Afriška vodna žabica

Lenny · 2573

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
: 09 Avgust 2006, 16:24:00
Hi!
Najprej upam, da odpiram temo na pravem mestu  ;D

Zanima me če kdo ve kaj o Afriški vodni žabici. Zanimajo me splošni podatki in če jo ima kdo doma, ter kako se ujame z ribami, saj naj bi lahko bili skupaj v akvariju ;)
S čim se hrani?
Kakšne mora imeti življenjske pogoje?...in podobno ;)

Lp



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #1 : 01 December 2006, 08:49:32
Kakšna pa je to??
Je mogoče bela?? Zato, ker sem videla take simpatične, bele skupaj z ribicami v akvariju... ??? ??? ??? ??? ??? ???

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 01 December 2006, 11:53:31
*ana*, ne vem čisto točno...nekje sem videla svetle/bele in nekje temne/črne. Možno, da si jih videla z ribicami, ker so lahko z njimi skupaj. Me pa zanima če veš kaj več o njih? ???



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #3 : 04 December 2006, 13:58:00
Žal ne... :-\ ja bom pa probala uprašat ;) :o

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


frfra1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 December 2006, 10:42:12
jaz imam doma dve in so zelo prisrčne mam pa še dev drugi samo ne vem točno kateri. so zelo trdožive in jedo skoraj vse najraje pa ličinke komarjev. imajo rade živi plen zato jih jaz hranim kar z muhami, drugače pa z posučeno hrano za bojne ribice. ni priporočljivo da sejih ima skupaj z ribami, še posebej če so različnih velikosti. to pa zato ker bi ribe oz. žabe pojedle mladiče. jaz imam sicer zraven zlato ribico samo zdaj so žabe še prmlade da bi imele mrest, kasneje pa bom dala ribo stran. menda zrastejo od 10 do 15 cm, v kar jaz dvomim saj so moje zelo malo zrastle. rabijo pa toplo vodo. priporočam jih še komu samo ne preveliko število, ker se tepejo med sabo. zanimivo jih je opazovati kakšne vragolije počnejo. tudi bele barve so in različnih rjavih odtenkov. LP



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 15 December 2006, 20:46:55
Ponavadi je tako da ribe pojjo mrest od žab, razen če je le-ta strupen kot pri krastači.  :)


Lp



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 17 December 2006, 18:46:28
*nastja*,
ali si šla na tekmovanje iz biologije :P

frfra1,
hvala za odgovore..tudi jaz sem malo čudno pogledala ob tem, da zrastejo od 10-15cm...v trgovini izgledajo zelo majhne in si kar ne moreš predstavljati, da bi toliko zrastle. Koliko časa pa jih imaš?



frfra1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 December 2006, 19:31:21
zdej mam 4 afriške pa še dve druge, pa ne vem točno katere.moja največja bela je zdaj velka 5 cm vendar se mi zdi da še kar raste, bom ti sporočila če bo dosegla 10 cm. te žabice imajo zanimivo preteklost saj so jih uporabljali za ugotavljanje nosečnosti.

lp jožica



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 23 December 2006, 20:49:41
Na kakašen način so pa s pomočjo teh žabic ugotavljali nosečnost?