Surova hrana

irenchy · 1189022

Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #240 : 29 Junij 2010, 10:10:05
Danes sem klicala v mesarstvo Krušič, če se da dobit kakšne cenejše kose (v stilu srca, organov...) pa mi je tetka na telefonu rekla, da takšnih stvari ne smejo svežih prodajat in grejo zmeraj v salame... Ni mi jasno zakaj ne svežih?!? A se mi je zlagala, ker sem ji povedala, da rabim za psa? ??? >:(



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 29 Junij 2010, 10:19:13
Pomojem je mislila da ne smejo svežih prodajat pod ceno oz. ceneje. Mislim da če greš kupit kot če bi kupovala zase, ni problem, samo plačaš potem po redni ceni ki je pač postavljena.

To, da gredo v salame pa tudi možno.. Za jetrca sem pa sigurna, da gredo direkt v kuhinjo restavracije ki se drži prodajalne  ;)

Pri nas na Vrhniki imajo pri Blatniku v skrinji že pripravljene prav vrečke z mešanimi kosi mesa in drobovine prav za pse. Sicer ne vem kaj je vse notri, ker nisem nikoli kupila.  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #242 : 29 Junij 2010, 10:27:26
Gre se za pivski kvas, ne navaden pekovski kvas :) ki je itak dodatek prehrani za ljudi.

Naši dobijo zelenjavo v kosih :) edino včasih se namulijo in jim dam raje manjše kose, da nimam pol po celi dnevni korenja ali buče :) sicer pa nikoli ne ribam zelenjave, ker se mi to zdi res zelo škoda. samo tu je bilo omenjeno ribanje zelenjve za pse, ki recimo v osnovi  nočejo jesti zelenjave, kot otroci :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 29 Junij 2010, 10:48:55
Kje pa dobiš pivski kvas?

Aha, ja moja korenje sicer rada gloda, ampak poje ga pa ne, samo nadrobi (ga sama nariba) in potem pusti, zato ji ga notri sploh ne dajem več.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #244 : 29 Junij 2010, 10:54:47
Jaz pa moji zmiksam solato in špinačo, korenje dobi pa surovo.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 29 Junij 2010, 11:03:19
moji obe jesta vso surovo zelenjavo v velikih kosih, z največjim veseljem. Korenček dam cel, oziroma če je velik vsaki pol. Xsara bi pojedla celo nezabeljeno solato, Tani pa tu postavi mejo.

Čeprav ne vem, katera je bolj/manj požrešna. Zadnjič sta dobili surove bikovke (hvala Taar) in je Xsara lepo odnesla v boks in se ene 15 minut zabavala, Tani je pa srknila celo bikovko kot kuhan špaget, mislim da ni niti enkrat pregriznila. Sem jo probala zadržat, pa so tako spolzke, da se mi je izmuznila. Me je skrbelo, če bo šlo to sploh skozi, pa ni bilo absolutno nobenih težav. No, za drugič vem, da moram FUL pazit!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #246 : 29 Junij 2010, 11:04:20
Pivski kvas od Biotopa - vse bolje založene trgovine s špecerijo :) Taka bež škatlica, ponavadi v bližini bio izdelkov, oz biohrane :) škatlica je dober evro cena :)

pa tega daš res malo, jaz dam za 5 kg recimo pol kavne (res ta male) žličke. ker če daš preveč je ta zadeva malo grenka, in mogoče kateri pes nebi pojedel, ni pa škodljivo. sicer pa je to dodatek namenjen ljudme, za lepše lase, nohte... :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 29 Junij 2010, 11:15:49
Pa saj to je pivski kvas - ali se motim?

http://www.najdi.si/multimedia/imagePreview.jsp?refurl=Tod25wCLmE43e6oSLuiJyXn%252FBZIU4RC0VYEWFhEo02oxz74nXHT955djHra9JJsVBjN7rbAf3jA%253D&previewParam=kG94j6vYF2MwaTwPhD0gHHs6B%252BocdY6s

In kvas, tak ali drugačen, napihuje, saj zato se mu pa reče kvas, ker vsebuje kvasovke, ki izločajo ob prebavi zračne mehurčke,..  ??? In napihuje tako sveži, kot v prahu.

No, pri nas itak to ne bi šlo, ker sem ga moji psici že ponudila za poskusit pa je samo nos zavihala.






Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #248 : 29 Junij 2010, 11:45:17
Kaili,ne vem zakaj so ti rekli,da ne smejo prodajati organov? Saj mora biti vsaka žival,ki pride v mesnico zaklana v klavnici,veterinarsko pregledana in primerno ohlajena pred distribucijo.Pa naj bo to kura ali konj.Kar se mene tiče ima mesnica pri Zmajskem mostu pod arkadami v mesariji celo velik napis da prodajajo meso za pasje ljubljenčke.Me res zanima kakšne salame delajo iz srca,jeter in pljuč,ker konjskih krvavic ali jetrnic pa še nisem zasledila ???
LP Tjaša



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 29 Junij 2010, 12:04:16
Jaz ne hranim nič sadja ali zelenjave. Občasno je dobival neoprane vampe, zdaj pa jih moram nekje spet izbrskat, ker govedina ne pride v poštev zaradi alergije.

Ve kdo, kje bi se dalo dobit neoprane vampe (oz. cel poln želodec) ovc ali koz?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 29 Junij 2010, 12:06:31
Pa saj to je pivski kvas - ali se motim?


Za surovo uživalnje je primeren suhi pivski kvas, mislim da nima več živih kvasovk, niti se v tekočini ne aktivira...kar pomeni, da se ne napihuje
http://www.zdravahrana-biotop.si/si/productdetail.php?prd=242


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 29 Junij 2010, 12:35:54
Za surovo uživalnje je primeren suhi pivski kvas, mislim da nima več živih kvasovk, niti se v tekočini ne aktivira...kar pomeni, da se ne napihuje
Ja, saj na to sem pomislila, ampak zakaj potem prodajajo suhi pivski kvas (v prahu) prav tako za uporabo pri peki, če naj ne bi povzročal napihovanja in dejansko ga povzroča ???



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #252 : 29 Junij 2010, 12:38:20
Naša ne mara čisto nič surovega od mesa.
Od surove hrane je samo breskve, jabolka, hruške, solato, korenje, lešnike, mandlje... pa še kej bi se našlo :D
Mesa pa niti ne povoha. Surovo meso je edina stvar, ki je ne ukrade našim mačkam  ;D ;D ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #253 : 29 Junij 2010, 12:39:10
Ne ne ne , ne mešati on za peko in tole...

http://www.biotop.s5.com/html_slo/slo_suhipivkvas.htm

http://www.biotop.s5.com/html_slo/slo_pivski_kvas.htm

tole je čisto nekaj drugega. Tole sigurno nima živih kvasovk not in nebo nič napihovalo.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 29 Junij 2010, 12:57:25
Naša ne mara čisto nič surovega od mesa.
Od surove hrane je samo breskve, jabolka, hruške, solato, korenje, lešnike, mandlje... pa še kej bi se našlo :D
Mesa pa niti ne povoha. Surovo meso je edina stvar, ki je ne ukrade našim mačkam  ;D ;D ;D

a mandlje lahko jejo? Jaz sem pa vedno mislila, da nikakor ne!



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #255 : 29 Junij 2010, 12:58:47
Nevem.
Zakaj ne?
Ponavadi kadar jih jaz jem si vzame lešnike in mandle pa jih kar sama grize tolk cajta dokler jih ne olupi.
Jih pa ne poje veliko ker vse jaz pojem hahaha :D



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 29 Junij 2010, 13:01:10
james dobiva orescke kot priboljsek, so vir vitamina e.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 29 Junij 2010, 13:05:48
Ne ne ne , ne mešati on za peko in tole...

http://www.biotop.s5.com/html_slo/slo_suhipivkvas.htm

http://www.biotop.s5.com/html_slo/slo_pivski_kvas.htm

tole je čisto nekaj drugega. Tole sigurno nima živih kvasovk not in nebo nič napihovalo.
Saj ne mešam, pa tudi meni itak odpade oboje, ker psica ne mara, ampak sedaj sem samo še firbčna, namreč suhi kvas za peko je prav tako namenjen "rahljanju" oz. "napihovanju" testa, torej še vedno deluje tako da napihuje ali pa jaz česa ne vem  ???



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #258 : 29 Junij 2010, 13:14:25
NUTS
Macadamias, Almonds, Walnuts, etc.

Surprisingly, many different types of nuts are generally considered dangerous foods for dogs.

Macadamia nuts in particular - (raw, roasted, and macadamia butter) are a known toxic food for dogs and can cause locomotory difficulties.

Mixed NutsTree nuts, such as walnuts, pecans, pistachios, and Brazil nuts, are often contaminated with very low levels of the poison Aflatoxin, which comes from the Aspergillus mold. These levels are considered safe for human consumption by the FDA. However, dogs are acutely sensitive to this poison, and even low levels of Aflatoxin can be extremely toxic to dogs. It causes severe hepatocellular necrosis, which leads to decreased liver function. The episode can be either acute (short lived), or last for several days.
(FYI, Birds also have heightened sensitivity to this toxin).

Other varieties of nuts can cause various other dog illnesses and dog poisoning.

Nuts generally have a high phosphorus content which causes the formation of bladder stones in dogs.

Walnuts can cause gastroenteritis in dogs.

Note:  Peanuts and peanut butter are generally considered safe foods for dogs. Peanut butter is widely used in dog treats, as a kong stuffer, etc. However, peanut butter is somewhat controversial in that it is also known to contain mold which often leads to yeast growth in pets, as well as in humans. This, in turn, often causes dog skin allergies.

SIGNS AND SYMPTOMS
Bladder stones in dogs are also sometimes referred to as kidney stones, urolithiasis, urethritis, cystitis, or urinary calculi. If the stones are large enough, blockage can occur in the urinary tract, and your dog will not be able to pass urine. This can cause your pooch extreme pain. It is an emergency situation and you need to rush your dog to the vet for immediate treatment.

The symptoms of bladder stones in dogs you may observe are: straining to urinate, or frequent "dribbling" urination, blood in the urine, and painful urination.

The symptoms of dogs eating macadamia nuts are known as locomotory difficulties. Dogs develop elevated body temperature, rapid heartbeat, anxiety, muscle tremors, and weakness or paralysis of the dog's hindquarters (this typically lasts for a few days). They may be unable to stand up, are panting heavily, and show obvious signs of distress. Some dogs develop swollen and painful limbs.

The symptoms of gastroenteritis in dogs usually present as persistent vomiting (sometimes bile may be seen in the vomit), dehydration and watery diarrhea. Other symptoms include lethargy, lack of appetite, stomach grumbling, and general listlessness.

HOW MUCH IS TOO MUCH?

As few as six macadamia nuts can trigger locomotory difficulties in dogs.

For other varieties of nuts, it's likely based on how sensitive your pooch's system is, the size of your pooch and, naturally, the more your doggie consumes, the more likely he is to encounter problems.

WHY ARE NUTS POISONOUS FOODS FOR DOGS?

The toxin in macadamia nuts that causes dog poisoning is not known.

Other varieties of nuts are commonly contaminated with very low levels of the poison Aflatoxin which dogs are extremely sensitive to.

The high phosphorus content in many nuts can result in bladder stones in dogs.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #259 : 29 Junij 2010, 13:15:02
Suhi kvas za peko so žive kvasovke, ki se aktivirajo ko pride zraven tekočina.

Tale ˝suhi pivski kvas˝ od Biotopa pa je v bistvu ostanek pri varjenju piva (se mi zdi), tako da so to mrtve kvasovke obogatene z vsemi minerali + vitamini iz žita... nekako v tem smislu. tako da tukaj ni aktivnih kvasovk, tudi še zadevo namočiš.


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #260 : 29 Junij 2010, 13:52:14
Ojojoj.
Bomo pa zdej zelo pazili.
Hvala za informacije :)*



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #261 : 29 Junij 2010, 13:57:26
Kaili,ne vem zakaj so ti rekli,da ne smejo prodajati organov? Saj mora biti vsaka žival,ki pride v mesnico zaklana v klavnici,veterinarsko pregledana in primerno ohlajena pred distribucijo.Pa naj bo to kura ali konj.Kar se mene tiče ima mesnica pri Zmajskem mostu pod arkadami v mesariji celo velik napis da prodajajo meso za pasje ljubljenčke.Me res zanima kakšne salame delajo iz srca,jeter in pljuč,ker konjskih krvavic ali jetrnic pa še nisem zasledila ???
LP Tjaša

Ja sej zato mi ni jasno ??? Razn, če je res una teta mislna, da hočem, da mi šenka... Ta mesnica na tržnici; a majo tud konjsko? Ker Kaili je na govedino alergična. Sej ji dajem piščanca, purana in kunca samo malo spremembe ne bo škodilo.

Datelj, jaz za vampe sprašujem že dlje časa. Samo so mi povsod lepo povedali, da ni problema, samo naj si jih pridem sama spucat. Mogoče se nas lahko nebere več pa bomo mal potrpeli za naše mrcine :P Ker jagnečje vampe v Mr.Petu prodajajo za 7 evrov; 150g! Kriminal!

Kdo daje surove ribe? Jaz sem danes prvič kupila pol kile neočiščenih sardelc in dala eno za pokušino… to je bilo veselje:) Je kdo poskusil že s čem večjim? Ker mene precej skrbijo kosti, samo ne vem, če se pri surovih ribah tud nevarne ali se dovolj držijo mesa, da se ne morej nikamor zapičit?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 29 Junij 2010, 14:35:27
Suhi kvas za peko so žive kvasovke, ki se aktivirajo ko pride zraven tekočina.

Tale ˝suhi pivski kvas˝ od Biotopa pa je v bistvu ostanek pri varjenju piva (se mi zdi), tako da so to mrtve kvasovke obogatene z vsemi minerali + vitamini iz žita... nekako v tem smislu. tako da tukaj ni aktivnih kvasovk, tudi še zadevo namočiš.
Aha, no, sedaj mi pa je končno malo bolj jasno. Hvala! Še vedno ne vem če bi sama od sebe (če mi ne bi tu napisali od Biotopa) znala ločit kateri suhi kvas je kateri.  ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #263 : 29 Junij 2010, 14:49:20
Tale suhi kvas od biotopa je kot en tak prah.
oni za peko pa pride v takih mini vrečkicah in not so take mini kroglice, čisto druga struktura v osnovi.

in prvi je dodatek za prehrano, drugi pa za peko. saj mogoče se dobi tudi od drugih proizvajalcev taki suhi pivski kvas za dodatek prehrani, samo skoraj ziher je tole najugodneje.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #264 : 29 Junij 2010, 19:24:05
botticelli, a ti daješ kar surove bučke z lupino vred? Jaz sem Taiu danes za večerjo poleg briketov narezala še par koščkov surove bučke z olupkom, pa nevem če je to vredu ali ni  ??? Jo je pa z veseljem pojedel, tako da še definitivno dobi kdaj poleg  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #265 : 29 Junij 2010, 22:22:15
A res noben ne daje rib ???



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #266 : 29 Junij 2010, 22:44:28
A res noben ne daje rib ???

Surovih vrjetno ne... :) Vsaj pri nas zmerej dobi pečeno. :D



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 29 Junij 2010, 23:11:51
A res noben ne daje rib ???

James jih dobi cca 500g na teden, največkrat so to sardele, losos in postrvi.  ;)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #268 : 29 Junij 2010, 23:12:31
Moja je že dobila ribice :) S prvo ni vedela kaj početi, je mislila, da je pač crkovina in se je hotela gor povaljati, no potem smo že nakako dojeli, da se to poje, ta drugo je pa pomalicala s takim užitkom, da je zraven prav godrnjala in pritajeno lajala ::) :P


habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 29 Junij 2010, 23:15:25
A res noben ne daje rib ???

Vem za lastnika hrta, ki svojemu psu večje morske ribe samo razkosa na tri dele, da jih lažje prežveči, nič ne odstranjuje kosti. Moj zaenkrat še ne je rib, mislim pa, da ni nobene panike glede ribjih kosti, če je pes že navajen jesti piščančje in druge kosti, tudi z ribjimi ne bo problemov. So veliko tanjše in upogibljive.

Samo moje predvidevanje, ko pa bom hranila svojega psa z ribami pa napišem sem o tem.

Lp, Nina