Surova hrana

irenchy · 1189029

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1020 : 21 December 2010, 15:28:30
Jaz sem prejšnjič dobila en paket poln samega loja (debel cca. 10 cm in več)... No 3/4 paketa :-X. Se mi je zdelo res neumno, se vozim tja, odtaljujem-potem pa noter vsebina ki je samo za v smeti... :-[ Sem jim poslala mail v vednost pa se niso nič kaj sekirali. Ko sem prišla naslednjič so samo rekli-za tak denar... Ampak meni se sploh ni šlo za tistih 5 evrov, ampak za vse ostale kolobocije ki sem jih imela zaradi tega... ::) Loja niti zastonj ne rabim. Ampak se jim gladkomalo j... :-\ kaj dobimo v paketih (vsaj tak občutek sem dobila). Sem mislila, da je samo mene zmotil njihov odnos v zanjem času... ::)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1021 : 21 December 2010, 15:39:44
Sem klicala in pač prosila, da preverijo če obstaja možnost, da sem res tudi divjo svinjo not dobila...
razložili so mi, da je skoraj ne možno...razen, če je kak mesar kaj pomotoma not vrgel ...torej v naših
pošiljkah ne bi smelo bit divje svinje...prosila sem za zamenjavo in mi je predlagal, da mi pošlje eno rundo
zatonj...ni bil to cilj, itak da ne...je pa po mojem vredu reakcija...

loj sem že jaz tudi kar pogosto dobila  :-\


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1022 : 21 December 2010, 16:20:51
loj sem že jaz tudi kar pogosto dobila  :-\

A pa to samo kak kos ali cel paket loja? Jaz sem načeloma kak kos že imela notri, ampak celega paketa pa prej še nikoli... ::)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1023 : 21 December 2010, 16:35:20
Ko je že govora o driskah....meni in mojim psom čudežno pomaga Sikapur gel za črevesje. Res priporočam to zadevo.  ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 21 December 2010, 16:39:04
A pa to samo kak kos ali cel paket loja? Jaz sem načeloma kak kos že imela notri, ampak celega paketa pa prej še nikoli... ::)
3/4 recimo


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1025 : 21 December 2010, 16:48:12
Aha, torej to ni bila izjema... :-X Upam, da tega ne dobimo več :-[.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1026 : 21 December 2010, 16:53:38
Jaz loj dobim zraven pri jelenu, pri srni še nikoli. Je pri vas kaj drugače?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1027 : 21 December 2010, 17:43:39
Jup pri meni isto. Srna je vedno skoraj samo meso, jelen pa cca 20-30% loja. Ampak malo masti ne škodi  :P

Cel paket loja pa res too much  ??? Neca lahko pa nardiš bio pogače za ptičke  :D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #1028 : 21 December 2010, 17:45:28
Cel paket loja pa res too much  ??? Neca lahko pa nardiš bio pogače za ptičke  :D
Ja ne boš verjel-je mami res to naredila z delom loja :-*. Itak ga je blo too much... ::)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1029 : 21 December 2010, 20:19:13
Če kuhate, dajte not majaron, bo manj smrdelo  ;)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1030 : 22 December 2010, 06:45:16
alenkab,virus Aujeszkyja se inaktivira z sušenjem,sončnimi žarki invisokimitemperaturami nad 37*C.
Drugače pa lahko preživi v naravi do 7 ur v neklorirani potočni vodi,do 2 dni v travi in do 3 dni v iztrebkih in zemlji..
Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1031 : 22 December 2010, 08:02:13
alenkab,virus Aujeszkyja se inaktivira ...in visokimi temperaturami nad 37*C.
bi rekla , da morajo bit kar nekaj višje, saj je že pasja telesna temperatuzra nad 37, pa mu gre odlično  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1032 : 22 December 2010, 22:47:35
Pri nas še noben pes ni hotel jesti surovega divjega prašiča. Čeprav z nobenim drugim mesom ni problema, tudi divjačino (edino perutnine surove ne dajem; čisto osebna "fobija"). Edino surovo meso prasca ne. Ne vem zakaj. Mi bo enkrat povedal ;D. Kuhanega brez problema.
Ne vem točno kaj Nimrod pakira...............če je v paketu prašič, merjasec, mmmmm dišave pa je lahko meso čisto OK. Kdaj je žival ustreljena tudi v vamp; ne verjamem, da se da stvar izničiti "kot da je zaklana". Ne vem kaj pakirajo, seveda "po zakonu" naj bi bilo vse OK in naj naj.
Paketi takšne divjačine so zmeraj malo rizični.....................o čitno cena ne laže oz. se lahko pričakuje kdaj tudi "smrdljiv" paket.
Je pa najlažje tako priti, do surovega "bio" mesa.
Lovec ali pa klavnica je dosti boljša izbira po moje.
Ave tudi tistim, ki kuhate surovo v kuhinji.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1033 : 23 December 2010, 06:50:05
Pri nas bi vsi štirje jedli surovega divjega prašiča, pa si ne upam več dajati.
A zamrzovanje bi tudi uničilo Aujeszkyja? Ker tri tedne itak počakam preventivno zaradi trihinele.
Drugače nam pa samo še kuhana manjka do popolnoma mešane prehrane ;D



Lumpika

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #1034 : 29 December 2010, 22:57:12
A bi bilo ok,  če bi malo pokuhala zadnjo svinjsko kračo pa jo dala višavki za glodat? Ker surovega ne mara :-\



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1035 : 30 December 2010, 12:46:10
Pri nas bi vsi štirje jedli surovega divjega prašiča, pa si ne upam več dajati.
A zamrzovanje bi tudi uničilo Aujeszkyja? Ker tri tedne itak počakam preventivno zaradi trihinele.
Drugače nam pa samo še kuhana manjka do popolnoma mešane prehrane ;D

35 dni na -18 pobije vse  ;)


BTW če koga zanima - 100 debelejših "ziplock" A4 vrečk za 10 funtov skupaj s poštnino http://www.gripseal.co.uk/heavy-duty-gripseal-bags-c-31



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1036 : 30 December 2010, 12:48:58
A bi bilo ok,  če bi malo pokuhala zadnjo svinjsko kračo pa jo dala višavki za glodat? Ker surovega ne mara :-\

Če bo to 5 minutno kuhanje v kropu, bi dal. Če več, pa bi odstranil kost. Probaj raje samo na hitro popečt na olju.



Lumpika

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #1037 : 30 December 2010, 13:12:45
Ok, hvala. :) Ji bom probala najprej ponudti surovo pa bom vidla če bo pojedla-običajno ven pljune.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1038 : 30 December 2010, 20:39:43
35 dni na -18 pobije vse  ;)

Hvala!  :)
 



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1039 : 26 Januar 2011, 09:23:58
Ima kdo mogoče težave z drisko?  ???  Pri Starju se pojavlja čezdalje pogosteje. Dobiva vedno isto - kose piščanca in goveje meso. Če bo šlo tako, bo treba nazaj na brikete, kar pa nočem, ker sem ga edino s surovo hrano lahko poredila za nekaj kg.  :(



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1040 : 26 Januar 2011, 15:47:35
Driska ali neformirano? Če je neformirano daš malo več kosti pa bo cool.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1041 : 27 Januar 2011, 09:29:22
neformirano je načeloma skos, čeprav dobi zraven vsak dan nekaj piščančjih vratov ali pa delov piščanca. Zadnje dva dni je bila pa driska.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1042 : 27 Januar 2011, 19:44:46
Kolko pa dobi piščanca? Probaj nekaj časa samo z njim in bi se moglo stabilizirat. Če se ne, mu pičanec ne odgovarja in boš mogla najt kakšen drug vir kosti - npr svinjska rebra.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 28 Januar 2011, 08:50:14
Hvala.  Bomo poskusili še to.  :)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1044 : 28 Januar 2011, 10:58:34
Evo, iz obupa ker ovčjih kosti noče jesti, nič drugega pa ne pride v poštev zaradi alergij (ali pa mi je čisto cenovno in logistično nedostopno), sem posegla po v prah zmletih govejih kosteh, ki sem jih zvohala v trgovini pri Ikei. Govedina je sicer načeloma problematična, ampak v kosteh je 0,1% beljakovin, tako da pomoje ne bi smelo biti težav.

Sedaj pa vprašanje glede doziranja: na ovitku piše, naj dodaš samo za noževo konico, če pa bi šla po logiki 80-10-10, bi morala dodati precej več. Res pa je, da je to mišljeno kot dodatek h kuhani prehrani, ki vsebuje tudi žitarice itd., mogoče zato manjša priporočena doza. Mi ve kdo svetovat?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1045 : 28 Januar 2011, 12:42:38
Predvidevam, da je mišljeno kot mineralni dodatek hrani, nekakšna surova kostna moka. Dobra marketinška poteza.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1046 : 28 Januar 2011, 19:14:51
Ja, točno to je, kostna moka iz govejih kosti in res je, oglaševana kot mineralni dodatek, predvsem kalcija, (35,7%) pa tudi fosforja (25,6%). 900g za skoraj 10€, valjda se jim splača.

V našem primeru pač žal nič kaj drugega trenutno ne pride v poštev (občutljivost/alergija na govedino, svinjino, in - v večjih količinah - piščanca; ovce noče jesti, za divjačino itd. pa nimam financ). Tako da je trenutni plan divjačinsko meso (surovo ali kuhano), tu in tam kakšna porcija riža, dodatek zelenjave itd., dodatek kostne moke in pa enkrat tedensko pol piščanca, toliko da si sčisti zobe.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 01 Februar 2011, 09:22:07
Tole bi pa tud nam prišlo prav, glede na to, da s kosti samo obere meso, kosti pa povečini pusti.  :o  Samo piščančje mu grejo v rit.  ::)

Datelj boš mogoče še kaj hodila v tisto trgovino?? Bi te prosila, če bi vzela tudi zame. :)

No, še ena najnovejša od našega pesjana - sem mu v PP kupila cele kure, dan čez rok uporabe. Itak so še čisto ok, nobenega vonja, nič. No, ampak se jih gospod niti pod razno ne pritakne. Tako, da imam sedaj v skrinji 4 cele kure.  :(



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1048 : 01 Februar 2011, 17:42:13
No, še ena najnovejša od našega pesjana - sem mu v PP kupila cele kure, dan čez rok uporabe. Itak so še čisto ok, nobenega vonja, nič. No, ampak se jih gospod niti pod razno ne pritakne. Tako, da imam sedaj v skrinji 4 cele kure.  :(

Sama sem dobila par postrvi, k jih niso več smel prodajat, še čisto ok, pa jih ni pojedu. Kar ni dobr za nas, niti za naše razvajene riti ni  ::)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 03 Februar 2011, 16:48:57
Maruša, bom še šla in komot vzamem. :) V prihodnjih dveh tednih zagotovo, ti prej javim na ZS.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby