Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 748843

MANDY

  • Gost
Odgovori #1290 : 13 Maj 2010, 10:23:47
Evo še nekaj slikic razgrajačev.







MANDY

  • Gost
Odgovori #1292 : 13 Maj 2010, 13:47:15
Hvala Minči, no zdaj mi je pa zmanjkalo slikic  :( A pridete v soboto na ag. v Žalec-na Ložnico?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2

minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1294 : 17 Maj 2010, 13:13:23
Danes sem dobila e-mail drugega(novega) nizozemskega kluba v katerem piše:

Hello all Schapendoes clubs and friends,
At 10 May 2010 the dutch kennelclub “De Raad van Beheer” has accepted our club as a official breed club.
So now we also have a registration with FCI as the second Dutch club for the “Schapendoes” and we have the same rights and obligations as the VNS.
We hope, we can work with you all together in the best interest for our beloved breed “de Schapendoes”

With kind regards
Janny Wierda-Gorter
president
De schapendoes Club
www.schapendoesclub.nl

So se pa potrudili, da so me našli. :o :P


MANDY

  • Gost
Odgovori #1295 : 27 Maj 2010, 09:40:49
V Umagu smo se imeli zelo, zelo lepo na žalost brez konkurence, končale pa smo hrvaški mladinski šampijonat.
Nekaj utrinkov iz ringa, prav ponosna sem na moji punci. Melisa je Bello zelo lepo pokazala, Bella pa je celo dovolila pogledat zobke  :).


Na koncu pa je bil doooolg sprehod in Bella si je privoščila hlajenje v morju. Kar sedela je v vodi in ni hotela ven  ::).



MANDY

  • Gost
Odgovori #1296 : 27 Maj 2010, 09:43:40
Kathy oglasi se imam nekaj informacij zate, na našem albumu so slikice Lagotta , ki je nastopal v Umagu.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1298 : 27 Maj 2010, 11:29:18
Hvala minči, danes smo imeli reševalno akcijo. Mlade sove uharice so bile verjetno že nekaj dni brez mamice, včeraj so omagale, tri so na žalost poginile eno pa smo rešili. Pravkar sem jo oddala gospodu iz zavetišča za prostoživeče živali. Vsi držimo pesti, da bo revica preživela.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1299 : 11 Junij 2010, 10:15:13
Pozdrav, vam je tudi vroooooče. Bella je čist preč, vročine pa naš kuža ne prenaša dobro, že zjutraj ob 7h se "vleče" na sprehodu. :'( Pred kratkim smo imeli generalko za izpit BBH- ob 17 v tej vročini. Samo priboljški so krivi, da se je premikala recimo v normalni hitrosti. Pred izpitom jo moram čist zmočit, pa še ženi se, boga reva vse je na kupu.
Najraje ima "ravsanje" z Meliso v hiši (ležeči položaj). :P :P
Minči kako pa kaj Šušu, zdaj pa že ima trebušček.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1300 : 11 Junij 2010, 10:34:33
Na koliko časa se ti goni Bella?

Kar se tiče vročine, res jo teže prenašajo.

Šuši se trenutno že 15 minut sonči in greje, to naredi 2-3X dnevno.  ::) Vročina ji sploh ne pride do živega. :o Kar se je končala njena nosečniška slabost postaja spet stara Šuši  :o :o, nori, skače,...Trebušček je zelo majhen  :o :o, upam, da bosta vsaj dva, da ne bomo imeli edinčka. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1301 : 11 Junij 2010, 10:44:28
Bella se goni na točno šest mesecev, še dan oz. datum se ujemata na 6 mesecev.
Ko se je gonila prvič je bilo malo hudo, smo šli po pomoč na veterino, ker je cvilila ob lulanju. Zdaj pa super prenaša vse skupaj, samo vroočina. Popoldan ju najraje pobašem v avto in gremo pred jamo Peklel, tam je voda in prejetno hladno.
Šušu lepo skriva otroke, saj jih bo več  ;D :P



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1302 : 11 Junij 2010, 11:02:13
Bella se goni na točno šest mesecev, še dan oz. datum se ujemata na 6 mesecev.


Haha, isto se je zgodilo tudi pri Šuši, z drugo gonitvijo. :P In tudi pri njej je bila prva gonitev zanjo stresna.

Kaj več o Šušinem trebuščku bomo pa videli v naslednjih 10 dneh.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1303 : 11 Junij 2010, 12:54:44
Kdaj pa ima rok kotitve??




MANDY

  • Gost
Odgovori #1305 : 19 Junij 2010, 16:15:19
 ;D Haj opravljen uspešno izpit BBH. Bella je bila prav pridna samo odlaganje  :'( ne zastopi zakaj mora tako dolgo ležat stran od vira priboljškov  :-[.
V hoji je še naredila sedi, čeprav je že razmišljala kje je nagrada, ko je pa prišel na vrsto prostor je pa protestirala  ;). Pa proti koncu ji je že bilo dolgčas po moje je študirala zakaj se tako dolgo sprehajava brez trikcev in nagrad zato je hodila malo čisto malo bolj zadaj. Komentar sodnika: aha učite se RO zato tako mahate z rokami  :P.
Pridan punca je tale moja Bella, zdaj pa še RO izpit v prihodnosti.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1307 : 21 Junij 2010, 14:34:23
Hvala Minči. Najbolj mi je všeč, ker v najini šoli ni bilo dolgočasnega ponavljanja, sile, cukanja povodca....
Smo imeli teden prej generalko in en kuža se je hotel malo stepsti.  Lastnik ga je dvignil v zrak  nanj tulil , zategnil zatezno ovratnico. Bella, ki ni navajena grobosti se je samo prestavila nazaj med moje noge in me pogledala -češ kaj je to.
Odkar je pri nas nisem vedela, da ima tako prestrašene očke. Ja prav sem se odločila, da sem trenirala pri RO.
Maja je imela zanimiv pristop, če ni bila pozorna name in ni in ni šlo sem jo samo pripela stran od mene in čez čas je začela lajat kot nora "češ kaj pa jaz" ko sva poskusile znova je lepo delala. Saj vem, da so psi različni, vendar mislim, da bi lahko 70% psov ali več lahko naredilo izpit BBH na takšen prijazen način.
Izpita sicer ni naredila z 100 točkami, vendar vseeno med boljšimi.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1308 : 26 Julij 2010, 11:52:18
Pozdravljeni, spet smo doma. Nekaj novih morskih slikic imamo.

Poleg srfanja se znamo peljati z kanujem. Ej mala ima full ravnotežje, še laja lahko med vožnjo. Najraje bi bila čist spredaj, je sprobala a to pa ni šlo  :P.

Lisica jo hočeš spravit ven iz čolna pa se dela, da ne vidi brega  :'(, pa gremo še en krog.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1309 : 26 Julij 2010, 11:58:06

Lošinjski pasji dopustniki.

Bella je lovila  Izij, a je bila prehitra  :(, nič ni bilo z vožnjo na hrbtu  :P. taksi je pobegnil.

Tole pa je bila skušnjava.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1310 : 26 Julij 2010, 12:00:34
Ej skoraj bi pozabila iz Nemčije smo dobile rezultate testiranja gPRA rezultat ++.  ;) :)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1311 : 29 Julij 2010, 11:25:12
Ej skoraj bi pozabila iz Nemčije smo dobile rezultate testiranja gPRA rezultat ++.  ;) :)

Super. Še vedno misliš drugo leto parit?  ??? Boš pod okriljem NL kluba? ???


MANDY

  • Gost
Odgovori #1312 : 30 Julij 2010, 09:58:50
Bomo videli, kaj bo še prinesel čas.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1313 : 30 Julij 2010, 11:35:50
Glede na moje izkušnje in poznavanje razmer ti priporočam, da začneš razmišljat v vzreji pod okriljem kluba. Pri nas ni zanimanja za njih, tako, da boš vezana na prodajo v tujino. Pod okriljem kluba imaš veliko več možnosti za prodajo. Sigurno pri nas še nekaj let ne bo interesantov. Priporočam ti tudi, da čim prej narediš spletno stran.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1314 : 30 Julij 2010, 12:56:28
Hvala Minči, o spletni strani že kar nekaj časa razmišljam. Poskusila bi jo naredit sama, a sem smotana, zadeve, ki jih nisem vešča vedno odlagam, odlagam  ??? ???. Vzreja, tu je še toliko vprašajev, me je Ida naučila, da to ni tako zelo enostavno.
Zato stopnica za stopnico, naslednja je izpit RO, nato evropska razstava v Celju, CACIB Zagreb.........
Najbolj važno je, da smo zdravi in mala je pravi cuker v obnašanju, ubogljivosti in norčijah.
Z Ido sta se 100% ujeli, Ida je njena zaščitnica pred vsiljivimi psi, Bella pa Idin pogum. Zanimivo je, da Bella lahko gre na sprehod brez Ide, obratno pa ne gre. Ida se upre z vsemi štirimi, če Belle ni zraven.
Škoda, da ni zanimanja pri nas za to pasmo, ker so res krasni psi.




minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1315 : 30 Julij 2010, 16:49:15
Spletno stran ti proporočam čim prej.
Schapendoese kupujejo družine z otroci, njih ne zanimajo delovni izpiti in razstavni uspehi. Tudi po razstavah jih ne boš srečevala. Ostali vzreditelji kupujejo iz priznanih in že poznanih psarn. Z vzrediteljico francoske psarne LA VALLEE DU DOUX  sva bili dogovorjeni, da jo obvestim o leglu, dobro pozna Ozzy-ja in je bila zainteresirana. Avstrijski vzreditelji in lastniki ti lahko veliko pomagajo, vendar le, če pariš prek NL kluba. Italijani se držijo svoje psarne, na moje presenečenje sem dobila tudi rezervacijo iz Italije. Na Nemce lahko računaš le na tiste, ki nočejo psa iz nemškega kluba, ali pa so iz drugega nem. kluba ( ni FCI).


MANDY

  • Gost
Odgovori #1316 : 02 Avgust 2010, 09:51:49
Hvala, Minči za informacije.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1317 : 10 Avgust 2010, 10:52:54
Končno smo vzele na sprehod fotoapart  :P. Rezulati so tu.

bilo nam je vroče, Savinja pa prijetno hladna.

V dir za kamenjem

Minči mali pa gre kmalu v nov dom? Bo kaj njegovih slikic in seveda Šušu?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1318 : 12 Avgust 2010, 17:21:32
Maui bo pri nas do konca meseca, še ne bo šel tako hitro. :)

Veliko njegovih slikc je v našem albumu, ga najdeš na naši spletni strani. Tamali je neverjeten, radoveden, zaljubljen v ljudi, vsakega se razveseli. Vsak dan pogrunta kaj novega in nas preseneča. Dug teden bo cepljen, potem bo pa lahko začel z odkrivanjem sveta. :o







Te fotke so že 5 dni stare. Se zelo hitro spreminja. Šuši je trenutno čisto brez dlake in še trebuh in ob strani je postrižena.



Sem pa videla statistiko za specialko v Celju. Eden Schapendoes - sta to vidve? Res, da je še časa za prijavo do konca meseca, vendar vseeno mislim, da ne bo veliko boljše (upam, da se motim). En razlog je sigurno sodnik - ni specializiran za pasmo. Drugi pa, da je novembra specialka na Nizozemskem - na katero bo večina rednih razstavljalcev ( in tisti z res dobrimi psi) šla. . In tretji- v Slo in okolici ni veliko Schapendoesov.

Na Svetovni na Danskem jih je bilo prijavljenih okoli 66 Schapendoesov (s specializiranim NL sodnikom). Bomo videli kaj bo v Celju. ???

A se je Belli spremenila dlaka? ??? Ne vem, meni izgleda, da je obdržala isto strukturo- bolj tanko in mehko?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1319 : 12 Avgust 2010, 18:34:01
Kam pa odhaja Maui :)? Je pa res srček :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com