Surova hrana

irenchy · 1189117

royaldog

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1380 : 09 September 2011, 15:15:52
Kam ti lahko Nimrodov šofer meso pripelje je odvisno od tega, kam dostavlja meso, mogoče pa celo kam v bližino. Vsekakor je najbolje, da pokličeš šoferja (jaz naročam tudi kar pri njemu) in poveš, odkod si in če slučajno vozi kam blizu.

Zdaj se ne spomnim točno, kje sem jaz nazadnje spraševala za ostanke, pa so mi jih ponudili (samo goveje, česar moj ne sme), znala pa bi biti mesnica Rače ali pa mogoče Muta. Sicer pa najbolje, da kar pokličeš naokoli po mesnicah in klavnicah (slednje sicer načeloma ne smejo dati ven nič, razen če bi naročil mesar, včasih se da tako dogovorit, recimo v Račah menda ti mesar lahko naroči odrezke ipd.).

Pozdravljeni, jaz se prvič oglašam na forumu čeprav vas spremljam že nekaj časa in svojega psa že skoraj leto hranim izključno surovo. Oba sva s takim načinom hranjena zelo zadovoljna ;D Tudi sama ga hranim (med drugim) z divjačino in se vsake toliko časa zapeljem do Škofje Loke. Toda če njihov šofer po možnosti dostavlja kam v mojo bližino...
Datelj, mi prosim lahko na zs pošlješ kontakt Nimrodovega šoferja, če slučajno vozi na naš konec?



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1381 : 09 September 2011, 19:52:45
royaldog,

najbolje, da pokličeš direkt na Nimrod, kjer ti bodo ob naročilu dali njegovo številko, saj sklepam, da nimajo samo enega šoferja, ali pač? V naše kraje vozi Marjan. Rekel mi je, naj za naročanje kličem na Nimrod, saj on samo dostavlja. Tako da pokličem gor in potem rečem, da želim dostavo na Primorsko in da se bom že s šoferjem zmenila (poudarim, da sem že naročala pri njih in da smo zmenjeni, da prevzamem od šoferja) - pokličem ga v četrtek pozno popoldne, saj se takrat vrne naložen domov, in se zmeniva za petek.



royaldog

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1382 : 09 September 2011, 20:32:00
Hvala Marjeta, se bom naslednjič tako zmenila. S katerega konca Primorske pa si oziroma na kateri konec njihovi šoferji dostavljajo? Sama sem iz Vipave, pa me zanima če gredo proti Gorici ali na Obalo. Oprosti če sem tečna s vprašanji :)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1383 : 09 September 2011, 21:14:37
Sem iz okolice Senožeč in običajno poberem v Sežani, sem pa tudi že v Kopru, saj sem bila ravno dol. Sigurno vozi tudi na Vipavsko, lahko ti posredujem njegovo telefonsko številko. Naročaš pa od ponedeljka do srede, če želiš, da bo v pripravljeno za v petek. Si res imela veliko poti do Škofje Loke - si vsaj veliko nakupila?  ;D



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1384 : 09 September 2011, 21:21:32
Pravo meso je (tega naj bo v povprečju 80%):
Vampi/želodčki
goltanci, požiralniki
hrustančasto,sapnice npr.
srce
koža
vse vezivno tkivo, kite, penisi
ostale mišice.

Organi (tega naj bo le 10%, od tega 5% jeter npr v enem ali dveh tednih):
jetra
priželjc (thymus)- to je tisto mehko svetlo rožnato ob sapnici/srcu
ledvičke
testisi
možgani
vranica
slinavka

Mesar je rekel, da penisov in možganov ne smejo dajat v promet (niti zastonj). Ne vem pa, zakaj, saj se nisem osebno pogovarjala.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1385 : 09 September 2011, 21:58:34
Jaz sem penise dobila v klavnici, sem pa bila tam osebno. Vsaj še nekdo na tem forumu je tudi penise dobil. Pač vprašaj vedno ali pa ko boš šla tam osebno.
Možgane sicer kupim, sem pa nekajkrat kupila celo svinjsko glavo in so bili noter. V naši rezalnici mesa (od lokalne kmetijske zadruge, kjer dobijo cele telečje polovice in jih potem razsekavajo na manjše dele za trgovine) pa dobila sem telečjo glavo in so bili možgani noter. Tako da po mojem v klavnici se z možgani še ne ukvarjajo, to gre naprej do trgovine ali do rezalnice/predelovalnice.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1386 : 09 September 2011, 22:52:16
Hvala za info. Ta mesar dela v rezalnici, saj dobijo že zaklane živali. Bom ob priliki še malo pomasirala za penise, čeprav mi je po drugi strani prav smešno, saj nočem, da bi izpadlo, kot da se toliko grebem zanje.  :D



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1387 : 10 September 2011, 00:01:00
Lahko pa ga prosiš, če ti pove, kje dejansko koljejo. Tam bi po mojem to prej dobila, vključno s sapnicami, goltamci, vampi (vsaj tako je pri meni).

Meni je tudi smešno te penise omenjati...:)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1388 : 10 September 2011, 08:39:01
Koljejo nekje na Gorenjskem, kar mi je malo odročno. Nekaj malega vampov, sapnic in goltancev sem uspela dobit zadnjo rundo.  :) Zdej imam robe v skrinji (omari) za kakšna 2 meseca - seveda dokler ne pride kaj tašča na obisk, ki jo uvajam v surovo (zaenkrat še kuha, ampak raje kuhano, kot brikete) in ji nafilam hladilno torbo. Pa še en majhen lačen gobček se nam bo pridružil čez slab mesec.  ;D



royaldog

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1389 : 10 September 2011, 14:58:55
Sem iz okolice Senožeč in običajno poberem v Sežani, sem pa tudi že v Kopru, saj sem bila ravno dol. Sigurno vozi tudi na Vipavsko, lahko ti posredujem njegovo telefonsko številko. Naročaš pa od ponedeljka do srede, če želiš, da bo v pripravljeno za v petek. Si res imela veliko poti do Škofje Loke - si vsaj veliko nakupila?  ;D

Hvala za telefonsko Marjeta ;D Ja sem si morala prav fraj dan vzet, da sem šla do Škofje Loke. Do sedaj sem šla gor dvakrat in sem obakrat vzela po 60kg (zaradi premajhne skrinje), kar pa sedaj ne bo več problem, saj sem si nabavla 200l skrinjo samo za psa :o Sem pa zelo vesela da meso tudi dostavljajo, saj je drugače začelo postajati malo stresno to tekanje za mesom ;D



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1390 : 14 September 2011, 11:15:47
V tujini lastniki, ki hranijo surovo, veliko prakticirajo oddajanje oglasov v razne oglasnike, da iščejo (vzamejo zastonj ali plačajo nekaj malega) surovo meso - zamrznjeno, ki mu je potekel rok, ali je že več časa v skrinji (freezerburnt), ostanke pri klanju od kmetov (ali lovcev)...

Je kdo poskusil kaj takega v Sloveniji?

Kopiram primere oglasov, vir https://www.facebook.com/note.php?note_id=164301380252376

Hey everyone! As you may know, Craigslist is a great place to find free meat for the dogs (and cats)! Here are a few ads other members & I have used in the past. Feel free to copy & paste them if you'd like to use them!


 
  I am feeding my dog a special diet that includes raw meat, and if you have unused meat I would greatly appreciate it. It is okay if it has bones. The reason I am posting here is not because I can't afford to feed my dog -- what I am feeding is actually cheaper than kibble -- it's just to get unusual meat to add some variety to my dog's diet, though whatever you have is fine, I'll take it! It just can't have seasoning or be cooked, and it's fine if it's freezerburnt. Thank you!

*******************************************************************************************************************

 I home cook for my dogs and am looking for any kind of meat that you no longer want, as long as it is still frozen and unseasoned. Old, out dated, freezer burned, any kind of meat - as long as it is still frozen it is good to me. This will save it from going to the landfill; I will come and take it all off of your hands!

*******************************************************************************************************************

 I'll pay .50cents a lb for freezer burned meat.

 Farmers! I'm looking for meat, organs etc that you cant use.I make my own pet food, just need to cut down on price and it's hard to find organs besides liver.

*******************************************************************************************************************

 I am looking for any hunters or fishermen who are wanting to get rid of last years or older meat, organs, parts, or fish to make room for the newest catch. I'm not picky of what kind or shape it is in, as long as it is frozen and unseasoned. Let me know what you have to give away.

*******************************************************************************************************************

 I am looking for anyone that is not too far from (insert your location here) that butchers their own livestock - cows, pigs, goats, rabbits, ducks, chickens, etc. I make my own dog food and can use the parts you do not such as heads, organs, feet.

*******************************************************************************************************************

NEED MORE ROOM IN YOUR FREEZER? I am in search of any raw meats people may be tossing from their freezers--I have chosen to not feed commercial dog foods and would be happy to keep your freezer burned or unwanted meats out of the landfills. Any hunters cleaning out last year's game to make room for this year??

 
 Freezer Burned meats are perfectly fine, meats that were in you freezer for years are fine... beef, chicken, bison, deer, lamb, goat, turkey, rabbit, pork, etc. are all fine (most organs or "odd" cuts are also fine).

 
 As long as the meats have remained frozen and are not seasoned or cooked in any way i would love to take them off your hands. I am happy to pickup (I'd add a distance and location in here next time)....

 
 thanks for your time!

*******************************************************************************************************************

YOUR UNWANTED MEAT IS WANTED: I home cook for my dogs and am looking for any kind of meat that you no longer want, as long as it is still frozen and unseasoned. Old, out dated, freezer burned, any kind of meat - as long as it is still frozen it is good to me. This will save it from going to the landfill; I will come and take it all off of your hands!

 
I am also looking for any hunters or fishermen who are wanting to get rid of last year's or older meat, organs, parts, or fish to make room for the newest catch. I'm not picky of what kind or shape it is in, as long as it is frozen and unseasoned. Let me know what you have to give away.

 
I am also looking for anyone that is not too far from Phoenix that butchers their own livestock - cows, pigs, goats, rabbits, ducks, chickens, etc. I can use the parts you do not such as heads, organs, feet.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1391 : 14 September 2011, 13:04:11
Bom ob priliki še malo pomasirala za penise, čeprav mi je po drugi strani prav smešno, saj nočem, da bi izpadlo, kot da se toliko grebem zanje.  :D

če so ti goveji v redu, jih lahko dobiš v trgovini zraven klavnice v Postojni. Se ne bodo nič smejali (razen če glih ne bo več mesarjev na kupu), ker so že mene navajeni :D



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1392 : 14 September 2011, 14:52:08
Še malo humorja mesarjev: danes mi je že drugi mesar rekel, da bi bil rad moj pes. Ne vem, če se slišijo, ko to rečejo:))) Jaz se samo spomnem na komad od Iggyja Popa - I wanna be your dog.



royaldog

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1393 : 19 September 2011, 12:24:20
Imam eno vprašanje. V začetku te teme o surovi hrani je bilo nekaj govora o vključevanju zelenjave v prehrano psov (zelenjavna kaša če se ne motim). Sama se osebno že nekaj časa trudim da bi v njegov jedilnik vseeno vključila nekaj rastlinske hrane, saj naj bi bili psi po svoji naravi vsejedi in ne izključno mesojedi. Toda odkar sem mu ponudila surovo hrano, rastlinsko še bolj z lahkoto zavrne. Zanima me kaj si o tem mislite drugi, ki pse hranite surovo. Ali vaši psi sedaj ko jedo izključno meso in kosti sploh povohajo zelenjavo oz. sadje? Ali ste se tudi drugi kdaj vprašali ali bi bilo pametno v prehrano vaših psov vključiti tudi nekaj rastlinske hrane?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1394 : 19 September 2011, 15:04:34
Jaz moji dajem vse vrste sadja razen grozdja, od zelenjave pa včasih kak paradižnik, česen ali pa korenček. Rada ima vse vrste sadja, razen jabolke, ne mara preveč. Ostale stvari si kar sama vzame, ji pa v večerjo (ima navadno nekaj mlečnega, kak jogurt, skuto, ali pa jajce 1x na teden) narežem sadje, če pa dam kako stvar ki je ne mara preveč (korenček, česen, jabolko) pa jo naribam. Jaz sem ji začela dajati zato, ker je jedla kakce, to pa pomeni, da psu nekaj manjka. Ko je začela jesti sadje, se je to po parih dneh nehalo. Potem ji kaka 2 tedna vmes nisem dajala, pa je spet začela kakce jesti, pa sem ji spet začela dajati sadje in več ne je kakcev. Tako, da je z tem dokazala, da ji je res nekaj manjkalo in da sedaj to dobi z sadjem ;)

Nekateri pravijo, da pes mora jesti zelenjavo, nekateri da lahko, ni pa nujno, nekateri pa da ne sme. Vsak se sam odloči kako bo hranil. Jaz sem se odločila, da ji dajem sadje zaradi zgornjega razloga. Če ne bi jedla kakcev, bi sadje dobila mogoče 1x na teden, ko bi si ga sama vzela, sedaj pa pač dobiva redno ;) . Sem bolj za to, da pes kdaj dobi tudi sadje oz. zelenjavo, pa še kaj drugega ;)

Če hočeš da tvoj pes je zelenjavo mu jo naribaj in daj v kak jogurt, skuto, mleto meso... Pač nekaj takega da ne more ven zbrskati. Lahko pa še prej poskusiš tudi z sadjem, ga imajo psi navadno rajši, ker je bolj sladek, pa po mojih izkušnjah ga tudi prebavijo bolj. Zelenjavo prebavijo skuhano, surove ne tako zelo ;)

Moja drugače je odkar je samo na surovem (z mlečnimi in sadnimi dodatki) je vse. Ji lahko dam brikete ali pa konzervo vmes pa bo pojedla brez problema. Ampak ji tega ne dajem (sploh briketov ne), ker ima potem polmehek smrdljiv 5 kilski kakec  ::) . Po konzervah je pa vse OK. Lahko ji dam tudi ostanke od kosila, pa poje vse. Razen OH ne poje z veseljem (če je to v ostankih)  ::)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1395 : 19 September 2011, 19:20:47
Zanima me kaj si o tem mislite drugi, ki pse hranite surovo. Ali vaši psi sedaj ko jedo izključno meso in kosti sploh povohajo zelenjavo oz. sadje? Ali ste se tudi drugi kdaj vprašali ali bi bilo pametno v prehrano vaših psov vključiti tudi nekaj rastlinske hrane?

Tudi jaz se to sprašujem. Nekateri pravijo, da je dovolj samo meso, drugi priporočajo dodajanje zelenjave (/sadja). Pes naj bi bil sposoben prebaviti samo skuhano in pretlačeno/zmiksano zelenjavo. Naša si lahko nabira sezonsko sadje, vendar ni velikega povpraševanja, edino robidnice ji teknejo. Če nesem konjem jabolka ali slive, ki jih razmečem po pašniku, konji pa navalijo, se tudi ona iz principa zagreme in začne hitro jest konjem - v bistvu bi jedla vse, kar jim prinesem (namočene pesne rezance, kruh, koruzo - jo sicer ne hranim več konjem...). Občasno dobi tudi nekaj kuhane zelenjave, vendar ji ne gre najbolj.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1396 : 19 September 2011, 22:45:11
V zelenjavno kašo verjamejo pri Barfu. Kolikor sem jaz brala študije, kjer so testirali prebavljivost raznoraznih rastlinskih hranil, mora biti zelenjava ali sadje kar zelo prekuhano. Vlaknine so neprebavljive in zavirajo absorbcijo drugih hranil. Jaz ne dodajam ničesar, razen sezonskega sadja, kar nafehtata, pa še to je mogoče en ali dva grižljaja na dan. Če je sadje na vejah, na tleh, v košari, ga še opazita ne. Če ga jaz jem, zavzameta fehtarske položaje in potem pač pogoltneta, kar mi 'pade' iz rok (pa recimo oreščki se jima zdita hrana, to tudi kdaj pade na tla). Vsekakor bi požrla bilo vse, če bi bilo vmešano v skuto ali jogurt, samo tega ne hranim (le navaden jogurt občasno za polizat).

Nimam znanstvenega odgovora. Zagotovo pa z deležem zelenjave ali sadje manjšate delež nujnih hranil (mesa). In še manj se absorbira zaradi vlaknin, skratka pri suhem psu bi šlo lahko za hujšanje. V želodcih volkov v latvijski študiji so našli povprečno 0.1% rastlinske vsebine (in še to večinoma pri mlajših živalih, pri odraslih pa ne več, po moje mladiči še eksperimentirajo):
http://www.eap.ee/public/Ecology/2009/issue_2/ecol-2009-2-141-152.pdf

Jedenje kakcev in to, da psu nekaj manjka, je prazna marnja in nima nobene veze. Mojadva bi verjetno požrla vse torte in kremšnite, če bi jih dosegla, pa še ne pomeni, da bom zaradi tega dajala sadje ali torte. Moja psica je, ko je bila mlajša, večkrat požrla kakce, pa je bila takrat striktno na briketih. Isto moj mladi samček (še v času briketov nekajkrat). Sedaj se s tem ne srečujem več - ne vem, ali je eksperimentiranje s hrano stvar mlajših živali ali kaj...

Tudi poudarjam, da vnos večje količine sadja in zelenjave bo spremenilo potek prebave. Npr. sadje s pektinom lahko naredi kar veliko zmedo (prebavo pohitri, poveča pline, hrana se ne prebavi do konca, kot bi se brez pektina). Na forumu za surovo je ena gospa napisala, da je njen nemški ovčar hodil na vrt puliti korenje. Nekega dne je pes dobil hud napad slinavke, pristal na veterini, ostal tam čez noč... Po nekaj dneh doma je pes spet zavil na vrt s korenjem in hitro dobil še en napad slinavke, tako da je lastnica sklepala, da je bilo korenje krivo. Seveda je to zgodba enega lastnika, ampak v razmislek. 



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1397 : 20 September 2011, 09:11:27
Nimam znanstvenega odgovora. Zagotovo pa z deležem zelenjave ali sadje manjšate delež nujnih hranil (mesa). In še manj se absorbira zaradi vlaknin, skratka pri suhem psu bi šlo lahko za hujšanje. V želodcih volkov v latvijski študiji so našli povprečno 0.1% rastlinske vsebine (in še to večinoma pri mlajših živalih, pri odraslih pa ne več, po moje mladiči še eksperimentirajo):
http://www.eap.ee/public/Ecology/2009/issue_2/ecol-2009-2-141-152.pdf

Hvala za link, Taar. Res zanimiva raziskava. Volkovi se torej ne prehranjujejo z rastlinsko hrano. Pri 200gr obroku predstavljajo rastline le 0.2 grama, kar si vsi predstavljamo, koliko je. Nič. Verjetno je to rastlinje, ki se drži želodcev plena.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1398 : 12 Oktober 2011, 02:31:45
Obcasno Barfanje :)
(raje vidijo da jim pustis samim trgat meso, kot pa narezano)





Bi slo pri tem 1% rastlinja pri volkovih lahko za travo, ki se prime na meso med vlecenjem sem in tja in spotoma zauzijejo?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1399 : 12 Oktober 2011, 10:12:45
Bi slo pri tem 1% rastlinja pri volkovih lahko za travo, ki se prime na meso med vlecenjem sem in tja in spotoma zauzijejo?

Nisem niti pomislila - tudi to je seveda možno.  :)


S čim pa si jim postregla? Koliko lačnih ust moraš nahraniti?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1400 : 12 Oktober 2011, 11:41:29
Kakšna pa je priporočena količina svinjine? Me zanima, ker je lahko dobim v praktično neomejeni količini pa mi nekak ni, da bi ga vsak dan s tem futrala.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1401 : 12 Oktober 2011, 13:25:45
Kar hrani jo! Vsake toliko pa dodaj drugo vrsto mesa, da bo jedilnik bolj raznolik - je bolje za psa, da malo mešaš. Važno je, da upoštevaš razmeje 80 - 10 - 10, vrsta mesa pa ni problem (seveda, če psu ustreza).



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1402 : 12 Oktober 2011, 16:18:02
Po moje da volkovi sami kaj trave popasejo. Pa po moje tudi kak sadež pojejo.

Drugače če lahko dobiš ful svinjine kar z tem hrani. Je fajn, ker je rdečo meso, kar je glavno. Jaz mojo tudi hranim večinoma samo z svjinjino in to z svinjskimi goltanci, pa malo kože je navadno v paketu pa kak mesek z kakšnim kosom jeter. In tega je verjetno 70% prehrane. Kakih 20% je piščančjih hrbtov, ostalo pa obrezki od našega mesa (govedina, svinjina, pa koža od piščanca) in rib. Včasih kaki smrčki, ko jih pač dobim (v 6 mesecih sem jih dobila 1x) in takrat jih vzamem bolj malo, ker ji dolgoročno ne prenaša najbolje (mehek kakec) ne vem kako dolgo pa tudi ne morejo biti v skrinji, že po 3 mesecih je meso neko čudno, tako, da porabim v 1 mescu. To od mišičnega mesa. Potem pa še zraven malo piščančjih kosti (prsna), pa včasih kaka goveja ali svinjska. Pa seveda drobovina, svinjska jetra (kak mesec po kolinah (2x na leto) pa dobi še pljuča, vranico, ledvice) in goveje ledvice. Pa če imam srečo v trgovini tudi vranice (ne vem kake svinjske ali goveje). Tako da je res nekje 80% svinjine pa ni z njo nič narobe in se čist fajn razvija. Ne vidim razloga zakaj bi bilo?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1403 : 12 Oktober 2011, 17:21:42
Nisem niti pomislila - tudi to je seveda možno.  :)


S čim pa si jim postregla? Koliko lačnih ust moraš nahraniti?
S kravo. Ce ne stejem tamalih mladickov, jih je trenutno 14+macka ki je tudi z veseljem papcala :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1404 : 12 Oktober 2011, 17:25:58
Ne vidim razloga zakaj bi bilo?

Da ne bo ratal zamaščen kot prašič  :D Dobivam pa glave, parklje in kože



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1405 : 12 Oktober 2011, 20:55:15
Hranim s tisto vrsto mesa, ki jo dobim najceneje oz. zastonj. Dokupim zadeve, ki jih rabim, da dosežem pravo razmerje, kar je odvisno od tega, kaj imam na zalogi - to so recimo piščančji vratovi kot edini vir kosti za mačke (1 vrat na 2 dni za eno mačko zadosti tistih 10% kosti - mačka 3.5kg, vrat 30gr in 75% koščen) in hrbti za pasjo mladičko. Drugega mesa perutnine ne kupujem, ker je dražje od drugih vrst mesa. Že vratovi stanejo 1,69 €, pa so skoraj sama kost. Ampak tako je, ko jih rabiš.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1406 : 12 Oktober 2011, 21:48:16
Deso, krasne slike, moji psi so fouš!

Mi je pa zanimivo, da psi, ko imajo dovolj velik kos, kar lepo kulturno jedo. Vsaj mojadva, ko sem jim dala telečjo glavo na vrt, sta čisto v miru vsak na eni strani jedla. Drugače, ko dobita vsak svoj kos, pa veliko bolj pazita... Kako je pri tvojih? Kaj pa mačka, lahko pride trgat vmes med pse ali ji daš privat tretma? In kako je mačka zmogla jesti pri celem kosu, ji je ratalo dol potrgat meso?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1407 : 13 Oktober 2011, 02:37:20
Hvala :) Tejle so kar pridni ko je treba jesti skupaj, ce kdo renci mora iti stran in se cez par minut lahko spet vrne. Ampak vceraj so presentljivo lepo glodali vsi skupaj.
Najprej sva jim se nekaj obrezovala dokler se nama je dalo, potem sva jim pa kar dala da sami glodajo. In so bili bolj zadovoljni. Tamladim punckam je bilo tudi bolj zanimivo direktno nogo glodat.

Edino Magia je smesna, je ful temperamentna psica in ko se je ze najedla je pustila en kos mesa, ampak ker obstaja nevarnost da bi si ga prilastil kdo drug ga pograbi in paradira z njim ko levinja po dvoriscu..izgine na drug konec dvorisca, ugotovi da nikjer ni dovolj dobrega skrivalisca in se spet pojavi, vmes grdo pogleda cisto vsakega psa, pa je nihce od njih sploh ne smirgla in papcajo svoje..potem spet izgine na drugo stran dvorisca, se vrne..in tako vsaj 15 minut, dokler ga tako malo polovicarsko ne zakoplje prakticno ostalim pred nos ;D

Edino prdijo pa ful po kravi, vedno. V hisi res ni prijetno vohat, je vonj ki se kar nekaj casa obdrzi v zraku 8)
Vzela sva samo vse stiri okoncine, ker ostalega nimamo kam spravit.

Macka je posebej, samo ji na koscke narezem.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1408 : 13 Oktober 2011, 02:42:01
Edino tasrednja mula na zadnji sliki je sefica med tremi mladickami in ima navado tadrugima dvema izpulit hrano (bolje receno ji prepustita ko se samo pribliza), jo odnese in pusti kar nekje in se vrne nazaj jesti svoje. Samo tako obnasanje ni dovoljeno.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1409 : 13 Oktober 2011, 08:19:36
nekje gor ste govorile o prašku proti parazitom. Slišala sem ,da nekateri meljejo bučne peške- lupinice  in skupaj s česnom dodajajo prehrnai. Je podoben efekt- osti delci lupinic škodijo parazitom, česen pa še dodatno n apoškodbo parazita  dokrajči. ker ni več močan, ga peristaltika izloči. Edino kar bi mene zanimalo je, ali ti delci ostri ne škodijo tudi sluznici  črevesja

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!