenetila z svojo napadalnostjo do bratcev, prve minute srečanja so zelo čudne. Di renč,in grize, napada ko se umiri pa se lepo igra. Se mi zdi da smo za to krivi tudi mi, ker je na začetku takšno navdušenje nad obiskanim mladičkom in mala je ljubosumna. Bo že, z Dustinom smo večkrat skupaj na sprehodu in mala se je umirila.
 
Didido in Dustin v akciji



MANDY

  • Gost
Odgovori #2174 : 13 December 2015, 13:13:57






Dante



 Dagmar


Dalia


Donn



Na naši int strani je zelo veliko fotografij teh medvedkov, ko so bili še pri nas, tudi nekaj video posnetkov pa še Mona vske toliko časa kaj napiše  ;)




MANDY

  • Gost
Odgovori #2175 : 29 December 2015, 19:12:58



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #2176 : 30 December 2015, 12:20:27
Iz psarne ''Slomar Tuft'' za vse vas



MANDY

  • Gost
Odgovori #2177 : 14 Januar 2016, 15:29:00
 :) Lep pozdrav
Spet je mesec naokoli in naša najmlajša lumpa ima 7 mesecev hitro teče čas, res. In kako smo se ujeli skupaj ?
Imamo tri šapije in vsak ima svoj značaj, zanimivo. Mon Ami je še vedno največja lumpa in ima močan presežek energije, ki ga občasno usmerja v napačno smer  >:D. Ampak gre, ker jo mala Didido zamoti z igro, Didido bi se pa smo lovila, prevračala zelo je spretna in če ne spravi Mone v akcijo jo vztrajno vleče za ušesa, rep ali ji laja na ušesa. Mona je hitro za stvar in do zdaj še ni bilo slišati renčanja med njimi kar me najbolj veseli. Mona ima res zlato srce, če je slabe volje in se ji ne da se pač vleže na posteljo kamor ta mala ne gre in ima svoj  mir. Preveč se dopolnjujejo pri čuvanju dvorišča in pri srečanju z drugimi psi. Tak, da moram včasih Di kregat ker laja na pse. Z Di smo začele učenje pozornosti in miselnih nalog a moram reči, da je bila Mona veliko bolj samostojna in iznajdliva. Zato pa sem pri mali jaz bolj potrpežljiva  :P , ko bi videli Mono ko jo Melisa drži jaz pa se z Di igram dotik škatle, ha ha. Čist je napeta ker ona zna, mali pa gre počasi.Ko jo spusti hitro na škatlo in ponosno a vidiš, daj mi zdaj sirček. Bella se občasno pridruži njunemu norenju in takrat raje gledam stran, ker to je grozljivo kako se prevračajo in grizejo. Večkrat se dobimo na sprehodu z Dastinom in njegovo lastnico, da mala uživata. No tako novo leto nam prinaša nove izive, upam, da bomo vsaj 2x šli na razstavo v Italijo, v Nemčijo pa še v Sloveniji se bomo pokazali. Pomemben je agility za Mono in upam, da bo še čas za RO tekme, ta mala zgaga pa mora opravit izpit BBH.  Pa čim več slikic naših mladičkov (starejših in mlajših) in kontaktov z lastniki.
Evo nekaj fotografij

Donn lepotec srečali smo se na Rogli


Dalija z svojo prijateljico


Dustin s prvim čopkom




Dante, ki je imel srečanje z avtomobilom in jo še dobro odnesel


Didido naša kuštravka












renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #2178 : 15 Februar 2016, 17:02:10
Zima je in zime ni  :). Letos nismo še nič smučali in dejansko ne vem, če sploh bomo. Zato samo nekaj ''domačih'' zimskih slikic. Katka je bila ravno sredi ''svojih dni'' in ji divjanje po snegu ni dišalo, Fibby pa je zelo uživala in je tudi mamina slaba volja ni ustavila pri vragolijah.

Vmes je bila slogovno in vsebinsko posodobljena tudi naša spletna stran. Vabljeni na klikanje  :o. https://sites.google.com/site/slomartuft/











_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #2179 : 17 Februar 2016, 00:35:12
Zelo lepi sta Kat in Fibby.


Ali kdo ve kje je možno dobiti kakšne knjige v schapendoesih v nemškem/angleškem jeziku? Pa če ima še kdo revijo Moj Pes, tam kjer je bil schapendoes predstavljen, bi prosila za članek iz revije ?


Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #2180 : 17 Februar 2016, 10:50:52
Hvala _ZOJA_  ;).

Kolikor jaz vem, obstaja samo ena knjiga izključno o Schapendoesih. Avtor Hartmut Mohr, napisana v nemškem jeziku. Mislim, da je razprodana, dajo se dobiti oz. kupiti rabljene. Poglej malo po spletu, tukaj je eden izmed linkov:http://www.verlag-kuhlenkamp.de/seite2.htm

Jaz sem jo dobila kot darilo in velikokrat jo odprem  :o.


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #2181 : 17 Februar 2016, 12:18:42
_renata_  hvala, bom pogledala.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


MANDY

  • Gost
Odgovori #2182 : 19 Februar 2016, 08:35:08
19.02.2016

No tako, kako noro hitro čas beži, danes bo naša Bella stara sedem let. Sedem čudovitih let smo preživeli skupaj in upam, da jih bomo še vsaj enkrat toliko. Malce se je spremenila v teh letih, ne veliko samo divjanja in norčij je malo manj.      Zelo je pridna,povodca in ovratnice ne pozna več. Kamorkoli gremo se nas lepo drži in uboga na vsako besedo.

Še vedno se ne carta rada, samo v bližini nas je kot senca, ampak prosit-beračit za hrano pa zna. To obrt je pa izpopolnila do perfekcije, ha ha, ni važno kje v kuhinji na treningu in sploh ni pomembno koga izsiljuje samo, da zavoha, da je nekaj v žepu.

Rada skače preko ovir, vendar ne bo več tekmovala se mi zdi, da ji višina skokov ne odgovarja več.  Rally Obidence pa je itak zakon.

Tudi mladičkov ne bo imela več, kot sem ji obljubila po težkih trenutkih zadnjega legla. Če bo želela bo pomagala Mon Ami pri vzgoji njenih medvedkov. In prepričana sem, da bo v pomoč ker je tako lepo vzgojila svojih devetnajst medvedkov.

Ampak Bella je še vedno zelo aktivna vsak dan prehodimo 8 kilometrov, ob vikendih še več, vedno rada bere sledi po gozdu in lovi ter nagaja mladini. Kot v mladosti ima še vedno svoje nore dni, ko samo skače nagaja, šipa obnaša se kot en mladiček.

Do svojih hčerk Mon Ami in Didido je zelo strpna, prijazna, če jo preveč nadlegujejo se raje umakne, kot, da bi renčala nanju. Mogoče jo razjezi samo kadar jo ta mala med igro preveč vleče za rep ali preveč stisne za rep takrat zarenči in se spravi v igri na njo.  Čudovita je, če na tak način z takšno čudovito psičko spoznaš pasmo si za vedno njen.

Hvala Tissy Iman  za  zaupanje, za čudovito schapijko Bello.






MANDY

  • Gost
Odgovori #2183 : 22 Februar 2016, 11:50:24
 :) Pozdrav tole pa moram delit z vami. Ta vikend smo bili po dolgem času na razstavi v Celju.
Čestitke organizatorjem, ker je bilo veliko prostora, veliki ringi, če se ne gužvamo je vse bolj sproščeno psi so manj razdražljivi.
Didido je bila najprej malce previdna, ampak hitro se je sprostila z igro, super je bila samozavestna, igriva celo brez povodca se je igrala in pustila kužke okoli sebe čisto na miru, ponosna sem nanjo. To je zame zelo pomembno in vedno trobim lastnikom naj ne čuvajo psov, naj jih ne skrivajo naj gredo v gnečo med ljudi, pse. Pomembno je le, da imaš takrat čas in oči le za svojega psa (tokrat je bila to Melisa pri Di) ga opazuješ hitro reagiraš če opaziš strah, nelagodje se igraš z njim, pomembno je, da uživa. Tako se perfektno socializira psa.
 Ker sem morala Didido prešvercat v dvorano saj se je sodnikom pokazala le MonAmi sem se odločila, da nas Bella počaka doma.
Pa itak smo bile za dve uri doma, zjutraj smo bili na dolgem sprehodu, bila je sita utrujena in na toplem.
 To je bilo prvič, da je ostala doma in malo me je skrbelo ampak po tastovih besedah je lepo spala in bila pridna. 
Zato sem jo tudi v nedeljo pustila doma, ampak tokrat se je pa uprla tako je lajala, protestirala da je tast poklical moža, ki jo je prišel iskat.
Ko jo je spustil iz sobe ga je nalajala, šipala  >:D  se razburjala, vrtela, zmešalo se ji je. Prav tako  je nas kregala ko smo me prišle domov, da jo slučajno ne bi pustile ponovno same.  ;D :-* No v redu, od zdaj naprej je z nami bomo že  :)  .  Lep dan želim Mateja



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #2184 : 24 Februar 2016, 17:47:35
Pozdravljeni,
v naši psarni tudi letos upamo na male ovčje kodre. Tokrat bo mamica naša mlajša psička Fibby. V tem trenutku čakamo na uradno potrditev izbranega samčka s strani nizozemskega kluba VNS. Za občutek tukaj samo dve sliki bodočih staršev, ko bo znanega kaj več, pa odprem še novo temo  :o.

Fibby Caatje Tequila Slomar Tuft



Anton goes for Glori van Wippi



Novice lahko spremljate tudi na naši spletni strani: https://sites.google.com/site/slomartuft/mladicki


MANDY

  • Gost
Odgovori #2185 : 25 Februar 2016, 19:44:38
 :) Pozdrav
O renata_ lepe novice, veliko sreče  :).

Pri nas je pa pestro, na počitnice je prišla Toya (Bellina hčerka iz prvega legla) . Je prava princeska, zelo pridna kot mamica, malce občutljiva če jo kakšen kuža preveč povoha, razigrana, lepo se razume z našim tropom.Občasno ta malo Didido zagrabi ljubosumje pa jo spomnimo kje ji je mesto. Čeprav je Toya najmanjša in najlažja je ko se razjezi pravi hudiček  >:D :-*

Tri generacije, ker so tako čudno postavljene se ne vidi razlik.
 Ampak Toya je najmanjša, najlažja ima čudovito glavo in malce predolgo telo,
Mon Ami je največja, ima premočne kosti, čudovito glavo, in je prave dolžine.
Didido je nekje v sredini med obema. Vse pa imajo Bellin čudovit značaj.




Tudi princeske se valajo, pa tako hitro se vstane da ti vzame dih ha, ha



Vlak


Pa še fotografiji Mayka iz Italije, saj ve da sedežna ni zanj samo.... :P




In še ena prelepa sin od našega Makka iz Belgije cel očka je  :)




MANDY

  • Gost
Odgovori #2186 : 02 Marec 2016, 20:48:43
Pozdrav
Evo prva stopnička k novim mladičkom, Mon Ami in Didido so danes na veterini vzeli vzorček krvi, ki sem jo poslala v Nemčijo na testiranje.(gPRA gene test)
Mon Ami je bila zelo pridna, Di pa je potrebovala pest njami briketkov, da je bila na miru  :-* . Naša super veterinarka je to tako hitro in nežno opravila.


Dejansko se v Sloveniji lahko pari Schapije brez teh zdravstvenih testov, le vzrejni pregled in telesna ocena morata bit opravljena.
Samo bez teh testov ni mogoče dobiti samčka ali samičke iz tujine in še prav je da se potrudimo za zdravje mladičkov.
http://www.kinoloska.si/komisije/vk-za-ovcarske-in-pastirske-pasme/

Jap zdaj pa čakamo 2 tedna na izvide, naslednja stopnička je slikanje kolkov, bomo počakali da bo mala Didido stara eno leto pa peljemo obe na slikanje. Vam sporočim rezultate, dve tudi tri generacije nazaj so bili predniki testirani in vsi so imeli odlične rezultate, ampak nikoli ne veš.








MANDY

  • Gost
Odgovori #2187 : 03 Marec 2016, 10:07:01
Tako za vse ki razmišljajo o zdravju schapijev povezave
http://www.ruhr-uni-bochum.de/mhg/

http://www.ruhr-uni-bochum.de/mhg/fors_hunde_gpra.php

Obrazec, ki se ga izpolni podpiše vet. in skupaj z vzorcem pošlje na njihov naslov.
http://www.ruhr-uni-bochum.de/mhg/downloads/hunde_grpa/Schapendoes%20Form%20englisch.pdf

Cena je 60,00 eur za psa + odvzem na veterini.

Za vse informacije me lahko pokličete ali pišete ni problema.
LP Mateja



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #2188 : 03 Marec 2016, 11:08:13
No, dejansko srčno upam da se, vsaj v Sloveniji, nihče ne bo spravil parit Schapendoesov brez testov. Ne glede na to kaj predpisuje oz. ne predpisuje naš klub, Slovenski klub za ovčarske in pastirske pasme.

Zato jaz upoštevam vsa pravila nizozemskega kluba ''Vereniging de Nederlandse Schapendoes'' (VNS), pri njih pa ne gre nič brez gPRA testa, inventarizacije 2x (ali 1 inventarizacija in 2 odlični oceni iz razstav, ki jih poda za pasmo specializiran nizozemski, sodnik), ECVO letnih potrdil, po novem je obvezen še DNA profil ter priporočljivo slikanje kolkov in komolcev.
In ker njihova vzrejna komisija, pri prošnji za potrditev paritvene kombinacije, pretehta 2 izbrana samca, vam tukaj predstavljam še našega drugega možnega ženina za Fibby  :).

Donald Linus Jr. van de Roeskebeer



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2189 : 03 Marec 2016, 11:27:35
Na pogled sta oba lepa.
A je kdo imel priložnost primerjat razlike v karakterju, obnašanju (sploh pri odraščajočih psih) s PRTjem?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!