Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 752601


MANDY

  • Gost
Odgovori #991 : 19 Oktober 2009, 12:42:05
Hvala Minči. Mi smo pa imeli delaven vikend. Zaradi naše Belle sem dolgo odlašala jesenska opravila na vrtu.  :( A enkrat je treba, v soboto zjutraj  smo imele zelo dolg sprehod  2 uri, da bi malo kroto malo utrudila. Seveda je še imela tolk energije, da je z mano kopala po vrtu in nosila rože naokrog.  ::) Sem jo slikala, bom naslednjič pripela fotografije naše packe. Pometala sem z dvema metlama  :P, da mi je lahko eno ukradla jaz pa sem z drugo nadaljevala delo. Ko pa je hotela imeti obe, sem morala biti malo huda in lumpa je bila tako žalostna, ko sem dvignila glas in jo kregala. Sem se morala kar stran obrnit, da je ne bi vzela v naročje pa pocartala. Pol se je pa od nekod vzela Ida in začela se je dirka. V celem dnevu ne vem, če je spala dve uri zato je zvečer sama (nezaslišano) šla spat v pesjak. Zjutraj je bila kot nova, navita do konca  ;).



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #992 : 28 Oktober 2009, 09:18:15
MANDY vidim, da vam ni dolgčas, Bella se zna zaposlit. :D :P

Še nekaj, šapiji zelo igrajo.  :P  V takšnih primerih žalosti ni, jo le zaigrajo. Sem brala intervju lastnika NL psarne, v katerem je še posebej povdaril, da znajo bit igralci in tako prenašajo okrog svoje lastnike. Če lastnik dvigne glas, so pa prej užaljeni kot žalostni.

Midve sva pa začeli s tečajem Rally Obedience. Šuši je bila vsa srečna :o, saj se bo spet jedlo :o. Šuši ne gre na tečaj nikoli lačna, ker drugače postane toliko živčna, da kar laja, če priboljški ne pridejo dovolj hitro. :P Je pa imela spet tatinske pohode po kuhinji, pri čemer se je spravila tudi nad tubo majoneze. >:( In ne pomaga več, da porinemo hrano na konec pulta, ob steno. Jo sumim, da je prišla do sirovih štručk samo tako, da je skočila na pult. >:(


MANDY

  • Gost
Odgovori #993 : 28 Oktober 2009, 11:37:33
No Minči saj vam tudi ni dolgčas. :P  Zanimivo glede igranja, bom malo pozorna na to. Po moje je bila Šušu majoneza zelo všeč JAJČKA  ;D.  Tudi Bella mora bit sita, pred šolo a bolj pomembno je to, da nimam preveč dobrih priboljškov. Ker po tem samo išče in gleda, saj uboga a je prav živčna se prestavlja, skoči na roko in mi ukrade priboljšek če je le možno, in predvsem se ne morem oddaljiti od nje niti meter (vaja da te pes počaka na prostoru ali sede). >:(   Če pa imam za nagrado briket ali frolik je vse OK. So pa trenutno obe na prisilnem mirovanju.  :'( Zaradi divjanja obe boli prednja desna tačka, mogoče sta obe padli v isto luknjo na travniku  :-\.  Nič jima ni všeč.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #994 : 30 Oktober 2009, 09:02:02
No Minči saj vam tudi ni dolgčas. :P  Zanimivo glede igranja, bom malo pozorna na to. Po moje je bila Šušu majoneza zelo všeč JAJČKA  ;D.  Tudi Bella mora bit sita, pred šolo a bolj pomembno je to, da nimam preveč dobrih priboljškov. Ker po tem samo išče in gleda, saj uboga a je prav živčna se prestavlja, skoči na roko in mi ukrade priboljšek če je le možno, in predvsem se ne morem oddaljiti od nje niti meter (vaja da te pes počaka na prostoru ali sede). >:(   Če pa imam za nagrado briket ali frolik je vse OK. So pa trenutno obe na prisilnem mirovanju.  :'( Zaradi divjanja obe boli prednja desna tačka, mogoče sta obe padli v isto luknjo na travniku  :-\.  Nič jima ni všeč.

To se pri nas regno dogaja. :P Je pa vsa srečna, da hodi spet na treninge. :o Ko doma opazi, da se pripravljam za tečaj, me ves čas zasleduje in njejn rep ves čas pridno miga. Starejša ko je, lažje je z njo delat. :o

Oh, s tačkami pa res nimate sreče. >:( Pri psih z bolj občutljivimi sklepi je vsaka kila preveč. Glede na to, da si omenila, da Bella ni ravno suha, bi ti predlagala, da jo malo shujšaš. :-[ Mogoče se bo potem nehalo tudi šepanje.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

MANDY

  • Gost
Odgovori #996 : 02 November 2009, 15:52:16
Pozdrav, najprej nekaj slikic prva je posneta dan po dnevu opravil na vrtu. Tiste na katerih je Bella najbolj umazana niso uspele  :'( je fotoaparat zatajil. Vendar je Bella tudi drug dan nadaljevala delo, brez nas. :D






MANDY

  • Gost
Odgovori #997 : 02 November 2009, 16:55:10
Na žalost spet šepamo, od prejšnega tedna se je že vse uredilo a v nedeljo sem ju pustila na dvorišču same. Pa Bella sploh ni več stopila na levo tačko  >:( tako sta divjale da je padla ali pa si je zvila nogo. Danes je bolje a ima strogo mirovanje, zato pa so moje roke in copati čist pogriženi  :'(. Ja sem jo prijavila na razstavo v Zagreb v nedeljo 22.11. se mi zdi, za Ljubljano bom pa še videla je še čas.
Lepo se imejte.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #998 : 03 November 2009, 10:19:57
Na žalost pa res nimate sreče s šepanjem. >:( A si kontaktirala kaj vzrediteljico in jo vprašala, kakšne izkušnje ima ona s tem?

Pri Belli se pa še bolj vidi kako je umazana, ker je bele barve. :P
Zagrebške razstave so mi OK, ker ni velike gužve. :o Najhujša je na ljubljanskih razstavah.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #999 : 03 November 2009, 10:55:48
Ampak Bella ima pa skoraj ravno dlako. Kako dolgo je že ne krtačiš?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #1000 : 03 November 2009, 12:45:58
Ja tudi naša vzrediteljica je imela probleme z šepanjem predvsem pri mladih psih, ki niso nič na miru. En si je celo polomil obe prednji tački zaradi skakanja v zrak, ko se je pozdravil z mavcem in mirovanjem je spet začel skakat in so ga imeli zato skoz pri sebi, dokler ni odrastel pa je bilo nato vse OK. Zdravilo je NIČ SKAKANJA IN PODIRANJA OVINKOV  :P.Če je pa tako smotana, danes sem bila zelo jezna, ker mi je iz vrha pasje koče skocila na tla, kar vroče mi je postalo. Njej se je pa tako zelo mudilo na sneg,groza. Težka naloga, bo že. Čara češem jo že ne kakšnih 14 dni samo z roko ji razvozlam kakšen vozlček, ki pa jih ni veliko.
Na vrhu hrbta ima malo skodrano bolj temno rjavo dlako, daljša pa je bolj ko ne ravna in zelo svetla, suha, zaradi sonca in morske vode.Po moje malo poškodovana kot naši lasje, ko pridemo iz morja, vsak teden enkrat jo malo namažem z kremo, ki ovlaži dlako takrat je tudi bolj skodrana. Njen bratec pa je po celem telesu temno rjav.
Upam, da ne bo snega na dan razstave v Zagrebu, ker ne vozim rada v snegu.

TAKOLE SKOK GOR IN SKOK DOL, ni problema.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1001 : 03 November 2009, 13:03:47
Očitno res nimajo dovolj prijav za razstavo v Zagrebu saj so podaljšali rok prijave. In po novem sta dva naziva prvak mladih dovolj za naziv prvak mladih Hrvaške. Kaj ko bi predlagali nižje plačilo prijavnine za Hrvaške in Slovenske razstave pa bi imeli več razstavljalcev, me je kar streslo, ko sem videla ceno za evro dog v Celju.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1002 : 03 November 2009, 16:58:29
Ali nižje cene ali pa boljša, veliko boljša organizacija, pa tudi ni fer da na 1 psa, samo 1 človek (razstavljalec) gre brezplačno noter, ostali pa morajo plačat (v CE je blo tk).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1003 : 03 November 2009, 17:07:02
Za Schapendoese NI značilno, da bi imeli probleme s šepanjem. Je pa značilno za njih, da rabijo veliko gibanja, skakanja in zaletavanja v druge pse. Klubi organizirajo skupne sprehode, da se psi lahko znorijo, še posebej mladiči. Tudi ko sem bila v Nemčiji, so pripravili vzrejni pregled in dan mladih psov na nogometnem igrišču. Polovica igrišča je bila namenjena za norenje in igranje psov. Mladičev ni nihče omejeval v gibanju. Tudi v knjigi in na forumu nisem zasledila, da bi bil ta problem značilen za to pasmo.

Kar se dlake tiče- rjavi psi največkrat nimajo taprave dlake in pigmenta. Zato z njimi tudi največkrat ne vzrejajo. Morje zelo koristi njihovi dlaki. Največ sprehodov na NL se dogaja ravno na plažah.
Bella ima trenutno še "mladičkasto dlako", ki je ponavadi res malo manj skravžlana, vendar ne sme biti ravna. Sem pa ti že na celjski razstavi omenila, da je čisto drugačna na otip kot Brami-jeva.
Je pa res, da po slikcah tvoje vzediteljice imajo njeni psi bolj ravno dlako.


Tukaj so slike zmagovalcev z lanske klubske razstave, na žalost bolj slabe:








minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1006 : 03 November 2009, 18:55:54
Očitno res nimajo dovolj prijav za razstavo v Zagrebu saj so podaljšali rok prijave. In po novem sta dva naziva prvak mladih dovolj za naziv prvak mladih Hrvaške. Kaj ko bi predlagali nižje plačilo prijavnine za Hrvaške in Slovenske razstave pa bi imeli več razstavljalcev, me je kar streslo, ko sem videla ceno za evro dog v Celju.

To velja samo za dvodnevno razstavo v Zagrebu. Je bilo že lani isto. Drugače rabiš tri. So pa spremenili za šampionat, ni več časovne omejitve.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1007 : 04 November 2009, 12:23:25
Ej razstave, mislim, da imajo organizatorji še vedno dovolj dobička, ko bo kriza bo mogoče tudi na tem področju kaj novega.
Ker že dolgo nisem bila na razstavah kot razstavljalec, me zanima, če ste vedno do konca razstave tam ?? In kdaj je najbolje, da se pride na razstavišče, meni tudi ne diši čakanje  ? Kje lahko vidim seznam razstavljalcev, sem iskala po netu pa ne najdem ?Bomo videli, kaj bo z  Bellino dlako, ko bo odrasla. Trenutno je en scartan, razvajen medvedek.
Šepa pa ne več, če bi se Bella igrala na ravni podlagi, igrišču, plaži bi jo noge ne bolele a ona kar naprej skače na nemogoče visoke predmete in škarpe.....,obe sta kot kobilice. Če sem zraven ji ne pustim, vendar mi vedno ne uspe. Gede na to, da je kvalitetno hrano in trenutno še vitamine,hrana ni vzrok za problem.Takšna je tudi Ida, ki so jo  bolele prednje tačke, ko je bila majhna ona je pa dirkala po travniku se spotaknila (nategnila nogo) in padla na nos. Če bi ju imela le na povodcu teh težav sigurno ne bi bilo, a nimam srca da jima ne pustim divjanja.  :-\  Rada imam navihane, pse polne idej tudi lumparij.
Minči hvala za slike.
Lep dan želim ;D



MANDY

  • Gost
Odgovori #1008 : 04 November 2009, 12:28:00

upam, da je uspel prenos, rjave lepotičke, ki je zmagala na Finski razstavi.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1009 : 04 November 2009, 12:28:54



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1010 : 04 November 2009, 15:22:15
Je mogoče pretežka? Se fino otipajo rebra? Kaj pa če začneš delat vaje za ravnotežje, razvijanje mišic?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #1011 : 05 November 2009, 12:27:53
Ja mislim, da je pretežka, sicer še ni rdeč alarm. Ampak je stara 8 mesecev in se mi to zdi prekmalu za hujšanje. Mogoče, če bi jo začela hranit z hrano za odrasle pse in ne za mladičke?? Ravnotežje ima kar dobro samo vedno hodi po "robu",pa ji včasih ne rata. Komaj smo jo odvadili hoje na robnikih, da ne govorim na morju kjer so skale  :'(. Sprednji nogi pa ji večkrat masiram in to pri prvem sklepu, kar ji pa zelo paše. Vaje za razvijanje mišic, dobra ideja, veš kaj več o tem? 



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1012 : 05 November 2009, 12:38:25
 MANDY, statistika razstave in ure ocenjevanja so objavljene na spletnih straneh razstav kakšen teden prej. Malo prej je dobro pridet, da ni panike. Do BIS-a lahko ostaneš, če pes dobi primerno oceno zanj. Jaz ga vedno nisem čakala, odvisno če se mi je dalo.

Kar je bolj hladno in Šuši hujša, se ji spet noro trga. Vsak dan se obvezno večkrat kopa v potokih, nagaja Sky in jo lovi za tace in rep, skače na bale sena, v luknje, ki so jih izkopali za drevesa, nosi palčke, skače vame, ker se hoče igrat,... Trenutno ima navidezno, išče igračke, sebe obvezno umiva po tuširanju,koplje gnezdo,...in pa ker ima toooliko dela z navideznim leglom je ČISTO pozabila na hrano. :o :o Je sploh ni problem hujšat, ker če ne dobi hrane oz. malo se sploh ne pritožuje in ne fehta.

Mislim, da bi lahko začela že s hrano za odrasle pse. Večina schapendoesov je dietne brikete. Tudi naša Šuši.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1013 : 05 November 2009, 13:11:02
Oj! Saj ni kakih posebnih vaj za mišice. Je pa super kas, ker takrat vse mišice enakomerno delujejo, plavanje. Pa meni se zdijo super trikci (vaje), ker pes daje zadnje tace na neko tarčo-škatlo, v škatlo, pa tole "fehtanje" oz "prosi" do česar se postopno pride. Normanlno, da največkrat pride do poškodb pri prostem divjanju, teku za žogu. Pri trikcih in kasiranju pa niti ne.

Brez problema greš na hrano za odrasle, ni tako zelo močna tudi kaka all lifestages je OK.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


MANDY

  • Gost
Odgovori #1014 : 06 November 2009, 13:53:46
Minči izgleda, da sta Šušu in Bella podobne volje.Kaj pa Sky se kaj pritožuje? Hvala za informacije, bom pa res začela z hrano za odrasle pse, z Bello ne bo problem Ida pa bo stavkala  :P. Kas ob kolesu pa pride na vrsto spomladi, to je pa Idin drug užitek, prvi je lovljenje valov, ta malo pa si sploh ne predstavljam, ker skače kot kozica. Tako kot pri Idi bomo začeli z tekom ob kolesu po poljskih poteh, brez povodca počasi, bo še zanimivo  ;D



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1015 : 09 November 2009, 09:35:39
MANDY, še nekaj slikc iz  Bratislave: http://www.schapendoesclub.nl/Nieuws/tentoonstelling.htm

Ja Sky se pritožuje in ji za kazen vleče in puli dlako.  Koliko pa ima Bella klilogramov?


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1016 : 10 November 2009, 22:28:21
O, končno!!!! :o :o :o

Danes sem dobila e-mali  iz Nizozemske lastnikov samcev( prvega in rezervnega), da je vzrejna komisija NL kluba potrdila moj predlog za samca ( in rezervnega samca) za Šušino paritev. :o :o


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #1017 : 10 November 2009, 23:02:28
Minči, čestitke!!!



MANDY

  • Gost
Odgovori #1018 : 11 November 2009, 11:09:40
Super, zdaj je na vrsti Šušu.  :o

mi smo se pa potepali po Plitvicah, bilo je super. Nič gneče, krasna narava in voda. Tokrat je sklikala starejša hči, nekaj fotografij je prekrasnih, več v albumu.
Bella bom čim prej stehtala in objavila številko, obljubim.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1019 : 11 November 2009, 18:06:04
gulu hvala. :o

MANDY, vidim, da ste uživali. Super! :o A sta se kaj kopali? Šuši in Sky bi sigurno ušli v vodo. :P

Danes sem dobila nove slikce Šušinih izbrancev. :o

Prva izbira:
 BLUES (XGROW) - Ozzy





Šuši in Ozzy


Rezervi samček:
DIO VAN DE JIMFERHOEVE - Dio



In še njuna spletna stran:  http://members.lycos.nl/schapendoezen/index.html