Surova hrana

irenchy · 1189157

Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1080 : 16 Februar 2011, 20:56:56
Nimrodovci so se očitno res pokvarili  ::) V petek bi mogla iti iskat naročeno srno, pa so pripravili jelena. Zaradi slabih izkušenj z jelenom (sem dobila večinoma samo loj) ga nisem vzela.
Sem šla prov gledat račun od prejšnjič, na kg sem plačala 54centov, tko da mi ni jasno po kakšnem kriteriju zaračunajo.  ???   



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1081 : 17 Februar 2011, 00:18:44
Splača se jim, veš kolk prometa smo jim naredil..



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1082 : 17 Februar 2011, 10:51:11
Jaz sem naročila 70kg srne, ko sem prišla tja, so mi hoteli podturiti 40kg jelena, ki ga seveda nisem vzela. Cena je bila čez euro. Čudno to poslujejo, če nam vsakemu drugače zaračunavajo...


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1083 : 18 Februar 2011, 11:36:17
Hm hecno res...čeprav meni takrat ni dejansko zaračunal 90c, samo rekel je, da se je na toliko dvignilo, mogoče pa ni imel natančne informacije.

Je pa tudi tako, da na računu piše cena brez ddv in pol še ddv zraven, tako da 54c meni zveni brez davka... mogoče bo tudi ono z 90c brez davka. Bomo videli. Resnično dvomim, da bi zaračunavali vsakemu drugače, razen če se je vmes cena dvakrat spremenila...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1084 : 18 Februar 2011, 11:54:21
Haha, kaj sem napisala par strani nazaj? Ostanki divjačne so bili poceni, ker so jih težko prodali. čim se je povpraševanje dvignilo, se je dvignila tudi cena (morala zgodbe: če stakneš kakšno skrajno ugodno ponudbo in jo misliš še nekaj časa koristiti, potem tega ne obešaj na veliki zvon)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1085 : 18 Februar 2011, 11:55:22
Haha, kaj sem napisala par strani nazaj? Ostanki divjačne so bili poceni, ker so jih težko prodali. čim se je povpraševanje dvignilo, se je dvignila tudi cena (morala zgodbe: če stakneš kakšno skrajno ugodno ponudbo in jo misliš še nekaj časa koristiti, potem tega ne obešaj na veliki zvon)

Jaz sem se isto sprasevala, kdaj bodo dvignili ceno  ::)

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1086 : 18 Februar 2011, 12:04:56
Haha, kaj sem napisala par strani nazaj? Ostanki divjačne so bili poceni, ker so jih težko prodali. čim se je povpraševanje dvignilo, se je dvignila tudi cena (morala zgodbe: če stakneš kakšno skrajno ugodno ponudbo in jo misliš še nekaj časa koristiti, potem tega ne obešaj na veliki zvon)

AMEN  ;D
No saj , sedaj so jih spluvali :D  :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1087 : 18 Februar 2011, 12:12:29
Haha, kaj sem napisala par strani nazaj? Ostanki divjačne so bili poceni, ker so jih težko prodali. čim se je povpraševanje dvignilo, se je dvignila tudi cena (morala zgodbe: če stakneš kakšno skrajno ugodno ponudbo in jo misliš še nekaj časa koristiti, potem tega ne obešaj na veliki zvon)

Meni je čisto jasno, da lahko dvignejo cene. Ni problema. Ni pa mi jasno, zakaj v istem obdobju enemu računajo tako, drugemu drugače.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1088 : 18 Februar 2011, 12:51:23
Ne računajo enemu tako drugemu drugače....
računajo glede na obdobje- čas in situacijo.
To je divjačina- in "material" je odvisen glede na lovno dobo.
Ko je lovna doba za določeno žival je ponudba tega večja...takrat je cena drugačna, kot takrat, ko ni lovne dobe na določeno žival

To ni  reja - kjer se cena lahko določi za fiksno obdobje.

V večih branžah imaš variabilne cene.
Tako je npr tudi pri lesu- vedno se giblje na položaj/ stanje  surovin na  makro- trgu.
Februarja je bilo xy/m3... npr od marca ali aprila dalje( ko se začne sečnja) bo pa cena yz/m3)

 ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1089 : 18 Februar 2011, 12:53:21
Ja, a je tako nerazumljivo napisano? Če jaz kličem predprejšnji teden in mi rečejo eno ceno, ob prevzemu mi računajo drugo ceno, vmes oz. v istih dneh pa vsaj 2 dobita po drugačni ceni... Kje imaš tu sezono?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1090 : 18 Februar 2011, 13:34:16
Njih vprašaj- konkretno zakaj je tako.
jaz ti govorim zgolj na splošno- kako je s cenami pri določenih zadevah.

Jaz ko naročim, vprašam za ceno- (končno ceno- VP cena mene ne zanima), in hočem, da mi jo točno povejo- ko pridem prevzet ne vprašam več za ceno, plačam toliko kot je bilo dogovorjeno.
pa že kar lep čas kupujem pri njih. Pa tud se je že naredilo , da nečesa nisem vzela... ker ni bilo tako kot je bilo dogovorjeno.
Od takrat  naprej vedno dobim kot se dogovorim...... Kadar pač kupim preko njih ;)... če kupujem drugje spet drugače... vedno se pa dogovorim konkretno z osebo- in potem zahtevam da se dogovora držimo- tako en kot tadrug.

Tudi ko kupujem pri njih
 točno naročim- toliko in toliko teleta, toliko in toliko srne, toliko in toliko jelena+ za cucke- pa povem da loja ne bom vzela ampak konkretno če imajo ok če nimajo hvala lepa. In mi tudi takoj povejo kaj imajo kaj nimajo kaj mi lahko naštimajo- vprašam za ceno točno- in povem čez eno uro pridem po pakete naj me čaka pripravljeno.
Nikoli nobenih problemov.
kako se pa ostali  menite pa ne vem. Vedet morate da so trgovci- in z njimi je treba delat po sistemu..oni prodajajo ti kupuješ- tisto kar ti hočeš- ne kar bodo oni poturili.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1091 : 18 Februar 2011, 17:55:27
Jaz sem nekajkrat vzela srno, ki je bila 60 centov/kila, jelen pa je bil 54 centov/kila, torej cenejši - sem ga pa vzela samo enkrat in ni bilo nič loja not, oz mogoče dve rezini, ostalo je bilo meso (ampak bolj mastno kot srna). Zame je bilo vprašanje časa, kdaj bodo dvignili ceno, če samo mi s tega foruma kupujemo gre najbrž preko 20 pokov odrezkov na mesec, kar ni slabo, pa najbrž jemlje še kdo. Sploh ni problem v dvigu cene, ampak menda ne dostavljajo več, pa če res računajo malo tako, malo drugače, pa... Pa se stvari naberejo  :-\. Upam, da se stanje in cena stabilizirata in ne bomo ostali lačni  ;). Če je pa kdo naročil v zadnjih 2 tednih, pa naj prosim napiše ceno, da bomo vedeli, pri čem smo.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1092 : 18 Februar 2011, 19:00:14
Ja no, jaz sem naročala in dobila. Bi bil jelen isto kot srna, samo ga nisem vzela. Cena nekaj čez eur. 1 paket krasen, 1 tako-tako, 1 poln kosti, metkov in dlak ter loja, pa ne vem, najbrž dreka al kaj je uno smrdljivo bilo. No, ni bilo tako veliko, sem pa morala vsak cm pregledat, kaj je notri. Dostavljajo pa res baje ne več.
In ne, mi ni težko plačat, samo se mi pa zdi glupo plačevat v istih dneh (celo kak dan prej) za 1x dražje kot npr. nekdo drug.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1093 : 18 Februar 2011, 20:44:40
Jaz sem sicer zmenjena z enim manjšim odkupnikom, ki mi da odrezke zastonj. Drugače pa Nimrod odkupuje od lovcev npr. 2.kat srne po 2,2 eur (to so tiste do 11 kg ali pa zastreljene). Ker se že skoraj bolj splača s kakšnim lovcem zmenit za celo, kot Nimrodu plačevat več kot euro za odrezke  ;)
 



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1094 : 18 Februar 2011, 20:59:20
No, glede na veliko porabo... Ima kdo kontakt kakega lovca mogoče? ZS lahko.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1095 : 19 Februar 2011, 13:12:55
Ne dostavljajo več? Hmm morem klicat v pondeljek če obala ne šteje  :P Oče je lovski pripravnik, samo kaj ko je lovcem škoda srne za pse  ::)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1096 : 19 Februar 2011, 14:05:16
Men tud to o dostavljanju ni jasno.. Jih je kolegica klicala pred kakim mescem, pa so ji povedali da dostava ni več možna, jaz sem pa kot rečeno pred dvema tednoma brez problemov dobila, niti omenili niso ničesar. Me zanima, če bodo še gostilnam normalno dostavljali ali tudi tega ne bo več?



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1097 : 19 Februar 2011, 15:00:34
Dostava bi znala biti povezana s posameznim dostavljalcem. Ne vem, s kom se vi dogovarjate za dostavo, jaz stvari vedno naročim pri šoferju (tako so me napotili v Nimrodu) in mi jih dostavi nekje, kjer mu je na poti. Sem prevzemala že v Europarku, Qlandii, na bencinski črpalki v Hočah, če gre potem na Pohorje itd.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1098 : 19 Februar 2011, 22:01:40
Dvignili so ceno na 90 centov...meni so takoj rekli, ko sem naročila. Pač...
je pa res, da skoz dobivam očitno slabše kot drugi...sem mislila, da ne moreš izbirat srna ali jelen...
saj so mi tako razložili, kaj je je in glede na to, da pač ne želim ostat brez mesa, vzamem...
aha, torej imajo tudi srno  :-\ naivnost moja  :-\  no, pa bom naslednjič zahtevala srno...


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1099 : 20 Februar 2011, 11:55:10
Predno sem prišla do odkritja Nimrod, sem se obrnila na par lovcev, vendar naj bi bila divjad v lasti lovskega društva, da ne morem priti do mesa, tudi če jim plačam...tko da, če kdo pozna kakšnega lovca, ki bi bil pripravljen prodati, bi prosila za kontakt  ;)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1100 : 21 Februar 2011, 02:37:22
Mimogrede, vse lepo in prav glede tega, tiho bit in koristit ugodnosti, ampak jaz sem vsekakor izjemno hvaležna za to informacijo o Nimrodu, ker nas je divjačina resnično rešila. Edino zdaj ni nobenih težav s kožo, pa prebavo, analko itd. Na v trgovini kupljenem mesu (govedini, piščancu) je bilo sranje. Tako da ja, tisti, ki je informacijo delil, je morda zdaj na slabšem, ampak vsi mi - oz. predvsem naši pesjani - smo neizmerno profitirali. HVALA.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1101 : 21 Februar 2011, 07:12:04
Bom malo povprašala lovce in javila morebitne kontakte, vendar je lovna doba srne šele 1.5. Takrat pa je ponavadi znan tudi cenik odkupnikov za tekoče leto.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1102 : 28 Februar 2011, 12:44:03
Na kakšen način razkosate zmrznjen paket od Nimroda?
S prijateljico sva ga v petek šli iskat in sva se matrali eno uro, da sva ga polovico razkosali ::) :-[

Aja pa cena je bila 90 centov/kilo brez DDV. Z DDV pa potem še 20% več.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1103 : 28 Februar 2011, 13:17:03
Sekira in macola, pa gas  >:D. Sem pa vedno zunaj sekala, malo je neugodno, ko se tisti tamali odstruženi delci stopijo. Sem pa vedno cel pok razkosala in prepakirala v manj kot pol ure.
Hvala za info glede cene  :).



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1104 : 28 Februar 2011, 17:19:36
Jaz se s tem ne ubadam več, odmrznem cel paket, razparceliram in zamrznem nazaj. Nobenih težav.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1105 : 28 Februar 2011, 18:30:42
Jaz sedaj pozimi nisemnič naročala, ker enostavno nimam kje te pakete imeti in odmrzovati in svinjati. Poleti jih imamo pa v vikendu, e poseben hladilnik, dam cel paket v veliko plastično posodo in v hladilnik. Prej pa še pustim zunaj da delno odmrzne, kar uspem dol pobrati dam v poseben paket in zamrznem, recimo 1/3, ostalo pa v hladilnik in porabim. Finta je da ne pustim da čisto odmrzne, ampak je polovica na sredini še zamrznjena in v hladilniku se tudi ne odmrzne hitro in samo dol pobiram robove ki so odmrznjeni. tako mi zdrži kar nekaj dni v hladilniku in porabim cel paket.
ne vem če je jasno napisano :)

sem se ene parkrat mučila s sekiro, ampak je too much, mi je ta počasno odmrzovanje veliko bolj všeč pa itak porabimo cel paket :)


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1106 : 28 Februar 2011, 20:54:14
Na kakšen način razkosate zmrznjen paket od Nimroda?
S prijateljico sva ga v petek šli iskat in sva se matrali eno uro, da sva ga polovico razkosali ::) :-[

Aja pa cena je bila 90 centov/kilo brez DDV. Z DDV pa potem še 20% več.

Paket je zmrznjen s šokom, zato ga lahko brez problema odmrzneš in popakiraš in ponovno zmrzneš, tako so mi na Nimrodu obrazložili.

Si dobila srno ali jelena? Ker so mi obljubili, da me bodo poklicali, ko bodo imeli na voljo srno.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1107 : 28 Februar 2011, 21:22:43
Ares se lahko odmrzne? Zanimivo.

Po telefonu so prijateljici rekli, da imajo samo jelena, ko pa sva prišli tja so nama dali srno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1108 : 28 Februar 2011, 22:38:20
Ja, na yahoo-jevi skupini za rawfeeding ti tudi povedo, da sploh ni panike ponovno zamrzovati katerokoli meso. Eni tam hranijo cele kadavre, ki jih potem sproti vržejo nazaj v zamrzovalnik in porabijo v enem tednu recimo. Psov to načeloma ne moti. Menda se nekoliko spremeni tekstura in okus mesa, zaradi česar se tega v človeški prehrani ne izvaja.

Jaz ta kibl mesa položim v veliko plitvo vedro in v bano. Večino krvi potem zlijem v wc, tiste malo, kar gre prek, pa splaknem normalno v odtok in potem bano dobro očistim. Svinjarije praktično ni.

Tudi jaz sem začudena ugotovila, da se je v enem od treh paketov, ki sem jih dobila nazadnje, skrivala srna. Iz Poljske (prejšnje meso je bilo iz Madžarske).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1109 : 01 Marec 2011, 13:59:27
Sem povprašala Nimrod za ceno - 0,90€ plus 8,5% DDV, torej 1€ na kilo - srna, jelen.

Škofja loka mi je malo daleč, zato bi se v prihodnosti pogrupirala s kakšnim Primorcem (relacija Postojna-Izola), če je možnost. Prosim za zs, bom zelo hvaležna.

Trenutno imam sicer še veliko ovčetine, zamrzovalna omara pa je premajhna. >:(