Surova hrana

irenchy · 1189086

Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #990 : 27 Oktober 2010, 10:24:54
Kako ne? Saj imaš pasje hlače ali brezrokavnik ali pa opasno torbo...Če bi bla moja norc na igračo bi tudi imela preeecej manj priboljškov, ampak igrača je tako za vmes, za nagrado ji pa to nikakor ni dovolj. Jaz na sprehdoh vadim, klikam, jo kličem sem in tja, še vedno vadima miren pristop do psov.

Jaz ne uporabljam priboljškov.. Kadar delava poslušnost na sprehodih je itak na žogico. Pa še to je malokrat, ker ponavadi ga na sprehodih res pustim, da se zlaufa in ravno zato greva v gozd ali pa nekam na samo.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #991 : 27 Oktober 2010, 13:05:16
Tiste "obvezne" kosti veljajo samo za pse, ki jih hranijo izključno s surovim mesom in drugega nič. Pojma nimam, zakaj bi moral mladič, ki še sesa, dobiti kosti.
jaz tudi ne  :D, ampak ko je že taka znanost ratala iz tega barfa (kot izgled apo tej temi  ;)) me je zanimalo, če so za malčke tudi že kakšni čudežni recepti o sestavi hrane ( npr v kašo, prah, mlete kosti,al pa jajčne lupine v nekih %)   ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #992 : 27 Oktober 2010, 13:24:05
Dokler se ne omejiš na en sam vir ampak imaš mešano hrano, ti ni treba nič računat. Čim pa se greš spakovat in omejevat (vseeno na kaj: na samo surovo meso, na vegetarijansko...)moraš pa fejst računat, pa se še uračunaš (saj je pri ljudeh enako)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #993 : 27 Oktober 2010, 18:08:33
Jaz ne uporabljam priboljškov.. Kadar delava poslušnost na sprehodih je itak na žogico. Pa še to je malokrat, ker ponavadi ga na sprehodih res pustim, da se zlaufa in ravno zato greva v gozd ali pa nekam na samo.

Taki sprehodi pri meni niso možni, ker dobim ven psa, ki sem mu jaz zadnja briga in sploh ni pozorna name, vklopi nos in gre.Če je prosta, potem sodelujema ves čas, brez nekega vohanja po tleh-skupno laufanje, trikcanje, odpoklic, igra z drugim psom.....ampak to je že tema za drugam.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #994 : 29 Oktober 2010, 21:24:57
Pri nas priboljški na sprehodu niso zalegli čisto nič. Kar pa začuda funkcionira v vseh situacijah - ama res skoraj vseh, srna, drug pes, ljudje, kaj vem kaj - je metanje kamenčkov. Tako da kar dosti trikcev/ukazov narediva na to. Pa je kar poslušen pes, kljub temu, da prosto teka naokrog. Edino kar je, ne drži se tako blizu, kot bi jaz včasih rada, ampak to pač samo takrat, ko se ne ukvarjam aktivno z njim.

Surovo kot priboljšek se meni ni obneslo zaradi pacavosti in pač pomislekov glede higiene - nekaj je hranit psa s surovim in si sproti umivat roke, pult itd., drugo pa je z "mesnatimi" rokami blodit naokrog, ko moraš bit ekstra pozoren, da se ne počohaš ali dotikaš oblačil ipd.

Bom pa videla, kako bo šlo to s surovo hrano naprej. Včeraj recimo sem mu meso skuhala, s čisto malenkostjo ajdove kaše in zelenjave, pa je z velikim veseljem pojedel - surovo meso mi je začel zadnje čase bolj švoh jest. Mesnate kosti bo seveda še vedno dobival surove. Me prav zanima, kaj se bo izcimilo (če bom vztrajala pri tem, bom morda malo poročala o morebitnih razlikah, sicer pa se bom vzdržala govora o kuhanem v tej temi  ;)).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #995 : 13 November 2010, 22:05:21
Zdravo!

Mogoče kdo ve, kje bi se dali dobiti puranji vratovi?

Če poguglam, dobim samo, da se to težavo rešuje z liftingom :D

No, jaz bi pa take, ki jih lahko dam psu za jest, se razume :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #996 : 13 November 2010, 23:30:22
 :o Hmmm, pojma nimam, lahko pa vprašaš v kaki mesnici od PP. Vem, da se v njihovi trgovini na Teznu dobi raznorazne reči od purana (čeprav vratov se ne spomnim).

Unaiju sem dala par dni nazaj na balkon kup ovčjih kosti, ki jih je sicer za silo obral, ampak niti malo zgrizel, čeprav bi lahko komot. Kakorkoli, včeraj presenečena ugotovim, da je na teh kosteh vsega skupaj 6 siničk, ki jih obirajo, menda so dol glodale loj. In baje so bile zjutraj na delu vrane. :)


Sicer pa smo mi menda opravili s surovim zaenkrat. Pa lih zdaj ko imam polno skrinjo ovce.  :'( Ki ni bila poceni in ki sem jo kupila izključno zaradi kosti, ki jih noče jest. Za kuhano bi pa ubijal. Zadnjič mi je tri dni stare ostanke kuhanega požrl (je čakalo, da odnesem na kompost), surovo pa vse pustil.  >:(
Ah ja, ena stvar pa je, ki jo je surovo - miši, ki jih ulovijo mačke!  >:( >:( >:( Že mačke imajo skoz trakuljo zaradi teh miši, zdaj pa še on. Eh...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #997 : 16 November 2010, 13:07:03
Meni so jih v Mercatorju naročili.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 17 November 2010, 18:59:55
Glede na to, da so imeli muslimani včeraj praznik, se vam splača poklicat v klavnice, kjer koljejo drobnico ter na ta način pridete do organov. V petek grem iskat pljuča ter jetra od jagenčkov.  ;)

pa še slikca našega jedca  ;D




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #999 : 18 November 2010, 07:55:15
Mi smo bili zdaj nekaj časa na briketih, ker smo se preselili na obalo in iskali prave mesarje.
In zdaj sem končno našla najboljšo mesnico. Naročujejo nam meso za pse, sicer je dosti kit zraven, a notri taki lepi kosi mesa, da bi jih še sam za kaj ponucal ;D. In kg imajo po 1,40€. Vse mesnate kosti, kožo, maščobo pa dajejo zastonj. Tako da smo včeraj kupili 10 kg mesa, zraven pa dobili še 10 kg ostalega. :o
Paketki v zamrzovalniku, kužki pa srečni!

LP Ika


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1000 : 18 November 2010, 09:32:49
Naslednjič pa lahko tudi naročite divjačinsko meso pri Nimrodu, vam pripeljejo, kg je cca 0,60€; lahko greste v ribarnico kjer vam bodo dali glave in repe, ribe ki se niso prodale, pa bo še večje veselje, ko bo vsak dan nekaj novega na jedilniku  ;)

pa dober tek  :D




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1001 : 28 November 2010, 20:14:18
Ni ravno o mesu.........pri nas psa (podoben pinču, kratka dlaka) nikoli ne oblačim v plaščke (kratki dolgi sprehodi, brez aklimatizacije s +23 na -1) itd. in (zaenkrat) ne dodajamo nekih vitaminov. Mu pa v zimskem času kot dodaten vir vitaminov postrežem s "šopkom" surovega kislega zelja občasno, ki ga obožuje.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1002 : 02 December 2010, 10:50:46
Meni pa ne bodo pripeljali od Nimroda.  :(  Kao nisem na "njihovi poti", jaz pa tud ne morem dopoldne it iskat. :(

Drugače pa eno vprašanje: zadnje čase ugotavljam, da Star kos mesa samo 2-3x malo ugrizne v gobcu in požre. Isto se dogaja z majhnimi ali velikimi kosi in zato je parkrat tudi bruhal, ker enostavno požre cel kos. Ravno včeraj npr. kos pljuč - parkrat je ugriznil, potem pa vse pogoltnil. Tako, da sedaj res ne vem - ali naj pustim večje kose ali režem raje na manjše?  ???



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1003 : 02 December 2010, 11:09:37
Meni pa ne bodo pripeljali od Nimroda.  :(  Kao nisem na "njihovi poti", jaz pa tud ne morem dopoldne it iskat. :(

Drugače pa eno vprašanje: zadnje čase ugotavljam, da Star kos mesa samo 2-3x malo ugrizne v gobcu in požre. Isto se dogaja z majhnimi ali velikimi kosi in zato je parkrat tudi bruhal, ker enostavno požre cel kos. Ravno včeraj npr. kos pljuč - parkrat je ugriznil, potem pa vse pogoltnil. Tako, da sedaj res ne vem - ali naj pustim večje kose ali režem raje na manjše?  ???

Probaj se zment, da ti Nimrodovci pustijo paket v najbližji gostilni, kamor dobavljajo divjačinsko meso. Iz kje pa si? Oni imajo glavno skladišče v Šk. Loki, do treh popoldan lahko prevzameš.

James je na začetku tudi večje kose požiral, enkrat je pogoltnil polovico lososove glave, jo takoj zatem zbruhal, ter jo počasi prežvečil in je blo ok. Sedaj pa nima teh problemov, zgleda da se je naučil jest  :D

To pa so požeruhi.  ::)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1004 : 02 December 2010, 12:55:46
Ha, naš gospod pa ne poje potem kar je zbruhal. Včeraj sem prišla domov in me je skoraj kap, ko sem na preprogi našla cel kos pljuč. In sem ga potem ful oprala z vodo, dala v hladilnik in mu dala za večerjo. Ja pa ja.. so mački dobil.   :o

ooo, tole za Nimrod pa ni slaba ideja. Hvala.  ;D



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1005 : 20 December 2010, 22:05:24
V Nimrodovem bloku sem najdla etiketo z napisom WILDSCHWEINRUCKEN ...torej divja svinja, hrbet...
Je še kdo? Kaj zdaj? Načeloma bi se morala skuhat ali?
Problem je v tem, da sem včeraj že dala velik obrok in so danes imeli drisko ter en je bruhal slino. 


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1006 : 20 December 2010, 22:07:07
Divjo svinjo moraš zaradi parazitov skuhati, ja.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1007 : 20 December 2010, 22:11:44
zdaj je problem, da sem že dala...smatram, da je divja svinja not, če je bila etiketa vmes med mesom ...to je ta blok za kužke, ki naj ne bi vseboval ...ne morem trdit, ampak nisem več sigurna...
imajo od tega lahko blago drisko?...je bila mogoče že v prejšnji pošiljki not, itd.?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1008 : 20 December 2010, 23:24:50
Jaz se izrecno zmenim, da mi ne dajo divje svinje in medveda. Ravno zaradi parazitov.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1009 : 21 December 2010, 07:32:12
Pa saj običajno divje svinje in medveda sploh ne dajejo za pse.Vsaj tako so meni rekli,ko sem naročala pri njih.
No, naši so imeli včeraj spet veselico,saj so od vaškega revirnega lovca dobili pošiljko popolnoma svežega jelenjega respiratornega organa z srcem.Tako so bili včeraj za dodatek kosi pljuč,danes pa bodo dobili konkretne kose požiralnikov.
Sem pa opazila,da je najmlajši pri hiši popolnoma nor,kar se surovega tiče.Trije odrasli svoje kose lepo mirno prežvečijo,Fly pa samo odpira "loputo".Bom mogla pri njemu kose mesa še na manjše koščke rezat.
Tjaša



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1010 : 21 December 2010, 07:50:51
Saj je bilo na začetku tako zmenjeno, da se v te pošiljke za pse ne daje not.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1011 : 21 December 2010, 09:03:57
Alma,saj ni nujno,da je driska ravno od tega.Včasih se zgodi,da imajo psi drisko,pa niso pojedli nič takega.Je pa meso divjega prašiča ali medveda popolnoma drugačno od ostale divjačine.Tudi vonj in okus sta drugačna,močnejša.Še posebno ima močen okus medved,ki ga marsikdo ravno zaradi tega ne more jesti.Meni osebno je dober,vendar v majhnih količinah.
Pri mojih psih vem,da moram posebno paziti na količino pri jetrih,pa jih obvezno skuham.Ne glede na to,da so kuhana jih lahko dam samo majhne količine.Isto je z ledvicami.
Tjaša



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1012 : 21 December 2010, 09:23:04
Moje imajo samo po divjačini tudi bolj mehko blato. Jaz dam pol še kakšno svinjsko taco zraven, pol je pa ok. Al pa kake hrbte od piščanca ali kaj podobnega.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1013 : 21 December 2010, 09:51:19
Pri mojih psih vem,da moram posebno paziti na količino pri jetrih,pa jih obvezno skuham.Ne glede na to,da so kuhana jih lahko dam samo majhne količine.Isto je z ledvicami.
Tjaša
Moji pa ne prenašajo ne surovih in ne kuhanih jeter, imajo vedno močno drisko. Mi jih pa čist lepo prenesejo, če jim jetra predhodno popečem na olivnem olju  ;)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1014 : 21 December 2010, 10:13:38
Pri naših morajo jetra biti vedno v majhnih količinah,pa ne glede na to ali so kurja,goveja,konjska ali pa od divjadi.Prevelike količine,preveč mehko blato ali driska.Najmanj problemov ima z njimi maček.Samo tudi on jih ne more pojesti toliko.Hu..ča,pa poln predal v omari imam samo jeter,ne vem kdaj jih bodo pojedli. ???
Tjaša



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1015 : 21 December 2010, 12:52:51
A mogoče kdo ve, če s kuhanjem za ziher uničimo tudi morebitni virus pseudostekline (Aujeszkyjeva bolezen) pri mesu divjega prašiča?



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1016 : 21 December 2010, 14:39:50
Skrbi me, ker so že dobili (ok, lahko je od česa drugega driska) kaj naj naredim- jim dam tab. proti parazitom?
Meso, ki ga imam doma ...hmm, od kod naj vem, če je ali ni not...kuhat ga ne nameravam, ker me bo vonj ubil  :-\ in tudi ostali
člani družine ne bi bili navdušeni  ::) ne verjamem, da mi bodo dali informacije o tem pri Nimrodu...sicer lahko poskusim ali naja,
sigurno bodo zatajili ...jaz pa še vedno ne vem kaj naj zdaj dalje.

Moji imajo povsem normalen kakec po divjačini...na začetku je bila en dan driska, kasneje več ne...ja, jetra pa moramo tudi zmerno dajat.
Mislim, da je večino psov takih.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1017 : 21 December 2010, 14:49:07
Alma.... pri mojih je bilo pri eni seriji divjačine isto, driska, brez očitnega razloga, pa to kar enkrat, ko so bili že navajeni na divjačino in sem porabila že nekaj paketov. Tako da lahko je tudi kaj drugega.
Meni nikoli niso rekli, da bi bilo kaj drugega not kot to kaj piše na etiketi. tudi nikoli ni kaj drugače smrdelo kot vedno :) pa vse je vedno zgledalo isto, tako da upam da kaj drugega kot srna tudi ni bilo not :) no razen to da sem takoj v prvem paketu našla en metek, še sreča da sem ga opazila in da itak dajem meso narazen in vidim če je kaj čudnega not :)

Jaz bi dala na tvojem mestu oglje, da ustaviš drisko, čez en teden jim pa just in case daj tableto proti parazitom, jaz bi dala milbemax recimo, mislim da ima najširši spekter delovanja.

In ja smrdi ko kuga, glih zato sem sedaj pozimi malo nehala, ker ko je bolj toplo imamo shranjeno doli v hladilniku in je ok, sedaj pa no way da to masakriram gori v kuhinji, sem enkrat to delala in nikoli več :) tako da sedaj so boljkone na piščancu, je dražje, samo ni druge.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1018 : 21 December 2010, 15:08:35
bo mi danes lovec pogledal meso, sem se ravno zdaj zmenila ...
v tem paketu je bilo vmes meso, ki je bolj očitno smrdelo kot pa "navadno" mrdi...mi je šlo na bruhanje kar
po navadi ni tako...torej je že to sumljivo, pa še etiketo najdem  >:( ki me je res razjezila
zdaj sem klicala onga, ki mi vedno pripelje in reče, da ne ve kaj dajejo not, par sekund pred tem pa je rekel, da
ja saj je to za pse in je torej možno  ??? no, saj on mogoče sploh ne ve...bom pa vseeno tja poklicala in vprašala
naj mi razjasnijo kaj išče not etiketa divja svinja  :-\


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1019 : 21 December 2010, 15:18:28
A mogoče kdo ve, če s kuhanjem za ziher uničimo tudi morebitni virus pseudostekline (Aujeszkyjeva bolezen) pri mesu divjega prašiča?
bi me tudi zanimalo...