Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 748659

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #960 : 28 September 2009, 20:41:49
Felina hvala. :o

Sigurno so tvoji trije veliko bolj uživali na sprehodu kot bi na razstavi. :o :P
Šuši bi takoj zamenjala. :P


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #961 : 29 September 2009, 07:34:40
Čestitke Mina in Šušu  :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #962 : 29 September 2009, 11:06:13
Čestitke obema, ej v ringu sta bili najboljši, po moje tudi boljši od Moglija. Res je lep a Šušu nič ne zaostaja za njim. Škoda, da se nismo uspele malo pogovorit  :'(. Tudi moja hči je naredila nekaj slikic, jih naslednjič pripnem. Bella in mali Brami sta res imela igralne igrice. Mali bo naslednji prvak v lepoti, full je lep in kako se obnaša v krogu, ej kapo dol. Bella je bila ko smo prišle malo prestrašena, a so pribolški naredili svoje, da se je sprostila in celo uživala z nami.Z njo bo prav užitek hodit na razstave, razmišljam o Zagrebu novembra  ;). Samo malo pa ima preveč trebuščka  :-[.
Uživajte lepe jesenske dni.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #963 : 29 September 2009, 12:26:33
Šuši se v ringu res zna obnašat. :o Zato je Thomas resno bil v dvomih če bo Mogli dobil BOB.
Vendar se je sodnik odločil čisto drugače. Chinchi je bila res v slabem stanju, opis je dobila Šuši boljši, vendar, ker je bila v razredu prvakov se je sodnik odločil zanjo. Mi smo bili vsi trije začudeni, vendar na razstavah je vse možno. :P

Brami je res samozavesten po očetu. :o Zaenkrat ima super opise iz razstav. V kaj se bo razvil bomo pa še videli.
Zagrebške razstave znajo bit kar luštne, ker ni toliko gužve. Sodniki pa imajo tako ali tako rajši debele pse. :P Midve bova šli v ZG februarja.

petrca, hvala za čestitke. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #964 : 30 September 2009, 10:03:37
Malo sem spraševala in srfala po internetu in zvedala, da kar se tiče vprašanja bolezni oz. napake z srcem gre za PDA - Odprt Botallov vod.

Kar se tiče drugega NL kluba, tu je njihov link: http://www.schapendoesclub.nl/index.htm
Bi pa bodočim kupcem svetovala, da rajši ne kupujejo psa pri vzrediteljih, ki so v tem klubu. Pri njih ni predpisanega vzrejnega pregleda, za paritvene kombinacije se odloča vzreditelj sam(brez potrditve kluba) in pa dovoljena je paritev psov, ki zbolijo za nekatere dedne bolezni oči. >:( Kar pa prvi, matični klub ne dovoli.

Dobila sem pa tudi pošto z NL vzrejne komisije, da bodo Šušino paritveno kombinacijo obravnavali na sestanku komisije, ki bo konec oktobra. :o Se bomo še kar malo načakali.


MANDY

  • Gost
Odgovori #965 : 30 September 2009, 11:29:01
Nekaj obljubljenih slikic iz razstave, ostale so v albumu. Minči če želiš jih pošlji lastnikoma psov iz Nemčije. Niso tako kvalitetne, a mogoče bi jim bile všeč.






MANDY

  • Gost
Odgovori #966 : 06 Oktober 2009, 13:04:29
Moram vam sporočiti, da naša Bella uspešno lovi muhe. Potrebuje kdo pomoč glede te nadloge? ;)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #967 : 07 Oktober 2009, 16:57:56
Uh, dokler lovi samo muhe je še OK, problem nastane pri osah in čebelah. >:( A te tudi lovi?


MANDY

  • Gost
Odgovori #968 : 08 Oktober 2009, 11:57:27
Haj, zaenkrat pusti čebele in ose pri miru, ji ne pustim. Danes je dokončno predelala blazino iz gugalnice  :'( od nje so ostali le delčki pene, opica. Drugače pa je v šoli zelo pridna in navdušena nad klikerjem. Ko sva se zjutraj cartali ga je našla v žepu jakne in kar sama začela klikat, seveda sem ji ga takoj vzela, ampak bila je tako hecna učke so ji kar žarele od navdušenja. Češ zdaj pa bo pasjih bonbonov  :P.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #969 : 08 Oktober 2009, 12:17:47
he, he...vidim da je zabavno pri vas. Mi tudi imamo dežurnega lovilca muh,  Jaya, samo on se spravi tudi na ose in čebele in če ne reagiram dovolj hitro, jih po hitrem postopku tudi poje  >:(. Zaenkrat, morem potrkat, še ni bilo nič in mi tudi ni jasno, kako mu jo uspe pokončat ne da bi ga piknila, ali pa je toliko doporen na pike  :-\

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #970 : 08 Oktober 2009, 12:41:07
Mojstri so, ni kaj. Mene bolj skrbijo, muhe ki se znajdejo v hiši, ker našo lumpo ne ustavi nič ne TV ne rože....Zato ima hči lopatico in gre v akcijo preden začne Bella s svojo.Sploh nam ni dolgčas. Veš celega para copat pri nas ne najdeš več, čevlje pa smo se naučili pospravljati. ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #971 : 09 Oktober 2009, 12:54:34
Hihi, mi smo tudi naredili reorganizacijo čevljev in po novem zapiramo vrata za sabo, ker odkar me je Ai prišel v posteljo zbudit z wc krtačko v ustih smo začeli pospravljat in zapirat za sabo  :-[   Drugače pa nimamo več rož (to je bil kar skupinski projekt v povezavi mačke + psi  >:(), vse kar je lomljivo je odtsranjeno, ker Ai krade iz polic, knjige in cd-ji so zloženi tako na tesno, da ne more zagrabit, v glavnem preventiva na vsakem koraku, pa on ni edini za katerega je preventiva potrebna, mačke so še hujše, ker vse požrejo, torej tudi nobene hrane ne sme biti nikjer, ker nazadnje sta mačka požrla zamrznjene zrezke in surove špagete...hvala bogu imata utrjene želodce  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #972 : 09 Oktober 2009, 14:33:04
Fino je slišat,da je še kje drugje takšna norišnica. Ej Felina tudi pri nas smo že nosili wc krtačko, a tu sem bila pa huda in jo kljub odprtim vratom ne prime več. V naši hiši nas je veliko predvsem dvem najsnicama in tašči ne dopoveš nič :-[. Tako je včeraj tašča prinesla 10 jajc in jih položila na put, čeprav sem ji že povedala, da mora stvari umakniti v omare ali pa čist ob steni. No in naši Belli je bilo dolgčas, nikogar v kuhinji pa je povlekla škatlo jajc na tla in si privoščila surovo jajčno omleto ??? Mož me kliče, veš našel sem samo olupke jajc, vse je pospravila  :P.
Danes pa driska, rože in ribe so moja druga ljubezen tako, da tudi tukaj ne popuščam in zaenkrat je vse pod kontrolo. Ne upam si pa predstavljat, da bi bila sama zaprta v stanovanju nekaj ur  ::).   



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #973 : 09 Oktober 2009, 15:00:32
MANDY in Felina, ha, ha,... pri vas je pa pestro!! :o :P

Jaz že počasi pozabljam kako je, ko imaš mladička. :P Moram pa našo Šuši zelo pohvalit kar se tiče mladostniškega uničevanja, sploh ni bilo hudo. Sky je veliko več uničila, njena specialiteta (ponoči) so bile knjige, trganje listov. >:(

Pri Šuši pa še vedno pridno pospravljamo hrano. Vso bi pokradla, če bi bilo le možno. >:(
Je pa trenutno Šuši na dieti. :-[ Moža in sina je pridno prenašala okoli da je lačna. Smo prišli že tako daleč, da je vsakič ko je prišel mož domov zaigrala najhujšo lakoto, ga odpeljala do utility-ja in mu "govorila"-brundala, kako je lačna. In seveda boga revčka je dobila za jest. >:( Sedaj sem dala strogo komando, da psa hranim samo jaz.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #974 : 09 Oktober 2009, 17:47:06
minči....Kaj se je fejst zredila? hihi, mi smo useli shujšati naše mačke odkra smo dosledni z umikanjem hrane. Bi pa bili hudi kompanjoni s tvojo Šuško, oni obvladajo  ;D Sem imela testerčke iz vseh vetrov skrite na vrhu omare, ki je visoka in nedostopna in jima še ni uspelo gor skočit...no do sedaj, ko sta shujšala in sta požrla ogromno testerčkov in sta bila cela napihnjena in kozlala....in mačke bi naj bile izbirčne...mah, pri nas je ravno obratno  >:(

MANDY...hvala bogu, da jaz nimam kakšnih drugih ljubezni, ker bi že bilo v franžah.

Ai ima tudi blazno knjige rad, platnice in karton in plastiko za žvečenje, tako da mu sedaj nastavljam kartone in se izživlja nad njimi in je manj uporabnih stvari uničenih  :o Recikliramo :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #975 : 09 Oktober 2009, 20:20:47
Felina, ni hudo. Rebra se še vedno fino čutijo. Verjetno bi jo še vedno veliko ljudi imelo za suhico. :P

Zame in za Evo pa je predebela. :P Še posebej v rito.


MANDY

  • Gost
Odgovori #976 : 10 Oktober 2009, 15:47:37
Naša Bella je tudi precej okrogla,a pri nas 100% takšna komanda ne bi veljala. Ker se tudi ona naredi čist sestradano ko pride mož domov in pri mizi sedi  vedno zraven njega pa mu položi gobček na koleno in samo gleda. Vsi imajo prepoved hranjenja iz mize, a vseeno na skrivaj dobi košček, tak da sem že obupala. Če pa jo zaprem v sobo pa tuli kot zmešana, obup. Držim se nasveta vzreditelja tvoje Šušu, ki mi je dejal naj ji večkrat dam jogurt ali skuto, ker ju rada je  ima vsak drug dan en lahek obrok. Veš pri nas se rebra čist nič ne čutijo, mal se tolažim z pregovorom tak gospodar tak pes. Ja bo treba hujšat :( Felina kaj jedo tvoje muce tudi pasjo hrano ? Naše mačke so bile ful zbirčne.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #977 : 10 Oktober 2009, 20:50:13
Felina kaj jedo tvoje muce tudi pasjo hrano ?

Ja itak.....če  zmanjka mačjih briketov jih brez problema začasno nadomestijo pasji. Ma onadva sta na smrt požrešna. Požreta vse, kar je jedljivega, pasji briketi spadajo vsaj med normalno, v jedilnik sta vključila že surove in kuhane makarone, buhtejne, kruh, zamrznjene zrezke, na okenski polici ulovljen in požrt ptič, kolači, zadnjič sta ocufala in malo požrla navadno zeleno solato itd. Ni da ni, da onadva ne bi pojedla in temu primerno sta tudi okrogla, saj sta zelo dolgo kradla pasje brikete iz vreč, sta jih iz zadnje strani prelunjkala in si prosto postregla  >:(

Pri nas je ravno obratno, psi se nekaj zmrdujejo in recimo mali Žepek ne da v usta nobene hrane dokler ne odbije ura štiri popoldan, Jay strogo drži linijo in mu je hrana druga briga, no vsaj Ai je požrešen, pa še to sem ga naklikala, ker kot mladič ni hotel jesti niti poli salame, kaj šele brikete, sedaj pa mu je papcanje zelo v veselje  ;D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #978 : 13 Oktober 2009, 12:04:26
Felina kaj imaš mačka le v hiši (dobro prebavo imata)? Naša soseda ima dva najdenčka (sem ju jaz prinesla  :P) pa sta tako zbirlava, da je kar hudo, sta pa le v hiši. Bila sem v vezi z našo vzrediteljico, ki mi je zabičala NE ČEŠI BELLE  :-[ , na sliki je opazila, da jo preveč češem.Kakšna zmešnjava, Ida se noče česat pa bi se mogla in zbeži ko zagleda krtačo, Bella pa se prav rada carta in češe še posebej po trebuhu in se ne sme  :-\. Včeraj je bil deževen dan, in dežniki  punc so predelani v.... :'( Pustile so jih sušiti na dvorišču, pa je bilo Belli dolgčas, vzela si je čas  >:(.
LP



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #979 : 14 Oktober 2009, 09:05:02
Za Bello sem ti že povedala, da jo ne rabiš toliko česati,  ker niti ne rabijo toliko česanja, ker sem jim dlaka ne vozla. Poleg tega pa tudi izgubijo skravžlano dlako,  ki pa mora bit. Na vzrejnem  pregledu dajo velik povdarek na dlako. Ne sme bit ne preveč, ne premalo skravžlana, ne preveč odlakana.

Poleg Belle vam res ni dolgčas. :P

Šuši pa je z nižjimi temperaturami prav oživela. Bolj ko je mrzlo, bolj nori. :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #980 : 14 Oktober 2009, 11:15:34
Mislim, da so tudi za naše norčije malo krive  nižje temperature. Opazila sem, da Bella bolj slabo preneša vročino, veliko slabše kot Ida. Konec česanja, saj vem. ::) Včeraj  je bil najin šolski dan. Saj je zelo pridna, ampak včeraj je imela soseda za svojega psa sveže kuhane hrenovke za nagrado. Lahko si predstavljaš Bello kako jo je vleklo levo, ni pa ni šlo kar tja bi se preselila in ubogala njena povelja  :D.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #981 : 14 Oktober 2009, 20:24:08
Šapiji slabo prenašajo vročino :(, zato pa toliko bolje mraz. :o Ni čudno, da so toliko priljubljeni v skandinavskih državah. :P

Mi vedno pri treningih uporabljamo konjske hrenovke oz. še večkrat surov puran. Nikoli ne klikamo z briketi. Tako, da vem kako jo je vleklo k sosedi :D , k meni vedno prihajajo drugi.  :P
Danes sem ji šla kupit kar dietne brikete :P in uvedla sem še en sprehod več (kar ji je zelo všeč). Bo suha kot manekenka. :D :o


MANDY

  • Gost
Odgovori #982 : 15 Oktober 2009, 09:25:51
Aha, zdaj pa vem kako se to dela  ;D, da si priljubljen pri kosmatincih. Minči si že dobila potrjenega psa za vzrejo?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #983 : 15 Oktober 2009, 09:37:30
Minči si že dobila potrjenega psa za vzrejo?

Z vzrejne komisije NL kluba so me obvestili, da bodo obravnavali mojo prošnjo na sestanku konec oktobra. :o Bo treba še malo počakat. :P


MANDY

  • Gost
Odgovori #984 : 15 Oktober 2009, 09:48:44
Sporoči, ko bo kaj novic. V Bratislavi pa so pobrali nazive psi iz Italije DES UNS ET DES AUTRES, prav zanima me kolk je bilo vseh razstavljenih Sch. V Belgiji pri naši vzrediteljici bodo imeli mladičke.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #985 : 15 Oktober 2009, 11:13:52
Sporoči, ko bo kaj novic. V Bratislavi pa so pobrali nazive psi iz Italije DES UNS ET DES AUTRES, prav zanima me kolk je bilo vseh razstavljenih Sch. V Belgiji pri naši vzrediteljici bodo imeli mladičke.


To so rezultati in vsi psi:

DOGS/PSI: 11
Intermediate class / trieda stredná
 
1808 FINDUS OF HAIRY GRASSHOPPERS
Owner / majiteľ: Stadler Karl Heinz Excelent 1, CAC
 

 
Open class / trieda otvorená
 
1812 TOTO DES UNS ET DES AUTRES
Owner / majiteľ: Decker Gilbert Excelent 1, CAC
 
1811 ITALIAH SHOOTING STAR DES UNS ET DE
Owner / majiteľ: Zbinden Monika Excelent 2, res.CAC
 
1810 EL FOFO EYKO OF HAIRY GRASSHOPPERS
Owner / majiteľ: Stadler Karl Heinz Excelent 3
 
1809 CASAR VAN DOLLE DOEZENPRET
Owner / majiteľ: Stevens Norbert Excelent 4
 

 
Champion class / trieda šampiónov
 
1814 CH JAMIROQUAI DES UNS ET DES AUTRES
Owner / majiteľ: Zbinden Monika Excelent 1, CAC, CACIB, BOB, World Winner
 
1815 CH MISTRAL DES UNS ET DES AUTRES
Owner / majiteľ: D´Antonio Vittorio Excelent 2, res.CAC, res.CACIB
 
1816 CH XARO OF MAGIC DOG GARDEN
Owner / majiteľ: Menhardt Elisabeth Excelent 3
 
1813 BUFFING KUURAPARTA
Owner / majiteľ: Tapaninen Riita & Milla Excelent 4
 

 
Veteran class / trieda veteránov
 
1817 CHARMING CLOWN´S SPECIAL EDITION DE
Owner / majiteľ: Zbinden Monika Excelent 1, Veteran World Winner - Best Veteran
 
1818 LUMIKUONO HOMBRE HABANERO
Owner / majiteľ: Tapaninen Riitta Excelent 2
 
BITCHES/ SUKY: 15

 
Junior class / trieda mladých
 
1820 WHITE LADY DES UNS ET DES AUTRES
Owner / majiteľ: D´Antonio Vittorio Excelent 1, CAJC, Junior World Winner - Best Junior
 
1819 FANICA SUZA SAMIRA
Owner / majiteľ: Schindler Doris Excelent 2
 
1821 WHY NOT DES UNS ET DES AUTRES
Owner / majiteľ: Corti Angela Excelent 3
 

 
Intermediate class / trieda stredná
 
1823 UNA FAVOLA DES UNS ET DES AUTRES
Owner / majiteľ: Ekengren Johan Excelent 1, CAC
 
1824 ZIQUITA BANANA DES UNS ET DES AUTRE
Owner / majiteľ: Natascha Bergs Excelent 2, res.CAC
 
1822 AZIZA-FLY VON CLOU-COLOR
Owner / majiteľ: Rollig Kerstin Very Good 3
 

 
Open class / trieda otvorená
 
1827 MAXIMA BAJULE VON HAPPY SHAGGY FAMI
Owner / majiteľ: Schindler Doris Excelent 1, CAC
 
1826 ENYA BAJULE VON HAPPY SHAGGY FAMILY
Owner / majiteľ: Rollig Kerstin Excelent 2
 
1825 ADRY-ANNA FLY VON CLOU-COLOR
Owner / majiteľ: Kohler Werner+Sigrid Non participated 
 
1828 "MCMARRA""S PONTIS PEPITA"
Owner / majiteľ: Wensbo Marianna Non participated 
 

 
Champion class / trieda šampiónov
 
1829 CH ASIA
Owner / majiteľ: Corti Angela Excelent 1, CAC, CACIB, World Winner
 
1832 KE-SERA DE COCÓ´S HIJO V.ADAMS ZOTT
Owner / majiteľ: Van Beek Joke Excelent 2, res.CAC, res.CACIB
 
1830 CH NELLY ANN V.H. HASKERHUS
Owner / majiteľ: Todter Andreas Excelent 3
 
1833 MCMARRAS CHAKKA CH
Owner / majiteľ: Seilitz Ninni Excelent 4
 
1831 FRAENZY-FLY VON ADAM´S ZOTTELN
Owner / majiteľ: Kohler Werner+Sigrid Non participated 

Do sedaj jih ni bilo še nikoli toliko. V glavnem večina, ki redno hodi na razstave in jim je to hobi. Samo dva ali trije psi iz NL. Res taprave pse vidiš na NL klubski razstavi, kjer pa večina teh tudi ne bo manjkala.

Sem vidla, ja. In to dve legli. Glede na to, koliko ima psov, ni nič čudnega. Ne v Nemčiji, ne na NL ne najdeš psarne Schapendoesov s toliko psi. So proti vzreji več legel naenkrat in proti tako velikim psarnam.  :o




Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #986 : 15 Oktober 2009, 11:24:51
Hmmm, čudno da ne vdidim med razstavljalci "moje" vzrediteljice  ???  Mogoče pa je te končno ke-sera breja ali pa že ima mladičke  ??? 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #987 : 15 Oktober 2009, 11:39:50
Hmmm, čudno da ne vdidim med razstavljalci "moje" vzrediteljice  ???  Mogoče pa je te končno ke-sera breja ali pa že ima mladičke  ??? 


Saj je, poglej še enkrat. :P Je dobila R. CACIB.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #988 : 15 Oktober 2009, 13:52:13
Uf, slepa jaz   :o

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #989 : 16 Oktober 2009, 10:10:25
 ;)Minči jaz sem hekersko neuporabna, imaš mogoče kakšen link z slikami iz Bratislave  :-[.