Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 752560

Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #870 : 22 Julij 2009, 08:30:28
Zaradi tega sedaj ne moreta iti na Nizozemsko????!!!!!!

minči, res upam, da se bo vse ok izteklo...pa kaj ni dovolj, da je Šuška cepljena???Sedaj more še na opazovanje???Ja zakaj pri bogu pa jih potem sploh cepimo, če to en drek velja?????????????? Pa še vsako leto!!!!!!! >:( Naša država je za poj v k... in vsi predpisi, ki jih pametni folk lansira. In kaj ni nomrmalno, da pes v ravsu z drugim psom grize in da to ni čist nič čudno obnašanje, ampak normalna reakcija vsakega napadenega osebka????? Jao, jao!!!!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #871 : 22 Julij 2009, 10:43:59
Jaz sploh nisem uspela videt, katera jo je ugriznila. Ona trdi, da Šuši. Šuši mora na vet. pregled. Ko sem ji omenila, da bi bilo fer, da si deliva stroške, mi zagrozi njen oče, da me bo tožil. ???

Kaj ima oče pri vsem tem, če ga sploh ni bilo zraven  ??? Na osnovi česa ti lahko dokažejo, da je bila res Šuši tista, ki je punco ugriznila?
Če mora it Šuši na opazovanje, naj gre pa še psica, ki jo je napadla na opazovanje  :P


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #872 : 22 Julij 2009, 11:16:05
Ajajaj, svašta...

minči, v temi o belgijskih ovčarjih imaš eno podobno izkušnjo od Bambi, če še nisi brala, verjetno ti bo prišla zelo prav.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #873 : 22 Julij 2009, 11:52:50
Minči kje je punca dobila informacijo da mora Šuši na opazovanje? Jaz sem imela podobno izkušnjo z Larsom pri njegovih 6 mesecih, lastnik NO ki ga je napadel je enako posegel vmes in pokasiral ugriz, sicer ni nikdar trdil da ga je Lars, je pa rekel da se mu dozdeva da ga je on, v glavnem on je moral zdravnici samo prinest pokazat Larsovo knjižico kot potrdilo da je pes vsako leto cepljen za steklino in ni bilo nikdar omenjeno kako opazovanje. je pa res da je to že dolgih 10,5 let nazaj ;) So imeli pa podoben primer 2 - 3 leta nazaj tudi moji sorodniki, ko je mulo po spletu nesrečnih okoliščin skasiral ugriz domačega psa, po dokazilu da je pes redno cepljen je bilo to vse ;)


MANDY

  • Gost
Odgovori #874 : 22 Julij 2009, 11:57:27
EJ kakšna smola, tudi jaz sem istega mnenja kot Felina. Naši predpisi !!??, zakaj cepimo pse vprašaš se če mogoče cepiva niso zanesljiva??? In steklina, kdaj pa je bil zadnji primer steklega psa pri nas (v Ljubljani)???!!!!Glede na to, da imaš vse urejeno in Šušu ni  pes, ki bi se utrgal iz verige, bi bila lastnica druge psičke tudi lahko bolj prizanesljiva. Kaj hočeš. Naša mala LI tako je bilo ime muci pa je že šla na nov dom.Vzela jo je družina, ki živi v hiši in ima še enega mladega mačka. So me že poklicali in sporočili, da Li terorizira vse. ;D Če bi ostala še kak teden bi jaz dobila živčni zlom. Ful je bila pogumna in z Bello sta obrnile hišo na glavo.Si bom jutri vzela malo časa in prilepila slikice.  



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #875 : 22 Julij 2009, 12:18:12
Joj, to pa je krneki. Očitno je nekaterim čez poletje dolgčas - ne morem se spomnit drugega razloga, zakaj bi delal tak cirkus, če gre za redno cepljenega in negovanega hišnega psa, ki ne kaže nobenih znakov stekline. Upam, da zadevo čimprej rešite!

PS: a sta bila oba psa spuščena? V tem primeru res ne more bit kriv samo en.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #876 : 22 Julij 2009, 12:22:36
Ce prides ti na urgenco s pasjim ugrizom (tudi ce gre za tvojega lastnega psa!), je zdravnik dolzen to prijavit in mora pes na opazovanje (tudi, ce je bil cepljen).

battito animale


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #877 : 22 Julij 2009, 12:24:35
Ma ja, ampak jaz osebno zaradi manjšega ugriza na prstu ne bi šla na urgenco.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #878 : 22 Julij 2009, 12:25:52
Ma tudi ce se gres samo cepit proti tetanusu, te ze "ujame sistem"...

battito animale


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #879 : 22 Julij 2009, 13:31:43
Lilit hvala za to informacijo, vemo za vnaprej.... mi smo potem imeli srečo in je bilo vse rešeno brez kakšnih komplikacij  :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #880 : 22 Julij 2009, 14:05:35
Ja, saj jaz sem pa preprosila dezurnega, da ni nic prijavil  :-[ pol v antirabicno pa nisem sla, na lastno odgovornost (ceprav me je bilo kar strah ::))

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #881 : 22 Julij 2009, 14:37:29
Res je, cim gre za ugriz zivali, je v igri steklina in to potegne za sabo cel kup ene papirologije in birokracije. Morda je zato (ce gre za zival znanega lastnika in ves, da ne more imeti stekline) najbolje, ce reces, da te je ugriznil neznan/spuscen pes/macek. Tebe cepijo, psa pa pustijo pri miru.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #882 : 22 Julij 2009, 17:17:24
Mah tole je že smešno...
Druga psica napade tvojo in potem "pametni" lastnik poseže vmes z roko... kriv je sam. Če se bo men ps stepu in jih bom pri tem jst fasala, sem si sama kriva in mi na kraj pameti ne pride, da bi krivila druge.
Imejte svojo psico pod kontrolo pa bo. Glede na to, da se je vse zgodilo hitro, niti ni nujno da je ugriz od Šuši.

Ja, tako je bilo pri nas, s tem da je ugriz staknil foter pa nam na kraj pameti ni prišli tako komplicirati kot tem ljudem. Obup in groza. S čim vsem si dajo opravka, namesto da bi se pobrigali za pasjo vzgojo, urejali hišo, se izobraževali. Naslednjič lepo rečite-naš pes ni bil tam. Zmotili ste se in niti slučajno nikomur ne dajat svoje podatke. Ravno zaradi takih ljudi kot so tile.

Škoda, da niste napisali pritožbo in od začetka trdili, da jo je ugriznila lastna psica (kar jo zelo verjetno je) in če slučajno pride obvestilo da je Šuši v registru nevarnih psov-napišite pritožbo s čim več možnimi razlogi zakaj tja ne sodi (šolanje, tekmovanje, ozadje OBRAMBE). In pa mogoče ne bi bilo slabo javno napisat čigava je psica, da se jih vsi ostali izogibajo(mo).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #883 : 22 Julij 2009, 21:19:12
Bay hvala za informacijo, ker jaz res ne uspem vsega prebrat, nisem vedela. :)

Definitivno je tko, da je možno, da jo je ugriznila njena psička, ker ne jaz(ki sem lovila Šuši) ne moj sin,  nisva videla da bi Šuši šausnila njo. To je bila njena trditev.

Danes sva bili na vet. pregledu, v pon. morava še enkrat. So mi pa tudi oni predlagali prijavo in pa obvezno, da se potrudim, da Šuši izbrišejo iz registra. Ker po njunem mnenju ona pa res ne spada v ta register.

Čara hvala. :)



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 22 Julij 2009, 22:03:57
Ma tudi ce se gres samo cepit proti tetanusu, te ze "ujame sistem"...

to ni čisto res, ker moraš po novem sam na antirabično (seveda, če želiš) prijavo delat  ;) urgence so se tega na njihovo željo rešile (oni ti dajo samo informacijo, da pojdi še na antirabično), tako, da je stvar "ugriznjenca" če gre delat prijavo  ;) to sigurno velja za Ljubljano  ;)




MANDY

  • Gost
Odgovori #885 : 24 Julij 2009, 12:59:38
Minči upam, da boste čim prej uredili zmešnjavo, žal mi je da se to sploh dogaja. Pripela bom slikice Belle in muce LI za boljše vzdušje. Prejšni teden sem zopet pakirala oblačila za punci, ki sta šli z babico nazaj na morje. Da bi to naredila hitro je bilo nemogoče saj smo se kakšno uro zabavale ob pasji-mačji predstavi.





MANDY

  • Gost
Odgovori #886 : 24 Julij 2009, 13:06:29


Tudi Idi smo pokazali muco a je ni zanimala. Smo pa šle z mojo sestrico na pašnjo ovac. Ko so ovce prišle do mene je Bello kar odneslo tako se je ustrašila. Po prvem šoku, se je usedla na hribček in jih opazovala od zgoraj, vmes pa malcala  >:(.
Idi so bile ovce zanimive samo, ko so se premikale. Andreja pa jih je že prav lepo pasla s svojima borderjema. Na žalost ni slikic, ker sem pozabila fotoaparat doma  :'(.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #887 : 24 Julij 2009, 18:28:12
Minči kontaktiraj Bambi na forumu, njen beligijc Sambo je izbrisan iz tega registra-tudi on ne sodi tja. Boš tako iz prve roke vedela kako poteka.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #889 : 24 Julij 2009, 20:52:20
 MANDY, hvala za podporo in super slikce!!! :o :-*

Pasli ste! :o Super!!!! :o :o
A pri Martini v Italiji ali pri nas?

Naša Šuši je prvič pasla in jedla ovčje drekce >:(  pri 5 mesecih, tu je njen posnetek: http://www.youtube.com/watch?v=xlmHgDz0egI&feature=channel_page
Koliko je sedaj stara Bella?

Tudi Šuši ni prvič takoj padla notri. Drugič je bilo že veliko bolje. Skoraj vsi ovčarski psi se prej ali slej "zbudijo"  in začno past. Le malo je treba vztrajati in nagon se pokaže. Upam, da boste vztrajali in še kaj šli. :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #890 : 27 Julij 2009, 12:21:40
Pozdrav, pasli oz. spoznali smo ovce kar pri nas nad Medvodami. Vedenje naše Belle je bilo podobno kot Šušu za razliko,da je bilo pri nas zelo veliko ovac, ki so si mene izbrale za zaveznico, vse sem imela okoli sebe. In je Bella izbrala varno pozicijo na vrhu hribčka, ej bila je kot v kinu z kokicami-kekci in zanimivo dogajanje spodaj (Meg in Andreja sta pasle).Naša lumpa že ima 5 mesecev.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #891 : 27 Julij 2009, 16:50:39
Mandy, včeraj sem vas videla v Logarski :) Ste se sončli :)
Smo se šli paparazza in vas tudi slikali (ko dobim slikico, vam jo pa pošljem po ZS ali emailu).
Bella je res zanimive barve  :o



MANDY

  • Gost
Odgovori #892 : 28 Julij 2009, 11:31:46
Cacy pa bi se ja oglasila, prišla do nas. No ne vem kateri član družine je takrat smrčal !! :-[ Smo pa imeli celodnevni pohod, od začetka Logarske doline do slapa 5 -6 ur dobre hoje. Bella in Ida sta uživali v senci in čofotanju po vodi.
Smo pa naredila  dva postanka, ker je Belli padel repek zelo nizko (to pomeni utrujena).



MANDY

  • Gost
Odgovori #893 : 04 Avgust 2009, 15:34:57
Nekaj slikic iz Logarske doline.




minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #894 : 05 Avgust 2009, 10:36:15
Ooo, slikce, super MANDY! :o :o

Sem še ostale pogledala. Vidim, da Bella pridno lovi Idin rep. :P Pri nas ima tudi Šuši še obdobja, ko se ji čist utrga in lovi samo Sky-jin rep. >:(

Nam je pa Šuši dokazala, da so Schapendoesi res pametni psi, ki znajo uporabljat možgane. :o :o

Ker Šuši redno hodi za mano, smo ji namestili na stopnice  otroška vrata s prečkami, ki pa se jih je hitro naučila sama odpret, če niso zahaklana. S taco prime prečko in jo potegne k sebi, nato, da pa hitro glavo vmes. Če je pa na drugi strani, pa samo porine z glavo ali taco.

Za našo Sky pa je vse to preveč. Če ona slučajno pride dol in obstoji pred vrati, ne naredi nič drugega kot samo zalaja, da ji pride nekdo odpret.
 ::)
Ker ji pa zadnjič nismo hotli odpret; smo čakali, da bi sama probala. :P Sky seveda cvileče zalaja. Vendar ko Šuši zasliši in zagleda, da ji Eva in Miha nočeta odpret vrata, ji ona mirno sama zahakla s taco vrata in jo spusti dol. :o   :o :P

Ju bom probala posnet. :o :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #895 : 05 Avgust 2009, 10:56:12
No to bi bilo pa zanimivo videt. Le kaj razmišlja Šušu, ko gre pomagat Sky (grr kako so smotani vse moram sama).
Pri nas Ida  Belle še ni naučila odpirat vrat, upam, da je tudi ne bo. Sem jo pa že zasačla, da mi je odprla vrtna vrata, ki jih Ida odpre tako kot si ti opisala Šušu.Zanima me če se Šušu "utrga" po jedi, to se namreč naši Belli vedno dogaja. Poje hrano se dvakrat zasukne okrog in začne noret. Je pa zelo prebrisana Idin rep lovi le ko se Ida igra, čaka na žogico, kepe, plava saj ve da jo takrat ne bo usekala nazaj, ker se koncentrira na igro. Drugače pa ji Ida ne dovoli bedarij. Res znajo uporabljati možgane, ko pridemo domov je ne spustim takoj v hišo pa je prebrisanka našla način. Medtem ko odklepam vrata se  usede dva metra od mene in nedolžno gleda. Ko vrata malo odprem vzame šus se zaleti med noge in smukne noter, v veži se usede in me gleda, no ne vem meni se zdi, da se smeji. :P



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #896 : 05 Avgust 2009, 11:23:18
Je pa zelo prebrisana Idin rep lovi le ko se Ida igra, čaka na žogico, kepe, plava saj ve da jo takrat ne bo usekala nazaj, ker se koncentrira na igro.


Ha, ha, isto Šuši. :D

Po jedi gre Šuši vedno počivat ali pa lajat pred utility, da hoče še hrane. Nikoli pa se ji potem ne utrga.

Če hoče Šuši noter, se dobesedno prilepi na vrata, tako, da je prva notri. :P Razen ko pridemo s sprehoda. Gre ležat daleč stran in noče notri. >:( Seveda, ker ve, da jo čaka tuširanje. Česar pa ne mara. >:( Ko pridem do nje, da bi jo nagnala notri, se uleže na hrbet. Jo pustim toliko časa zunaj, da začne sama fehtat za noter. Potem gre vsa nesrečna proti vratom, saj ve , da jo čaka umivanje. :P


MANDY

  • Gost
Odgovori #897 : 05 Avgust 2009, 11:46:03
Ej imajo pa podobne fore. Tudi Bella se uleže na hrbet če noče v pesjak, sem mislila, da se je to naučila od Ide. Ida je strokovnjak za to, ko se uleže na hrbet je čist mehka, in samo čaka, da jo bom dvignila in nesla. Se mi zdi, da ji je všeč. ;) Pri bradatkih imamo temo o dlaki in zgleda, da se premalo kopamo  :-[.  Zanima me kaj pa Sch. kolikokrat je priporočeno kopanje s šamponom ? Pri škotih je bilo to 2x letno pa sta imela oba prekrasno dlako-mnenje sodnikov na razstavah.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #898 : 05 Avgust 2009, 12:09:38
Schapendoese naj bi se čim manj kopalo. S čimer se jaz ne strinjam. Ker mislim, da ena osnovna čistoča pa mora bit.
 Pred razstavo ali vzrejnim sploh ne. Šuši je bila en teden pred vzrejnim skopana in je sodnica takoj pogruntala in ji ni bilo všeč. Ker imajo po kopanju mehkejšo dlako. Mora biti pa bolj resasta, suha, trda. Ne sme se jim devat regeneratorja, ker se potem dlaka ne sprijema v drene, ki pa morajo bit in premalo je skodrana.

Jaz Šuši načeloma kopam s šamponom 1x na mesec, kdaj na dva meseca. Tuširana je redno po vsakem sprehodu. Ko je že res umazana se veliko več praska.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #899 : 05 Avgust 2009, 12:24:09
Minči, pa posnami jo tudi kako se vala po hrbtu :o :D Ima res posebno tehniko  :D ;D