Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 749340

MANDY

  • Gost
Odgovori #660 : 13 April 2009, 20:46:55
Prav lepa punca je ŠUšu, to pa je naša Bella



MANDY

  • Gost
Odgovori #661 : 13 April 2009, 20:48:08
 ;DUau uspelo mi je, še ena



MANDY

  • Gost
Odgovori #662 : 13 April 2009, 20:49:41
V tretje gre rado,pravijo



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #663 : 14 April 2009, 09:04:41
Juj, kakšno bitjece !!!!!  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #664 : 14 April 2009, 09:53:44
MANDY, tamala pridno raste in svetli. :o :P

Zdaj pa lahko že pridno odštevamo dneve :P, kdaj pa štartate po njo?

S Felino smo bile na agy tekmi v Leibnitzu in imeli priliko videt 4 šapije. :o :o So tekli agy, razen Sorbasa, ki je že krepko čez deset let. Sorbas of Magic dog Garden in Joy prihajata iz avstrijske psarne Does for fan. Sorbas je svetovni prvak, Int. CH, nem. klubski prvak veteranov,... zelo, zelo lep samček. :o Sem bila prav vesela, da sem ga videla, premečkala.  :o :o Smo se z lastnikoma veliko pogovarjali in sem spet zvedela nekaj novih stvari.

Eden od šapijev(Kassilia ali Jessy) je celo prišel na stopničke, drugo mesto. Ne vem točno, ker nisem bila na podelitvi.

Šuši je na slikcah drugačne barve, ker je obarvana z zemljo. :P Tako zgleda, če si zmoči tace, nori po zemlji in potem se dlaka posuši. 8)


MANDY

  • Gost
Odgovori #665 : 14 April 2009, 10:23:58
Zdaj pa odšteva tamala že ure, v petek zgodaj zjutraj krenemo na pot. Upam, da nas ne bo preveč pralo, ker je v tistem koncu zelo slabo vreme in imamo posebne načrte.
Kaj si pa zvedela novega, firbec sem???



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #666 : 14 April 2009, 11:57:24
Eden od šapijev(Kassilia ali Jessy) je celo prišel na stopničke, drugo mesto. Ne vem točno, ker nisem bila na podelitvi.

V kateri kategoriji je sploh laufal. Sem se trudila katerega ujet, pa mi ni ratalo :(

Šuši je na slikcah drugačne barve, ker je obarvana z zemljo. :P Tako zgleda, če si zmoči tace, nori po zemlji in potem se dlaka posuši. 8)

Sem vam rekla, da se kamuflira  :o

Kaj si pa zvedela novega, firbec sem???
Jaz tudi, jaz tudi!!!!!  :o Te nisem uspela na tekmi vse izprašat :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #667 : 14 April 2009, 14:02:28
Eden od šapijev(Kassilia ali Jessy) je celo prišel na stopničke, drugo mesto. Ne vem točno, ker nisem bila na podelitvi.

Mi smo ostali na podelitvi in sem uspela mal poslikat. Bom zvečer prilimala slikco šapija, ki je bil na stopničkah.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #668 : 15 April 2009, 11:24:46
Pogovarjali smo se o vzreji, vzrejnem pregledu in klubski razstavi. In seveda o naši psih. :o

Pri vzrejnem pregledu so kar strogi, ne dobi vsaka psička dovoljenja. Tako, kot tudi niso vse psice primerne za vzrejo. Bila sta prepričana, da bo Šuši dobila vzrejno dovoljenje. Ker pa ima klub problem, da ima zelo malo psičk nižje rasti (zelo veliko jih je na maksimalni višini), so še posebej pozorni pri vzreji manjših psičk. Med katere spada tudi Šuši. Ponovno sem izvedela (kar mi je že Annemarie v Grazu omenila), da bo Šuši morala bit parjena z majhnim samčkom. Tako, da vprašanje, če bom lahko sploh sama izbirala.

Vse najbolj zanima, če bom vzrejala. Ko omenim, da imam v planu, vsi vztrajajo, da morava it na vzrejni pregled v tujino. Na podlagi tega, ti potem odobrijo primernega samca.

Sem pa že opazila, da vsi (sodniki, vzreditelji) ki se malo bolj spoznajo na šapije, prvo pretipajo njeno glavo. Vsi dajo zelo velik povdarek na glavo, kar mi je že omenil vzreditelj. Šušino sta zelo pohvalila.

Na klubski razstavi bodo sodili NL sodniki in ima zelo hude kriterije. Po standardu naj bi bil šapi bolj dolg, vendar so se odločili, da bi v bodoče rajši imeli bolj krajše pse. Tako imajo takoj prednost krajši psi. Ocena prav dobro je za njih zelo super ocena, jo dobijo lahko tudi v razredu šampionov. Psi, ki na ostalih razstavah dobijo prav dobro, dobijo tukaj dobro. Ostali psi, ki dobivajo odlično, pa prav dobro ali odlično.
Glede na to, da Šušina dlaka ni še v razstavni kondiciji, ne pričakujem veliko, bom še videla, če se jo bom udeležila. Prajavili sva se, bomo videli kaj bo čez dva meseca.
Njuno mnenje je bilo, glede na dlako, da je nekje vmes med prav dobro in odlično (po merilih NL sodnikov).

Bosta pa tudi šla na klubsko razstavo. Ne razstavljat, samo na tri-dnevno druženje. :o



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #669 : 15 April 2009, 13:19:37
Obljubljena fotka, ki je pomanjšana in je zato slabše kvalitete:



MANDY

  • Gost
Odgovori #670 : 15 April 2009, 14:08:52
Kam pa predvidevaš, da boš šla na vzrejni pregled, Nemčija,Nizozemska??A moraš biti članica kakšneg kljuba, da se ga lahko udeležiš?



MANDY

  • Gost
Odgovori #671 : 15 April 2009, 14:11:23
Semi zdi, da ima Šušu zelo lepo dlako, kaj te pa moti pri njej. Bi morala imeti daljšo, gostejšo?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #672 : 15 April 2009, 17:16:42
Pravzaprav ni to čisto takšen vzrejni pregled kot pri nas, gre bolj za natančno oceno zunanjosti - Inventarisierung. Na podlagi katere ti odobrijo samca. Za vzrejo pa so še potrebni zdravstveni pregledi in vsaj dve oceni z razstav( če so njihovi sodniki vsaj prav dobro, od ostalih sodnikov odlično).
Inventarisierung lahko delaš načeloma na klubskih razstavah in na razstavah, kjer se klub dogovori. Kolikor sem zasledila, ga vedno dela NL sodnik specializiran za to pasmo. Zame je najbližja nem. klubska razstava ali pa CACIB razstava v Offenburgu(tudi Nemčija, v mesecu marcu). Ni pa treba, da si član kakšnega kluba, pes mora imeti FCI rodovnik in bit registriran v naši kinološki zvezi.


Šuši se je gonila in je menjala dlako, ta nova pa še ni uspela zrasti do svoje dolžine.Poleg tega je vsak dan v gozdu in v vodi, jo kar nekaj pusti med vsem grmičevjem.  Kar se tiče gostote, pa na srečo tako ali tako niso navdušeni nad preveč gosto dlako.

Kassilia in Jessy sta bila v medium, ostala dva pa v large. Kassilio ali Jessy sem uspela videt, Joy sem pa zgrešila.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #673 : 16 April 2009, 09:02:14
Pri nas v Ljubljani, na Rožniku imamo pravega divjega medveda :P >:(

Ker smo me na Rožniku in PST-ju vsak dan, upam, da ga ne bomo danes srečale (na Rožnik nobenega ne spustijo). Policaji ga pa tudi tako "pridno" čuvajo >:( okoli Rožnika, da vprašanje če jim ni že pobegnil proti našemu koncu. >:(

MANDY, srečno pot!!! :o :o :o

Držimo pesti in tačke, da bo vse OK (tudi za vreme), in čim več potovalnih užitkov!!!!! :o :o

Pa če bo možno, prosimo za čim več fotk!! :P :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #674 : 16 April 2009, 12:14:09
MANDY....čas odhoda se približuje...veliko potovalnih užitkov :)   :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #675 : 16 April 2009, 22:30:09
Hvala,hvala smo že naloženi,sigurno sem kaj pozabila. Bomo slikali in snemali v Belgiji in če slik ne bom uspela prilepit na forum vama jih pošljem če bosta želeli. Se slišimo v torek 



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #676 : 17 April 2009, 07:54:48
 :o se takoj priporočam za fotke :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #677 : 18 April 2009, 22:35:11
Fotka šepija iz 4fun tekme v Novem mestu.
Mislim da je Shushu  :-[




silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #679 : 18 April 2009, 23:06:52
Je Šuši. :o

silver hvala za slikco! :o

Sem morala slikati lepotico.  :o



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #680 : 20 April 2009, 08:46:57
Šuši je končno dočakala svojo prvo agy tekmo kot predtekmovalka v Zagrebu. :o

Jo pa morem pohvaliti, je kar pridno tekla. :o Če bi tekla v konkurenci, bi bila prva ali druga. :o

Zares pa začne v Ajdovščini. :o


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #681 : 20 April 2009, 08:58:09
Ja, super jima je šlo.  :o :o :o Jumping sicer malo manj, ampak ju je lepo gledati, ker Šuška vidno uživa.  :o :o


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #682 : 20 April 2009, 09:48:13
Upam, da še danes pošljem posnetek Evi, da boste tudi ostali lahko vidli "speedy" Šušu na parkurju  ;D


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #683 : 20 April 2009, 15:22:12
Saj ne morem verjeti!!! Šuškin prvi tek sem zamudila!!!!  >:( Dobro, da obstaja filmček, ker drugače bi bila čist užaljena  >:( Pa v Ajdovščino me tudi ne bo!!!! aaaaaaaa!!!!!

MANDY!! Poročaj kako je s tamalo!!!! Počasi boste že doma, če se ne motim  ???  :o


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #684 : 20 April 2009, 15:26:16
Ooooooooooo Šuško smo zamudili :-\
Upam, da vsaj posnetek dočakam ;D
Vsekakor bo zanimivo vidt jo na tekmah zdej 8)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #686 : 20 April 2009, 21:01:56
Posnetki so bili pred kratkim poslani naprej. Agility tek sta prejeli Mini in Eva, jumping mi je pa pri Evinem meilu zavrnilo  :-[. Upam, da ga je vsaj Mina dobila  :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #687 : 20 April 2009, 22:11:34
petrca hvala, zlata si. :o :o

Jaz sem dobila oba. Kolikor hitro bo Eva lahko pobrala in dala na YouTube, bo vidno. :o

Upam, da ne boste preveč razočarane :-[, ker nama je bilo najbolj važno, da Šuši teče :o :o. Ker drugače se je sposobna obrnit in poiskat mene, ali pa se ustavit in pojest kakšen priboljšek, ki ga med tekom zavoha na tleh. >:(

 Poleg tega ji je uspelo prepoznat slalom, zadet vhod, naredit cone na palisadi in mostu, prvič je šla čez daljinca,... :o :o

Za prvič sva bili zelo zadovoljni, čeprav bi v agy dobila kazenske točke in v jumpingu disk. Ker pa Hrvati točkujejo oba teka, čez pa je prišel samo en pes (ostali trije so bili disk), bi Šuši bila druga.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #688 : 20 April 2009, 22:37:55
V agiju je bilo malce smole zaradi guge, ki je pač na vsakem poligonu drugačna in je psi niso navajeni. In, ko je poletela čez, sta si potem priskrbeli še 5 pik zaradi "mini zmede". Tako da te kazenske so bile po mojem mnenju v tem teku samo posledica neizkušenosti psa (kar je logično).  ;) 

Jaz sem bila v glavnem čisto navdušena nad prvim nastopom Šuške.  :o :o


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #689 : 21 April 2009, 16:38:00
Kdaj bo filmček ne vem :-[, nimam Evinega gesla za YouTube. Eva pride domov šele zvečer, poleg tega pa ima norišnico v šoli >:(, ker mora oddati seminarske za maturo, se učit, v četrtek imamo maturanski ples,vaje, generalko, še probo pri šivilji,.... se ji že trga od šole. Če ji omenim filmček, ji kar "pritisk" naraste, ker ji še računalnik šteka.. Do drugega tedna upam, da bo.