Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 749375

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #240 : 11 Februar 2008, 14:19:36
Šušu ma rojstni dan?  :o Vse najboljše!!!!!!!!!!!!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #241 : 11 Februar 2008, 14:20:49
hmmmm....kdo ma zdaj rojstni dan?  ??? Minči, ti?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #243 : 11 Februar 2008, 21:19:15
Hiihihi...potem pa vse najboljše tebi!!!!! Vodnarka, tako kot jaz  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #244 : 11 Februar 2008, 22:00:10
Hiihihi...potem pa vse najboljše tebi!!!!! Vodnarka, tako kot jaz  :o

Hvala,hvala. :o

Če si vodnarka :o , potem bo pa tudi tvoj kmalu!!! :o :P :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #245 : 13 Februar 2008, 16:20:07
Jaja...roku 6 dni spet ne bom vedla koliko sem stara  :-[...v tem enem letu se končno navadim, da brez pomišljanja povem svojo starost, sedaj pa spet... >:(...to ne vodi nikamor!  :P

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #246 : 19 Februar 2008, 09:00:15
Felina, vse najboljše in da se ti izpolnejo  vse skrite želje. :o :o :o

Ta problem je pa tudi meni znan >:( , vedno računam; katero leto smo in kdaj sem rojena,....zanimivo, za otroke in pse pa vem vedno koliko so stari, sploh nimam teh problemov.  :o :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #247 : 19 Februar 2008, 12:59:13
hvala, hvala!!!!!!  :o
pa res upam, da se bodo želje uresnčile, sploh kaj se tiče pesjanarjev  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #248 : 21 Februar 2008, 12:15:11
Felina,
sem malo raziskovala razne rodovnike samcev in naše Šušu, in ugotovila, da bosta tvoj in Šušu v žlahti, tako po očetovi kot po materini strani (od Šušu). :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #249 : 21 Februar 2008, 19:44:03
wow! sorodnico poznam  :o (no, bo sorodnica, če se vse splanirano izteče  :-[)
V katerem kolenu pa? Kje si videla te rodovnike? jaz bi tudi malo brskala.

Iz katere države pa je tisti tadrugi slovenski schapi?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #250 : 21 Februar 2008, 20:44:40
Vidim, da še nisi čisto not padla :P >:(, greš na nizozemski klub in tam so rodovniki vseh psov in psic, ki so včlanjeni.

Da ti pomagam : http://www.schapendoes.nl/fokken/fokframe/framesetdekreu.htm
nato klikneš levo zgoraj črko H, poiščeš Hijo-ta,klikneš rodovnik,nato pod sliko klikneš reverse pedigree, se pokažejo potomci in ta zadnja spodaj je Ke-sera in to je mamica tvojega bodočega mladička.

Ime mu je Šapi, prihaja iz Avstrije-Magic Dog Garden, rodovniškega imena pa ne poznam.

Šušujin dedek MIDRETH'S  FALCO je brat od Ke-sera-jine babice MIDRETH'S FARAH DIBA(katero ima tudi tvoja vzrediteljica) ,in CORNELIS WILLEM  je tudi Šušujin pradedek. Njen rodovnik je na naši spletni strani,ki pa je skopiran iz klubskega. Z malo domišlije in iznajdljivosti boš prišla tudi do rodovnikov Šušujinih staršev. Še ni včlanjena, ker še ni vpisana v SLR. Sem šele pred kratkim dobila izvozni rodovnik.

A še vedno vzstrajaš, da ga boš kastrirala? A veš, da s kastriranim ne moreš na razstave.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #251 : 21 Februar 2008, 23:11:59
Hvala! Se bom malo pozabavala s temi zadevami, ko bom imela več časa.Sem malo anti za surfanje po netu, po pravici povedano se mi ne ljubi, pa sem zato malo prikrajšana za kakšne zanimive informacije.Sem totalno neračunalniški tip in malo pisaja na forum mi je prek dovolj, pa tu in tam kakšen mail.  :-[

Ne, saj nisem 100% za kastracijo, imam pa rada odprto možnost, samo to. Recimo shih-tzu ni kastriran, škot pa je,  ker je pri 7 mesecih visel na naši ograji, da bi prišel do sosedove goneče psičke, v najbljižji okolici 10 hiš radija, pa imamo 6 psičk. To bi bilo trpljenja čez celo leto, da o problemih s prostato pri konstantem gonjenju sploh ne govorim, ker parit pa absolutno ne bi smel (je nerodovniški in še alergije ima). Mali pa sploh ne daje znakov, da bi se gonil.

Glede razstav pa bomo še vidli, če se bomo sploh kje pokazali, jih ne maram, sploh. Raje kakšne specialke  :o

Se pa pogovarjam tako, kot da ga bom jutri dobila, pa sploh ne vem, če ga bom dobila....eno leto je dolga doba in bog ve kaj se lahko zgodi, ne bi pa rada nekaj na silo, če mu ne bi mogla nudit vsaj približek optimalnemu. Gorim pa v tej želji tako močnoooo!!!!! Aja, se bomo pa zdaj kaj na tekmah  vidli,  je dobil Jay delovno knjižico za agi, da si greva malo sramoto delat.... ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #252 : 21 Februar 2008, 23:29:33
Ne more biti sramote, ker tam smo  zato, da se zabavamo. :P :o

Katera pa bo vajina prva tekma?

Tudi jaz ne uživam na razstavah >:(, najbližja specialka pa je v Nemčiji, oz. v vseh državah, kjer imajo klube.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #253 : 22 Februar 2008, 08:35:40
Glede tekme pa se nisem še čisto odločila...sprva bomo malo v naši okolici, recimo kakšna Gornja Radgona, Ptuj, Maribor, bom vidla, me morejo še malo na treningu videt, da ne bi bila prevelika sramote, sigurno bo pa zelo zabavno kakorkoli pogledam ....hehehehhe.  8)




Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #254 : 22 Februar 2008, 20:33:00
Danes pa je tudi Šušu začela s treningom agilityja :o :o, bolj kratkim in je bila vsa navdušena, ji je vse igra :o. Tako, da, je bila tudi Polona navdušena nad njo. :o :o


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #255 : 22 Februar 2008, 20:35:52
Oooo super!  :o Go Šuška go!  8)  :-*

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #256 : 22 Februar 2008, 20:37:10
Šuška je prav simpatična, ko skaklja naokoli in malo tudi čez ovire :D Se mi zdi, da je imela na treningu kar tak nasmešek na šnofli ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #257 : 22 Februar 2008, 20:50:54
Šuška je prav simpatična, ko skaklja naokoli in malo tudi čez ovire :D Se mi zdi, da je imela na treningu kar tak nasmešek na šnofli ;D

Ma ja, njim  je vse zabava in igra, še posebej če se laufa. :o Po koncu, ko sem jo dala na vrvico, sem jo morala odvlečt, ker ona še ni imela dost norenja. Še sreča, da je čist nora na hrano :o, se potem sploh ne naveliča. Jo je Polona v mali šoli klicala "piflerka", ker je bila pripravljena vse naredit za košček hrenovke. :o


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #258 : 26 Februar 2008, 10:23:49
Končno se je Šušu začela resnično gonit. :o :o Jo pa kar matra, bi nas kar naskakovala >:(.

Ob Sky -jini gonitvi je uprizorila lažni alarm :P >:(, se je tri dni lizala kot nora, potem pa ni bilo nič.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #259 : 28 Februar 2008, 12:42:57
kaj imata Sky in Šušu kaj tekmovalnosti med seboj? Katera je/bo šefica po tvojem mnenju? koliko je sedaj tamala sploh stara?

midva s fantom že sedaj fanatzirava in kujeva načrte kako bo moral potekat naš odnos do novega člana, da bo kardelo ostalo brez nekih večjih problemov in da bo mala shih-tzujevska kepa ostala alfa. morem priznati, da bo to zame kar izziv.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #260 : 28 Februar 2008, 17:02:23
Šušu je bila včeraj stara 11 mesecev. :o Sky je eno leto starejša.
Tekmovalnosti med njima ni, le ko eno božaš, pride takoj še druga. Šušu pa poskuša vedno malo izrinit Sky, tako, da je ona bolj ob meni. Pri hrani morata biti vsaka v svoji sobi, ker kolikor katera pride preblizu, druga začne renčati. Vendar se kar upoštevata, vedno čaka ena da druga poje, potem pa gre lahko druga polizat prazno posodo.
Trenutno je še vedno šefica Sky in mislim, da bo tako tudi ostalo. Šušu ne pustimo, da bi preizkušala svoj položaj( je pa imela to željo). Se pa že kar dva meseca doma več ne igrata. Sky se noče več igrat s Šušu, ona hoče samo še delat ali se igrat samo z nami. Seveda jo Šušu malo provucira, kar pa je logično za šapije. Njihov način igre je, da vlečejo za rep in grabijo za tace. Šušu si še posebej da duška zunaj, ko Sky mečemo igrače. Šušu ve, da Sky ni pozorna na njo ampak na igrače, in ji tako lažje pride blizu in nagaja. Sky ji pa vrne doma, ko se uleže zraven Šušujine žvake in renči, Šušu pa vsa poparjena laja ( ve, da Sky ne sme žvake oz. jih sploh nima), vzeti se ji pa ne upa. Poleg tega ji je bil užitek nagajat Sky tako, da se je šla polulat v Skyjino posteljo.
Tako, da se lahko že pripraviš, da bo kar pestro, ker so to zelooo temperamentni psi in ne bo kar mirno sprejel podrejeni položaj.Vzrediteljeve psice so vedno pokazale Sky da so one glavne in so jo rangirale. Nazadnje pa je tudi Šušujina mama zrangirala takoj Šušu. Šušu ji je tako zamerila, da vse tri sploh ni hotela pogledat. Strica pa je ves čas napadala, je sploh ni smel povohat.
 Mislim, da jih bo kar pridno vlekel za rep in grizel v noge, še posebej, če se ne bosta hotela igrati z njim. Sky je že pogruntala, da Šušu malo ustavi, če jo začne vleči za dlako na gobcu. Vzreditelj mi je povedal, da je Šušujina mama bila čisto brez dlake na repu, ko je odraščala tretja psička(njena polsestra).
 Je pa res , da so psice bolj "pasje".


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #261 : 28 Februar 2008, 17:38:15
Šušu,  :-* za 11 mesecev!  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #262 : 29 Februar 2008, 08:20:12
Zanimivo!  :o

To vlečenje tac in repov pa poznam. Se mojadva igrata na ta način. Mali se velikemu obesi na rep z vso silo in se pusti vlečt, Jay pa živčni zlom dobiva. Potem pa mu začne dvigovat tace in je še večji kaos. Potem pa so takšni zvoki, da me bodo sosedje prijavili, da prirejam pasje boje....čist sta divja. Me pa res zanima kako bosta vključila novega prišleka. Se bomo pa maksimalno potrudili, da se bodo lepo razumeli. mi pa je kar nekaj vzrediteljev, ki sem jih konatktirala reklo, da so psičke bolj pasje od samcev...hehehehehee.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #263 : 12 Marec 2008, 16:29:11
Danes smo končno šli iskat Šušujin rodovnik in je vpisana v rodovno knjigo pod: SLRSCH-000001.

Znajo pa bit te gonečke prav tako tečne >:( kot taprave babnice. Kaj bo šele pri naslednjih gonitvah. >:(  Pri Sky  je vse normalno :o, tej se pa kar trga. >:(


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 12 Marec 2008, 19:54:49
wow prva  :o A tako pozno ga je dobila, ker je tako dolgo trajalo za export?  ::)

Drgač je pa prava faconarka  :-*



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #265 : 13 Marec 2008, 08:34:54
Hihihih...Minči, na to me je opozoril vsak vzreditelj, ko sem se še informirala. Ko sem spraševala kakšne so razlike med samci in samicami in da se sama bolj nagibam k samcu, so mi vsi rekli, da je s samci lažje, ker se baje psicam ob gonitvah trga...in sedaj berem, da je res...  :P...sprva nisem vedela kaj hočejo s tem povedat, zdaj pa upam, da boš malo bolj plastično ti opisala, kakšne norčije moreš prenašat.

Malo poročaj kaj počne! Sem firbčna  :-[

Čestitke za vpis v rodovno knjigo na 1. mesto!!!!!!!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #266 : 13 Marec 2008, 09:14:53
wow prva  :o A tako pozno ga je dobila, ker je tako dolgo trajalo za export?  ::)

Drgač je pa prava faconarka  :-*

Ja, exportnega smo dobili, ko je Šušu bila stara že 10 mesecev.

Faconarka- ja res sem vsak dan bolj navdušena nad to pasmo :o :o, še posebej pa je zanimiva njihova volja, da nekaj speljejo.
Ker so požrešni in radovedni, ves dan opazujejo ljudi, kje puščajo hrano. In če je le majhen procent možnosti, da jo lahko ukradejo, bo njihova. Kdaj sploh ne vem ??? , kako ji je uspelo priti do nje. Da ne govorim, da v žepe zna že z vseh stani porint gobec in vse pojest.
Karakterno pa zelooo močni psi, ki pa vedo kdaj lastnik misli resno in je treba začet ubogat (se ne da več hecat in igrat).
 Vsak dan nas preseneti s čim novim :o , res zelo inteligentni psi,ki ves čas opazujejo in razmišljajo. Neverjetno simpatični, klovni in pa psi, ki te znajo nasmejati in spraviti v dobro voljo. :o :o

Citiraj
Malo poročaj kaj počne! Sem firbčna 

Gospodična bi šla ven zelo,zelo,...pogosto. Postavi se pred vrata in laja >:(. In potem ne veš ali jo res kam tiši ali ne. Ko pa pride ven, pa seveda ne opravi potrebe. Je veliko več lajanja, ne razne šume oz. kdaj sploh ne vemo zakaj. Poleg tega pa še naskakovanje domačih ljudi.
In na sprehodu, če srečamo samca; da ne govorim, kako jo vlečem stran, medtem ko se mu ona nastavlja >:(. To seveda v času plodnih dni. Sedaj jih bo pa spet vse pogrizla, ki ji bodo prišli preveč blizu riti.
Ker je danes že 16. dan, upam, da se bo stvar spet začela počasi umirjat ( včeraj je že bila bolj mirna), najhujše je med plodnimi dnevi.

Hvala za čestitke.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #267 : 13 Marec 2008, 11:57:47
In še splošna informacija za ljudi, ki razmišljajo oz. bodo kdaj razmišljali o nakupu Schapendoesa za resno vzrejo:

Odgovoren vzreditelj bo kupil psa samo pri vzrediteljih, ki so včljanjeni v NL klub oz. v klub, ki je pod okriljem NL kluba . Ker v Slo ni kluba, se mora vzreditelj včlaniti v NL klub, in vzrejati pod njihovimi pogoji. Vsak mladič dobi tudi njihov certifikat.

V nasprotnem primeru se mu zgodi, da ne bo mogel pariti s samcem (oz. imeti plemenjaka, in upati na paritev), ki je član tega kluba. S tem pa je izločen, da vzreja z res zdravimi, kvalitetnimi psi. Kar se mi pa še posebej zdi pomembno za kvalitetno vzrejo slovenskih schapendoesov.
Mislim, da  bi to morala v bodoče postati tudi tema slovenske vzrejne komisije za schapendoese, ker drugače se bo vzreja odvijala brez prave kontrole.S tem pa lahko pozabimo na kakršno koli kvaliteto oz. zdrave pse.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #268 : 13 Marec 2008, 12:09:26
Kateri klubi so to: http://schapendoesfederation.nl/cms/general/members.html

Pri nakupu Schapendoesa iz Madžarske, Avstrije ali Italije ( ali iz držav, ki niso na tem seznamu) je treba prekontrolirati če je vzreditelj član NL kluba in če ima dovoljenje NL kluba.