Surova hrana

irenchy · 1189049

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1260 : 12 Julij 2011, 12:27:48
Za koliko časa pa greste na morje? Pomoje je res lažje, da jo hranite z briketi pa potem doma začnete s surovo :)

Glede rib se je nam enkrat pripetila nadvse zabavna dogodivščina. Doma smo za kosilo nameravali jesti ribe (neke velike morske, ne vem točno katere) in smo ribe v vrečki odložili na teraso. Ponesreči so vrata na teraso ostala odprta. Ginny je očitno zavohala dišečo pojedino, šla na teraso in zagrabila eno ribo v gobec. Izdala jo je šumeča vrečka, zaradi katere sem tudi pogledala kaj se dogaja. Ko sem jo zagledala z ogromno ribo v gobcu sem se začela samo smejat ;D ;D Ribo sva uspešno zamenjali za priboljšek, bila je povsem nepoškodovana in mislim, da smo jo potem celo pojedli ;D Tako da mislim, da ne bi imela težav s konzumiranjem surovih rib :-9

Nameravam pa čez kak mesec nabaviti skrinjo za meso zanjo. Ob trenutni skrinji je skoraj nemogoče, da bi hranila surovo, ker je prostora ravno za par dni obrokov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 12 Julij 2011, 12:51:04
Jaz sem na Hrvaško peljala meso za psa, za 4 dni. Sem ga malo dala v izolirno vrečko in v nahrbtnik in ni noben gledal.  ;)  Drugače pa mogoče res ni slaba rešitev, da je samo brikete in da začnete s surovim šele doma. Je veliko lažje.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1262 : 12 Julij 2011, 12:52:53
Rib pa Star noče.  :-\  Sem mu dala zadnjič kos postrvi in se je ni niti dotaknil, isto je bilo z lignjem. Ko smo pa malo popekli, je pa takoj pojedel.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1263 : 12 Julij 2011, 12:56:23
Ja ampak, zdaj bomo hranili že skoraj en teden(ravno takrat, ko gremo bo en teden)...
Na morje pa gremo za ene 7-8 dni...



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1264 : 12 Julij 2011, 17:05:32
Jaz bi na tvojem mestu še letos med počitnicami hranila brikete, sploh če še jih imaš kar nekaj za porabiti. Boš pač za 1 teden prekinila dajanje surovega, ne more biti nič narobe, če je psička že par let jedla brikete.  ;)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1265 : 12 Julij 2011, 17:11:34
Abby, za en dan ali dva vzameš s sabo (meso), kasneje pa pač hraniš z briketi, ker bo zate in za tvojo družino tako najlažje, glede na to, da ste komaj začeli s surovim, pa še ni se vredno kregat za tisti dober teden. Če ti uspe najti kakšno mesnico z ugodnim mesom za pse, pa mu lahko celo kakšen obrok ali več surovega spet zagotoviš (mogoče boš dobila kaj še bolj ugodnega, kot tukaj, pa lahko sproti kupuješ). Tako bi jaz na tvojem mestu ravnala.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1266 : 12 Julij 2011, 17:46:49
Zanima me koliko približno zapravite mesečno za tako hranjenje tisti, ki imate velike pse? Samo za surovo hrano.

Sem spregledala. Hranim večinoma z Nimrod mesom, ki ga poje okvirno eno kilo na dan (to je nekje slabe 3% telesne teže), torej 30 kg = 27€. Za kosti mu vzamem ali pol kokoši ali pa kar še imam v skrinji ovce, ene 2-3x na teden. Organe smo prav tako imeli ovčje, dobi recimo 1x tedensko.  Nekje prekalkulirano me stane surova prehrana ene 50€ na mesec za 34kg psa. Lahko pa bi seveda bilo tudi ugodnejše, če bi lahko hranila govedino ali svinjino.

Briketi so me prej prišli nekje 70€ na mesec (Orijen fish), torej se splača.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1267 : 12 Julij 2011, 17:50:36
Ko smo šli mi predlani na morje, smo v lokalni nesmici sproti vsak dan kupili kos mesa s kostjo (govedina, mislim da prsa s kostjo, je lepo zgrizel). Je prišlo malce dražje kot bi plačali doma, ampak za tisti teden se nismo sekirali. Bili smo v kampu, brez hladilnika. Lani na dopustu je pač živel od PP piščancev  ::) isto tako nismo meli hladilnika. Ni bil noben problem.

Letos bomo pa vzeli brikete s sabo. :P In mu tu in tam privoščili kak kos mesa.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1268 : 12 Julij 2011, 20:10:10
Jaz bi na tvojem mestu še letos med počitnicami hranila brikete, sploh če še jih imaš kar nekaj za porabiti. Boš pač za 1 teden prekinila dajanje surovega, ne more biti nič narobe, če je psička že par let jedla brikete.  ;)

Ma ni jih pa spet tako veliko jih je pomoje ravno še za en teden...
Nove vreče pa "za čez počitnice" nebi šla kupovat, ker sem se ravno odločila za to...



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1269 : 12 Julij 2011, 20:52:42
Potem jih pa lahko ravno ponucaš še čez počitnice, če pa ti zmanjka pa pač vzameš nekaj mesa z sabo, kolikor pač lahko ali pa greš nakupit v trgovino  ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1270 : 12 Julij 2011, 20:54:07
Ma ja zdajle bomo to zgleda vzel s sabo, potem bomo pa doma spet začel s surovim...



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1271 : 15 Julij 2011, 14:34:12
Zanima me koliko približno zapravite mesečno za tako hranjenje tisti, ki imate velike pse? Samo za surovo hrano.

Jaz ti lahko povem približno, koliko poje npr. Mack (100+kg)  ::)
Ene 3kg mesa/dan (2,70 eur) + 0,5kg riža ali česa podobnega (0,5 eur) + domača zelenjava (brez računa, hahahaha), kakšno sadje in ostali dodatki, samo to je težko rečt, koliko nanese. Torej ene 3,20 eur+, v enem mesecu cca 100 eur. Aja, pa dodajam Missing Link, zraven še jogurte, skuto, jajca itd., recimo nekje dodatni eur/dan je še tega.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #1272 : 15 Julij 2011, 15:01:02
Jaz ti lahko povem približno, koliko poje npr. Mack (100+kg)  ::)
Ene 3kg mesa/dan (2,70 eur) + 0,5kg riža ali česa podobnega (0,5 eur) + domača zelenjava (brez računa, hahahaha), kakšno sadje in ostali dodatki, samo to je težko rečt, koliko nanese. Torej ene 3,20 eur+, v enem mesecu cca 100 eur. Aja, pa dodajam Missing Link, zraven še jogurte, skuto, jajca itd., recimo nekje dodatni eur/dan je še tega.

In kje vi dobite  3kg mesa za 2,7€? oz. ali je to mišljeno 2,7€/kg?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1273 : 15 Julij 2011, 15:14:21
Ja, divjačino za 0,9, ne?


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #1274 : 15 Julij 2011, 15:19:09
Ja, divjačino za 0,9, ne?
pri katerem trgovcu pa je to, če ni skrivnost :P...lahko tudi na zs!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1275 : 15 Julij 2011, 15:27:57
Smo o tem že govorili v tej temi  8)


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1276 : 15 Julij 2011, 16:48:18
V bistvu je cena 0.97 EUR, ker je še 8.5% davek zraven.  ;)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1277 : 15 Julij 2011, 20:41:01
Kooolk tehta Mack? :o
Jaz sprašujem za večje pse, ker me zanima koliko bi nas prišla surova prehrana celega packa v Sloveniji.
Tukaj dobim 1 kg za 50 centov evra.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1278 : 15 Julij 2011, 20:59:33
Kooolk tehta Mack? :o
Jaz sprašujem za večje pse, ker me zanima koliko bi nas prišla surova prehrana celega packa v Sloveniji.
Tukaj dobim 1 kg za 50 centov evra.

OT Deso, a to pomeni, da pridete nazaj?? ;D



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1279 : 15 Julij 2011, 21:09:29
OT ta projekt je možen čez par let..ker je res cel projekt ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1280 : 15 Julij 2011, 21:13:11
Jaz se na tisto divjčino dolgoročno ne bi preveč zanašala - je ni neskončno veliko in odkar so jo začeli kupovati za pse (beri je naraslo povpraševanje) se je že krepko podražila. In se bo še - tako od oka ugibam, da bo ob povečanem povpraševanju kmalu okrog 1.5 €. Pa čedalje slabši kosi bodo notri. Moraš najti zanesljivejši vir v kakšni klavnici. In glede na to, kako  napreduje  zbirokratiziranost se ne bi čudila, če čez par let ne bo več možno dobiti ven nobenih  klavničnih odpadkov več.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1281 : 15 Julij 2011, 21:14:40
OT ta projekt je možen čez par let..ker je res cel projekt ;D

Ja no saj to si mislim :D Si ubistvu sploh ne predstavljam, takole čezocenasko preselit večje število psov.  8)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1282 : 15 Julij 2011, 21:24:07
Lohk pa pridemo na obisk, pa vsak enega s sabo domov odpelje :o >:D



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1283 : 16 Julij 2011, 09:57:26
Jaz se na tisto divjčino dolgoročno ne bi preveč zanašala - je ni neskončno veliko in odkar so jo začeli kupovati za pse (beri je naraslo povpraševanje) se je že krepko podražila. In se bo še - tako od oka ugibam, da bo ob povečanem povpraševanju kmalu okrog 1.5 €. Pa čedalje slabši kosi bodo notri. Moraš najti zanesljivejši vir v kakšni klavnici. In glede na to, kako  napreduje  zbirokratiziranost se ne bi čudila, če čez par let ne bo več možno dobiti ven nobenih  klavničnih odpadkov več.

Tole s kvaliteto je absolutno res. Prvi paketi, ki sem jih dobila, bi bili povsem primerni za kak srnin golaž. To zdaj pa je res bistveno slabše, pretežno kitasto, not so košči črevesja itd.
Tudi mesnice in klavnice bodo verjetno kmalu pogruntale, da se da s pasjim mesom zaslužit, in bodo začeli lepo pakirat ostanke ter služit - v imenu prehranske varnosti seveda.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1284 : 16 Julij 2011, 10:49:13
S pasjim mesom  :D Pardon, mogla sem, ker se sliši kot, da bi dejansko prodajala zaklane pse.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1285 : 16 Julij 2011, 12:14:32
V tem, da se te ostanke pakira in prodaja ne vidim nič slabega - slabše je, če se v imenu prehranske varnosti tovrstni ostanki zavržejo in se zanje plačuje še sežig, prodati se jih pa ne sme.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1286 : 16 Julij 2011, 16:09:14
Saj se strinjam, ampak to kar zdaj delijo (skoraj) zastonj, bomo pač v prihodnosti plačevali. V Avstriji recimo imajo v trgovinah za male živali takšne ostanke zamrznjene in pakirane po absurdnih cenah (mleta ovčetina, meso z glav, stane menda 5€ na 800g!!).

Jaz recimo nisem mogla razumet, zakaj mi takrat, ko sem vzela ovčetino, ni mogla dat druga kot jetra, srca in ledvice. Pa sem prosila za vse ostalo tudi (maternica, mehur, želodec, požiralnik itd. itd.). Glede na to, da so bile to njene ovce, pa bi menda ja lahko dobila tudi te zadeve ven iz klavnice...  ???

Hehehe, pasje meso ja...  :o

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1287 : 18 Julij 2011, 10:44:34
Deso, okoli 100kg, včasih malo več, drugič malo manj. Ga moram spet na zadrugo peljat, da ga stehtam  ;D


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #1288 : 19 Julij 2011, 14:02:24

Jaz recimo nisem mogla razumet, zakaj mi takrat, ko sem vzela ovčetino, ni mogla dat druga kot jetra, srca in ledvice. Pa sem prosila za vse ostalo tudi (maternica, mehur, želodec, požiralnik itd. itd.). Glede na to, da so bile to njene ovce, pa bi menda ja lahko dobila tudi te zadeve ven iz klavnice...  ???

Hehehe, pasje meso ja...  :o
No iz prve roke ti lahko povem da, pri moji kolegici imajo kmetijo in ko peljejo žival v zakol dobijo nazaj samo določene stvari...vse ostalo pa ostane v klavnici..ja lahko samo ugibamo zakaj uporabijo to?!

Bil sem pa danes pri nimrod in nimajo čisto nič...myb konec tedna, če boste imeli srečo...je že rezerviranih 300kg+ :(
Je pa vse večje povpraševanje in verjetno bo tudi cena kmalu temu primerna! Bo treba šibrovke nabavt pa v gmajno  :P



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1289 : 19 Julij 2011, 15:13:20
Jap, isto tak...klicala Nimrod in dobila odgovor "ni, mogoče naslednji teden."  :'(

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby