Surova hrana

irenchy · 1189059

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 08 Oktober 2010, 11:20:35
a ima kdo še kakšne ideje za nagrajevanje? Jaz nagrajujem s srčki in piščančjimi želodčki, ampak čisto optimalno mi ni nič od tega (srčki so preveč krvavi, želodčki pa preveč zaudarjajo). Ima kdo kakšen boljši predlog? Mi smo se sicer odločili, da bo surovo pri nas ostalo kot nagradice namesto raznih hrenovk ipd. in vsake toliko za zobke, drugače pa ostajamo pri dosedanjem načinu prehranjevanja.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #931 : 08 Oktober 2010, 11:53:30
a ima kdo še kakšne ideje za nagrajevanje? Jaz nagrajujem s srčki in piščančjimi želodčki, ampak čisto optimalno mi ni nič od tega (srčki so preveč krvavi, želodčki pa preveč zaudarjajo). Ima kdo kakšen boljši predlog? Mi smo se sicer odločili, da bo surovo pri nas ostalo kot nagradice namesto raznih hrenovk ipd. in vsake toliko za zobke, drugače pa ostajamo pri dosedanjem načinu prehranjevanja.

Tudi mene zanima, kaj ostali uporabljate za nagrajevanje. Na sprehodu imam s sabo oreščke, pa še jst zraven mal pojem  :D



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #932 : 08 Oktober 2010, 12:02:05
kaj pa recimo mleto meso v tubi? (tube so enkrat naročali iz ene nemške spletne pasje trgovine mislim da prav s tem namenom)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 08 Oktober 2010, 12:08:51
te tube so meni prevelike za v žep (rabim za tečt). Raje imam kakšno meso na kockicah ampak ker sama ne jem mesa, nimam pojma, kaj bi bilo primerno (da ostane čim bolj v kockicah in da ni tako sočno, da premoči npr. vrečko). Imam food tube, ampak ta ima luknjo za doziranje in vsa kri priteče ven, tako da se ne obnese s srčki, s čim drugim bi pa mogoče šlo. Pa je sicer manjši od teh tub, ampak še vedno malo prevelik.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 08 Oktober 2010, 12:17:28
http://www.hund-und-freizeit.com/hundetraining/hundeerziehung/gotoob-die-kleine-futtertube.html

kaj pa tale tubica, ki je manjša?

ne vem, tudi jaz nisem preveč domača na surovem področju...


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #935 : 08 Oktober 2010, 12:18:50
Meni so se se kar obnesle ledvice - so dokaj cvrste, pa ne tolko krvave. Ampak ne vem, meni se zdi, da si z vsem zapackas prste, "smrdi" pa itak... :)

battito animale


habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 08 Oktober 2010, 12:20:17
Jaz uporabljam kuhana jetra in kuhan piščanec, surovi priboljški (koščki mesa) pa bojo prišli v upoštev pozimi.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #937 : 08 Oktober 2010, 12:21:37
Jaz pa sploh ne uporabljam priboljškov. Si sploh ne predstavljam, da bi letala okrog s koščki mesa v žepu.  :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #938 : 08 Oktober 2010, 12:31:04
Kaj pa kakšno čisto meso a la goveje stegno, lepo na kockice narezano? Še najmanj smrdi in se packa.
Drugače pa: posušene majhne ribice ali kakšno drugo posušeno meso
A pa ne bi vsaj pri priboljških malo grešili? pa lepo skuhali ali spekli zrezke' Ali pa kakšen sirček narezali (pa še kuhan ni)...


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 08 Oktober 2010, 14:17:13
jaz nimam absolutno nič proti siru ali kuhanem mesu, razen tega da mi je meso pač najlažje samo narezat in spakirat (mi ni treba ničesar vnaprej planirat), sir se pa v žepu zelo hitro stopi (vsaj meni). Do nedavnega sem prakticirala hrenovke tako kot večina ostalih, ampak se mi zdi sveže meso boljš, vsaj vem, kaj je notri. Za Tani bi lahko imela tudi navadne brikete, ampak ker mora biti za Xsaro nekaj extra dobrega, vzamem potem isto še za Tani ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #940 : 08 Oktober 2010, 14:27:35
Jaz tudi ne, hranim pa itak briketirano ;)
Za priboljske imam vse od briketov do sira, hrenovk, prsuta, oresckov, kuhanega mesa... ampak takrat, ko sem imela na treningu za priboljsek surovo, so bile cone 110% :o

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #941 : 08 Oktober 2010, 14:34:33
Meni so se za Silver zelo lepo obnesle posušene ribice (sušene na zraku, surove, brez dodatka soli). Japonci jih jedo kot mi čips za priboljšek.
Surovi zrezki in ribice pa za v žep niso...smo pa že nosili občasno kakšno takšno packarijo (ali pa kurje kože, ki so prav posebna poslastica za največjo nagrado) lepo zaprte v škatlicah. Za takrat, ko nagrajuješ na koncu daljših vaj ali pri iskanju, je čisto v redu.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #942 : 09 Oktober 2010, 22:31:27
Pri nas se za nagrado obnesejo surove bucke. No, sam moj pes se itak 100x bolj slini (in to v potokih), ko kdo je jabolko ali banano, pri mesu lepo pocaka in ne tezi.  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #943 : 13 Oktober 2010, 20:50:19
Mi smo danes za večerjo pojedli surove sardone, in to z užitkom. Zdaj samo še, da vidimo kakec : ))))



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #944 : 14 Oktober 2010, 07:41:39
Meni se za priboljšek poleg suhih ribic odlično obnešejo manjši kosi suhih govejih pljuč.Naši so dobesedno nori na njih.Sem se sedaj na EDS zopet založila z nekaj žaklji,pa bomo imeli par mesecev mir.
Tjaša



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #945 : 15 Oktober 2010, 21:48:23

Uganka. Kateri od teh dveh psov je surovo? Klona iz istega legla.







Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #946 : 16 Oktober 2010, 08:09:07
Če mene vprašaš, tisti z plavim povodcem.
Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #947 : 16 Oktober 2010, 10:38:05
Med mladiči v istem leglu so lahko še precej večje razlike. Celo ob isti hrani.
Ps: mladiči iz istega legla seveda niso kloni, razen izjemoma, česar pa ne moreš vedeti brez tsta.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #948 : 16 Oktober 2010, 11:45:31
Star je sedaj že 1 mesec na surovi hrani. Iztrebki so ful manjši, bolj kompaktni. Na potrebo gre sicer še vedno 3x na dan, prej na briketih je šel nekje 5x.

Na hrano se je super navadil, nismo imeli nobenih problemov. Na začetku je bilo sicer parkrat preveč kosti, pa potem 2x preveč jeter, drugače pa ok.

Pridobil je tisti kg, ki ga je izgubil na začetku, pa še enega zraven. Močno upam, da bo pridobil vsaj še ene 5 kg.

Ušesa mu moramo še vedno čistit, ker se še vedno nabira maslo, čeprav naj bi to počasi zginilo. Tudi na obdrgnjenih komolcih še ni pridobil dlake.

Poskusil je pa že svinjsko meso, piščančje, konjsko, največ pa dobiva govejega mesa. Opažam, da mu moram dajati manjše kose, ker mi je večje enostavno požrl cele. 1x sem mu dala celoten sapnik, pljuča in srce (vse v enem kosu) in je frajer vse skupaj lepo pustil, dokler nisem razrezala. ::)

Drugače pa sem zaenkrat zadovoljna s surovim, le dela imam seveda več.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #949 : 16 Oktober 2010, 19:42:48
Čestitam Maruša! Predvsem za to, da je začel pridobivati kilograme. Ja, dela je res malo veš, ampak jaz niti ne opazim več.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 16 Oktober 2010, 19:49:50
Ja, moj Pje je na modrem povodcu, sestrica Gamma iz Španije pa na oranžnem. Srečali smo se na svetovnem v Nemčiji in sem najprej prepoznala njo, potem pa še vodnika:) Klona sta bolj po vedenju (vzdih), ista strast za igranje in divjanje, oba isto sploh ne opazita ljudi, mimika, vse isto, pa tudi poteze obraza, ušesa...

No, sliko sem napopala zato, da se vidi, kaj na prvi pogled naredi surovo. Seveda je on samček, ki imajo lepšo, bolj bogato dlako, ampak videla sem to sestro in polsestro in obe sta veliko bolj blede dlake, Pje je bolj mahagonijevo rdeč in bolj se sveti. Pri psicah verjetno hormoni vplivajo na dlako, namreč njej je kar dosti dlake izpadle izrivalo ven na zadnjih nogah, Pjeju ne nič, čeprav ga malo oz. nič ne češem. Na svetovnem je bila tudi vzrediteljica in je samo vzdihovala, da kako je lep (pa malo tudi to, da kako je velik, vzdih).

Gotovo jih je genetika naredila drugačne, ampak Pje ne izgleda švoh.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #951 : 16 Oktober 2010, 19:52:22
No, torej tu ni toliko na hrani, ampak sploh pri zelo odlakanih psih na spolu. Bi bilo ob kakšni drugi hrani kar podobno, a ne?


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #952 : 16 Oktober 2010, 19:57:33
Bi bilo ob kakšni drugi hrani kar podobno, a ne?

Če te ta razlaga potolaži, kar:) Samo zvedeli pa ne bomo, ker na surovem on in na briketih ona tako zgledata. Siliko sem dala, ker sta to najbolj bližnja sorodnika, kar lahko primerjam in ker se mi je bledost njene dlake v živo zdela še bolj drastična.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #953 : 16 Oktober 2010, 20:13:11
haha, ta je pa dobra. To je ravno tako, kot da bi primerjala Daisy (52 cm, približno 8 cm dlaka po telesu in skromna grivica) z bratcem (58 cm, vsaj 15 cm dlaka, pa gosta griva). Ampak  tako to gre med samci in samicami. Tudi samička na sliki ne zgleda slabo. Je pa zavajajoče, vsaj spol bi moral biti isti in drugače bi morala biti postavljena pred kamero, da bi lahko delala kakršnkoli primerjavo.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #954 : 16 Oktober 2010, 20:35:51
Res, vse je zavajajoče.  Zavajajoče je to, ker sem zlobna in ne grem v Italijo iskat edinega drugega brata v leglu (in sploh edinega drugega samca sable barve v zadnjih 2 istih ponovitvah kombinacije), da bi ga tukaj prezentirala (saj smo tukaj ja vsi nezavajajoči).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #955 : 16 Oktober 2010, 20:47:16
Oprosti, če daš skupaj samca in samico, pri čemer je samica še zadaj, tako da zgleda manjša že zaradi perspektive, in rečeš, da sta to klona (hahaha), ki sta hranjena z različno hrano je to zavajanje.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 16 Oktober 2010, 21:10:53
Hja, foto sešn z dvema najstnikoma, ki jima gre po glavi le kako bosta spet norela skupaj, je res zavajanje. Komaj sta obstala skupaj in slike so kot so, delala jih nisem jaz.



Sem že povedala, ne rabiš ponavljati, da so razlike, ker sta samec in samica. To, da je on večji, ni nič posebnega in je popolnoma gentsko in ne vezano na hrano. Razlika je bila v izgledu, videzu dlake (kot nekaj, kar se na oko ocenjuje). Niti ne gledam dolžine dlake, nekaj njegovih drugih sester ima drastično krajšo dlako, razlika je bila v tem primeru ton barve in količina izpadanja, bolj scufana dlaka, pri Pjeju bolj bleščeča.

Sicer pa so te slike napopane v temo surova hrana za tiste, ki hranijo surovo.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 16 Oktober 2010, 22:57:42
In ves čas primerjaš samca z eno ali več samicami. Sorry, govoriš popolne nebuloze.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #958 : 16 Oktober 2010, 23:22:58
Ponavljam, tema surovo je namenjena tistim, ki jih surovo zanima. Dala sem slike, napisala le eno vprašanje nad njimi in to je to. Seveda je najlažje reči, da je krivo, da je samica. Lahko pa bi pod sliko napisala, da sta samčka. Ampak to bi bilo pa že zavajanje.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 17 Oktober 2010, 01:28:21
Mene surovo čist zanima in že leta vsaj delno tako hranim. Se pa ne strinjam z reklamiranjem, ki se ga ti greš. Kažeš samca in samico, s tem, da je samec itak v ospredju fotografije, primerjaš spet samo s samicami... Te prosim, no!