Surova hrana

irenchy · 1189055

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #840 : 18 September 2010, 22:48:35
Ja, a bi bil kdo tok dober in mi povedal za kakšno klavnico na območju LPP? Meni so odrezke ponujal po 7eur+...


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #841 : 19 September 2010, 10:44:17
Ja, nekaj sem se že dogovarjala v bližnji klavnici - bomo videli kako bo.

Pod kaj spadajo piščančji vratovi? Pod meso?

Danes je bilo iztrebka spet ful malo, trd pa tako, da je Star kar zastokal zraven. Tako, da sem mu sedaj pustila kožo na piščančjih prsih.



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #842 : 19 September 2010, 11:00:48
joj nism se mogla zadržat k pa tok neumne pišete. Pod kam drugam pašejo piščančji vratovi???
Lej pa psu daj tudi kaj drugega k samo surovo meso, so vse jede živali, včasih so jedli pomije od ljudi. To je udomačena žival.

Maruša brez zamere ;D




Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #843 : 19 September 2010, 11:04:57
Maruša, pomoje ni ok, da mu daješ samo koščene dele... Jaz že od vsega začetka dajem koščenega piščanca samo 2x na teden pa še takrat je zraven rezina jeter (da zmehča iztrebek). Ker da je drek tako trd da boli gotovo ni dobro. Če si se odločila začet s piščancem mu daj za ostale obroke pač brez kosti... Od piščanca se ful ugodno dobi srca in mlinčke.

Vratovi so predvsem koščeni ::) in če ma že sedaj probleme poplonoma neprimerni. Prav tako se jih načeloma ne daje velikim pasmam ker jih radi posrkajo kot špaget. Nujno je da pes koščene dele zgrize, ker drugače lahko delajo težave v prebavilih.

A ma drugače kakšno alergijo? Ker pomoje bi lahko dajala še kakšne druge beljakovine, ne samo piščanca; sploh ker je pes velik in je najbrž kar zamudno dol kosti pobirat. Mogoče divjačino?



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #844 : 19 September 2010, 11:16:10
joj nism se mogla zadržat k pa tok neumne pišete. Pod kam drugam pašejo piščančji vratovi???
Lej pa psu daj tudi kaj drugega k samo surovo meso, so vse jede živali, včasih so jedli pomije od ljudi. To je udomačena žival.

Maruša brez zamere ;D


A si ti tud not padu? Kdo? Koga?
To se zgodi, ko nekdo kar vleti v napačno sobo, pa niti ne ve o čem je bilo govora, pa niti ne vidi kaj na vratih piše... ccc...



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #845 : 19 September 2010, 11:20:35
Ja, nekaj sem se že dogovarjala v bližnji klavnici - bomo videli kako bo.

Pod kaj spadajo piščančji vratovi? Pod meso?

Danes je bilo iztrebka spet ful malo, trd pa tako, da je Star kar zastokal zraven. Tako, da sem mu sedaj pustila kožo na piščančjih prsih.
Nič hudega, ima preveč kosti v prihrani. Piščančji vratovi vsebujejo 80% (če se ne motim, tudi več) kosti, pa tudi sami po sebi niso fajn za dogo, pogoltne jih kot M&M-se. Priporočam ti več mesaaa. Kar celega piščanca razrezeš na pol (v tej polovici so prsa, bedra...), lahko mu dodaš še prsa z kostjo.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #846 : 19 September 2010, 11:59:55
Od piščanca se ful ugodno dobi srca in mlinčke.

Ali pa puranje, so še cenejši - vsaj če greš direkt v štacuno od PP  8)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #847 : 19 September 2010, 12:46:05
A ni tako, da naj prvo dobiva samo piščančje prsi?  ??? Ali sem jaz kaj narobe razumela?

Sedaj dobi npr. piščančje prsi in piščančji vrat, ker kolikor sem razumela organov še ne sme.

Bi pa res prosila, da nekdo napiše kaj spada pod meso, kaj pod organe in tudi kaj pod kosti.

Lottika, ja, mogoče res neumno, ampak raje trenutno napišem in vprašam vsako malenkost, kot pa, da bi bilo kaj narobe.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #848 : 19 September 2010, 12:49:48
Maruša pomoje to odvisno od tega koliko je Star občutljiv in koliko je navajen na drugo hrano. Ne vem jaz ne kompliciram, ker so moji že prej jedli raznoliko, sedaj je samo razlika v tem, da dobivajo surovo. Sem pa pred začetkom te prehrane, naredila enodnevni post. Marshall dobiva sedaj vse vrste mesa, tudi jagnječja jetra je že dobil kot obrok. Nimamo pa nobenih problemov  ;)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #849 : 19 September 2010, 12:52:55
Jaz mu bom res najprej kakšen teden dajala samo piščanca, da se malo navadi. Potem bomo šli še na druge stvari. Da ne bo spet kakšne nepotrebne driske in občutljivosti.  :-\

Kaj mi potem predlagate, da mu dam še poleg piščančjih prsi?



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #850 : 19 September 2010, 13:30:45
Jaz ti predlagam, da 2-3x na teden daš nekaj s kostmi (celega piščanca) pa kakšno mini rezinco jeter zraven. Jaz bi dala puranja, ker so piščančja ogabna (razpadajo na dotik). Z drisko ne bi smela met problema, če je že zdaj kakec tako trd. Oz tudi, če postane bolj mehak pač daš za naslednji obrok nekaj koščenega. Vmes bi pa hranila z nekoščenimi deli; lahko pobereš kosti ven iz piščanca/purana, super so puranji srčki, mlnički (piščančji bojo za dogo najbrž premajhni).
Uglavnem ne dajaj mu za naslednji obrok koščenih delov če kaka tako trdo!



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #851 : 19 September 2010, 20:34:45
A ni tako, da naj prvo dobiva samo piščančje prsi?  ??? Ali sem jaz kaj narobe razumela?

Sedaj dobi npr. piščančje prsi in piščančji vrat, ker kolikor sem razumela organov še ne sme.

Bi pa res prosila, da nekdo napiše kaj spada pod meso, kaj pod organe in tudi kaj pod kosti.

Lottika, ja, mogoče res neumno, ampak raje trenutno napišem in vprašam vsako malenkost, kot pa, da bi bilo kaj narobe.
Na začetku mu dajaš PIŠČANCA, celega, ne samo prsi. Torej 1 CEL (ne razkosan) piščanec, ki ga potem lahko zmanjšaš, tako, da ga razrežeš na 1/2 (nič manj). Na tej polovici bo perutnička, nogica, pač vse kar je pripeto na polovico piščanca. Nikakor ni v redu, da dobi piščančje vratove, to je absolutno premajhno za njega.
Predlagam ti, da pobrskaš poste za nazaj, Taar je veliko pisala o tem kaj kam spada (zelo obširno). To ti zeeelo priporočam, mislim, da je nekje cca 10stran...pa potem še. Obvezno prebrskaj za nazaj.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #852 : 19 September 2010, 23:47:30
A si ti tud not padu? Kdo? Koga?

Fero:))



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #853 : 19 September 2010, 23:49:27
joj nism se mogla zadržat k pa tok neumne pišete.

Samo da nas bereš. Boš že.

Maruša brez zamere ;D

Nič zamere, lepo da vse prebereš.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #854 : 20 September 2010, 00:30:05
;D

Maruša, začni lepo s celim piščancem (ali pa polovico), lahko tudi s kuro - se jih dobi v PP štacunah ceneje kot piščance. Zraven pa lahko potem daš še ekstra kakšna prsa brez kosti, če bi bil kakec pretrd. Torej recimo pol piščanca (ali kure) + prsa.

Tole s prsmi ni vratovi je verjeto mišljeno za manjše pse. Vrat je za večje pse okej samo če se celega piščanca drži (čeprav če sem poštena, ga je moj tudi že kdaj kar takega dobil, pa ni bilo nobenih problemov, prav tako perutničke - ampak on zadeve kar fino zgrize, ne golta).

Poskusi recimo 1-2 tedna samo piščanca, potem pa dodaj še malo jetrc in organov, tudi piščančjih (lahko tisto zapakirano jetra/srca/vranico vzameš). Če res hočeš naredit izločevalno dieto, pol je fajn vsaj 4-6 tednov vztrajat kar na piščancu. Brez skrbi, dolgoročno je sicer nujno, da pes dobi tudi rdeče meso in več raznolikosti, zaenkrat pa to ne bo nič škodilo.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #855 : 20 September 2010, 09:29:56
Saj sem delala tako.  ;)  Dobival je piščanca in piščančja prsa (1x s kostjo, drugič brez). Tudi danes zjutraj je dobil 1 piščančja prsa brez kosti in ena s kostjo (mi je zmanjkalo celih piščancev).

Ugotavljam pa, da bom mogla povečat porcijo, ker je mulc ob 1,5 kg mesa shujšal za 1 kg.  :(



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #856 : 20 September 2010, 09:46:18
Brez panike; tok hitro ni mogel shujšat. moraš vedeti, da meso ne veže nobene vode, tako kot jo vežejo briketi. Sicer pa psa opazuj brez tehtnice; kakšno je stanje mišic. Je pa res, da je piščanec lahek in boš mogoče res mogla dat več.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #857 : 20 September 2010, 11:19:34
Js tavečjemu (pod 50kg) dajem kilo pa pol, tako da čist verjamem da je shujšal. Je med dogo in rusom kar konkretna razlika.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #858 : 23 September 2010, 01:52:04
A vasi tut tolk prdijo po surovi govedini? Tukaj moram z odprtim oknom spat 8)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #859 : 23 September 2010, 02:10:42
Ko prdne.. ve to cela hiša  :P



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #860 : 23 September 2010, 07:24:02
Star sicer govedine še ni poskusil (smo še vedno na piščancu), ampak kar ne morem verjet kakšna razlika je. Ko je jedel brikete, sem včasih zvečer resno razmišljala, da se mogoče zjutraj sploh ne bom zbudila, ker se bomo zadušili v tistih smrdečih prdecih. Odkar je na surovem, tega ni!!  :o :o :o



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #861 : 23 September 2010, 17:49:27
Pri nas tudi več ni prdenja - je blo na začetku, ko sem uvedla posamezno meso, sploh pri divjačini je trajalo en teden, da je nehal prdet, prej pa je blo ubitačno. Po govedini ni bilo nekega pretiranega prdenja, vsaj ne da bi se spomnila. Po eko-govedini sploh ne.

Jaz mu dajem povprečno ene 1,3 kg dnevno, ima pa 33 kil. Ga pa poskušam malce poredit. ;) Na piščancu se nikakor ni redil, pa čeprav je dobival tudi po 1,5 kg na dan, zdaj pa dobiva več maščobe (ovčje) in se precej pozna. Tako da čim prešaltaš na drugo meso, vzami občasno tudi bolj mastne kose.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #862 : 24 September 2010, 06:07:02
Datelj, tud men se tako zdi, da na piščancu se bo bolj težko zredil. Saj počasi bo poskusil še kaj drugega. :)

Star je sedaj na surovem 1 teden in lahko zaenkrat rečem, da mu odgovarja (razen -1 kg). Ni bilo nobene driske, bruhanja, razen do včeraj ko sem mu dala piščančja jetra se je pojavila driska. Včeraj zvečer je dobil polovico piščančjih jeter in je spet iztrebek bolj tekoč, pa še bruhnil je danes zjutraj (preden je jedel) takšno rumeno slino (čisto malo).



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #863 : 24 September 2010, 23:25:06
Ja, a bi bil kdo tok dober in mi povedal za kakšno klavnico na območju LPP? Meni so odrezke ponujal po 7eur+...

Ne vem, če iščeš samo klavnice... Ampak vseeno; na centralni tržnici se dobi marsikaj ugodno; jagnječje glave (ena je 1e) in organe. Imajo tudi neke zmelete mešanice odrezkov, pljuč itd iz konjskega (1kg=1,5e)... v BTC-ju Perutnina Ptuj (se mi zdi) so ful ugodna piščančja/puranja srca in želdčki pa tudi hrbti in bedra so res poceni, sploh hrbti.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #864 : 24 September 2010, 23:38:48
Ne vem, če iščeš samo klavnice... Ampak vseeno; na centralni tržnici se dobi marsikaj ugodno; jagnječje glave (ena je 1e) in organe. Imajo tudi neke zmelete mešanice odrezkov, pljuč itd iz konjskega (1kg=1,5e)... v BTC-ju Perutnina Ptuj (se mi zdi) so ful ugodna piščančja/puranja srca in želdčki pa tudi hrbti in bedra so res poceni, sploh hrbti.

Centralna tržnica mi je zaradi mojega urnika nedosegljiva - mi lahko kdo pri tem pomaga? Glave mi ne pridejo v poštev, imam bolj mini pse. Zmletega ne jemljem. Kdo jemlje tam, je iz Lj in bi vzel še kaj za nas?


Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #865 : 26 September 2010, 20:53:23
Eno vprašanje; a svinjske zadeve date kaj v zmrzovalnik preden ponudite kužkom, ali lahko kar direkt? Zdi se mi, da lahko kar direkt, če je iz mesnice, bi "kao"moglo biti neoporečno, ali ne?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #866 : 26 September 2010, 20:57:05
Jaz dam iz mesnice vse direkt, iz klavnice tudi, ker je to isto kot za mesnico. VZorce nosijo v laboratorij redno. Ravno mi jer zadnjič en iz klavnice dostavil v Novo mesto neke jagnječje zadeve in sva se srečala ravno pred veterinarsko inšpekcijo, kamor je prinesel vzorce.

Jaz sem zamrznila le organe prašička, ki se ga je klalo bolj doma za na raženj. Sicer naj bi bilo to tudi pregledano, ampak kdo ve. Za 2 tedna je dovolj.



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #867 : 26 September 2010, 21:01:43
Super, jutri prašiček, danes so bila jagnječja rebra pripeta na hrbtenico, mali jo je sflaširal z užitkom. Mislila sem, da bo trajalo tri ure da poje, ampak on je to v 15 minutah : )))



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #868 : 26 September 2010, 21:05:20
Super, jutri prašiček, danes so bila jagnječja rebra pripeta na hrbtenico, mali jo je sflaširal z užitkom. Mislila sem, da bo trajalo tri ure da poje, ampak on je to v 15 minutah : )))

U, jagnječja rebra, tega pa še nismo imeli! Smo fovš. Jaz pa upam, da grem v torek ali sredo končno spet v klavnico, čeprav tale stavka grozi in niso ziher, če bo veterinarska služba delala. Ampak se že veselim, me prav zanima, kaj bodo imeli na meniju za klati ta teden. Zmrzovalnik imam uradno spraznjen.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #869 : 27 September 2010, 11:58:49
Star je pa včeraj dobil kos konjskega mesa oz. konjskega vratu s kostmi, kose piščanca in 2 kosa piščančjih jeter (sem postopoma povečevala). In je bil iztrebek danes zjutraj super!!  :o  Tako, da bo ta teden jedel piščanca in konja, potem pa počasi še kaj svinjskega.