lajanje na mimoidoče ljudi na sprehodu

pandy · 42714

Housy

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 22 Februar 2011, 13:37:06
Kaj pa morda ovratnica proti lajanju na pisk?

Je humana in popolnoma neškodljiva, saj odda le zvok. Še posebej primerna za tiste pse, ki doma lajajo na vsakogar.

Električne ovratnice z elektrošoki pa bi morali prepovedati, ker obstaja veliko drugih, psu prijaznejših načinov.

Ali pa, da na dom pride Cesar Millan hehe in bo v sekundi problem rešen ;)

Lp, Housy



Housy

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 16 Marec 2011, 12:50:34
Za vse tiste, ki razmišljajo o ovratnicah proti lajanju, predlagam, da si na spodnji povezavi preberejo vse o njih ter razmislijo, če je ovratnico na elektrošoke pametno nadeti na svojega psa.

Ovratnice proti lajanju

Lp



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 Marec 2011, 13:05:04
Za psa je mnogo manj psihično škodljiva elektro ovratnica kot citronela. Malo razmisli, kako bi bilo tebi če bi ti kar nekaj špricalo v obraz. Verjemi, veliko manj prijetno je kot pa korekcija na vratu. In ja, je več stopenj moči, kot tudi več proizvajalcev, ta na videu ima eno za 10 evrov iz kitajske če prav vidim.
Itak se pa že v prvem stavku vidi huda izobraženost in znanstvena podlaga članka.
Nimam te ovratnice ampak neumno se mi zdi da nekdo kar nekaj blebeta, ko pa pojma nima.

Pa dragi moj, tudi Cesar Milan uporablja elektro ovratnico, ko je to potrebno ;).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #63 : 16 Marec 2011, 13:56:14
Uporablja, da. In jo ZNA UPORABJAT, ve kdaj je potrebno, najprej pa itak nastavi najmanjšo jakost.

Tudi bodečko, zatezno, vsako korekcijo moraš v pravem trenutko s pravo jakostjo.

DOB to ne leti na tebe, ti itak veš-ampak na ostale.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 16 Marec 2011, 14:01:40
Citiraj
Uporablja, da. In jo ZNA UPORABJAT, ve kdaj je potrebno, najprej pa itak nastavi najmanjšo jakost.

Sem imela v postu marsikaj napisano, pa sem si rekla, zakaj bi spet na dolgo pisala, saj smo že šli čez... ::) :) Valjda to ni kar za cukanje pa pritiskanje gumba kot si to večina želi predstavljati. Pač razumet je treba kako to deluje in kako se uporablja. Tako kot vse ostale stvari.

Pa kolikor sem prebrala tale post v blogu, se gre za reklamno sporočilo? ;)

Npr: http://www.loucastle.com/
In če si preberete, mora vsak ki z njim dela in uporablja e-collar, le-to sprobati tudi na sebi.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #65 : 16 Marec 2011, 14:34:35
boji, vi ga pa rinete tja oz. k osebi ki se je boji

Fobije se odpravlja ravno na tak nacin, da psa postavimo v situacijo, katere se boji... in ker se mu nic ne zgodi oz. kvecjemu pozitivno, bo premagal strah (strahu pred kacami se neodpravi, ce bezis pred njimi!).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #66 : 16 Marec 2011, 15:01:58
Hja no. Lahko je kontraproduktivno. Desenzibilizacija mora biti načeloma počasna in zanesljiva.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 18 Marec 2011, 12:44:58
Fobije se odpravlja ravno na tak nacin, da psa postavimo v situacijo, katere se boji... in ker se mu nic ne zgodi oz. kvecjemu pozitivno, bo premagal strah (strahu pred kacami se neodpravi, ce bezis pred njimi!).
Ja, najbolje da človeka, ki se kač boji, vržeš v sobo polno kač. A se ti sploh zavedaš, da ima to lahko tako postopanje lahko tudi povsem kontra efekt, ki ne samo da ne odpravi strahu, ampak povzroči še dosti hujše posledice??!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #68 : 18 Marec 2011, 14:31:26
Z odpravljanjem fobij imam zelo slabe izkušnje. Raa npr je fobični pes. Pa kot mladič se mi ni zdelo da bo tako kritično, čeprav sem prevzela pozno (3 mesece) in ni imela nič osnovne socializacije in je bila (pričakovano ) malo plašna. Potem pa bolj ko rasla, čeprav smp jo povsod vodili s sebolj in se ji ni nikoli nič zgodilo so njene fobije do 2 leta strmo rasle in se širile na različna področja. Potem se je ustavilo širjenje, zdaj se mi zdi ,da se mogoče malenkost izboljšuje. Za primer npr ko smo jo dobili smo čez nekj tednov bili z njo tudi v lunaparku pa je bilo vse ok, naslednje leto s enismo mogli niti na 100 m približat istemu prizorišču. Zdaj so še vedno kjer so bile, samo izšolana je bolj in jo je kljub fobijam (načeloma, če ni prevelika panika) lažje obvladovat.
Ampak še vedno se neprištevno vede vedno ko : zagleda, zasliši, zasluti... kamion za pobiranje smeti, otroško igrišče, otroke ki se igrajo z žogo, razne druge zvoke ki jo spominjajo na kaj takega, plaši jo oddaljeno lajanje psov , včasih se boji ....ne vem česa- jaz ne vidim nič, predvidevam, da kaj sliši kar jaz ne, ali pa ima privide/prisluhe  ::)(čeprav se ne boji ne kontakta s psi , ne z otrki !). Poudarjam nikoli se ji ni nič slabega zgodilo. Aja za čuda pa ni niti najmanj streloplaha niti se ne boji grmenja  ::)
Vsak poskus desenzibilizacije je paranojo samo poslabšal, ne glede na to kako počasi je bilo delano + Vsak poskus preusmerjanja ni zmanjšal fobije na element, ampak prenesel fobijo ina motivator. (npr daš piškot, ko se biža oseba, ki jo plaši -še preden jo res splaši seveda in naslednjič se boji piškota, osebe pa še bolj)
Meni se je izkazalo bolje izgobianje vsega, kar jo plaši, v največji možnio meri in ignoriranje napadov histerije ko nastopi. Čeprav bi jo včasih najraje direkt na evtanazijio odpeljal po kakšnem jutranjem sprehodu predvsem,ko povsod pobirajo smeti sem se nekako ne navadila, ampak sprijaznila, da živimo s shizofrenikom.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #69 : 20 Marec 2011, 18:32:34
Ja, najbolje da človeka, ki se kač boji, vržeš v sobo polno kač. A se ti sploh zavedaš, da ima to lahko tako postopanje lahko tudi povsem kontra efekt, ki ne samo da ne odpravi strahu, ampak povzroči še dosti hujše posledice??!

Ena od metod je tudi to, kar opisuješ. Po angleško se temu reče flooding, ampak se že pri ljudeh izvaja samo pod strokovnim nadzorom, psi psih pa raje odsvetujejo. Fora je v tem, da psa izpostaviš ogromni količini stvari, ki se jih boji in ga tam pustiš dokler se ne skulira. Za učinkovitost te metode je potrebno zagotoviti, da se strašne stvari ukine v trenutku, ko se pes umiri, kar pa je zelo težko izvesti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 21 Marec 2011, 11:25:06
Zoe, vem, da se te metode izvajajo, vem da so bile v preteklosti celo v ospredju. Priznam, da se prav veliko vanje nisem poglabljala, ampak prepričana sem, da v veliko primerih niso učinkovite in v teh primerih je sranje, ki ga lahko narediš z njimi, dosti hujše, od alternativ. No, jasno je to samo moje mnenje  ;)