Nizozemski schapendoes [Schapendoes]

Nika · 749060

MANDY

  • Gost
Odgovori #1680 : 01 Februar 2012, 10:40:12
No tu se nič ne dogaja.
Lastniki naših mladičkov se ne opogumijo   :) , da bi malo napisali še za druge kako se spremeni življenje, ko pride vanj "lačen medvedek"  ;). Mogoče  :) ;) :-*.
Pri nas smo pa imeli končno mirno noč, saj sta se obe Ida in Bella gonile. Bilo je pestro, naši sprehodi so se začeli z vožnjo v avtomobilu, do odaljenega kraja saj je bila pred hišo popolna zapora   >:(. Najhuje pa je bilo ponoči, ko sva z možem v pižami in natikačih pri -10 lovila in odganjala "blondinca" (velik kuža kao zlati prinašalec), da nam ni razpraskal vrat in oken. Seveda nama naši gospodični nista nič pomagali, ker sta navijali zanj  >:D  :-X in se celo noč nemirno sprehajali po stanovanju. Ampak vse mine in zdaj bo mir za pol leta, vau  :D.
Lep dan želim vsem.






šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1681 : 17 Februar 2012, 20:53:55
Se dogaja, se. ;D
Naj se najprej predstavim. Sem ponosna lastnica Bellinega sinčka pobalinčka Tyra - Šapa. Šap je še vedno zelo crkljiv, prijazen do drugih psov (malih in velikih), pogumen (se ni ustrašil niti doge) in nagajiv. Najbolj je navezan name. Mož pravi, da je moja senca. Obožuje pa tudi mojega šestletnega sina (bolj ko ga matra, raje ga ima)... Rad ima tudi našo starejšo psico tibetanko Ajšo, ona pa njega malo manj, čeprav se stanje zdaj že izboljšuje. Obožuje mandarine in jogurt. Je pa tudi on nor na prazne plastenke. Kaj naj še povem..., osvojil je naša srca (tudi moževo, čeprav on ne bo tega nikoli priznal).



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1682 : 18 Februar 2012, 11:51:50
Pozdravljena ponosna Šapova lastnica  :).
Očitno vsi zelo uživate. Super. Želim vam veliko veselja z malim divjačkom, pa kakšno slikco pripnite, da vidimo kako razbojnik raste.


MANDY

  • Gost
Odgovori #1683 : 19 Februar 2012, 18:52:18
 :) Kakšno prijetno presenečenje, pozdravljena mm kako že , a ja lastnica "domžalskega mešančka". Sem bila včeraj na pasjem seminarju pa se vedno najde kdo, ki ga pozna  ;D. lumpka majhnega. No zdaj je že verjetno prerasel Ajšo. Imaš kakšno slikico, razgrajača. Sem vas pustila malo na miru, pa tudi veliko drugih obveznosti imam. Ampak Melisa me že gnjavi, gremo jih pogledat, tako, da se upam vidimo kmalu.
Bella pa je danes praznovala 3 leta, ej kako hitro čas teče. Pa smo jo poslikali v akciji  ;)- Tokrat ji Melisa ni hotela dati igračke. A Šap tudi skače tako visoko ?









šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1684 : 19 Februar 2012, 19:31:58
Pozdravljeni Renata in Mandy(Mateja). Tjaša sem, Šap pa ni domžalski mešanec, ampak domžalski ovčar ;D. Vidiš, da zadeva deluje... vsak si zapomni ime pasme ;). Na živce nam je šlo, ker seveda nihče ne pozna pasme in te potem šestkrat vpraša po imenu. Ja Ajšo je že prerasel pa tudi nagaja ji malo manj, jo kar upošteva.

Nekaj slikic iz včerajšnjega izleta.












šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1685 : 19 Februar 2012, 19:32:48
Zakaj pa ni slikic :-[



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #1686 : 19 Februar 2012, 19:58:28
Ker je treba iti na sliko in dati "kopiraj mesto slike". Potem bi šlo:












MANDY

  • Gost
Odgovori #1687 : 19 Februar 2012, 20:33:39
Kako je že velik in kopija mamice tudi. Pa še "smeji " se na tretji sliki kot Bella, super kosmatinko, hvala Tjaša.
 Vidim, da je tudi z Ajšo bolje. Ej na prvi sliki je pa tako, kot da govoriš otroku, on pa si misli kak si tečna pa gleda naokrog  :D.
Pravi nagajivček.



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1688 : 19 Februar 2012, 21:00:29
5rca, hvala. Si me že prehitela, medtem ko sva z možom študirala tehniko vstavljanja slik. Sva že pogruntala :) kako se to dela.  Ja, res je taka pojava, da ga preprosto moraš imeti rad in še izgleda tako, da je vsakemu simpatičen. Na prvi sliki mu pa dajem "pasji bonbonček", ampak njega je bolj zanimalo kaj dela Jure >:D. Tadva sta ravno za skupaj.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1689 : 19 Februar 2012, 21:26:45
Ej cela družina je pregledala slike vsi navdušeni. Samo en nasvet 14 dni Šapa ne češi. Ko ga boste božali itak začutiš če se dlaka zvozlja samo mislim, da se ne bo.   :D



renata_

  • *
    • Prispevkov: 183
    • Točke: 0
Odgovori #1690 : 20 Februar 2012, 11:15:08
Luškan medo je tale vaš Šap, Tjaša  :-*. In z Ajšo sta celo barvno usklajena  :).

Uživajte dokler je še kaj snega.


šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1691 : 21 Februar 2012, 08:35:07
Hvala. Pa še gode kot en medo. Mateja, počesala ga pa že nisem en lep čas. Dlaka se mu nič ne feclja, se bolj feclja Ajši. Res je ena velika razlika v kvaliteti dlake. Ajša iz gozda prinese vse veje in listje, Šap pa le veje v gobcu :P. Mogoče je tudi zato vedno bolj všeč možu.
Mislim, da je že zamenjal vse zobe (nekaj sem jih našla in spravila za spomin).
Renata, ja z Ajšo sta res barvno usklajena in Mateja tudi ve zakaj smo se odločili za rjavčka in ne črno belega.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1692 : 21 Februar 2012, 09:07:40
Šap pa le veje v gobcu . Ha,  midva sva že razmišljala o kurjavi na trda goriva  ;) .  Bella si izbere največjo palico-skoraj vejo, se mi zdi, da ji je všeč ko se ji umikamo, da nas ne "tepe". Problem je na ozki planinski poti, takrat pa res godemo  ???, ona pa uživa  >:D.
Včeraj je bila malo nesrečna, ker se ji je letos prvič sneg prijemal na tačke, a je bila vseeno na boljšem kot Ida, ki je imela pravo belo -težko "nogavico".



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1693 : 21 Februar 2012, 09:32:18
Ja Šap se tudi loti kakšnega 5-metrskega hloda :D. Take snežne nogavice je pa imela ponavadi Ajša, ampak letos je bil sneg bolj suh in nismo imeli teh problemov. Mogoče tudi zato, ker se ji nič več ne da. Zadnjič smo jo vzeli s sabo, ker je že skoraj ves sneg skopnel. Pred kakšnimi štirinajstimi dnevi pa je raje počakala pri tašči in tastu na toplem. Se ji je tako godilo  :D, da se je ob odhodu kar skrila pod klop v kuhinji ::), češ jaz bom kar še malo tukaj. To je hotel s ******* zvezdicami.



maya_807

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1694 : 21 Februar 2012, 20:37:25
 :o No pa se oglašamo tudi mi.  >:( Najprej sem morala pogruntati sistem in upam da se bodo videle slike našega junaka Thora.  ??? Drugače bom spet nekaj časa rabila, noja upam da ne do naslednjega leta. Kaj naj povem o našem Thoru to da ima že 12 kg, kljub temu da štrajka pri hrani. ( briketi to pa ne rajši nič)  :P potem pa ga imam polno kuhinjo ker stika ko kuham in se dviguje. Zadnjič je sinu ukradel zgornji del sendviča  >:D V naselju ima polno pasjih prijateljev, včasih ga je že težko peljati na sprehod ker samo čaka kdaj bo koga srečal, da se bo z njim igral. Tudi s Tedyjem se srečata in ju je prav zanimivo opazovati.  :)



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1695 : 21 Februar 2012, 21:13:34
Se mi zdi, da je Šap večji (vsekakor pa je težji - okoli 14 kg). Tudi on ni ravno fan briketov, ampak drugega ne dobi razen sadja in včasih malo jogurta. Kot sem že napisala, obožuje mandarine in od včeraj še kivi. Zdaj že zna pojesti tudi surovo korenje (prej ga je le razgrizel). Mogoče je krivo tudi ljubosumje, ker Ajša obožuje korenje (čeprav ji manjka že kar lepo število zob). Tudi Šap je že ukradel kaj z mize, ampak je zdaj že kar nekaj časa priden (ga je mož tako kregal... in je potem moral čakat v svojo košaro).
Maja, a ste vi iz Lj. in je na sliki bajer?



maya_807

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1696 : 21 Februar 2012, 22:50:45
Thor pa obožuje kaki, pa jabolka, korenček je tudi že jedel. Mi mu čez vikend včasih posebej pripravimo hrano, z briketi pa si pomagam da mu dodam malo skute vendar tudi to ne zaleže več ali pa mu jih zmešam z pasjo konzervo ( ker samih briketov ne je več mogoče če res nič ni poje samo toliko, da prežene prvo lakoto).  Ja smo iz Ljubljane zraven bajerja ( smo imeli na začetku kar dobro socializacijo z drugimi psi in z ljudmi, ker je tukaj včasih kar veliko sprehajalcev tako da se moremo umakniti drugam če hočemo Thora spustiti )



AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1697 : 21 Februar 2012, 23:43:15
Joj, kako so lušni puppyji, me še bolj prime, da bi enega mela  :P :o

Ravno gledam fotke ene psice, ki je iz sivo črnega prešla v skoraj čisto črno. Saj vem, da tam, kjer je koža temna, bo dlaka potemnela, ampak me je vseeno presenetila ta sprememba  :o



šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1698 : 22 Februar 2012, 08:37:22
Maja, tako izbirčna je pri nas Ajša (tibetanski terier). Smo se matrali z vsemi mogočimi briketi >:D, zdaj pa, verjetno iz ljubosumja, je kar iste kot Šap   ::). Koka zmešana  ;D. Ajša je drugača že stara dama (v štirinajstem letu), napol brezzoba, drugače pa še kar vitalna. Včasih ji brikete malo polijem s čisto, nemastno juho, potem pa sigurno vse poje. Šap je pa tako smešen ko je čas za hrano ;D. Oba jesta iste brikete pa ta bizgec vedno čaka pri svoji polni skledi, če mu bo madam kaj pustila v svoji  :P. Šele, ko madam sprazni svojo, se on loti svoje sklede.
 Aj, ti pa kar pripelji še enega medota. Ni nič težko imeti dva psa. Tudi jaz sem bila zelo skeptična na začetku če bomo zmogli....



MANDY

  • Gost
Odgovori #1699 : 22 Februar 2012, 10:36:21
 :) ;D kako lepo jih je videt. Obožujejo sadje, ja pa 12,14 kg  :D, lepo so vas ovili okoli prstov. Če jih boste hotele kdaj shujšat samo brikete v posodico  ;). Bajseki mali, Bella ni nič boljša  :-X, ker je vedno tako lačna  :-X in se je spet preveč zredila.
Tjaša, Šap je pa  kavalir stare šole, najprej pojejo dame in nato on  ;D , spoštovanje do starejših.
Tudi Thor je krasen zelo lepe slike, hvala.
 Maja, kaj se Thor in Tedy tudi igrata a samo merita moči ?



maya_807

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1700 : 22 Februar 2012, 21:00:27
Thor in Tedy se prav lepo zaigrata. Saj tako mi je omenil mož on ima več sreče da ju vidi kako se igrata. Omenil je da ju mora slikati ko se igrata, ker sta prav zanimiva ( morda sedaj ko bo dalši dan bo več prilike za to ).
Pa še ena zimska slika. :P



MANDY

  • Gost
Odgovori #1701 : 23 Februar 2012, 10:21:36
Kakšen kosmatinec je  :-* , mraz da njihovim kožuškom še poseben volumen. Me veseli, da se Thor in Tedy igrata, v leglu sta se pogosto rangirala in mi parala živce  :-\. Sem že razmišljala, da bi se mogoče spomladi vsi dobili, da se pogovorimo mali pa naigrajo. Bello bi kap  :) ;D, če bi bili vsi na kupu. Včeraj smo obiskali Toyo princesko, ki je tudi čudovita.




maya_807

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #1702 : 23 Februar 2012, 14:06:14
Mateja to bi bilo super :o :o



AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1703 : 23 Februar 2012, 22:26:54
šap, sej bi ga takoj, verjemi, samo kaj, ko mi pa v stanovanju dveh norih psov ne mroemo imeti.  >:( ??? ::)
Okej, sej res bi bla malo norišnica, ker že moja zdajšnja psička je pravi hudič, pa pol z obema večkrat tedensko agility in tako, ampak vse se da, če se hoče  :) 




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1705 : 24 Februar 2012, 11:26:25
Malo prijetnih spominov.
http://www.youtube.com/watch?v=5ooqgCyfH1s&context=C33f4a86ADOEgsToPDskJy2VFXWxSktOkgIdlIvaQu

Pa še delo
http://www.youtube.com/watch?v=3ACUwrLT30c&context=C33f4a86ADOEgsToPDskJy2VFXWxSktOkgIdlIvaQu

Samo predlog za agility. naučite jo cike in cake, da bo mela krajše skoke. ;) Drugače pa jima gre vedno boljše! Super sta!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


šap

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #1706 : 24 Februar 2012, 11:54:21
Nič bat Aj. Hiša ali stanovanje, čisto enako je. Pes je itak najbolj aktiven zunaj (beri na sprehodu). S hišo je samo več dela (beri stroškov). Šapa in Ajšo sem zadnjič spustila na vrt, da bi se malo igrala, pa je Ajša bila že čez eno minuto noti, Šap pa čez štiri. Mu je bilo očitno dolgčas, ker ni bilo nikogar z njim. Notri se pa samo preklada (beri mi sledi), Ajša pa vztrajno čuva svojo (Šapovo) blazino, ker sta si med tem že zamenjala ležišči  ;D. Je pa nekaj res; Včeraj zvečer se je Šapu čisto utrgalo. Ko sva prišla z zadnjega sprehoda (ob 10.) sem se umila in šla spat. Čez nekaj časa pa slišim jok, lajanje in petje pasjih arij. OK, si mislim in ignoriram, se bo že naveličal. Pa se ni  >:(. Ker sem se bala, da bo zbudil celo hišo, sem vstala in šla po stopnicah pogledat kaj je. Pa je stal pri vratih in opletal z ritjo (ko maha z repom iz tistega iber veselja, premika še celo rit), kot, da se nisva videla že cel teden. Malo sem ga pomirila, oba še enkrat počohala in hotela oditi, pa se mi je zmuznil in šibal po stopnicah v spalnico (beri prepovedana cona). Potem se je pa zbudil še moj, ki ima za pesjane neka svoja pravila, ki se jih seveda vsi držimo, da je mir v hiši in ga nagnal dol. OK pa smo ponovili vajo (čohanje pa vsakemu pol grisina in smuk čez vrata ). Komaj sem se vlegla, sem spet zaslišala podoknico >:(. Preostalo mi nič drugega, kot da sem noč prespala na kavču, Šap pa ob njem. Sploh ne vem kaj mu je bilo, ker je do zdaj lepo spal. Ja Mateja, res nas navijajo in zvijajo kot preste. Lump mali zelenooki. A misliš, da ga že hormoni matrajo? Res ne vem kako bi bilo, če bi živeli v kakšnem bloku.
Drugače se pa tudi mi veselimo srečanja, če bo. ;D

 :-* od Šapa za vse pasje in malo manj pasje in še posebej za mamo Bello.



MANDY

  • Gost
Odgovori #1707 : 24 Februar 2012, 13:28:15
 :) ;D Tjaša no zdi se mi malo prezgodaj za hormone, ne vem kako gre to pri psih.
Mogoče sta pa z Ajšo imela kakšno zadevo. To se je pri nas že zgodilo, ko je Ida grdo gledala in renčala na Bello (nismo odkrili vzroka) pa je ta mala lajala, da je prišla do nas. Šap je bil najbolj priden glede spanja, mislim, da so vsi ostali lumpi ob postelji ali čisto blizu  ;). Faca mala  :-*.

Hvala rapgirl se trudita, čakamo, da sneg skopni pa začnemo trenirat. Ja bomo začeli z cike cake, najprej smo morale rešit problem z hitrostjo.  Ko sta začeli trenirat je Meliso zelo bolel hrbet, zato sta delali počasi zdaj pa smo raztegnile ovire in Bella je še bolj navdušena. Počasi se odvaja pavze v tunelu  >:(.
Lep vikend želim vsem.




AJ

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #1708 : 24 Februar 2012, 21:15:10
šap, haha, zanimivo naključje, da je tudi moji babi ime Ajša.  :P
Seveda ja, psi se itak najbolj znorijo zunaj, glede na to, da sem pa jaz veliko energije že navajena mi ne bi bil poblem vsaj dve urne sprehode dnevno z Ajšo (plus agility) podaljšat še za kakšne pol urce samo za (in z) šapko  8)
So pa v našem bloku ful v redu sosedje, tudi navajena vsega možnega, tako da jih občasni izbruhi lajanja ne bi motili.  8)

Mateja, Bella pa ful uživa v agilityju. Počasi tudi naju čaka prva tekma.  8) Kak dolgo zdaj trenira?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1709 : 24 Februar 2012, 21:39:13
:) ;D Tjaša no zdi se mi malo prezgodaj za hormone, ne vem kako gre to pri psih.
Mogoče sta pa z Ajšo imela kakšno zadevo. To se je pri nas že zgodilo, ko je Ida grdo gledala in renčala na Bello (nismo odkrili vzroka) pa je ta mala lajala, da je prišla do nas. Šap je bil najbolj priden glede spanja, mislim, da so vsi ostali lumpi ob postelji ali čisto blizu  ;). Faca mala  :-*.

Hvala rapgirl se trudita, čakamo, da sneg skopni pa začnemo trenirat. Ja bomo začeli z cike cake, najprej smo morale rešit problem z hitrostjo.  Ko sta začeli trenirat je Meliso zelo bolel hrbet, zato sta delali počasi zdaj pa smo raztegnile ovire in Bella je še bolj navdušena. Počasi se odvaja pavze v tunelu  >:(.
Lep vikend želim vsem.

Dejansko lahko to začnete učiti to tudi okoli drevesa. Tako, da lahko trenirate tudi po snegu. Sicer pa se spomladi tako vidimo na kakšni tekmi. ;) Najbolj pomembno pa je itak, da uživate! Aja, glede tunelov, delajte najprej samo ravne tunele in na koncu žogica oz. nagrada, da tudi tam dobi hitrost. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."