Surova hrana

irenchy · 1189108

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1290 : 19 Julij 2011, 15:47:11
Če pa eni tolk rabimo, hehehehe.

Zdaj pa resno, čisto malo v opozorilo. Jelena se res ne splača jemat, ker je not cel šrot. Loj, šibre, dlake, izločki itd. V paketih iz Poljske so pa še ličinke (take, skor 2cm, bljak).

V bistvu razmišljam o zamenjavi, ker tole je res...


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1291 : 19 Julij 2011, 16:50:52
Pri nas imajo mačke srno (paket iz Poljske, nisem še našla nič slabega-zaenkrat) 10x raje , kot jelena, psica pa itak poje vse. Očitno bo treba kakšne 2-3 tedne pred predvideno porabo zaloge začet naročat, da bo roba sigurno na voljo. Sem še taščo navdušila nad (surovim) mesom, tako da bo v prihodnje še en 10-kilski porabnik več. Ampak se bomo najbrž preusmerili v klavnico, če bo ugodnejša cena (čakam, da se mi vsaj malo sprazni skrinja), Nimrod pa bo samo za mačke.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1292 : 21 Julij 2011, 15:20:44
S srno tudi mi nismo nikoli imeli težav, pa jemljemo po 100kg+ naenkrat. S tem jelenom pa... Več kot pol sem vrgla stran.
p.s. A za mačke je vsak šrot dober?


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1293 : 21 Julij 2011, 21:12:19
Yo, ti si tudi ličinke našla? ??? Svašta.

Kaj vem, jelen zadnje čase sicer včasih smrdi, ampak pes ni pokazal nekega zmanjšanega zanimanja za hrano in ni bilo opazit nekih grozljivih posledic...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1294 : 21 Julij 2011, 21:31:55
S srno tudi mi nismo nikoli imeli težav, pa jemljemo po 100kg+ naenkrat. S tem jelenom pa... Več kot pol sem vrgla stran.
p.s. A za mačke je vsak šrot dober?

To pa je količina  :o Tudi jst nisem bila zadovoljna z jelenom, sem ga pa naročila samo 1x, nazadnje sem tudi pri srni tretino stran vrgla.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1295 : 22 Julij 2011, 10:19:01
Ja, tudi smrdi. Sicer ne vem, kakšen vonj naj bi imel, ker sama tega ne jem, ampak Čita npr. jelena noče jest, srno pa zelo rada.


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1296 : 22 Julij 2011, 13:29:46
p.s. A za mačke je vsak šrot dober?

Do sedaj še nisem dobila nič slabega v paketih, ampak pustimo se presenetiti. Se bom sigurno oglasila, ko bom našla kaj nagravžnega.  :)

Danes gre v skrinjo ovca. Ker je naša prepolna, bom najela prostor v skrinji od soseda.  :D

Imam pa probleme s velikostjo obroka. Jagnječje glave, četudi jih presekam na pol (ok, delo opravi oče), se mi zdijo malo preobilne za psico od približno 30kg, ki bi itak morala nujno shujšat. Jih pa še nisem šla tehtat. Teh glav imam toliko za porabit...hranim pa jih samo približno 2x na teden, s tem, da naslednji dan dobi izredno majhen obrok (npr. divjačine). Rabim še kakšnega psa.  :P




Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 22 Julij 2011, 20:04:55
Maš še zelo mesnate glave? Ker jaz sem jih tudi kar nekaj pohranila, pa sem dala kar celo (pes ima 34 kg), na pol seveda, da je prišel do možgan. Ni se mi zdelo niti malo preveč, naslednji dan je dobil čisto običajno dozo... pretežno so bile moje kost in nekaj malega mišic, kit.

Yo, jelen je prvič, ko sem ga dobila, tako neizmerno dišal, da sem ga skor sama začela jest, kar surovega. ;D Zdaj pa je včasih res tak, kot da bi gnojnico vlili zraven - pomoje je to od želodca/črevesja, neoprani vampi imajo zelo podoben vonj. Načeloma to ni slabo in nekaterim psom je ta smrdljivost všeč.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1298 : 01 Avgust 2011, 08:37:03
Maš še zelo mesnate glave? Ker jaz sem jih tudi kar nekaj pohranila, pa sem dala kar celo (pes ima 34 kg), na pol seveda, da je prišel do možgan. Ni se mi zdelo niti malo preveč, naslednji dan je dobil čisto običajno dozo... pretežno so bile moje kost in nekaj malega mišic, kit.

Jagnječje glave se meni že na splošno ne zdijo mesnate (nekaj mesa je na ličnicah in tam proti vratu). Sem stehtala celo glavo (eno za vzorec) in ima približno 1.2 kg. Danes je dobila polovico, tako da se jutri postimo, saj v nasprotnem ne bodo šle kilce nič dol.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1299 : 08 Avgust 2011, 10:05:38
Vsi, ki hranite surovo, si preberite tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11420.0

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1300 : 08 Avgust 2011, 14:52:35
Vsi, ki hranite surovo, si preberite tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11420.0

Zato ne hranimo merjasca in medveda npr.
Bi se pa morali vprašati, ko se pse prosto spušča po gozdovih, ja (zadnjič sem med gobarjenjem naletela na napol preperele mačke npr., kar verjetno tudi ni fajn).

Tele jagnečje glave - a jih je kdo pripravljen odstopit nekaj proti plačilu?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1301 : 08 Avgust 2011, 16:51:20
Edina psica, ki je staknila bolezen pri nas je jedla surovo svinjino od domačega in ne divjega prašiča. Prašič je izviral iz Madžarske.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1302 : 08 Avgust 2011, 17:02:53
aja... domač je bil celo?  :o
To je pa to, če je človek površen... nisem šla sploh za tem...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1303 : 14 Avgust 2011, 20:09:36
Mene zanima ali je normalno da pes kaka kose kosti?  ??? . Moja je sedaj pri zadnji rundi kosti imela v kakcu 1x0,5 cm koščke kosti . In bilo jih je polno :( . Kakec pa je bil tudi kar krvav :-\ . In ni bilo to prvič, ampak navadno so bili mali koščki in mislila sem, da so kaj drugega (kako sadje ali pa kaj) in že večkrat je imela kri v blatu. A je to normalno? Itak gremo v torek k veterinarju in bom vprašala, ampak me zanima tudi vašo mnenje/izkušnje.  :( . Ma ne vem no, komaj smo se rešili prešnjih problemov, pa imamo spet nove  :( >:(



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1304 : 14 Avgust 2011, 21:10:59
Hmm...kaj je pa dobila za jesti od mesa?

Možno je, da je dobila preveliko in pretrdo kost, ki jo je samo zdrobila in pogoltnila, zato mogoče tudi ni prebavila kosti in so šle samo čez prebavni trak.
In potem se naredijo te nevarne špice, ki poškodujejo črevesje in je mogoče zaradi tega krvavela. Bodite previdni!

Od kosti je še vedno najbolj varen piščanec ali puran in kake zelo obložene kosti z mesom. Gole kosti niso v redu. Če nimate kakega fajn veterinarja, vam bo pa itak odsvetoval surovo prehrano.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1305 : 15 Avgust 2011, 10:29:37
Od mesa je dobila mesne obrezke svinjine (meso in nekaj maščobe) in pa svinjske kosti od hrbta - mislim da je hrbtenica (je bilo tudi še kar mesa gor). Je pa pojedla res vse, tudi tisto trdo notri, ampak vedno poje vse od tega. Danes je bil kakec b.p., brez kakih kosti ali česa, samo malo breskve se je videlo (sem ji dala ravno z namenom da jo malo odpre).

Mislim, da ji več ni pametno dajati teh hrbtnih kosti, je bolje, da kupim prav tiste kosti za pse v mesnici, imajo piščančje hrbte in svinjska rebra (ali nekaj takega, baje da je dosti mesa gor)  :-\ . Verjetno so res one krive, glede na to, da je včeraj dobila ene par piščančjih kosti in rebro (svinjsko, vse pečeno) in je bil kakec čisto OK.

Pri veterinarju pa bom vprašala, če je to lahko od česa drugega. Ker ima nekaj problemov z prebavo zadnje čase. Mehek kakec in kri, potem je pa 1x še imela čisto tekočo drisko, ampak niti kapljice krvi. Se mo zdi da je vse to povzročilo mleko (lahko pa tudi konzerva ali priboljški, ali pa vse skupaj, sedaj tega ne je, ker res nimam volje ugotavljati, bomo videli po dopustu), zato sem ji dala kosti, da ustavim drisko. Ampak zgleda, da to ni bilo ravno pametno  :-\ . Kakec je bil OK, skoraj pretrd, z koščki kosti, krvav  :( . Danes je pa že OK  :)

Sedaj bo itak nekaj časa samo na goltancih in na briketih z jogurtom, dokler se ne vrnemo iz dopusta oz. veterinar ne priporoča česa drugega  ;) . Če bo priporočal kako dietno hrano (kuhano ali brikete) bo pač na tem nekaj časa, dokler prebava ne bo nekaj časa OK, potem pa bomo spet šli počasi na surovo  ;) .



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1306 : 15 Avgust 2011, 10:59:37
Mogoče bi bilo dobro, da ko mu daš kosti, daš prej ali naslednji obrok drobovino, nekaj kar mu bo kakec zmehčalo. James že od nekdaj dobiva kefir, probiotični, sirotko kot posladek, pa mu tudi pomaga pri sami prebavi, čeprav s tem nima problemov. Sem pa na začetku, ko še nisem imela toliko znanja in izkušenj, dala dva koščena obroka zapored, pa je normalno prišlo do razdraženega črevesja in krvi na koncu.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1307 : 15 Avgust 2011, 11:08:27
Če se mu je to večkrat zgodilo, se probaj spomnit, kaj je pred tem jedel. Če so vzrok kosti, se drži tega, da mu zmehčaš blato, če pa je vzrok kje drugje pa le k vetu.

James recimo bp zgrize in prebavi svinjska rebra s hrbtenico. Ti priporočam, da ko imata težave si zapišeš kaj je pred tem jedel, tako sem jst učila.




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 15 Avgust 2011, 16:30:15
Saj se ne gre za to, da je kakec pretrd in je zato kri v blatu. Ampak za to, da kosti ne zgrize zadosti in jih potem ne prebavi pa ima zaradi tega kri v blatu. Da sem dala preveč kosti naenkrat, pa je bil potem pretrd drek in kri zraven se mi je zgodilo samo 1x, od takrat pa bolj gledam na količino ;) . Rina tudi dobiva jogurt ali skuto k briketom, ker jih drugače ne poje. Mislim da jogurt malo pomaga pri prebavi, za odpret pa sem ugotovila, da je fajn mleko (ampak ga lahko dobi 1x na 2 tedna, če dobi večkrat zaporedoma je driska ali pa ful mehek, neznosno smrdljiv drek in bruhanje) in breskve :P . Drobovine pa ji sedaj ne upam dati, ker jo res fuul odpre (dobi 200g jeter k 500g kosti, pa je potem kakec ok), sploh sedaj ko je imela neke probleme z prebavo. Pa še nič nimam trenutno doma... Grem itak kupiti jutri. In jutri gremo k vetu šive ven vzet in ga še bom malo o tem povprašala.

Imam pa več dejavnikov tudi za kri v blatu in mehek kakec to so: olje iz ribje konzerve, eni priboljški, konzerva, mleko. Ali pa kosti, ker jih ne zgrize dovolj. Zdaj bo nekaj časa jedla tako: zjutraj goltanci, zvečer briketi z jogurtom. In pa hruška naši in pasji keksi za proboljšek. Pika. Da se ji prebava pošlihta. Potem bom pa dala malo kosti, pa potem malo drobovine, čez čas pa še na vse ostalo, da ugotovim kaj ji dela probleme ;) . Sem pa tudi razmišljala da bi ji lahko prebavo porušile tablete proti bolečinam (prešnji ponedeljek je bila na stelirizaciji). Ker ko je bila razgliščena se ji je tudi prebava porušila in smo morali dajati samo meso (goltance ali obrezke) in brikete z jogurtom dokler se ji stanje ni pošlihtalo ;) . Pa veterinar ji je dal neko pasto, ki pa ni nekaj ful pomagala  ;)



habitus

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #1309 : 15 Avgust 2011, 18:42:57
Predvidevam, da je vaša psička že odrasla-zakaj ji potem dajete mleko? Mleko od mame naj bi dobivali samo mladiči tam do dveh, treh mesecev.
Mogoče pa prihaja do prebavnih težav ravno zaradi tega, ker enkrat je meso, drugič brikete, sadje itd. Jaz sem dala svojemu psu samo enkrat zelenjavo in sadje in sem videla v kakcu, da ni nič prebavil, od takrat mu ne dajem več sadja in zelenjave. In ravno to, ko vidite v kakcu koščke breskve, je jasno, da je ne prebavi.

Organe pa dajejte tudi po malo, kakšen košček, dva v obroku, 200g jeter je preveč in zato dobi tudi drisko. Tudi pol kile samih kosti je kar preveč.

Upam, da se zadeve uredijo :)

LP, Nina




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1310 : 15 Avgust 2011, 19:01:14
Mene zanima ali je normalno da pes kaka kose kosti?  ??? . Moja je sedaj pri zadnji rundi kosti imela v kakcu 1x0,5 cm koščke kosti . In bilo jih je polno :( . Kakec pa je bil tudi kar krvav :-\ . In ni bilo to prvič, ampak navadno so bili mali koščki in mislila sem, da so kaj drugega (kako sadje ali pa kaj) in že večkrat je imela kri v blatu. A je to normalno? Itak gremo v torek k veterinarju in bom vprašala, ampak me zanima tudi vašo mnenje/izkušnje.  :( . Ma ne vem no, komaj smo se rešili prešnjih problemov, pa imamo spet nove  :( >:(

Mislim, da je čisto normalno; in koščki kosti in nekaj krvi na blatu, ki jo lahko povzročijo. Problem je v preveliki količini kosti v hrani (sem imel popolnoma isto stanje, ko ljudje kljub opozorilom pač pretiravajo ala "pes se hrani s kostmi"  ::) ). Pri nas se pojavi obvezno tudi bruhanje ob preveliki količini kosti.
Glede mleka so že drugi povedali......pri nas mu tudi jogurt prav nič ne koristi in mu ga ne dajam več (vetrovi z vonjem vijolic ;D in tudi blato ni OK ).
Glede prebave, ureditve le tu (kakor tudi nasploh za mero OH) se nam najbolje obnesejo ovseni kosmiči (pomešani z nastrganim korenje) ali pa, da hrano malo posujem s semeni "za kruh", ki se jih dobi v Tušu (in najraje še kje; lan, sezam, bučna semena, sončnična....)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1311 : 15 Avgust 2011, 20:22:50
Ni še odrasla. Stara je 5 mesecev ;) . Je pa mleko redno pila do 3. meseca, potem pa je imela nekaj ful probleme z prebavo (zaradi tablet), potem pa nekaj časa ni pila in je zgleda izgubila encim. Če dobi 1x na 2 tedna mleko je ok, če pa bolj pogosto pa ne. ;) . Tako da še bo kdaj tudi dobila, ker ga obožuje.

Za zelenjavo sem že ugotovila, da je ne prebavi, razen prebavi bolj vodeno, kake kumare, bučke in paradižnik. Pa česen tudi. Sadje pa je do zdaj vedno prebavila ;) . Nisem pa nikjer napisala da se vidijo koščki breskve v kakcu, sem rekla, da sem mislila, da je sadje not, pa je v resnici bila kost ;) .

Mora pa ona pojesti nekje 500g drobovine na teden, a bi bilo najbolje, da bi vse razdelila na iste dele in dajala vsak dan zraven, ali je bolje da dam to zraven k vsakemu koščenemu obroku, dobi kosti 2-3x?

Da bi imela probleme zato, ker je zjutraj meso, zvečer pa brikete z jogurtom pa ni možno ;) . Je vedno jedla tako, samo vmes še je dobila ali jajco, ali pol konzerve ali malo ostankov od kosila ;) . Ali pa včasih malo mesa, nekaj mlečnega, pač odvisno. Pa ni bilo nikoli nič problemov. Ne vem zakaj bi sedaj, ko je 2x na dan in navsezadnje manj različnega bilo kaj zaradi tega narobe.

Če je moja dobila preveč kosti je vedno vse prebavila, kakec je bil pa siv in  trd in 1x krvav. Nikoli še nisem videla kosti v kakcu, pa čeprav je že večkrat dobila tako količino kosti brez drobovine ;) . Zato me je to sedaj tako presenetilo, da je bil krvav, ne takjo ful trd in z koščki kosti. Zgleda da je res bolje, da tale paket kosti (imam jih po 500g v skirnji) vzamem ven in ga dam v 2 obrokih (v dveh dneh) in dam zraven malo drobovine, ostalo pa meso. :)

Jogurt in skuto pa čisto brez problema prebavi in jogurt ji tudi malo koristi. Je pa včasih dobivala tudi malo muslijev (sadnih). Ali bi tudi to bilo vredu za urediti prebavo, če dobi z jogurtom (drugače itak vem da ne bo pojedla)?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1312 : 15 Avgust 2011, 21:45:13
Jaz mladičkom, brejim in doječim psicam v brikete vmešam mleko v prahu z malo vode, toliko da se zmeša. Ne sicer v vsakem obroku, ampak dobijo pa. Prebavljajo pa tudi navadno mleko čisto vsi, samo redkokdaj ga dobijo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1313 : 15 Avgust 2011, 21:46:26
Jogurt in skuta sta za mladičke zakon ;)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1314 : 16 Avgust 2011, 09:37:39
Bodite previdni pri kosteh! Jaz sem doma že n-krat znorela-zaradi posranih ostrih delcev kosti in krvi in tudi cviljenja, da ne omenjam nočnega zbujanja za wc >:(. To se zna končati precej bolj tragično, kot si ljudje predtavljajo.
Bodi zraven in dokler samo gloda kar je že na kosti je OK, čim pregrizne ji vzemi in vrži stran.

Lahko ji pa sama pretlačiš, zmelješ kakšne kosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1315 : 16 Avgust 2011, 09:52:18
Koščke kosti sem jaz opazila bolj na začetku uvajanja na surovo, potem ne več. Je pa res, da ga težko prepričam, da bi jedel kosti.  ???  Sem ravno zadnjič dobila precej debelejših kosti za obglodat, pa mu ne grejo v rit.

Kaj pa koža? Koliko jo hranite? Jaz sem mu jo šele par dni nazaj prvič dala in jo je prve dva dni lepo jedel, sedaj se je pa ne pritakne.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1316 : 16 Avgust 2011, 10:08:19
Pri nas so bili koščki kosti in posledično kri samo enkrat in to takrat, ko je prejšnja psica dobila kuhano govejo kost. Dobila pa jo je ker ponavadi ni grizla cele kosti, ampak jo bolj obrala in če je bila mozgova, še to ven zbezala. Ta trši del pa vedno pustila. Od takrat nismo več nobenemu dali jušnih kosti.
Od surovih kosti pa nikoli ni bilo kaj podobnega.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1317 : 16 Avgust 2011, 10:28:24
Koščke kosti sem jaz opazila bolj na začetku uvajanja na surovo, potem ne več. Je pa res, da ga težko prepričam, da bi jedel kosti.  ???  Sem ravno zadnjič dobila precej debelejših kosti za obglodat, pa mu ne grejo v rit.

Moja pa vedno vse kosti poje  ::) . Pa so velike, male, piščančje, svinjske, goveje, surove, kuhane, pečene... Razen one trde goveje za v juho ne poje celih, pa od krače samo malo obgloda. Zgleda bom res morala manj začeti dajati in razdeliti v več obrokov  ::) . Ker mora navsezadnje tudi pojesti cca. 500g kosti na teden (če gledamo 10%). Ko bo pa čisto na surovem pa še nekaj več ;)


Kaj pa koža? Koliko jo hranite? Jaz sem mu jo šele par dni nazaj prvič dala in jo je prve dva dni lepo jedel, sedaj se je pa ne pritakne.

Moji vedno damo piščančjo kožo. In jo vedno poje, nima nobenih problemov z tem ;) . Navadno pa jo dobi zraven piščančjih kosti. To je pa nekje 1x na 2 tedna ;) . Ne prenaša pa ful dobro svinjske kože. Na smrčkih je ful kože in vmes tudi kak košček same kože. Če dobi 1 obrok na 3 dni je OK, če pa bi dajala več dni zaporedoma pa ni OK.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1318 : 16 Avgust 2011, 10:31:31
Pri nas so bili koščki kosti in posledično kri samo enkrat in to takrat, ko je prejšnja psica dobila kuhano govejo kost. Dobila pa jo je ker ponavadi ni grizla cele kosti, ampak jo bolj obrala in če je bila mozgova, še to ven zbezala. Ta trši del pa vedno pustila. Od takrat nismo več nobenemu dali jušnih kosti.
Od surovih kosti pa nikoli ni bilo kaj podobnega.

Moja pa ravno kuhane/pečene najbolje prebavi  ::) . Je imela samo po surovih koščke kosti v blatu  ::) .



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1319 : 16 Avgust 2011, 11:41:25
Pri nas psi dobivajo samo goveje ali konjske surove kosti,po možnosti od sklepov,pa da se še kaj kit gor drži.Pa še to samo vsake tri tedne.Enkrat na vsake dva meseca pa dobijo surov svinjski rep.Ta jim edino ne škodi.Vse ostale kosti romajo v kanto.Pa še te kosti,ki jih dobijo imajo na voljo samo od "kosila" pa do 21.00 ure zvečer.Kar ne pojedo leti v kanto.Sem namreč alergična,če se mi stare kosti povaljujejo okoli hiše ali po njej.Poleg tega se dva odrasla samca za takšne ostanke prehitro zravsata.
Tjaša