Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 749256

MANDY

  • Gost
Odgovori #720 : 11 Maj 2009, 10:30:50
Dobro je tekla Šušu, pa tudi vodnica ni slaba.Bella se je že lepo navadila na nas in novo okolje. Je prava lumpa vedno hoče biti z menoj in mi pomagati pri delu. Včeraj sem sadila balkonske rože. To je šlo tako, jaz zemljo v korito Bella pa ven. Nato sem jo zamotila z lončki a ne za dolgo pregrizla in spraskala je veliko vrečo z zemljo in mi jo kopala ven. Bila je full navdušena jaz malo manj a je šlo. Obožuje tudi zalivanje vrta, oplela sem ga pa raje hitro, ko je ona spala za vsak slučaj, da bo kaj letos rastlo.Nasploh ima zelo rada zemljo in seveda kopanje v njej, v tem prekaša našo Ido.Kar dopolnjujeta se. Včeraj na sprehodu pa je mala rinila v neko trnje in šavje klicala sem jo, Ida je spoznala v mojem glasu, da sem zaskrbljena pa je sama prišla po njo.Sta kar prijateljice igrata se še ne a tudi kregata se ne. Vzrediteljica nam je pokazala Belline zobke in potrdila, da so vsi in je ogriz OK. Imata pa Bellina starša oba slikane kolke in oči, kopije rezultatov pregledov imam pri sebi pravo kartoteko.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #721 : 11 Maj 2009, 17:28:24
MANDY, super, da so zobki OK!!! :o  :o

Kar se zemlje tiče- šapiji jo obožujejo- še posebej divjanje in valanje po njej. >:( To vas še čaka. :P

Mi smo bili včeraj na razstavi v Umagu. Šuši je norela po vodi, šla plavat v globoko vodo :o s tamalim, ju sploh nisem mogla spravit iz vode. Brisat se je pa hodila v moje hlače >:( in v mivko(povalat). Ker je popila veliko morske vode, sem mislila da bo driska ali bruhanje, pa je bilo vse OK. :o

Nažalost pa večina razstavnih psov ni bila udeležena pri kopanju. >:( :'(  Nekaj jih je bilo privezanih ob drevesa, lastniki so se sončili. :( Pravzaprav v slabi uri, kar smo bili mi na plaži, nismo videli niti enega psa v vodi ali blizu vode. :(


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #722 : 11 Maj 2009, 18:55:27
Eh, minči, ti sploh tega ne razumeš, pa je morejo biti lepi.
Pa voda je že toliko topla, da se človek brez podhlajenja lahko kopa noter? Jaz sem tako zmrzljiva  :-[ Se mi pa že blazno lušta morje ;)

Kaj bo kaj novih fotk od Belle?

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #723 : 12 Maj 2009, 09:19:30
Tamalemu in Šuši se je voda zdela topla, sta oba ves čas pridno hodila not. :o

Ker greva z Evo na EO na NL,je možnost, da obiščemo tudi Šušinega bodočega ljubimca. :o :o

Vzreditelj je že začel z akcijo in kontaktiral  z lastniki možnega kandidata. :o  Njihov odgovor je, da rabijo en teden, da se odločijo. :o  Morajo preštudirati Šušin rodovnik, ker parijo samo, če vidijo možnost za zdravo in lepo leglo. So zelo previdni z vzrejo, prekontrolirajo vse kar je možno in njim pomembno. 8) :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #724 : 12 Maj 2009, 10:36:38
Bravo to je ta pravo, na razstavi uživa pes tudi po svoje. Ej si kar predstavljam kakšni ste bili, znan občutek. Pri nas ima Ida drisko le drugi dan morja (spije jo na litre) pol je pa vse OK. :P Na NL greste, kako fino. Nam boš pokazala slikico možnega izbranca ??
Pridete to soboto na agility tekmo v Žalec ??



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #725 : 12 Maj 2009, 11:40:23
Wiii, Mandy, jaz pridem na tekmo :D!! A boste tam v popolni postavi???? ???

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #726 : 12 Maj 2009, 12:27:17
Na tekmo pridemo. :o

Kar se tiče samca, bom objavila, ko bo stvar čisto dokončna. Vsi objavljajo samce šele ko jih klub potrdi. :) 8)

 Je treba še prej v Nemčijo na pregled zunanjosti, odobritev kluba,...Tako, da dokler ni več znanega težko kaj več povem.
 Zbiramo pa samca, ki ima odlično oceno zunanjosti NL kluba, super karakter, deloven, že preizkušen v vzreji,....  :o

Stvar je tudi v temu, da se je vzreditelj strinjal z našo "linijsko" izbiro samca 8) :o, le da se nismo še točno odločili ali bi parili z "dedkom ali sinom ali vnukom". Pozna pa on vsaj ta starejša dva. :o Za najmlajšega pa ne vem točno, če ga je tudi v živo videl. Seveda, če se bodo lastniki in klub strinjali. ???


MANDY

  • Gost
Odgovori #727 : 12 Maj 2009, 13:53:31
No pol se pa vidimo, pridemo malo pofirbcat in navijat za sestrco. ;D



MANDY

  • Gost
Odgovori #728 : 12 Maj 2009, 13:55:54
Joj oprosti Felina, ja bom pripeljala obe naši kosmatinki. ;)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #729 : 12 Maj 2009, 19:54:00
Joj oprosti Felina, ja bom pripeljala obe naši kosmatinki. ;)

Super, se že veselim, da bom lahko prečohala Bello :o in seveda tudi Ido. :o


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #730 : 14 Maj 2009, 11:16:07
Kar se tiče objave Šušinega samca, bo treba počakati še najmanj dva meseca. :P

Po zadnjih informacijah vzreditelja, mora imeti vsaka psica, ki naj bi bila parjena z samcem NL kluba narejen njihov pregled zunanjosti. Katerega greva opravit v Nemčijo junija. :o

Samca pa bodo pomagali izbrati ljudje iz NL kluba. :o Od prej omenjenih samcev, dva že padeta ven; eden je preveč v bližnjem sorodstvu, drugi pa je druge linije, s katero pa naj Šuši ne bi bila parjena- ker se naj ne bi ujemala.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #731 : 14 Maj 2009, 11:20:35
hehehehhe.....Šuška bo pa imela zelo natančno izbranega ljubimca...upam, da se bo tudi ona strinjala z izbiro. Mi pa je resnično všeč, kako se stvari lotevajo. Vsaka jim čast  :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #732 : 14 Maj 2009, 11:55:44
hehehehhe.....Šuška bo pa imela zelo natančno izbranega ljubimca...upam, da se bo tudi ona strinjala z izbiro. Mi pa je resnično všeč, kako se stvari lotevajo. Vsaka jim čast  :o

Vzreditelja hočeta, da je za Šuši res izbran dober in primeren samec. Za njiju je še posebej pomembno, da s tem v Slo. zagotovijo( kolikor se pač da) čim boljše mladiče, tako zdravstveno, kot karakterno, ...Naj bi bilo kar nekaj šapijev, ki začnejo  zdravstveno šepati po petem, šestem letu starosti. Ker pa so nekateri v NL klubu na tekočem za vse samce, se je vzreditelj odločil in prosil svoje prijatelje, ki so v samem vrhu kluba, da izberejo samca za njo. :o :o

Z izbiro pa se bo Šuši kar morala strinjati. :P Tako ali tako bo imela na izbiro dva. :o


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #733 : 14 Maj 2009, 14:19:49
Ja, se čisto strinjam s tem ;) Mah, mi je všeč ta klub. Zaradi njihovega načina vzreje mi je en majčken žal, da sem se odločila drugače, ampak ne tako zelo, da bi si premislila... ;)

Pa glej ti gospodično Šušu, še izbiro bo imela, to pa ni kar tako :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #734 : 15 Maj 2009, 17:02:14
Po mojih zadnjih informacijah naj bi v nedeljo končno prišel v Slo. črnuhec:





Sem jim obljubila, da bom nekaj napisala o  negi šapijev:

1. Med blazinicami na tačkah se striže dlaka. Najlažje s škarjami za stiženje dlake psov, ki nimajo na koncu špice, ampak so zaobljene.
2. Stiže se tudi predel okoli zadnjika, da se drekec lažje izloči, oz. se ne lepi na dlako.
3. Iz sluhovoda( ušesa) se puli dlaka, da ne pride do vnetja ušes. Obvezno s prsti. Se NE striže s škarjami, ker lahko hitro poškodujemo notranjost ušesa.
4. Vsak dan redno čiščenje zaspančov iz učk.
5.Česanja do nekje 6. meseca ne potrebujejo veliko, ker imajo še prvo dlako, ki pa se ne vozla. Da pa se ga navadi na česanje, je treba začeti takoj. Pri česanju je treba pazit, da se razčeše dlako po vsej dolžini. Še posebej ob koži, kjer je podlaka.
 


MANDY

  • Gost
Odgovori #735 : 18 Maj 2009, 10:34:39
Super, še en Sch. pri nas. Upam, da se bomo lahko kdaj srečali, da se bodo kosmatinci igrali.Meni je bil ta črn fantek najbolj všeč in sem navijala zanj. Naša Bella je bila v soboto tako utrujena, da je še v nedeljo dala mir in lenarila. Smo pa po tekmi tudi mi šli do jezera, seveda je bil Ida takoj v vodi. Bella je pa malo preblizu vode firbcala in je padla vanjo. Bila sem blizu tako, da sem jo prijela in povlekla ven (bila je globoka voda) pa se ni nič ustrašila , samo ker je bila mokra je imela dirke tako, da sem samo gledala kdaj bo ponovno čofnila v vodo.  ??? Med blazinicami pa še nisem strigla dlake, našo Ido full žgečka zato ji raje večkrat operem šape.Danes bo pasje vroče, za v senco ali vodo lepo se imejte.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #736 : 18 Maj 2009, 11:04:00
Jst morm rečt, da je vaša Bella čudovita :-* Smo jo spoznali na agilityu v Ložnici, res je cuker :-*
Prav tako Ida, taka prijazna in samo čohala bi se  :-*
Obilo veselja in lepih dni z njima vam želim, pa upam da se še kdaj vidimo  ;)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #737 : 18 Maj 2009, 11:11:34
Bella


Šuška




Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


MANDY

  • Gost
Odgovori #738 : 18 Maj 2009, 11:17:55
Hvala,za pohvale Cacy.Vse smo se imele lepo, tako prijetno in sproščeno vzdušje imate na tekmah.
Kakšne lepe slikice Azu, prava profesionalka si.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #739 : 18 Maj 2009, 14:37:33
MNDY...kako pa je to bitjece noro lepo  :o Se pa drži kot ena gospodična :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #740 : 18 Maj 2009, 14:47:33
Azu, hvala za slikce, čudovite so!!!!! :o :o :o

MANDY sem prav vesela, da smo se končno (ponovno :P po celjski razstavi) spoznale.  :o

Bella je res cuker, Ida pa prijazna tudi do tujcev in psov. Super sta. :o :o

Počakaj še malo, pa bo tudi Bella redno v vodi. Ko ugotovijo, da voda super ohlaja, so ves čas noter. Po kopanju pa se tudi naši Šuši trga in dela kroge in se briše v travo ali še rajšii v zorano njivo. >:(



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

MANDY

  • Gost
Odgovori #742 : 21 Maj 2009, 10:48:54
Preddvor pri Kranju ?? V bližini imamo  žlahto. Minči vprašala si me ali naša Bella kaj ščipa pa takrat še ni, zdaj pa je pogruntala tudi to. Dve trenirki že imam za zašit ima zobe kot šivanke. Zadnjič nas je na sprehodu ujela nevihta (grom in strela) Ida je začela paničarit. Poleg ovratnice ji moram takrat okoli vratu na zanko dat še povodec, sicer se izmuzne iz ovratnice. Bella jo je začudeno gledala a nato šla do nje in jo začela lizati po nosku, ej fotoaparata ni ko ga rabiš !! Pol se ji je pa zdelo, da to ni dobro se ji je pa kar obesla na brado in jo začela vleči tu sem jo pa ustavila. Ida ji sicer ni nič naredila saj je kot v transu od strahu in samo gleda kam bi ušla. Pa smo šli domov in to je zgledalo tako ta mala lepo z dvignjenim repkom naprej, Idi se je pa zdelo, da prihaja grmenje iz smeri doma in sem jo vlekla kot bikca.  Au mišice pa so.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #743 : 21 Maj 2009, 13:24:00
Ja, mislim, da je pri Kranju. :-\

Sem pa včeraj govorila z lastnico in so navdušeni nad njim. :o

Šuši je  ščipala kadar nas je hotela rangirat ali kaj dosečt, izsilit. A s tacami vas pa še ne grabi za noge? Mogoče bo tudi še to. :P

Super, da se Bella ne boji grmenja :o :o.. Šuši se ga boji od kar je doživela metanje petard v svoji bližini. >:( Res pa je, da tudi malo kopira Sky. >:(

Sem malo srfala po NL straneh in sem zasledila: Bela dlaka rabi več česanja, črna je pogosto mehkejša in veliko bolj (zahtevna) težavna za vzdrževanje.
To za črno po mojih izkušnjah s Šuši kar drži. Tako, da jaz sem se že odločila, da naslednji šapi bo čim bolj siv. :o :P


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #744 : 21 Maj 2009, 14:53:03
Še slikce sivkota- Šušinega strica Moglija, ki je bil na LJ razstavi in je v tem času nabral že 8 šampionatov, in imel že tri legla.. Velik hiperaktivec ( se ne da primerjat z BC), ki ni niti sekunde na miru in s super karakterjem. :o :o







Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #745 : 21 Maj 2009, 15:19:01
Velik hiperaktivec ( se ne da primerjat z BC), ki ni niti sekunde na miru in s super karakterjem. :o :o

Kako pa je potem nabral 8 šampionatov? :P ;D
Je pa res lušen :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #746 : 21 Maj 2009, 21:13:01
Ja, mislim, da je pri Kranju. :-\


Ja ja Bašelj pri Preddvoru je cca. 10km iz Kranja ;)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #748 : 21 Maj 2009, 21:50:15
ninci, to je potem vaš konec? :o

Naš ja ;) Do Bašlja je ravno en tak lep sprehod ;)