Surova hrana

irenchy · 1189039

Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #870 : 27 September 2010, 12:09:33
Super! Star ve kaj je dobro  ;)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #871 : 27 September 2010, 12:22:14
Itak.. Točno ve.  :o :D :D  Kar preveč, ker naju ta vikend sploh ni pustil spati. Je imel že navsezgodaj naciljano relacijo spalnica-kuhinja. Je prišel do mene, mi dal glavo na trebuh, zavzdihnil in ker nisem reagirala še enkrat zavzdihnil in se odpravil spat za 5 minut. In potem spet vstal, prišel do mene... in seveda ponavljal vajo doker nisva vstala.  :o :o



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #872 : 27 September 2010, 12:57:21
Sem vesela za vaju Maruša, da pridno jesta  :D

James zjutraj sploh noče it na daljši sprehod, ker komaj čaka na zajtrk  ::)



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #873 : 30 September 2010, 19:34:38
Ali imajo na centralni tržnici vedno na zalogi jagnječje glave in odreske konjskega mesa? jutri imam namen it pogledat, pa me zanima, da ne bom zastonj hodila.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #874 : 01 Oktober 2010, 07:30:22
Daj, tole pa prosim sporoči.. pa koliko je kg.

Mene je pa danes zjutraj skoraj kap.  :(  Star je parkrat prežvečil kos svinjine, potem je pa cel kos enostavno pogoltnil (pa ni bil majhen, da ne bo pomote). :(   Se je takoj vlegel na tla, pa trest se je začel, dvigovalo se mu je. 2x je poskusil bruhat, ampak ni šlo. Čez par minut je bilo vse ok, je hotel jest naprej, ampak mu nisem pustila. Predvidevam da bo to naknadno zbruhal al kaj??  ??? ???



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #875 : 01 Oktober 2010, 10:00:07
Evo, v naši lokalni mesnici sem danes dobila tole: svinjska rebra za 1,33€/kg in požiralnike za 0,80€/kg :)

Zdajle se iz njenega prostora sliši samo cmokanje..



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #876 : 01 Oktober 2010, 12:09:42
Super.  :)

Jaz bi bila pa vesela če bi kdo napisal jedilnike, ker se sama še vedno rahlo lovim. In sicer na ta način: zjutraj - piščančja prsa (300 g), pišč. jetra (100 g).... Se mi zdi, da bi tole prav prišlo še kakšnemu začetniku.

Ker meni se vedno zdi, da dobiva preveč kosti.  :-\  Npr. mu dam piščančje prsi in svinjski hrbet brez kosti. Naslednji obrok spet piščančja prsa brez kosti in konjski vrat (večino kosti vržem stran)...




Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #877 : 01 Oktober 2010, 17:20:21
Ali imajo na centralni tržnici vedno na zalogi jagnječje glave in odreske konjskega mesa? jutri imam namen it pogledat, pa me zanima, da ne bom zastonj hodila.

Konjske odrezke majo vedno; samo so zmleti in zamrznjeni ter pakirani po cca. 2,5kg. Za jagnječje rabiš srečo:)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #878 : 01 Oktober 2010, 17:26:38
Zdajle se iz njenega prostora sliši samo cmokanje..

In že driskamo...nekaj čudno rumeno sluzasto,...



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #879 : 01 Oktober 2010, 18:54:42
Kaili, a to mislia to mesnico v pokriti tr~nici, ki je nasproti Arvaja, k prodajajo tudi ostale domae izdelke? Pri tej gospe danes niso imeli ni podobnega, tko sem kupila pljuka od zajca. Za 2kg sem dala 13¬, nekaj sem mogla vzet :)



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #880 : 02 Oktober 2010, 21:02:01
Jaz bi bila pa vesela če bi kdo napisal jedilnike, ker se sama še vedno rahlo lovim. In sicer na ta način: zjutraj - piščančja prsa (300 g), pišč. jetra (100 g).... Se mi zdi, da bi tole prav prišlo še kakšnemu začetniku.

Ker meni se vedno zdi, da dobiva preveč kosti.  :-\  Npr. mu dam piščančje prsi in svinjski hrbet brez kosti. Naslednji obrok spet piščančja prsa brez kosti in konjski vrat (večino kosti vržem stran)...
Jaz lahko napišem, ampak to je samo ena varianta (odvisno kaj imam na razpolago). Dajam 1.200 gramov, prej sem 1.400, ampak opazila sem, da se redi (labradorec):
ponedeljek: zjutraj 600g  divjačine (nabavim od Nimroda cca 0,60eur/kg)
                 zvečer 600g puranje krače+nogica (vse s kostmi vred seveda)
torek:         zjutraj 600g divjačine
                 zvečer 600g divjačine + jetrica (1 rezina)
sreda:         zjutraj 600g govejih požiralnikov
                 zvečer 600g jagnječja rebrca pripeta na hrbet (to je ekskluzivno, po navadi so take stvari kar drage)
četrtek:      zjutraj 600g govejih požiralnikov +jetrica (1 rezina)
                 zvečer 600g divjačina
petek:        zjutraj 600g svinjskih rebrc (včasih tudi celo kračo)
                 zvečer 600g divjačina + rezina goveje vranice (če imam srca, dam kar celo srce, s požiralniki dobim tudi pljuča, tudi njih kombiniram...trudim, se da zadanem gramažo)
sobota:       zjutraj 600g govejih požiralnikov
                 zvečer 600g piščanca (celega piščanca razrežem na 1/4 ali 1/2 odvisno koliko je velik)
nedelja:      zjutraj 600g goveji jezik + divjačina
                 zvečer 600g govejih požiralnikov + jetrica (1 rezina).
No to je npr. , saj se trudim, da vnesem čim več različnih stvari, ampak, ne dobim zmeraj vsega. Trudim se, da bi dobila kaj zajčjega, da bi še to vnesla v prehrano itd. Ti praviš, da dobiš konjsko meso, mega... Nisem še uspela dobiti kakšne glave, to bom uredila naslednji teden.
Po notranjih organih včasih pride bolj mehek, pa črn kakec, ampak tudi to se uredi. Od začetka je o.k. malo več kosti, z njimi se kakec stabilizira, tako, da ni nič narobe. Fajn je recimo bolj koščene stvari kombinirat z notranjimi organi. Če opaziš, da kuža ima pretrd kakec, potem mu daj kaj bolj mesnatega.
Upam, da ti bo ta "seznam" navrgel kakšno idejo. Se pa priporočam, za še kakšno idejo, če komu pride na misel...ali pa spremembo : )



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #881 : 02 Oktober 2010, 23:43:12
Jaz delam bolj simpl (po dnevih, pa samo en obrok dam, se lepo obnese):
pon divjačina
tor ovčja rebra + flam
sre divjačina
čet divjačina
pet jetra in ostali organi (kar pač dobim) + ovčja rebra
sob divjačina
ned glava jagenjčka

Vse vnaprej spakiram po nekje 1200-1400 g - se ne obremenjujem z nihanji, ne dobi vsak dan enako. Jetra (+ vranica, ledvičke, kaj pač dobim) enkrat tedensko mu ne povzročajo težav (takrat dobi cca. 400g organov). Zaradi kožnih težav dodajam lososovo olje, kmalu bom prešaltala na navadno ribje, tudi zato, da vnesem nekaj dodatne maščobe, ker divjačina je zelo pusto meso, piščanec tudi. Če mi zmanjka ovčjih kosti, vzamem piščančje. Ker običajno hranim velike količine, naredim kdaj kak dan tudi premor oz. dam manj, recimo polovično dozo. Vse brez nekih problemov. Verjetno sicer ne dosegam idealnega 80/10/10 razmerja, sem pa nekje blizu.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #882 : 03 Oktober 2010, 07:31:28
In že driskamo...nekaj čudno rumeno sluzasto,...

In danes že drugi dan bruha ::)




Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #883 : 03 Oktober 2010, 10:56:56
Pri nas je bil v zadnjih dneh tak jedilnik: v cetrtek je dobil lososovo glavo, v petek piscancja jetra in prasicji repki, vceraj je jedel divjacino in zajcja pljuca, danes polovico piscancjih prsi brez kosti, kasneje pa verjetno goveja rebra. Dobiva tudi rumenjak, kefir, sirotko, ... Kolicinso dobiva razlicno, odvisno od tega koliko je aktiven. Poziralnikov pa ne smem videt, ker mi gre na bruhanje, zato jih potem tudi ne dobi.



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #884 : 03 Oktober 2010, 11:19:39
Dajte prosim pomagati sashi z nasveti, jaz ne vem, kaj je narobe, da njen pes bruha in driska...



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #885 : 03 Oktober 2010, 11:55:01
Sasha, verjetno si post ze uvedla, pazi da psicka dovolj pije. Ce bo pa se vedno bruhala in driskala hkrati, bi jo jst peljala k vetu, ze zaradi tega, da ne bo dehidrirala.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #886 : 03 Oktober 2010, 12:35:47
Pomoje bo zaradi sivnjine. Je tud Buda pognalo, ko je prvič dobil parklje.



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #887 : 03 Oktober 2010, 13:00:19
In danes že drugi dan bruha ::)


Hm, a je to začetniški problem?
Če je, potem ni nič hudega, v kolikor zbruha kose mesa skupaj s sluzjo, lahko pustiš tudi, da poje nazaj (vse normalno). To je samo posledica ustvarjanja pravega okolja v želodcu :). Če pa se nadaljuje bruhanje (prav po vsaki jedi), ali istočasno driskanje, in to konstantno- nekaj ne štima. Potem priporočam obisk veterinarja.
Kaj bruha in driska naenkrat?
Ali bruhne samo občasno?
Malo več podatkov... : )



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #888 : 03 Oktober 2010, 13:05:54
Jaz delam bolj simpl (po dnevih, pa samo en obrok dam, se lepo obnese):
pon divjačina
tor ovčja rebra + flam
sre divjačina
čet divjačina
pet jetra in ostali organi (kar pač dobim) + ovčja rebra
sob divjačina
ned glava jagenjčka

Vse vnaprej spakiram po nekje 1200-1400 g - se ne obremenjujem z nihanji, ne dobi vsak dan enako. Jetra (+ vranica, ledvičke, kaj pač dobim) enkrat tedensko mu ne povzročajo težav (takrat dobi cca. 400g organov). Zaradi kožnih težav dodajam lososovo olje, kmalu bom prešaltala na navadno ribje, tudi zato, da vnesem nekaj dodatne maščobe, ker divjačina je zelo pusto meso, piščanec tudi. Če mi zmanjka ovčjih kosti, vzamem piščančje. Ker običajno hranim velike količine, naredim kdaj kak dan tudi premor oz. dam manj, recimo polovično dozo. Vse brez nekih problemov. Verjetno sicer ne dosegam idealnega 80/10/10 razmerja, sem pa nekje blizu.
Meni se zdi kar v redu. Kje dobite glave? Blagor vam, moram ponovno v akcijo.
Moj še nima napolnjenega 1 leta, zato dam 2x na dan. Ne vem pa, kako se bom kasneje odločila, po eni strani je kar o.k., če je dva krat na dan. Čeprav sem zasledila odgovor enega veterinarja, ki pravi, da je čisto o.k. če dobi 1x na dan in to zvečer, saj po jedi lepo spijo - varijo hrano :).



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #889 : 03 Oktober 2010, 16:01:00
Psica je v petek zjutraj dobila rebra (so bila zakopana v mesu). Popoldne je driskala (nato sem ji dala Vebac), v soboto ob 4h zjutraj pa zbruhala kose mesa in sluzi (v petek zvečer je jedla brikete in teh v bruhanju ni bilo), nato je ponovno bruhala ob 6h, ob 18h in ob 20h. Dala sem ji Ranital in malo briketov - je bilo ok, dokler ni danes zjutraj ob 5h spet bruhala (ponovno ni bilo v bruhanju nobenih briketov). Vmes je bilo blato ok (čisto trdo in "peskasto"), zdajle je bila zunaj in ima spet drisko.

To ni prvič, da je dobila surovo meso, niti ni prvič, da je dobila svinjino. Je pa prvič, da je dobila svinjske kosti.

Očitno ji zaradi neprebavljenih kosti bolj dela želodčna kislino, ki jo draži, če v njem ni druge vsebine (briketi) in zato bruha. Ker ko dobi brikete je ok..



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #890 : 03 Oktober 2010, 19:37:52
Jaz tu res ne bi znala nič svetovat, ker ne vem kako to izgleda v primeru mešane prehrane. Vem, da velja (za tiste, ki hranijo samo surovo), da če pes bruha, bruha rumenkasto sluz skupaj z mesom ali kostmi in to pomeni, da želodec ustvarja kislino za prebavo take hrane. V tem primeru,ni nič narobe niti to da pes to ponovno poje. Čez čas se to vse regulira in po navadi več ne dogaja. Pri nas je bilo eno tako bruhanje po puranjih prsih (brez kosti). Prvo srečanje s svinjino (to je bila svinjska prsna kost, cca 80% kosti, če ne več in malo mesa), je pri nas končalo z čisto mehkim blatom, skoraj driska, belo-sive barve. Barva je bila taka, ker so bile večinoma kosti. Po navadi po njih imajo trše kakce. Svinjina je izgleda bolj mastna, verjetno zaradi tega. Zdaj ni več teh težav. Vendar pri mešanju malo briketi, malo meso, pa ne vem, žal. Po moje tudi če bi ji ponovno dala meso, bi bilo v redu.
Lahko, da ravno to mešanje naredi majhno revolucijo v želodcu. Probaj bolj konstantno hrano, dokler se ne umiri.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #891 : 03 Oktober 2010, 19:43:15
Že prej je jedla mešano pa ni bilo nobenih problemov.

V glavnem..pri meni psica ne bo več dobivala surovih kosti za jest, ker je potem dva dni čist boga :(
Ji bom rajši kupila kakšno kračo al pa kost mlade govedi, pa nj poje dol meso, kost bo pa romala v smeti..



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #892 : 03 Oktober 2010, 19:46:05
Že prej je jedla mešano pa ni bilo nobenih problemov.

V glavnem..pri meni psica ne bo več dobivala surovih kosti za jest, ker je potem dva dni čist boga :(
Ji bom rajši kupila kakšno kračo al pa kost mlade govedi, pa nj poje dol meso, kost bo pa romala v smeti..
Škoda : (, kosti so fajn za zobke.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #893 : 03 Oktober 2010, 21:45:04
Kaili, a to mislia to mesnico v pokriti tr~nici, ki je nasproti Arvaja, k prodajajo tudi ostale domae izdelke? Pri tej gospe danes niso imeli ni podobnega, tko sem kupila pljuka od zajca. Za 2kg sem dala 13¬, nekaj sem mogla vzet :)

Ne ne, to greš iskat pod arkade. Ne spomnim se kako se reče mesnici kjer imajo konjsko; apak imajo samo konjsko in so čisto zraven Zmajskega mosta. Tista kjer imajo jagnječje je pa ene 15m bolj proti centru, amapak v istem kompleksu.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #894 : 03 Oktober 2010, 22:49:34
Ker je bilo v tem o naravni prehrani (al karkoli so potem že preimenovali temo ::)) govora o deficitih pri hranjenju s surovim modelom celega plena sem imela doma mini raziskovalno nalogo. Zapisala sem si jedilnik v 15ih dneh (ko se nekako dobi 80-10-10 razmerje) in potem seštela vrednosti za vitamine in minerale ter jih primerjala s priporočili.

Koliko česa določena stvar vsebuje sem dobila na teli strani... http://nutritiondata.self.com/

Priporočene vrednosti na te...  http://rdafordogs.blogspot.com/

Poleg priporočil z strani iz zadnjega linka sem uporabila tudi priporočila Cat Lane, ki je kanadska nutricionostka. Ima tudi svojo Yahoo skupino, kjer se da izračunat priporočene vrednosti za posameznega psa (glede na velikost, pasmo, aktivnost, zdravstveno stanje). Je zelo prijazna in mi je osebno odgovorila na moja vprašanja ter me opozorila na najpogostejše težave s katerimi se sreča pri doma pripravljenih dietah; tako kuhanih kot surovih.

Primerjala sem dobljene vrednosti tudi z vrednostmi, ki so v briketih Orijen in Acana.

Vitamini;
Vit. A; psi ga dobijo dovolj s hranjenjem z jetri. Previden je treba biti, da ga ni preveč, ker se zaradi topnosti v maščobah skladišči v telesu in lahko pride do hipervitaminoze, ki se kaže kot težave z kožo, dlako… Poleg jeter se nahaja tudi v drugje v mesu, vendar v majhnih količinah. Kot zanimivost; puranja jetra ga vsebujejo kar 3x več kot jagnječja.
Vit. D; tukaj se pojavi prvi problem. Z mesom ga psi pač ne dobijo. Dober vir so skuše (9mcg v 100g, kar bi bilo za mojega 15kg zelo aktivnega psa dovolj za 2-3dni), sardine, mleko (1mcg v 100g)… Najboljši vir je olje jeter polenovke (100mcg v 100ml). Tudi lososovo olje je ok.Če psi torej ne pojedo kar lepe porcije rib je torej nujno dodajat, če nočemo imet na dolgi rok težav s skeletom. Se pa tu pojavi problem, ker to olje vsebuje tudi vit. A in je treba preračunat koliko jeter manj moramo dati, da ne bi predozirali vit. A.
Mladiči pri vzrediteljih (tistih, ki pse hranijo surovo) ga dobijo najbrž dovolj z mlekom. Je pa treba bit najbrž previden pri odraščajočem mladiču.
Jaz sem se odločila, da bom dodajala tole… http://www.lekarnar.com/izdelki/aquamarine-2-v-1-tekocina
Vit. E; Je pomemben antioksidant v telesu (naredi proste radikale neškodljive) in ga naši psi praktično ne dobijo. Najboljši vir je sončnično olje (41mg v 100g). Tako, da se da to lepo rešit če psu malo zabelimo meso. Jaz bom to rešila z Aquamerine polenovkinim oljem.
Vit K; Tudi tega naši psi ne dobijo… Je pa deficit nasplošno izjemno redek pojav, saj ga sintetizira črevesna mikroflora. Drugače ga pa največ vsebuje peteršilj (1,64mg v 100g), brokoli, ohrovt… Tako, da je najbrž fajn, da tisti, ki psu kdaj tudi skuhamo dodamo še kaj od tega.
Vit B (1,2,3,5,6 in 12); vsi so dobro zastopani v živalskih tkivih, tako da tu ni bojazni da bi česa manjkalo.
Folna kislina oz. B9; jo psi dobijo z uživanjem jeter.
Holin oz. vitamin J ali B7; ga je dovolj v mesu.

Minerali;
Kalcij (Ca); Se nahaja predvsem v kosteh, nekaj malega tudi v mesu. Najpomembnejše je razmerje med njim in fosforjem (P) in mora bit Ca:P=1,3. Jaz z koščenimi kostmi (piščančja/kunčja bedra ali hrbti), ki jih dam vsak tretji dan (če bi bilo to pogosteje bi bil pes najverjetneje zaprt) ne zadostim temu razmerju. Sicer pa dobi zadostno količina kalcija, da zadostni dnevnim potrebam. Vendar vsak prebitek fosforja obremenjuje ledvice, saj se ta izloča preko njih. Kalcij je zato priporočljivo dodajati; dober naraven vir so jajčne lupine (zmlete lahko posujemo čez meso), saj ena povprečno velika lupina vsebuje skoraj 1g Ca.
Fosfor (P); Tega premalo ne more bit, lahko ga je samo preveč oz. dobimo napačno razmerje s Ca. Veliko več kot ga je v mesu, ga je žitaricah. Zato je dodajanje Ca pri hranjenju z njimi skorajda nujno, če nočemo preobremeniti ledvic.
Kalij (K); ga je dovolj.
Natrij (Na); Tudi tega je dovolj. Našla sem podatek, da je idealno razmerje med kalijem in natrijem K:Na=5,34, vendar glede na to da v nobeni od industrijsko pripravljenih hran to ni upoštevano, najbrž ni bistvenega pomena. Razmerje, ki sem ga dobila jaz je 2,6.
Klor (Cl); nisem dobila podatkov.
Magnezij (Mg); Po mojih izračunih ga dobi pol premalo. Izredno dober vir je nerafinirana morska sol, zato se da razliko pokrit z ščepom te na vsake toliko. Idealno razmerje med Ca in Mg je 6,6. Jaz se bom po vsej verjetnosti (če ne najdem boljše rešitve) odločila za dodatek Ca in Mg (ker običajno  prehranskih dopolnilih nastopata skupaj in ker imam tudi premajhno vrednost Ca).
Železo (Fe); ga dobijo dovolj.
Baker (Cu); dovolj.
Mangan (Mn); Tega z mesom ne dobijo je pa nujno potreben, saj podpira strjevanje krvi in gradnjo kosti. poleg tega je sestavni del mnogih encimov in sodeluje pri presnovi sladkorja. koža je tem bolj občutljiva za vnetja, čim manj mangana sprejemamo s prehrano. Veliko ga je v rjavem rižu in 'osovraženih' žitaricah. Pes ga dovolj dobi že z dvema obrokoma slednjih na teden.
Cink (Zn); ga je dovolj.
Jod (I); Pomanjkanje tega je baje pogosto pri surovih dietah. To se da lepo rešit, da sem in tja damo ščep jodirane soli na meso. Dober vir so tudi morske ribe (sardine, skuše, polenavke), sploh njihove glave, kjer je ščitnica (ta ima ogromno joda). Nahaja se tudi v žitaricah in zelenjavi, vendar je vrednost odvisna od sestave zemlje; zato lahko močno variira. Tudi za to je lahko rešitev polenovkino olje.
Selen (Se); vrednost je ok.

Če je kaj napisano nejasno in če koga zanima še kaj, sem na voljo.




Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #895 : 04 Oktober 2010, 02:20:35
Glave jaz dobim od lokalnega rejca ovc, ki se me je usmilil zaradi naših alergij, ker drugače vse svojim psom pofutra.

Sasha, jaz sem dobila informacijo, da ni najboljše hraniti surovo in brikete skupaj, namreč briketi se precej dlje prebavljajo kot meso, zato takšna mešanica dlje ostane v želodcu, kot bi meso moralo, in zna povzročat probleme.

Kaili, zanimivo... me zanima, če bi kaj od tega pomagalo pri naših problemih s kožo. Olje jeter polenovke sem pa že nabavila :) in to za 20€ cel liter (Lekarna v Europarku, MB). Ne vem, kaj bi lahko naredila v zvezi z manganom, mogoče spekla priboljške s polnozrnato moko recimo. Potemtakem bi mi ostalo samo še Ca in pa Mg...hmmm. Če vprašaš na forumu za surovo, ti povedo, da pes resnično ne rabi drugega kot surovo meso, kosti in organe.

Samo kako so računali te količine vitaminov in mineralov, na podlagi česa? In je to dejansko verodostojno, realno, ali pač "kr nekaj", kar si je silom prilike zmislila briketarska industrija?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #896 : 04 Oktober 2010, 07:51:26
Kaili, ooo, kok si bila pridna.  ;D ;D Super!!

Hvala vsem za priporočila glede jedilnikov.  :)

Glede pljuč sem že brala, da ne vedo ali spadajo pod meso ali organe. Koliko jih hranite?

Star je včeraj dobil naslednje:
Z: dele piščanca in malo konjskega mesa
V: dele govejega srca, pljuč in en manjši kos vranice.

Danes zjutraj pa 1 puranjo kračo, del govejega srca, pljuč in spet malo vranice.



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #897 : 04 Oktober 2010, 08:45:25
Kaili, uau!
Samo, kaj to pomeni, razen Na (če prav razumem), briketarska indurstrija zadošča tem razmerjem? Dobro, sigurno je surovo meso v primerjavi z briketiranim nezamenljivo, ampak te ostale vrednosti?
Torej ti priporočaš še dodajanje jajčnih lupin in soli?
Kaj lahko kaj pripomneš, recimo, na te naše jedilnike, ki smo jih že napisali par postov nazaj. Jaz bi bila zeeeelo vesela!!! : ))))



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #898 : 04 Oktober 2010, 08:54:06
Jaz bom Starju vsekakor kdaj dodala tudi celo jajce, ker je to včasih dobil že prej.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #899 : 04 Oktober 2010, 09:48:28
Ne ne, to greš iskat pod arkade. Ne spomnim se kako se reče mesnici kjer imajo konjsko; apak imajo samo konjsko in so čisto zraven Zmajskega mosta. Tista kjer imajo jagnječje je pa ene 15m bolj proti centru, amapak v istem kompleksu.

Hvala za info  ;)