Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 748349

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1530 : 31 Januar 2011, 12:58:44
Pol pa super! Mogoče se pa spreminjajo po pokrajnah, ampak malo dvomim. Očitno je preveč neživljensko za upoštevat.
Je bila enkrat prav debata z enimi kolegi iz Italije, da je totalno idiotsko...

PS: Konec dober, vse dobro v tem primeru ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1532 : 01 Februar 2011, 12:22:53
Mandy, čestitke tudi iz naše strani  ;D.

Pa odgovor na tvoje vprašanje sem ti še dolžna - Kat je na obeh ljubljanskih razstavah dobila oceno zelo perspektivno.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1533 : 01 Februar 2011, 12:34:23
Hvala vsem. Meni je najbolj pomembno, da uživajo zraven tudi tisti, ki ne marajo preveč razstav  ::), in se imamo vsi lepo.
Sem predvidevala, da bo dobila to lepo oceno, čestitke. Imaš kakšno novo slikico  :-[, sem tečna kaj?
Bosta prišle v Graz, a gresta kam drugam??
Minči zraven naše je bila žal le še ena psička in sicer DANCING IN THE DARK DES UNS ET DES AUTRES. Majhna poskočna miška  :) :).




renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1534 : 01 Februar 2011, 13:24:23
Evo, slikice  ;D





V Graz pa ne greva, ker bo takrat še vedno v najmlajših. Bomo počakali da bo stara devet mesecev in potem nadaljujemo.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1535 : 02 Februar 2011, 11:03:26
Renata, kako je luštna, kosmata in še vedno precej bela, super  ;D :D, lepotička.  Kaj ste ji pa kazali, da je tako lepo stala   :)   



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1536 : 03 Februar 2011, 11:10:56
Mandy, hvala.
Ha, ha, nič ji nismo kazali  :). Slikana je v ''našem'' gozdu, v Stražunu, do katerega imamo od hiše 100 metrov. V njem se počuti domače, tam divja, se preganja s pasjimi prijatelji, ... V tem delu gozda je zelo malo podrasti, sedaj pozimi je pa sploh zelo pregleden in jo mirno spustim. Tako pri sprehodih samo nakažem v katero smer greva in potem ona šiba naprej 10 do 15 m, se ustavi, prevoha po listju, potem se pa postavi v pozo, posluša, opazuje in meditira dokler se ji ne približam. Najboljša mi je poza pri kateri stoji kot ptičar - vzravnana, z migajočo šnoflo, dvignjeno eno sprednjo tačko in iztegnjenim repom  ;D. Žal nimam slike, tu je pa ena na kateri se vidi, da ni daleč okrog nič, ona pa lepo stoji  :D.



Vidim, da je Bella uživala v preganjanju golobov, še dobro da vas niso grdo gledali  :P.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1537 : 03 Februar 2011, 12:41:42
Super je, res imate pregleden teren za sprehode. A kaj išče sledi ?? Naša je šele letos začela res uporabljat smrček. Ampak hec je, da vedno mi opazimo prej srne, in ko prideta naši pesjanarki do točke kjer so stale, gresta vedno, čisto vedno v kontra smer. To se pravi od tam kjer so srne prišle ne pa naprej kamor so tekle. Pol pa dirkata z nosom na tleh kot nore, delata kroge a vedno v naši bližini. Včasih mislim, da se mi bo vrtelo ko ju gledam.
Ja Beneški golobi, pregnala jih je le dvakrat in bila zelo razočarana, ker so pristali le meter od nje. Pa se ji je zdelo brez veze letat za njimi.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1539 : 07 Februar 2011, 09:36:38
Ej, divjački. Pol pa na sliki vidiš kako dlaka vihra. Kaj pride Maui v Graz?? Jaz grem z Bello v sredo na pregled oči, sporočim rezultate.




MANDY

  • Gost
Odgovori #1541 : 07 Februar 2011, 11:48:12
Ne vem še, ti sporočim, ko se odločimo.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1542 : 07 Februar 2011, 11:56:56
Oprosti minči sem malo pomešala, ne ne gremo v Offenburg, žal



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1543 : 07 Februar 2011, 13:16:37
Haj moram vam povedat, da je bil včeraj pri nas totalen upor. Mož je sam peljal naše lumpe na sprehod, pa sta se uprle.
Bella ni hotela nikamor, rep pod noge, velike učke in gledala je kje sem jaz  :-\, Ida je na začetku šla pol pa si je premislila  :(, kako sem se smejala, ko mi je pravil. Rešile so ga sledi srn, ko so jih zavohale pa je šlo zelo hitro.


haha kako znano. Pri nas pomaga kliker, da gre s kom drugim. ;D Ali pa hrana. Mož ni dovolj zanimiv. hihi

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!



MANDY

  • Gost
Odgovori #1545 : 10 Februar 2011, 10:23:25
Pozdrav, dobre novice iz naše strani. Včeraj smo v Grazu pregledali Belline oči. Rezultati so super, vse je v redu.
Je pa pregled oči trajal kar slabo uro in je bil res temeljit. Najprej je pogledal v vsako učko z dvema različnima aparatoma, nato je dobila v oči kapljice in smo 15 minut čakale v temi, nato je pregledal še zadnji del očesa. Bella je bila zelo, zelo pridna. Nič se ni upirala  :-* :-*.
Tako, zdaj so slikani kolki LA DA, DNA test gPRA ++, in pregled oči OK. Zdaj pa pride na vrsto resno iskanje fanta  :-[ :-[.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1546 : 10 Februar 2011, 19:10:59
Čestitamo!
Bravo Bella  :-*.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1547 : 11 Februar 2011, 10:48:51
Hvala
No to je pa "kondicijski"del treninga agilitya. In šnavcer Boj si v teh trenutkih želi, da bi imel kupiran rep, ker ga Bella vleče zanj in mora mali skrit repek pod noge in teč. Mali se v hipu obrne in je hecno, ko vidiš Bello kako obstane in ga gleda češ "kam se je skril".



LP



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1548 : 11 Februar 2011, 12:20:27
MANDY, super rezultati. :o In želim čim več sreče pri iskanju samca. Kdaj pa pričakujete paritev?


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1549 : 11 Februar 2011, 13:23:13
Hvala
No to je pa "kondicijski"del treninga agilitya. In šnavcer Boj si v teh trenutkih želi, da bi imel kupiran rep, ker ga Bella vleče zanj in mora mali skrit repek pod noge in teč. Mali se v hipu obrne in je hecno, ko vidiš Bello kako obstane in ga gleda češ "kam se je skril".



LP


Ooo, v Ložnici trenirate. Mi pridemo zdele spomladi na en trening. Mogoče se pa vidimo.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."



MANDY

  • Gost
Odgovori #1551 : 14 Februar 2011, 10:01:02
Rapgirl ja treniramo na Ložnici imamo zelo blizu. Sicer nimamo prav dneva in ure treninga ampak se kar pokličejo oz. kadar koli imaš čas. Tako, da včasih ko hčerka prej konča v šoli in nima drugih obveznosti ju z Bello peljem gor. Domov pa prideta peš.
Sporoči kakšen dan prej pa pridemo pozdravit .
Minči glede na to, da je naša Bella bila do zdaj z gonitvijo zelo točna pričakujemo paritev v sredini oz. koncu meseca junija.
No končno so objavili klubsko razstavo, a bosta šli?



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1552 : 14 Februar 2011, 10:13:43
Uh, to bo pa hitro, sploh za schapendoese.

Ja, greva na razstavo, da se dokončno zmenimo glede Šušine paritve.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1554 : 14 Februar 2011, 13:03:47
MANDY, Renata, gresta tudi vidve?

Mi še ne, ko bomo starejši, pa verjetno ja  :).


MANDY

  • Gost
Odgovori #1555 : 15 Februar 2011, 10:30:57
Ja mi bomo šli.  :) Renata, kok pa je stara Kat.
Minči kdaj pa ti predvidevaš paritev?
Kaj imata tudi vajini kosmatinki "nori dan", naši vsake toliko malo utrga. Še nisem odkrila zakaj, ampak napr. včeraj je imela tak dan. Začelo se je že zjutraj, ko smo Meliso pospremile v šolo. Skakala je okrog naju, ščipala za roke in predvsem  hčerko za zadnjico  ???, tako, da je bila pol poti na povodcu pa še ni bilo miru, vlekla je za povodec ga grizla, čist ji je utrgalo  :D. Saj nisem vedla a naj se smejim ali jezim in ker nama je šlo bolj na smeh seveda noben ukaz ni deloval.
Danes je pa spet kot ponavadi.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1556 : 15 Februar 2011, 10:41:12
Paritev predvidevam v septembru/oktobru.

MANDY, o temu sem jaz že pisala. Psih, ki ne odrastejo, ker jim ni treba, ker si lahko dovolijo neumnosti, lastniki se tako ali tako samo smejijo.
Ne, pri nas tega ni, Šuši ve kje so meje.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1557 : 15 Februar 2011, 11:30:10
Veš kaj Minči meni je pa všeč, da je še vedno otročja in nagajiva, nam polepša dan. Vendar ni rečeno, da ne ve kje so meje, ko je ukaz odločen se uboga ni debate. Sem imela preveč ubogljive pse, brez domišljije in svoje volje. Vsak ima svoj okus.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1558 : 15 Februar 2011, 11:45:25
MANDY, stvar je v temu, da si potem dovolijo to tudi pri ostali ljudeh oz. psih. In tako postane njihova igra z ostalimi psi pregroba ali pa si dovolijo preveč in jih ščipajo v noge ali vlečejo za rep.


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1559 : 15 Februar 2011, 12:24:55
V nemškem klubu imajo obvezna predavanja za vsakega novega vzreditelja. Tam jim med ostalim tudi povedo, kaj morajo povedati vsakemu novemu lastniku mladiča o vzgoji. Schapendoesi  so ovčarski psi z nagonom ščipanja v noge in rit (psa ali človeka) in vlečenje za rep. Ker to ni zaželjeno obnašanje psa, opozorijo vsakega novega lastnika, da to ne dovoli njihovemu psu.