Surova hrana

irenchy · 1189051

Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1200 : 02 Julij 2011, 13:06:11
Nič rezat - glih to hočeš, da se matra.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1201 : 02 Julij 2011, 20:44:17
Danes je za kosilo dobila svinjske možgane. In je imela tako drisko, da mi je bilo takoj žal da sem ji jih dala  :-X

Ji pa bom potem pustila smrčke cele še jutri in bom videla, če bo sploh hotela pojesti (če je kaj prevelik kos se nekaj časa mantra, potem pa obupa). Če ne bo hotela celih ji pa bom narezala  :)



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1202 : 02 Julij 2011, 20:58:49
Verjamem, da je imela drisko. Koliko možganov ste ji pa dali? Jaz dam svojemu samo en komad  (ena žlica) v obroku, nič več, po možnosti k bolj koščenemu obroku.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 02 Julij 2011, 23:20:56
Ne vem, nekje 300g? Pa še nekaj popečenih z jajci je imela (se jih je preveč naredilo). Ni pa bilo nič kosti zraven. Je pa dobila zvečer piščanca z kostmi in upam da bo kakec OK  :)



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 03 Julij 2011, 09:57:44
Ja, mnogo preveč. Možgani takoj naredijo mehak kakec. Naslednjič ji dajte čisto malo pa bo vse OK.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1205 : 03 Julij 2011, 12:11:03
hehe možgani z jajci so pa bili pri nas doma včasih specialiteta. Za nas seveda.  Možgane raje zase ponucajte, če jih psi ne prenašajo-to da je mehek drek pomeni, da ni OK hrana za psa. Če se mora izravnavati drek s kostmi tudi ne štima. Mora biti že brez kosti kompaktno blato.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 03 Julij 2011, 20:20:19
Ja, mnogo preveč. Možgani takoj naredijo mehak kakec. Naslednjič ji dajte čisto malo pa bo vse OK.

Ja, bom za drugič vedela. Začetniška napaka :-\ . Zjutraj je bil kakec sicer še malo mehek in je potem še 1x dobila kosti pa je bil potem kakec res OK. Sedaj pač nekaj dni ne bo kosti dobila, glede na to koliko jih je sedaj zaradi možganov morala pojesti  :-\ . Možgane itak ponavadi mi pojemo, razen včeraj je ata preveč kupil in je ostalo pa je ona dobila  :) .



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1207 : 04 Julij 2011, 09:42:31
hehe možgani z jajci so pa bili pri nas doma včasih specialiteta. Za nas seveda.  Možgane raje zase ponucajte, če jih psi ne prenašajo-to da je mehek drek pomeni, da ni OK hrana za psa. Če se mora izravnavati drek s kostmi tudi ne štima. Mora biti že brez kosti kompaktno blato.

To ni res. Vsak, ki hrani psa s surovo hrano, ti bo znal povedati, da to ne drži.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1208 : 04 Julij 2011, 11:07:09
Nič rezat - glih to hočeš, da se matra.


Moj je raje 2 dni lačen, kot, da bi se preveč matral. :P :P

Svinjska glava npr. mu razsekam na cca. 6 delov, pa še vedno ni ok. Isto s svinjskimi tacami.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 04 Julij 2011, 11:08:09
Takole zgledajo Starjevi požiralniki. To je najbrž tisto meso, ki se drži požiralnika, ne?


Zanima me predvsem če je dovolj, če dobiva samo tole ali je potrebno zraven dajati še meso?? Ker očitno bomo sedaj dobivali samo požiralnike.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1210 : 04 Julij 2011, 13:02:52
Maruša_Star, požiralniki itak spadajo pod meso, to veš, bi mu pa na tvojem mestu dala 1x-2x/teden še kakšno drugo vrsto mesa. Sama se držim pravila, da je jedilnik čim bolj pester. Trenutno imam polno skrinjo jezikov, divjačine in hrustanca, ko mi bo zmanjkalo, si bom zrihtala kaj drugega.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1211 : 04 Julij 2011, 13:23:09
Jaz imam še eno vprašanje...

Če se hrani surovo, se hrani nekje 2% odrasle telesne teže psa, to 2% na obrok ali na dan?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1212 : 04 Julij 2011, 16:32:04
Jaz imam še eno vprašanje...

Če se hrani surovo, se hrani nekje 2% odrasle telesne teže psa, to 2% na obrok ali na dan?

2% teže na dan  ;) . Lahko daš tudi več, če se pes ne redi (moja naj bi odrasla tehtala okoli 30 kg na dan pa poje cca. 1 kg na dan).

Maruša, ko sem jaz dajala moji požiralnike (oz. goltance, to je itak isto), je dobila še nekje 2x na teden kako drugo meso (goveja rebra, svinjsko meso) + dobila je še pač obrezke od našega mesa.

Sedaj je samo svinjske smrčke in nič drugega (mesnih obrezkov in goltancev zadnjič ni bilo) in bo to jedla dokler ne gremo ponovno v mesnico. Ji pa smrček vseeno prerežem na pol, razen če je že tako manjši kos. Naredim take kose, da mora še grizti. Ko bo pa odrasla bo pa verjetno še cel smrček premali  :-\ . Ima pa res rada smrčke, če imate možnost to dobiti - probajte  ;) . Ampak izgledajo res ogabni in smrdijo tudi, ampak za pse so zakon (iz te mesnice nosijo nekateri tudi po 50 kg ven, tudi samih smrčkov :P;)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 04 Julij 2011, 18:01:58
Tejch, koliko pa stanejo tej tvoji smrčki?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1214 : 04 Julij 2011, 18:09:47
Tejch, koliko pa stanejo tej tvoji smrčki?

0,50€/kg. Po enaki ceni so tudi goltanci in mesni obrezki (vse je svinjina)  :)



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1215 : 04 Julij 2011, 18:40:00
V katerih mesnicah pa dobivate tako poceni 'meso'??  ???


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1216 : 05 Julij 2011, 11:06:19
Če koga zanima naj napiše ZS.  ;)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 05 Julij 2011, 11:29:19
Če koga zanima naj napiše ZS.  ;)

Jaz sem ti že poslala...  :)



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #1218 : 06 Julij 2011, 10:22:24
Kupuje kdo kje na Primorskem (Goriška, Vipavska dolina)? Gornja Radgona mi je predaleč.  :P


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 06 Julij 2011, 12:10:48
Poki, če kaj izveš, mi prosim posreduj, saj tudi meni Gornja Radgona ne pride v poštev.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 06 Julij 2011, 12:29:55
Jaz rabim pa za Zasavje, Celje, Litija... tukaj okrog.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 06 Julij 2011, 15:09:51
Malo pokličite po okoliških mesnicah  ;) . Se je treba potruditi. Jaz sem najprej klicala v eno mesnico, pa so imeli že tako preveč strank in mi niso mogli dati mesa in v drugo sem našla "zlato jamo"  :P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1222 : 08 Julij 2011, 11:42:30
Živjo!
Naša vreča briketov gre proti koncu, zato sem se odločila, da bomo prešaltali na surovo hrano...
Ampak ker gremo zdaj ravno na morje me zanima kako vi vaše pse hranite na morju, mislim kako meso spravite do tja. :D



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 08 Julij 2011, 17:25:17
Abby Labrador, me veseli, da si se odločila za tak način hranjenja. Bi ti pa za začetek predlagala, da si prebereš teh par strani v tej temi, da si lahko približno predstavljaš kaj to pomeni, prebereš naše izkušnje, greš na tuje forume, preštudiraš stvari. Kako začeti s hranjenjem, je pa Taar že večkrat napisala.

Na morju so prav tako ribarnice, mesnice. Bi ti pa priporočala, da se lotiš, ko boš doma, da ne boš imela nevšečnosti na dopustu, zaradi kakšne driske. Mi šibamo v pon na morje, komaj čakam, ima pa James na morju vedno drisko, zaradi preveč popite morske vode, ko prinaša palce, igrače iz morja, pa vmes preveč popije.

Če boš še kaj rabila, pa kar vprašaj  :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 09 Julij 2011, 11:32:11
Prijaviš se, pazi, da pokljukaš 'daily digest' ali 'web only', če ne dobiš milijon sporočil vsak dan na mail, so zelo dejavni. Res priporočam, da se kar gor pozanimate o vseh podrobnostih, predvsem glede zasuka želodca in takih reči, ker imaš gor npr. ogromno ljudi z dogami in velikimi pasmami, pa ena vzrediteljia delovnih nemških ovčarjev. Kar serm jaz do zdaj zasledila, naj bi bilo zasukov celo manj. Ampak jaz imam manjše pse in ne spremljam teh tem tako zelo, tako da bolje kar gor direktno. Preberite si po arhivu, ker je na vse teme bilo že milijonkrat vprašano.

Okej razumem, da se psu po hranjenju ali pitju lahko obrne želodec, če se recimo giba in to....
Ampak, tega stavka res ne razumem, kaj so psi, ki so hranjeni s surovo hrano bolj podvrženi zasuku želodca al kaj?


Jamsi, sem se spravila zdajle od prve strani brat in sem trenutno šele na 16., ker si sproti še vse zanimive spletke shranjujem(da bom potem še tisto vse preštudirala ;D)... Tako, da ja čaka me še ogromno branja...(na srečo so počitnice. :D)

No pa naj povem še to, da je Abby danes dobila svoj prvi surov zajtrk. :D (sestavljen je bil pa iz govejega zrezka in še eno jajce sem ji dala za polizat...)
Potem se ji je pa na sprehodu čisto fuzlalo... :D

Brala sem, da surova hrana pripomore tudi h hujšanju... Ampak vse kar sem na prejšnjih straneh brala povsod pišejo, kako lepo so se njihovi kužati poredili....
Pa tudi na eni spletki so bili vsi kužati, ki so jedli bolj buckasti...
(sicer pa dobiva 1,8% odrasle teže(se pravi, če trenutno hočem spravit na 30kg dobiva 540g mesa na dan-čeprav sem ji vrečke popakirala bolj, kot ne po 500g, da bo še malo zelenjave in ostalih stvari dobila...))
(če ima mogoče kdo kakšno idejo kako unčikovito shujšati, na dan z besedo, ker smo probali pomoje res že vse light/dietne brikete na svetu pa nič ni pomagalo.. :/)
(Sem pa mami zadnjič poslala po vso to meso in kosti, pa je skoraj bankrot fasala. :D-pomoje je naaaaaaajboljše stavri za svojo lubico kupila. :D-sem pa zdaj itak prebrala kje drugi kupujete meso tako, da pomoje vseeno ne bo nevem kakšen strošek, edino skrinjo bo treba še eno domov privlečt.   ;D)



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1225 : 09 Julij 2011, 12:11:46
Probaj s 540g na dan, pa boš videla kako napreduje ali pa mogoče še majhen zmanjšaš. Opazuješ in prilagajaš količino hrane. James je pridobil na mišični masi. Ko sva veliko zunaj, dobi malo več hrane in pa kontra.

Glede zasuka želodca pa najbolje da vprašaš skrbnike večjih psov.

..pa veliko užitka pri učenju in pripravljanju hrane..  ;D



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1226 : 09 Julij 2011, 15:00:24
Zanima me koliko približno zapravite mesečno za tako hranjenje tisti, ki imate velike pse? Samo za surovo hrano.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 09 Julij 2011, 15:15:17
Jaz imam psičko mešanko velikih pasem (zlati prinašalec, kraški ovčar), je pa sedaj še mladiček, ampak poje kar veliko. Na dan dobi cca. 750g svežega mesa (500g zjutraj, 250g popoldan, zvečer pa dobi brikete z skuto, jogurtom, konzervo ali ostanki naše hrane, tega skupaj nekje 250-350g). Tako da poje nekje 1000-1100g na dan. 1kg mesa dobim za 0,50€, tisto kaj so obrezki od našega mesa ne računam. Če bi hranila samo z mesom bi prišla komot skozi z 0,70€ na dan. To je torej nekje 20€ na mesec. Ampak ker je tudi brikete in ostalo me pride nekaj več. Niti ne računam. Verjetno me pride kakih 10€ več, torej dam za vse nekje 30€  :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1228 : 09 Julij 2011, 15:30:50
Abby labrador: kolikor sem jaz Taar tam razumela, je napisala, da je pri hranjenju z surovim zasukov MANJ.  ;)  . Moraš pa seveda gledati da pes ne skače takoj po obroku okoli. Moraš počakati 2 uri preden greš na sprehod ali pa mu mečeš kake igračke ali pa kaj. Najbolje da jo daš po obroku za 2 uri spat, potem pa dalje. Jaz mojo zjutraj najprej spustim ven, da se malo razlaufa, potem dobi hrano in je kake 3-4 ure sama (ko je šola pač celo dopoldne), potem pa jo spustim ven da se razlaufa in se igram z njo in vse in potem spet dobi hrano in je spet 2 uri sama. Potem pa greva na sprehod in sem še tudi nekaj časa pri njej in dobi zvečer hrano pred spanjem, tako da vedno spi po tem ko je. Nima nobenih problemov  :P . Tako je že od začetka in se je navadila  ;)

Za hujšanje pa... Daješ manj hrane kot ponavadi (ti daješ prav, ker daješ 1,8% njene idealne teže) in poskrbiš da se pes več giba  ;) . In ne daješ priboljškov. Za nagrado uporabiš na kocke narezano meso (bolje da kuhano ali pečeno, da nisi potem cela umazana) ali pa brikete  ;)

Naša pa že od začetka je tako (surovo, briketi, mlečni izdelki, jajca, zelenjava, sadje in občasno kaki ostanki od kosila) tako da ne morem rečti če se je kaj zredila, ker še raste. Bomo videli, kako bo, ko bo jedla samo surovo (ko bo žakelj konec, adijo briketi)  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1229 : 09 Julij 2011, 16:02:11
Pa še ti priboljški-meso kot nagrada, morajo biti všteti med tistih 1.8% dnevnega obroka. Drugače ne narediš veliko v smeri hujšanja.

Je kdo, ki hrani 1x dnevno?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!