Surova hrana

irenchy · 1189008

Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1110 : 26 April 2011, 14:31:33
Danes sem pa tudi jaz dal psici surovo goveje meso in ga je zmazala z veseljem. Nobene briketi niso tako dobri.

Meso sem pa šel iskat v klavnico in so mi dal cel škaf cirka 25 kg tistega, kar vržejo stran, sapnik z mesom in belim pljučam, penise z medenično kostjo, jetrca in kosti z mesom zastonj!
Potem sem pa jaz to lepo meso obrezal, sapnik in penis in sem dobil ven cirka 10 kg materjala.

Penis je bolje posušit pa ga potem posušenega servirat ali ga razrežete med mesom?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1111 : 26 April 2011, 15:55:16
Če prav sklepam je posušen penis tista bikovka, ki jo sicer prodajajo po zoo trgovinah za pasje žvečke. Lahko posušiš (in potem uporabiš za "žvečko"), ampak vprašanje če ti bo uspelo tako posušit, da ti ne bo prej zgnila ali kaj podobnega.  ;)



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1112 : 26 April 2011, 16:11:20
Sej to ja, kako posušiti je vprašanje?
Bom obesil v en prostor pa bom videl kaj se bo zgodilo.

A ima kdo račun na yahoo-ju in je prijavljen v rawfeeding skupino?
Jaz sem se prijavil v yahoo preko googlovega računa in se ne morem prijavit v skupino, ker kao nimam javnega računa. Pa imam javno objavljeno ime tako, da vsi vidijo.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1113 : 26 April 2011, 17:32:20
Mi smo te penise sušili zunaj, pozimi (bili so obešeni) in ni bilo problema, nobene driske po njih ali bruhanja. Zdaj je pa po moje že pretoplo, ker lahko zgnijejo pa še muhe odlagajo jajčeca gor.

Mogoče da daš komu sušit ko že suši kakšne klobase ali pa kaj podobnega...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1114 : 27 April 2011, 11:21:25
Tudi mi sušimo klobase in salame  :D
Sem dal v prekajevalnico za nekaj dni, kjer ni možno da pride muha zraven.
Potem bom pa prestavil v klet.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1115 : 27 April 2011, 19:31:10
No, potem pa tako nimate problemov  :)

Se pa po mojih izkušnjah sušijo kar dolgo, nekje 1 mesec...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1116 : 28 April 2011, 14:18:31
Sam bi mu raje postregel s svezim penisom...............taksnim ne prevec zrezanim. Odlicna  "delovna" igraca za "ustne" misice ;) , pa se kot zobna pasta, krtacka deluje.
Posusene lahko kupis (ali pa usesa, smrcke.........ne vidim neke bistvene razlike), za sveze pa se je potrebno malo bolj potrudit.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1117 : 29 April 2011, 12:37:32
Tudi penise bi lahko komot zamrznil in sproti odtalil ter hranil surove.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1118 : 29 April 2011, 14:17:16
Posušit sem dal samo 2, da vidim, če bo uspelo.
Ostale sem zrezal med porcije in zmrznil.

Ne bom jih kupoval, če jih dobim zastonj kolikor hočem. In če mi jih bo uspel lepo posušit, jih bom doma sušil. Nekaj bo pa dobila tudi svežih tako, da bom kombiniral.



koma

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #1119 : 18 Maj 2011, 18:19:41
Hojla

Zanima me ali lahko mladiču občasno ponudim tudi surove kurje vratove oziroma, ali obstaja kakšen vam poznan razlog, da mu jih ne. Ali je morda boljše, da jih prej pokuham v neslani vodi.
Ali jih je priporočlivo prej narezati na manjše kose.

Lp



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1120 : 18 Maj 2011, 19:44:47
TO, da je surovo, ni problem, nič ni treba kuhati. Problem je velikost vratov. Kakšnega psa imaš, kako velikega? Kurji vrat ima obliko kapsule in pri večjih psih, požrešnih, to lahko pomeni, da se zatakne v grlu/sapniku. Pa še koščeni so, škoda denarja (in niso ravno hranljivi). Raje daj normalen kos piščanca, npr. stegno/noga/bedro/prsa.

Mehke so tudi svinjske kosti, npr prsne kosti so skoraj sam hrustanec, pa recimo vratna kost je zabavna (to imajo v boljših mesnicah zadaj in je treba vprašati). Če mladič še nima odraslih zob ali jih menja in ima potrebo po žvečenju, se lahko da npr. 20, 30 cm dolg svinjski vrat z rebri, da ga ima za žvečenje (ne ravno da to celo reč požre). Veliki kosi so VARNI, ker ne more goltat!



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1121 : 20 Maj 2011, 15:58:43
Mene zanima, če veste za kako dobro mesnico na območju Slovenskih goric ali Maribora, kjer te ne gledajo čudno, ko jih sprašuješ za ostanke in kjer nimajo vsega v naprej rezervirano? Jaz sem v en mesariji spraševala za odrezke, ampak baje dobijo samo 2x na teden po 30 kg ali pa še to ne in jih ima že polno ljudi naročenih po 10 ali 20 kg in zame nič ne ostane  :( . Ali pa v kateri trgovini bi se dalo dobiti kako poceni meso (vseeno katera vrsta, psička prenaša vse, kar sem do sedaj probala  -piščanca, ribe, svinjino, govedino). Ker imam kar velikega psa, oz. je sedaj šele mladička, ampak poje veliko in si moram hitro najti, neki fajni vir mesa...

In pa tisti, ki naročujete pri Nimrodu. Ali vozijo tudi na območje Slovenskih goric ali je treba nujno iti v Maribor (tja predvidevam da vozijo)?  ???

Hvala za odgovore



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1122 : 21 Maj 2011, 17:07:56
Kam ti lahko Nimrodov šofer meso pripelje je odvisno od tega, kam dostavlja meso, mogoče pa celo kam v bližino. Vsekakor je najbolje, da pokličeš šoferja (jaz naročam tudi kar pri njemu) in poveš, odkod si in če slučajno vozi kam blizu.

Zdaj se ne spomnim točno, kje sem jaz nazadnje spraševala za ostanke, pa so mi jih ponudili (samo goveje, česar moj ne sme), znala pa bi biti mesnica Rače ali pa mogoče Muta. Sicer pa najbolje, da kar pokličeš naokoli po mesnicah in klavnicah (slednje sicer načeloma ne smejo dati ven nič, razen če bi naročil mesar, včasih se da tako dogovorit, recimo v Račah menda ti mesar lahko naroči odrezke ipd.).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1123 : 23 Maj 2011, 14:39:20
Aha, bomo malo poklicali mesarije okoli.

Hvala za odgovor  :)



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1124 : 23 Maj 2011, 17:52:47
Phoebe pravi, da ni boljšega kot goveji srčki. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #1125 : 23 Maj 2011, 20:07:22
Ima pogled "nehi slikat, pa mi raj dej kak košček"  :D

Majchy, a male koščke posušiš in dajaš kot nagrado ali samo sveže?



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1126 : 23 Maj 2011, 21:51:11
Samo sveže. Samo ko pri mesarju kupim srce, da razrežem na majhne koščke, potem pa dam po majhnih vrečkicah v skrinjo. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1127 : 24 Maj 2011, 09:50:19
uuuuu, tole je pa pogled krvoločnega psa.  :P :P

No, pri nas je stanje super!!  ;D  Mulc se je celo zredil (kar prej nikakor ni bilo možno), prebava se je uredila (1-2x, prej tudi po 5x na dan).. sem ful zadovoljna, pesjanar pa tudi.  :)  Največ dobiva govedine (ličnice, prepone), potem svinjino (kosti in malo mesa), včasih tudi piščanca, rib ne mara (mu smrdijo  ::)), organe dobi res redko, ker takrat dobi drisko.

Edini problem je to, da bomo kmalu imeli premajho skrinjo.  :D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1128 : 24 Maj 2011, 19:01:44
No, jaz sem odkrila eno mesnico, ki naj bi dajala mesne obrezke pod 1€/kg. Jutri greva z mamo tja pogledati, upam, da bo kaj bolje kot pa pri prešnji, da ni čakalne vrste. ker sem zadnjič v trgovini kupila 5kg mesa, ki je bilo v akciji, pa je prišlo 20€  ::) . Lahko bankrotiam pri tako velikem psu  :P

Se pa pri moji točno vidi, če kak dan ali dva ne dobi surovega mesa. Ima ful svetel kakec, pri surovem mesu (sploh rdečem) pa je ful temen in bolj čvrst  :P . Sedaj kaka nekje 3-4x na dan, prej včasih pa po 10x (takrat je jedla več briketov kot sedaj)  :-\ .



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1129 : 25 Maj 2011, 23:12:25
Kako bi se obnesla kombinacija: recimo 2 dni v tednu briketi ostalo surova/naravna hrana?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1130 : 26 Maj 2011, 00:09:49
Vseeno boljše kot samo briketi. Boš pa morala poskusiti pri svojemu psu, kako se bo tista dva dneva obnesel na briketih, samo po moje ne bi smelo biti večjih težav, razen če ni pes občutljiv.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1131 : 26 Maj 2011, 00:21:23
Mi smo na surovem leto in pol. Zaenkrat vse po starem. Pretežno goveji (eksotični) deli iz mesnice, jagnječji organi, svinjina (predvsem za koščene dele), občasno kos piščanca.
Kako veš, da si zabredel globoko? Ko te iz Mercatorjeve ribarnice kličejo domov, da pridi po 12 lososovh glav, ki ti jih hočejo dat zastonj. Ker seveda doma delaš domaće ribje priboljške.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1132 : 26 Maj 2011, 10:15:15
 :D :D

Še dobro, da ti jih dajo zastonj. Jaz vsepovsod plačujem.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1133 : 26 Maj 2011, 12:14:57
Jaz hodim tudi še kar k Nimrodu po meso, ker mi hočejo obrezke vsepovsod več zaračunat, kot če kupim cenejše meso ali meso, ki je kje v akciji. S tem, da bi polovico ponujenega itak lahko samo stran zabrisala.  ???


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1134 : 26 Maj 2011, 12:34:56
V Neverkah (natančneje se kraj imenuje Kal) - Perutnina Pivka - prodajajo piščančje hrbte in vratove (ločeno) po 1.69€/kg, pakirano po približno 2kg (sveže). Sem nabavila vratove, saj pridejo prav predvsem za mačke (drobne kosti).



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 26 Maj 2011, 17:06:00
Pretežno goveji (eksotični) deli iz mesnice

Sem se zatipkala. Goveja eksotika je iz klavnice, zastonj. Je pa res meso v trgovini zelo, zelo drago. Na ameriškem forumu jamrajo, da hočejo svinjino na razprodajah, le če je pod dolarjem na kilo... Mislim.... To je še manj kot evro za kg! Najcenejša svinjina po dolgem času je sedaj brez kosti v Tušu po 3,19 evra. POzimi so v Panvitini mesnici v Novem mestu imeli večkrat svinjse glave, pa npr. koža in meso z glav pobrano, to je bilo evro za kg... Samo je bolj redko, sploh sedajpoleti (pozimi ljudje to kupujejo za kolinarske domaćće produkte:)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1136 : 26 Maj 2011, 18:00:21
Ravno zato je bolje, da se naše domače živali hrani z mesnimi "ostanki", kot pa z lepim mesom (namenjenim za človeško prehrano), saj so cenejši. Tako je tudi bolj etično - namesto, da se vrže proč, pojejo psi/mačke.

Če uspe kdo od vas dobit preveč robe, presežek raje potalajte, če ni več placa v skrinji, kot pa da pustite klavnicam/mesnicam, da vržejo proč.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1137 : 26 Maj 2011, 20:54:18
Ali je treba pljuča preden jih daš psu prekuhati? Jaz vem, da ko smo mi pe imeli mačko, da smo ji najprej prekuhali, ker baje ni dobro surovo, ampak me zanima, če je to res?

In pod kaj spadajo želodci, goltanci, požiralniki, vampi, srce... Vse pod mišično meso? In pljuča so nekaj vmes med organi in mišicami ne?



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1138 : 26 Maj 2011, 23:05:46
Joj, če bi se komu ljublo, bi bilo super prebrat eno tako kratko razlago katero meso se daje psu, kaj pri mesarju naročiti itd. Jaz sem čisto izgubljena, sama sem vegi, sploh se ne spoznam.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1139 : 27 Maj 2011, 09:27:21
V Neverkah (natančneje se kraj imenuje Kal) - Perutnina Pivka - prodajajo piščančje hrbte in vratove (ločeno) po 1.69€/kg, pakirano po približno 2kg (sveže). Sem nabavila vratove, saj pridejo prav predvsem za mačke (drobne kosti).


Jaz dobim v trgovini Perutnine Ptuj kose piščanca za malo čez 2€ - pa so notri bedrce in prsi, ne pa vratovi in hrbti, ki imajo pretežno kosti.