Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 749041

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #510 : 07 December 2008, 18:08:18
Čestitke za opravljen izpit  :o


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 07 December 2008, 18:15:03
Bravo!!!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #512 : 08 December 2008, 22:18:14
Hvala za čestitke. :o

Felina, sem našla link do spletne strani, kjer lahko kupiš različne stvari z motivi schapija :o :o: http://www.jollydoez.nl/


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #513 : 08 December 2008, 22:39:10
Minči in Šuška ČESTITKEEEE :o :o :o (malo zamujam, k prej nism opazla :-[)
Je Sky tud delala BBh?

lp ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #514 : 08 December 2008, 22:53:33
O, bravo!  :o Nisem vedela, da delata BBH. Na katerem poligonu si izpit polagala? A je bilo fajn blatno? Baje da v Ajdovščini je bil delno pod vodo.  :-[

A bomo videli vaju tudi na agilityju?  :)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #515 : 09 December 2008, 09:27:41
cacy in Jean hvala za čestitke.

Ne, Sky še ni delala izpita.

Izpit smo delali na KD Ljubljana. Blatno ni bilo, je bilo pa mokro.

Agy s Šušu dela Eva, ker je treba kar pridno tečt. Mislim, da bosta začeli tekmovat spomladi. Jaz bom pa z njo delala RO.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #516 : 09 December 2008, 10:42:16
Bravo Šuška in Minči  :o!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #517 : 09 December 2008, 15:29:31
Bravo Šuška :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #519 : 20 December 2008, 23:22:10
Uf, človek malo iz forumskega dogajanja ven pade in že cel kup novic, ki jih nisem uspela sproti prebrat in komentirat  :(

Minči, sploh ne vem, kje naj začnem s čestitkami, itak, da sta razturali, sem čist navdušena nad prebranim.....upam, da bo Šuška dobila veliiiiiiiiiiiko božično darilce, ko se tako izkazuje. Pa fotke so fenomenalne, prav na faci se ji vidi, kako je zmešana.  ;) Mi je full žal, da nisem mogla priti nič na tekme, ampak Jay mi nekaj šepa in držim pesti, da ni to kakšna ponovna najava erlihije. Pa ga nisem hotela obremenjevat, sploh ko sedaj zaradi dežja ni bil preveč razgiban in tudi na treningu naju ni bilo 2 tedna zaradi mojih obveznostih.

Ko bom imela malo več volje, pa si še ogledam link z izdelki, da se malo naslajam.

Lepe praznike!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #520 : 21 December 2008, 19:13:52
Felina hvala za čestitke! :o
 
Res je bila super, me je na obeh izpitih prav presenetila. Se vidi da odrašča in ni več nori mladiček :o. V poslušnosti pa prav uživa :o- se veliko je :P - tako, da se na treningih sploh noče igrati. Če se hočem igrat z njo, ona kar sama dela poslušnost in trikce. 8) Ko smo jih na koncu vmes dali v avto, ni hotela s poligona in je bila vsa nesrečna. Hoče odtrenirat svojo uro  :o oz. pojest svojo porcijo :P.

Sem vaju včeraj iskala na tekmi, pa vaju na žalost ni bilo. :(

Upam, da bo z  Jayom vse OK in da ni kaj hujšega. Kar se erlihije tiče- ima jo tudi Sky >:(, trenutno je še na terapiji. Kako je pa hudo pa niti točno ne vemo, ker nič ne šepa. Imela je samo eno bezgalko malo povečano. Po dobrem tednu terapije so ji naredili krvne teste in so bili OK. :oTiter pa je bil 1: 2048. >:(

Upam, da se do naslednje tekme porihtata, da bova malo poklepetali. :o

A prideš na LJ razstavo? Šušu se bo razstavljala v nedeljo.

Aja še to, sva bili na razstavi v ZG. Dobila je R.CACIB :o , prva je bila njena teta. Sva se z vzrediteljem spet srečala po dolgem času in sva bila oba vesela drug drugega. On je zaključil hrvaški šampionat :o :o. Je pa bil razočaran ker je bila Šušu druga. Sodnik se je odločil za njegovo, ker je bila že bolj narejena-preberi debela. Mi je prej ravno jamral, da jo mora shujšat za 1,5 kg. Poleg tega mi je pa tudi povedal, da ima njegova preveč dlake. Nočejo, da bi schapiji postali odlakani medvedki.

Šušu je dala mimo drugo gonitev in je bila super :o. Nič je ni matralo, se je čisto normalno obnašala. :o Ji je pa sedaj njena požrešnost še malo narasla-verjetno hormoni. Sem pa zelooo vesela, ker se je ponovno gonila šele po devetih mesecih. Se večina schapijk goni bolj pogosto.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #521 : 21 December 2008, 19:33:32
Hehehhehehe...vidim, da pri vas dogaja. Uf, pa še veliko zdravja Sky.

Jay že dva dni ne šepa,občasno bruhat je tudi nehal, tako da je čist možno, da so to druge stvari kot ponovna erlihija, bom počakala, ker če je, se bo zagotovo še ponovilo, če pa se ne bo, pa mi bo zelo všeč.

No, zdaj pa še čestitke za razstavne uspehe, ona je živ primer, da si lahko lep in pameten. Sem pa opazila to pozornost glede neodlakanosti že v budimpešti, ko je naslov izgubil pes, ker je bil preveč odlakan, pa saj mislim, da sem že pisala o tem...mi je všeč ta miselnost.

No, upam, da se na naslednji tekmi končno vidimo, do takrat pa bomo malo medmrežno poklepetali  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #522 : 24 December 2008, 10:03:40
Felina hvala za čestitke :o

Trenutno se ukvarjam z odločitvijo ali naj Šušu parim že naslednje leto. :-\ Če se bo gonila spet na 9 mesecev, bi bila paritev septembra, stara pa bi bila že skoraj dve leti in pol. Kar se mi zdi že sprejemljivo. Ker pa imava za naredit še pregled oči, DNA test krvi in še dobiti odobritev kluba, je čas, da se počasi odločim.


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #523 : 25 December 2008, 14:01:11
minči kaj je že kaj novega glede odločitve?

LP Anja
Naj album


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #524 : 25 December 2008, 18:38:42
minči kaj je že kaj novega glede odločitve?

Odločiitev ali bomo začeli kaj delati v tej smeri bo padla v roku enega meseca. :-\ Dokončna odločitev za paritev pa le, če bo vsaj nekaj rezervacij.  :o

Na žalost je to pri nas zelo nepoznana pasma. :( :(  Na severu Evrope zelo priljubljena :o, v Nemčiji so vsi mladiči že rezervirani pred oddajo :o( v nekaterih psarnah se čaka v vrstnem redu) in prav tako se čaka v vrsti v edini italijanski psarni in v Avstriji(v roku dveh let le dve legli in še to eno :( ne pod pogoji NL kluba). Tu je link do vseh psarn, kjer lahko vidiš, da so v nekaterih državah že zelo številni :o: http://www.cloudbeard.com/does_linkit.htm


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #525 : 28 December 2008, 20:14:54
Šušu je ponovno uživala na snegu:

Leteča Šušu
:o

Šušu je obiskal Božiček
:o

in prinesel darilo, ki ga je bilo treba preizkusit
:D

vendar je pa pri tem zmrznila brada
>:(


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #526 : 28 December 2008, 21:15:39
Super slikice!

Še dobro da ji ledene sveče na bradi ne nastanejo. :D :D
(hec hec)

LP Anja
Naj album



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #528 : 17 Januar 2009, 20:32:03
Jutri na LJ razstavi bo poleg Šušu samo :( še ena psi?ka.

Sem pri?akovala, da jih bo malo ve?. Lani jih je bilo 6 prijavljenih.

Felina, že veš mogo?e katerega sam?ka je izbrala tvoja vzrediteljica? ??? Glede na to, da misli parit aprila verjetno že ve. :P


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #529 : 18 Januar 2009, 18:24:19
Šušu je danes dobila CAC in CACIB, zelo pohvalen opis( razen dlake, da ni v razstavni kondiciji :(- kar pa vemo tudi sami). :o :o

Druga psi?ka pa je bila bela, ?rna in siva, kar sem prvi? zasledila. Tudi na linkih drugih psarn še nisem videla takih psov.


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #530 : 19 Januar 2009, 06:52:10
Bravo Šušu!

Jutri na LJ razstavi bo poleg Šušu samo :( še ena psi?ka.

Torej je dobila tudi BOB?



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #532 : 19 Januar 2009, 16:45:24
Hvala za ÄŤestitke.

Ne Ĺ ušu ni dobila BOB, ker je bila v ringu sodniku bolj všeÄŤ druga psiÄŤka. Bila je bolj mirna oz. jo je bilo strah in je imela rep ves ÄŤas med nogami. Ĺ ušu pa v svojem stilu zelo temperamentna :o. Nekaterim je to všeÄŤ, nekaterim ne. Jaz jo imam rajši takšno, tudi na izpitu za Bbh je bila ravno zaradi temperamentnega izvajanja vaj zelo pohvaljena s strani sodnika. :o Ĺ ušu je zelo deloven pes  :o in vse dela z zelo velikim veseljem in trudom. :o

Kolikor hitro nabereva vse potrebne CAC-e in Cacib-e za nazive zaključiva najino obiskovanje razstav. :o :P Mogoče še kdaj kakšno Ljubljansko.

Šušu veliko več uživa v pasjih športih kot razstavah. :o :P Isto kot jaz. :P


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #533 : 19 Januar 2009, 17:22:10
OOO!!!

Prvo čestitke. Kak te lahko sodnik podeli naslov prestrašenemu psu?  >:( Sem zadnje čase bolj malo na forumu, mi diploma in delo jemljeta preveč časa, ostalo posvečam kepama dlake.
Vzrediteljica me še ni nič kontaktirala, čudno, ker sem ji pisala že davno in ni nobenega odziva. Resnično upam, da ni spet kaj narobe, ker nazadnje ko ni tako dolgo odpisala si je zlomila ramo. Sem malo zaskrbljena,pa upam da nas ni izključila kot potencialne kupce  :-\.

Kaj pa vidve in Šuškini mladički???? Kak kaj kaže? Se že ozirata po očetu? Je kaj zanimanja za mladičke?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #534 : 20 Januar 2009, 14:11:11
Hvala za ÄŤestitke.

Ne Ĺ ušu ni dobila BOB, ker je bila v ringu sodniku bolj všeÄŤ druga psiÄŤka. Bila je bolj mirna oz. jo je bilo strah in je imela rep ves ÄŤas med nogami. Ĺ ušu pa v svojem stilu zelo temperamentna :o. Nekaterim je to všeÄŤ, nekaterim ne. Jaz jo imam rajši takšno, tudi na izpitu za Bbh je bila ravno zaradi temperamentnega izvajanja vaj zelo pohvaljena s strani sodnika. :o Ĺ ušu je zelo deloven pes  :o in vse dela z zelo velikim veseljem in trudom. :o

Kolikor hitro nabereva vse potrebne CAC-e in Cacib-e za nazive zaključiva najino obiskovanje razstav. :o :P Mogoče še kdaj kakšno Ljubljansko.

Šušu veliko več uživa v pasjih športih kot razstavah. :o :P Isto kot jaz. :P

Oj,

sicer ne vem, akko se je tale druga psička obnašala v ringu, jaz sem jo videla zunaj izven hale, in izgledala je vse prej kot boječe. Prav noroi je divjala z enim avstralcem in pa nemškim ovčarjem; res pa da je nisem videla niti v ringu, niti v hali. Mi je pa bila zelo všeč.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #535 : 20 Januar 2009, 14:42:20
Čestitke punce.  :o Kdaj bojo dojenčki?  ;D
Minči kaj se dogaja z tvojimi šumniki, zadnje par dni tvoje poste zelo težko berem, ker je pol postov spremenjenih v nekakšne hieroglife?  ???



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #536 : 21 Januar 2009, 11:18:32
Moje sumnike je nekdo "pojedel", tako, da se sedaj Crt matra in resuje situacijo. Kaj sem se sele jaz matrala z branjem foruma >:(, jaz jih nimam nikjer. Bom do nadaljnega pisala brez njih.

Hvala za cestitke. :o

Isla hvala za informacijo.

Felina, drzim pesti za tvojo diplomo. :o :o

Ce bodo letos mladicki se se nisem odlocila, mi nic kaj ne disi imet zimsko leglo, ker ne morejo biti veliko zunaj. Bomo se videli.

Zanimanja je nekaj malega bilo, vendar nisem jemala naslovov, prvo bo treba novo spletno stran naredit(Evi se ne ljubi pisat na staro), objavit najavo legla in sprejemanje rezervacij, in sele potem ti bom lahko kaj vec povedala o zanimanju.
Nekaj samcev imam ogledanih, vendar zadnjo besedo ima tako  NL klub.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #537 : 21 Januar 2009, 19:15:28
Felina, za kdaj pa racunas, da bi imela diplomski izpit in zagovor diplome?

Najbolje, da vzrediteljici pises, mogoce ni dobila maila. Sem zasledila, da je 23.11. razstavljala na klubski razstavi in tudi se 21.12 na neki NL razstavi. Me res zanima s katerim misli parit, ker jaz kar malo racunam na tvojega bodocega samca, da bi ga parila s Susu ( ce jo bom se kdaj parla) ali za njene bodoce hcerke(ce bi kdo hotel parit).


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #538 : 21 Januar 2009, 20:47:18
Diploma bi naj bila maja, če bo vse po planu.

Ja, ji bom pisala. V novembru mi je še poslala neke fotke, potem pa ni bilo nobenega glasu več od nje. Mene tudi že daje, kdo bo očka in kdaj se pričakuje čas gonitve in kako kaže itd. Zato sem ob njenem neodgovoru še bolj živčna.

Wiiiii, naš bodoči malček že ima družico in naj še kdo reče, da dogovorjene poroke niso ok  ;) A torej se vseeno nagibaš k leglu v roku enega leta?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #539 : 21 Januar 2009, 21:42:06
Zanima me oce tvojega tamalega, ker imam tudi jaz ogledanega Monikinega samca iz Svice( :P res ima tri samce, vendar ima samo eden kolke A, ostala dva pa B oz. C). In glede na to, da je sla v Svico, mislim da gre za istega samca, ker ostali v Svici niso toliko razstavno perspektivni.
 Glede na to, da upam, da bos tudi ti pripravljena tvojega vclanit v NL klub in ga parit pod njihovimi pogoji, bi bil res smrtni greh, da se ga ne bi parilo. Mislim tudi, da bi bilo tudi kar nekaj povprasevanja za paritve. :P
Ne bi bilo pa fino, da bi bili ze takoj vsi schapiji v zlahti. >:( Potem bi jaz sigurno izbrala drugega samca.

Ali bo leglo letos ali drugo leto, pa si vsake par dni premislim. >:( Sedaj si lahko se malo izmisljujem, sem si dala cas nekje do februarja. Shushu prihaja iz stevilnega legla in kar malo cvikam imet mladicke, da ne bi imela potem probleme z oddajo.
Ker Shushu ni bila kupljena z striktnim namenom, da se bo z njo vzrejalo, se lahko zgodi, da bo imela samo eno leglo. Ce se bo vse dobro izteklo, lahko da bo potem se kaksno.