Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 752377

MANDY

  • Gost
Odgovori #1560 : 15 Februar 2011, 12:39:20
Naša si takšne igre ne gre pri drugih ljudeh, do zdaj se to še nikoli ni zgodilo. Sploh jo drugi ljudje ne zanimajo, še boža se ne rada. Glede pasje igre, ko je bila mlajša jo je bilo potrebni malo ustavljati, zdaj pa že sama ve, do kam lahko gre. Če je pregroba me  pogleda, češ saj bom pridna ne me privezat vendar je to zelo redko pa ima zelo veliko pasjih prijateljev za igro. Zdaj se zna igrat tudi z manjšimi psi.
Nikoli, nikoli pa ni pokazala nobene agresivnosti do ljudi ali psov.  Zato ji tudi ne zamerimo njene "nore dni" ampak tudi mi uživamo in se nasmejimo njenim neumnostim.



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1561 : 15 Februar 2011, 16:20:29
Mi še ne, ko bomo starejši, pa verjetno ja  :).

Kar se tiče italijanske klubske razstave in izbire sodnika; sem pričakovala, da se bodo odločili za sodnika, ki  je že sodil po raznih klubskih razstavah, in ne za domačina. Jih je kar nekaj takih v Nemčiji in Švici. Zgleda, da jim denarno ni zneslo. Kar pa ni niti čudno glede na to, da imajo v Italiji samo eno psarno, in je to vse delo Giusi Saggiorato.

Mislim, da ne bosta s tem zamudili kaj posebnega.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1562 : 24 Februar 2011, 11:33:14
Kako ste, prilepila bom nekaj slik iz današnjega jutranjega sprehoda. Mi rečemo kar jutranjega (od 7 do 7,30 ure) vrtca.
Končno sem vzela s sabo tudi fotoaparat, a so mi prsti skoraj zmrznili  :'(. Verjetno zaradi mraza ni bilo vseh kosmatincev, ki se igrajo skupaj. Manjkali so trije zmrzljivci, dobijo neopravičeno  ;D.





In kdo pravi, da se psičke ne razumejo, naj si ogleda slike, vse so punce.
Samo Idi ni bilo do igre ker ni prišel njen ljubljen Medo  :-*
Moram pa še sporočit, da smo uradno člani SIAS-a Schapendos kluba iz Italije. http://www.schapendoesclub.it/
In 5.03 gremo na razstavo CACIB Mantova, hkrati pa na obisk psarne Des Uns et Des Autres.Se že veselimo  ;)
LP



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1563 : 24 Februar 2011, 12:47:54
Moram pa še sporočit, da smo uradno člani SIAS-a Schapendos kluba iz Italije. http://www.schapendoesclub.it/
In 5.03 gremo na razstavo CACIB Mantova, hkrati pa na obisk psarne Des Uns et Des Autres.Se že veselimo  ;)
LP


Jaz bi ti bolj priporočila kateri  koli drugi klub. Pri ostalih dobivaš njihove klubske revije tudi do 5x na leto, kjer lahko dobiš veliko uporabnih informacij. Poleg tega imajo ostali klubi tudi predavanja, srečanja in  vzrejne preglede z NL sodnikom.

Torej boš parila z njenim ( od Giusi Saggiorato)samcem? ???


MANDY

  • Gost
Odgovori #1564 : 24 Februar 2011, 13:01:14
Tudi tu dobiš revije, ki pa meni ne bodo veliko koristile  ??? zaradi jezika, žal. So pa šele začeli, in načrtujejo tudi ostale zadeve.
Glede paritve, ime samca bom objavila, ko bo zadeva 100%.





renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1565 : 25 Februar 2011, 10:44:59
Mi smo počitnikovali - malo smučali in se veliko sprehajali. Sneg je zakon  :).









MANDY

  • Gost
Odgovori #1566 : 25 Februar 2011, 14:04:24
"Skoraj" vse belo.  :D Lepe slike, še lepši modeli. Mi pa letos  še nismo smučali  :'( :'(



MANDY

  • Gost
Odgovori #1567 : 07 Marec 2011, 10:48:42

Bili smo v Italiji in poleg razstave obiskali bodočega ženina naše Belle. Fillipe je krasen, prijazen, vesel in čisto nič plašen kuža.
Res ima čudovit značaj, vse nas je polubčkal, komaj si mu sledil ker je skakal kot žogica, če je že bil sekundo na miru je pa repek opletal naokoli. Z Bello sta se takoj ujela in seveda mečkala-igrala na tleh. Na žalost ju nismo spustili, ker je bila vzrediteljica zelo utrujena (ponoči ji je kotila psička) in smo šli raje na kapučino in pogovor.Prepričana sem, da je Filipe prava odločitev in če bo paritev uspela bodo mladiči krasni.  ;)
Bom malo slikic prilepila, ko se prekopirajo v naš album.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1568 : 07 Marec 2011, 10:58:41
Bravo, zdaj pa hitro slikice, da vidimo parček  :).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1569 : 07 Marec 2011, 10:59:59
MANDY, stvar je v temu, da si potem dovolijo to tudi pri ostali ljudeh oz. psih. In tako postane njihova igra z ostalimi psi pregroba ali pa si dovolijo preveč in jih ščipajo v noge ali vlečejo za rep.

Niti ni nujno. Pri nas je tako-postavila sem pravila (ko sem za mizo imam mir, ko jem, pripravljam pri pultu imam mir-edino če za njo pripravljam se vesli in skače okoli ampak ni hudega, me ne moti). Obiskom vsem povem kaka so pravila in kako se naj obnašajo, če želijo imeti mir in kako jo prikličejo in dajo potem tudi vedet, da je dovolj. Če kdo ni zmožen ali ne pač ne zna, posredujem jaz in umirim psico.

Pri mami je pa to druga pesem-ščipanje, suvanje z gobcem gruljenje vsakič ko je, je za pultom in zdaj jo že priganja, da hitro mizo pospravi, ker Bina potem pomaga zlagat posodo v pomivalca.... ::) mene kar glava peče, ampak če jima to ustreza...zato ji večkrat da priboljšek ali dva, da je mir. In zdaj imam pujso pepo, ki mora shujšat!

In tako se Bina obnaša samo do nje.  8)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1570 : 07 Marec 2011, 11:11:35
Niti ni nujno. Pri nas je tako-postavila sem pravila (ko sem za mizo imam mir, ko jem, pripravljam pri pultu imam mir-edino če za njo pripravljam se vesli in skače okoli ampak ni hudega, me ne moti). Obiskom vsem povem kaka so pravila in kako se naj obnašajo, če želijo imeti mir in kako jo prikličejo in dajo potem tudi vedet, da je dovolj. Če kdo ni zmožen ali ne pač ne zna, posredujem jaz in umirim psico.

Pri mami je pa to druga pesem-ščipanje, suvanje z gobcem gruljenje vsakič ko je, je za pultom in zdaj jo že priganja, da hitro mizo pospravi, ker Bina potem pomaga zlagat posodo v pomivalca.... ::) mene kar glava peče, ampak če jima to ustreza...zato ji večkrat da priboljšek ali dva, da je mir. In zdaj imam pujso pepo, ki mora shujšat!

In tako se Bina obnaša samo do nje.  8)


Pa saj ti nimaš schapendoesa, ne? Sklepam, da je minči tu opozarjala na značilnost pasme, ne na splošno. Saj če meni pirenejkica voha po tleh se tudi ne sekiram kaj dosti, če voha beaglica je pa seveda druga pesem in vem, da moram ukrepat TAKOJ ;)



MANDY

  • Gost
Odgovori #1571 : 07 Marec 2011, 13:32:48





Ja bil je velik problem z povodci, ker sta se skoz zapletala.
Zdaj pa tako, slike so vse v akciji, ker nista hotela biti na miru. Zato prilagam še eno lepo od Felipe De la Richesse, da se sploh vidi kakšen kuža je  :-[

Upam, da je uspelo



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1572 : 09 Marec 2011, 09:56:57
Uh, trenutno mi sploh ne znese redno pisat. Zamujam z odgovorom,  smo pri pripravah na Sky-ino leglo.

Xsara, točno tako, kot si napisala. čara, te psi razmišljajo čisto drugače; pri njih upanje umre zadnje in veliko razmišljajo in se odločajo s svojo glavo.

MANDY, torej ste se le odločili za Felipa in rjavčke. Želim veliko sreče.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1573 : 09 Marec 2011, 10:23:57
Hvala Minči. Tudi vam želim srečno pri kotitvi, še malo.
Včeraj smo odganjali zimo. Pri nas sta bila glavna yoker in njegov pomočnik, slike povedo vse.








kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1574 : 09 Marec 2011, 10:28:37
Mandy, čestitke za izbranca. :)

Se vidimo kaj na treningu?



MANDY

  • Gost
Odgovori #1575 : 09 Marec 2011, 13:22:12
Hvala Kalsang, upam, da se vidimo v petek  :), da vidimo kdo je več pozabil, Bella a jaz  :-[.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1576 : 09 Marec 2011, 13:52:57
Nas v petek žal ne bo. Se vidimo v torek. :)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1577 : 10 Marec 2011, 08:50:42
Živjo,
a ima slučajno kdo približen podatek, koliko je trenutno vseh shapendoesov v Evropi?
Hvala!  :)



MANDY

  • Gost
Odgovori #1578 : 22 Marec 2011, 11:02:37




Evo, moji čopki na vzrejnem pregledu. Drugače pa je Bella polna energije prav neverjetna je. Včeraj smo bile na treningu agilitya( slaba ura tekanja in skakanja) , peš smo šle domov in srečale pasjega prijatelja Boboja (bobtail). Ta kuža je pa tako hecen, jezi ga ker nikakor ne more ulovit Belle. Vedno mu uide z ostrimi zavoji  >:D pol pa sromak laja se razburja. Po dirki z njima gremo naprej in srečamo Fifija (mešanček ime mu full paše) pa so bile še dirke z njim. Ko sem ju opazovala sem samo upala, da mi Belle ne bo treba nest do doma. Pa ni bilo tako hudo  še ni imela praznih "baterij". :-[
Renata imaš kaj slikic tvoje Kat. Je zanimiva, ker se spreminja  naša je vedno ista (meni se tako zdi).
Minči čestitke za leglo borderjev.



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1579 : 24 Marec 2011, 09:57:44
Ja seveda, slikice so  ;D.

Res se spreminjam, zdaj sem že takoooooooooooo velika


Tako se igram z mojim Gickom



Grizem kost in medtem z repom božam utrujenega premaganega cotona


Zdaj, ko je vreme krasno pa lepo na travici uničujem palice


Sicer pa je naša pupa že proti koncu prve gonitve. Prve dni je bila malce nervozna in je potrebovala več pozornosti, sicer pa zadevo izjemno dobro prenaša. Normalno hodiva na tečaj, dela brez problema le lačna je non-stop  :o.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1580 : 24 Marec 2011, 10:34:20
Haj kako so luštni. Na drugi slikici sploh ne veš kje je Gicko, dobro da je Kat malo črna  :). Pa še vedno se spravi v majhno posteljo, faca  :-*  Na lakoto se pa kar navadi ni posledica gonitve  :P, bo pa delala bolje vse za košček sira  :-*.
Imate pa res pravi žur doma, a je že kaj ušpičila ?



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1581 : 24 Marec 2011, 13:03:38
Ja, ta lakota. Res pa je zdaj še hujše  :P.

Če pod ''špičenje'' razumemo uničevanje, potem je zelo pridna. Se vidi, da ima odlično vzgojo tamalih dveh, ki nista nikoli nič uničila, ne nogic od stolov, ne robov omar, ne rož, niti igrač. Kljub temu sta ji dovolila da je zgrizla nekaj njunih pliškotov, jaz pa sem ji namenoma pustila uničiti en pleten koš za papir. Včasih na brzino sune kak copat, vendar jih zaenkrat zadosti hitro pogrešamo, pa se še ni nobenega resno lotila. In to je vse  :-*.
Drugače pa je pri nas veselo, ja, in Kat redno pripravi kakšno majhno presenečenje, da nam popestri dan  ;D.

Koš je nosila po celi hiši


in z njim omagala na postelji  :)


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1582 : 24 Marec 2011, 16:10:14
MANDY, hvala za čestitke, pri nas je trenutno res živahno. :) :o :o

Uh, kaj gre čas hitro. Kat se že goni, potem se bo verjetno gonila na kratka obdobja. Pridno raste. :)


MANDY

  • Gost
Odgovori #1583 : 25 Marec 2011, 11:32:02
Pav polepšajo mi dan, slikice teh kosmatincev. Pa prav nedolžno zgleda v košu, češ nisem jaz res ne  :D. Pol je pa Kat zelo pridna nam bi Bella v mladih letih naredila kar veliko škode, če bi ne bila vedno na očeh. Pa še vedno je pridna, zadnič je Meliso skoraj podrla, ker ji je na vsak način hotela ukrasti copat iz noge. Običajno čaka, da se usedeš pa v napad, ampak ker se Melisa nalašč ni usedla je Belli prekipelo pa je poskušala na drug način. >:D Imeli pa smo pred dnevi obisk 5 otrok in staršev, zanimali so se za mladičke. In Bella je bila navdušena nad igro z vsemi, bila je tako hitra, da se je igrala z vsemi hkrati  >:D.
A plišaste igračke imate še cele!?? To je pa pri nas nemogoče, še tiste igračke na najvišjih policah niso čist cele, ker jih Ida krade, če je le možno. ???



MANDY

  • Gost
Odgovori #1584 : 31 Marec 2011, 10:28:07
Haj,da vam tudi jaz pokažem kako se pri nas psa igrata, ne tako kot Kat in Gricko. Ida ne mara dotikov imata čist posebne fore.
Vedno je zraven kakšna igrača, trenutno je prepiknjena žoga fullllll zanimiva.
Običajno jo najprej poišče Bella

Kmalu ji Ida vzame, z hipnozo seveda.

Pol pa Bella nesrečno v varni razdalji čaka, če se je bo kdo od nas usmilil in ji žogo vrnil

Ker ni pomoči, se začne končno dejanje lajanje (in to prav posebno, da tudi če nisi blizu veš takoj v čem je problem)


V 80% ji uspe in se Ida umakne, verjetno ker jo bolijo ušesa  :P
A tokrat ni bilo tako in je lumpa odšla v hišo si odprla drsna vrata in ukradla kong, ki je bil pripravljen za šivanje-popravilo.



sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #1585 : 31 Marec 2011, 13:55:47
Moram se prav oglasit, teli zgodbici sem se nasmejala :D Pri nas pa Flo (birdika) takole laja, ko avstralkica čuva igrače, ali takrat ko se po parih urah nikomur ne da več metat žoge, ona bi pa še in še in še.... :)

Lp

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


MANDY

  • Gost
Odgovori #1586 : 01 April 2011, 10:52:51
Ja Sana birdiji pa so zelo, zelo vztrajni, naša Bella boj hitro odneha in si najde drugo zaposlitev. Hecna je ker se obrne okoli svoje osi (kot bi hotela reč no pa nič) in odvihra po drugo igračo. Z kongom je zadela dobitek, ker ko je Ida videla kaj je prinesla je žogo spustila in hotela kong, ki sem ga pa jaz vzela (do nadaljnega je na servisu) in ta mala je spet prišla do žoge  >:D :-*.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1587 : 04 April 2011, 14:19:28
Bil je krasen vikend in naredila sem nekaj slikic na Vrbenskem jezeru, kjer se zelo pogosto sprehajamo.
Samo  :-[ ??? moji manekenki sta bili umazani in mokri, bilo je tako vroče, da se ju ni dalo ustaviti pred potokom  >:D :-*.












renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1588 : 04 April 2011, 19:09:36
Samo  :-[ ??? moji manekenki sta bili umazani in mokri, bilo je tako vroče, da se ju ni dalo ustaviti pred potokom  >:D :-*.

Kljub temu lepe slike  :).

Mi smo bili pa v Rovinju, kjer smo doživeli prav krasen, skoraj poletni dan.




Čeprav CAC Rovinj ni več organiziran čisto ob obali, je bilo med cvetočimi marjeticami tudi lepo  ;).


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1589 : 04 April 2011, 20:22:38
renata - jaz sem pa včeraj ugotovila, da sem blond. Barvo las mi je kasneje potrdila še kolegica s francoskimi buldogi  :o  ;). Se fejst opravičujem - ampak - nisem vedela, da si šla iz IX. v I.  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience