Surova hrana

irenchy · 1189046

Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1410 : 13 Oktober 2011, 11:11:24
deteljica, mleta bučna semena, pa tudi bučno meso je pogosta sestavina nekaterih nekemičnih (zeliščnih) past proti parazitom za konje, pa tudi za pse.
Menim, da so tej preparati kar varni za sluznico.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1411 : 13 Oktober 2011, 18:34:07
Da ne bo ratal zamaščen kot prašič  :D Dobivam pa glave, parklje in kože

Eh, ne bo ratal zamaščen kot prašič :P . Samo gibat se mora dosti. Ampak glede na to, da dobivaš bolj koščene stvari (glave, parklji) se mi zdi, da ni fajn če daješ samo to ;) . Sem mislila, da prav mišično meso dobivaš (kake goltance npr.). Kože pa tudi ni priporočljivo fejst dajati, ker ja, koža je pa mastna ;) .

Bo pa moja sedaj manj na svinjini. Je moj oče našel enega, ki mu lahko da cela pljuča zastonj, pa mogoče tudi vampe in ostale "pasje" stvari ;) . Glavnina pa bo sicer še vedno svinjina.

Proti zajedalcem pa jaz dajem 1x na teden 1-2 stroka česna ;) . Bom še mogoče dala ta semena, ampak kaj ko samo slana dobim  :-\



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1412 : 13 Oktober 2011, 19:18:30
Nika, v kakšni "obliki" pa dobiš svinjske glave? Kar cele ali kaj nasekane? Zaenkrat meni ne pridejo v poštev, ker so prevelike za v zamrzovalno omaro, so pa sigurno zanimive za hranit.

Sem brala, da nekateri smatrajo pljuča za mišičnato meso in jo kot tako tudi hranijo (torej ne samo 5%). Ampak žal zaenkrat nisem našla nič več na to temo.


Desobediencia, kje nabavljaš meso "tam dol"?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1413 : 13 Oktober 2011, 21:32:26
Jaz svinjske glave kupim v Mesnem centru od Panvite (v Novem mestu). Včasih so že razpolovljene, če pa ne, mi jih oni nažagajo ali nasekajo na pol.
Telečje glave lahko dobim zastonj v lokalni kmetijski zadrugi, ampak mi jih žal ne smejo nažagati na pol (pravila, zaradi možganov). To mi je pa res prenerodno, sploh ker imam dva psa in bi rada, da ima vsak mir s svojo polovico.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1414 : 16 Oktober 2011, 12:30:10
Taar, kaj pa če bi vzela 2 telečji glavi?  :)

Naša nova pasja mladičkica je pri nas že dober teden. Prvih nekaj dni je občasno driskala, vendar se je kmalu popravilo. Fant je celo predlagal, naj ji dam brikete, kot je bila vajena, ampak sem se raje odločila vztrajat - 2 dni potem jedla samo ovčetino in nobenega priboljška. Drekci so lepi, majhni in čvrsti - ter jih praktično ne vohaš.  ;D Sem se namreč psihično pripravila, da me čaka smrdeči začetek skupnega življenja, vendar je daleč od tega - "surovi" drekci so kul!

Sem ugotovila, da imajo jagnječje glave precej mehkih kosti, zato so kot nalašč za mladiča. Najprej sem ji morala pomagat in ji držat glavo (polovičko), sedaj pa že 2 dni sama obvladuje svoj obrok. Žveči, grize, trga toliko časa, da se meso zmehča, da ga lahko pocuka dol. Edino moram pazit, da jo kam ne odnese in skrije, kot je že naredila z eno (upam, da jo je vsaj druga psica našla, saj nam ni uspelo).

Zaenkrat ji še ne tehtam obrokov. Ko neha jest, ji umaknem hrano. Hranim jo 4x na dan. Jemo mešano - ovčetino, goveje, piščančje, svinjsko.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #1415 : 16 Oktober 2011, 13:06:37
NIč bakterij??

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1416 : 17 Oktober 2011, 00:30:49
Nika, v kakšni "obliki" pa dobiš svinjske glave? Kar cele ali kaj nasekane? Zaenkrat meni ne pridejo v poštev, ker so prevelike za v zamrzovalno omaro, so pa sigurno zanimive za hranit.

Sem brala, da nekateri smatrajo pljuča za mišičnato meso in jo kot tako tudi hranijo (torej ne samo 5%). Ampak žal zaenkrat nisem našla nič več na to temo.


Desobediencia, kje nabavljaš meso "tam dol"?
Piscanca v eni "perutnini" 30 km od nas, govedino pa po dogovoru, tukaj je ogromno privat posesti ki se ukvarjajo z zivinorejo. Na eni takih posesti dela prijatelj ki sem pa ke tudi kaj zastonj zrihta ;)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1417 : 21 Oktober 2011, 14:07:32
Ali lahko dam mojemu 5 mesecev staremu psu celo piščančje bedro skupaj z kostmi in kožo, da samo meso dol portga, kost mu pa vzamem? Ali je boljše, da mu narežem na koščke in brez kože?



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1418 : 21 Oktober 2011, 14:56:38
Zakaj pa mu ne bi celega bedra dala?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1419 : 21 Oktober 2011, 19:04:57
Ti mu kar celo bedro daj, pa pusti, da tudi kosti poje. Nikakor pa ne reži, ker potem bo goltal in se mu lahko zatakne. Pes ima zobe in bo to zgrizel brez problema, moja je že pri 2 mesecih mlatila kosti, tudi večje in tudi večje kose mesa, pa tudi takrat, ko ji je pol zobov falilo. Pa kožo kar gori pusti, ker ima maščobo in ne bo imel pretrdega kakca zaradi kosti (če pa vzameš kost stran pa zna biti samo z kožo kakec premehek).

Kako pa je velik tvoj pes?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1420 : 21 Oktober 2011, 22:32:44
Zdej smo začasno v torinu in majo precej poceni cele kokoši (samo sneto perje). Teza cca kilo in pol za 2 evra komad. Tako da mamo lahko vsak drug dan na jediniku perjad :P



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 22 Oktober 2011, 00:58:21
Zdej smo začasno v torinu in majo precej poceni cele kokoši (samo sneto perje). Teza cca kilo in pol za 2 evra komad. Tako da mamo lahko vsak drug dan na jediniku perjad :P

Ma ne, jaz sem bila poleti pri Parmi in sem bila šokirana nad cenami mesa, vse ful drago, najcenejši so bili kurji želodčki po 4,5 evra:) A je pri tebi samo perutnina poceni (to je RES poceni) ali tudidruge vrste mesa?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1422 : 22 Oktober 2011, 01:01:19
deteljica, mleta bučna semena, pa tudi bučno meso je pogosta sestavina nekaterih nekemičnih (zeliščnih) past proti parazitom za konje, pa tudi za pse.
Menim, da so tej preparati kar varni za sluznico.

Zanimivo... kateri preparat za pse da je osnovi tega narejen? Me zanima, samo bi rada kje več izvedela o varnosti, neškodljivosti in podobno. Je kdo pri kakem veterinarju dobil info/mnenje?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1423 : 22 Oktober 2011, 01:08:11
Taar, kaj pa če bi vzela 2 telečji glavi?  :)

To bi vsekakor bila odlična ocpija, ampak za enega psa bi glava trajala kake tri dni, ker je že mesa dovolj gor. Če sem imela le eno, sem jo dala v hladilnik in potem spet na vrt. Bi bila pa ta opcija čisto okej pozimi, ko lahko počakajo v vrečki na balkonu:)))

Naša nova pasja mladičkica je pri nas že dober teden. Prvih nekaj dni je občasno driskala, vendar se je kmalu popravilo. Fant je celo predlagal, naj ji dam brikete, kot je bila vajena, ampak sem se raje odločila vztrajat - 2 dni potem jedla samo ovčetino in nobenega priboljška. Drekci so lepi, majhni in čvrsti - ter jih praktično ne vohaš.  ;D Sem se namreč psihično pripravila, da me čaka smrdeči začetek skupnega življenja, vendar je daleč od tega - "surovi" drekci so kul!

Sem ugotovila, da imajo jagnječje glave precej mehkih kosti, zato so kot nalašč za mladiča. Najprej sem ji morala pomagat in ji držat glavo (polovičko), sedaj pa že 2 dni sama obvladuje svoj obrok. Žveči, grize, trga toliko časa, da se meso zmehča, da ga lahko pocuka dol. Edino moram pazit, da jo kam ne odnese in skrije, kot je že naredila z eno (upam, da jo je vsaj druga psica našla, saj nam ni uspelo).

Zaenkrat ji še ne tehtam obrokov. Ko neha jest, ji umaknem hrano. Hranim jo 4x na dan. Jemo mešano - ovčetino, goveje, piščančje, svinjsko.

Vau, sliši se obetavno, je čisto naravni talent! Menije to fascinantno, da če dam mojim psom košček sadja ali kruha (če komu npr kaj pade), se s tem ubadajo in borijo, ven iz gobca jim pade, še enkrat poberejo in se jim spet izmuzne.. Potem jim daš pa mega kost in se vržejo v delo, dobesedno kot da so rojeni s tem ...pa saj seveda so:)

Ravno prejšnji teden sem zasledila na eni strani, kjer objavljajo DVD-je za šolanje in jih malo spremljam preko you tuba, da so nabavili mladičko border terierko. In da so izbrali vzrediteljico zaradi tega, ker vzreja na naraven način (pod to štejejo, da so že starši na surovem, mladički seveda tudi, pa mislim, da minimalno cepljenj).



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1424 : 22 Oktober 2011, 01:13:09
Da ne bo ratal zamaščen kot prašič  :D Dobivam pa glave, parklje in kože

Jaz bi več svinjine hranila, če bi jo le zastonj dobila. Če dobivaš le parklje, kože in glave, bi jaz vseeno dokupovala še kake mišičaste stvari, magari srce, pa če je kdaj kaka stvar na akciji. Srce ima tako in tako več taurina in se priporoča vsaj občasno.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1425 : 22 Oktober 2011, 01:24:54
Edino Magia je smesna, je ful temperamentna psica in ko se je ze najedla je pustila en kos mesa, ampak ker obstaja nevarnost da bi si ga prilastil kdo drug ga pograbi in paradira z njim ko levinja po dvoriscu..izgine na drug konec dvorisca, ugotovi da nikjer ni dovolj dobrega skrivalisca in se spet pojavi, vmes grdo pogleda cisto vsakega psa, pa je nihce od njih sploh ne smirgla in papcajo svoje..potem spet izgine na drugo stran dvorisca, se vrne..in tako vsaj 15 minut, dokler ga tako malo polovicarsko ne zakoplje prakticno ostalim pred nos ;D

To me spominja na mojo 10-letnico Taro, šefico (imam 2 psa, še 2-letnega princa Pjeja). Torej jesta vsakna svojem koncu vrta. Vse pojesta, do konca. Pje se po hranjenju vrže na tla in drgne gobec po obeh straneh po travi, pozimi direkt po snegu, ledu, če drugega ni:))) Princ. No in potem, ko je že zdavnaj vse končano, gre mimo mesta, kjer Tara obeduje. Sami mimo gre in pogleda, če ji je kaj po nesreči padlo v travo. Tara besno prišprinta in se zapodu proti njemu. In potem še sama prečekira, kaj za vraga bi lahko pozabila. Včasih, če se naveliča glodanja, isto išče načine, da bi kam zakopala.

Tara si pomaga s tačkami, Pje redkeje. Tara kost ogloda do golega, šele nato se je loti (in velikokrat srednji delkosti pusti). Pje je vse kot sendvič, od začetka dokonca.

Če Tari vzamem kost, je čisto zmedena in bi rada hrano varovala. Postane vsa trda in bolšči v presneto meso, da se ji lahko samo še smejim (temu se reče prehranska koma).

Pje je naučen prinašati igrače v roko in če ga pokličem, ko je, in iztegnem dlan, prinese kost v mojo dlan, ampak še isti trenutek ugotovi, kaj je naredil - ženska, v kaj si me pripravila!!!????? Dobi takoj nazaj - seveda. Njemu se režim še bolj, ker preveč lepo posplošuje naučene veščine:))))



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #1426 : 22 Oktober 2011, 15:21:44
Pozdrav vsem "surovnežem"!
Evo po letu in par mesec. hranjenja izključno s surovim lahko zaključim, da je vse super. Z prvim surovim se je naš kuža srečal pri 4 mesecih in vse je šlo po šolsko. Razvil se je v pravega korenjaka. Razlika ki jo najbolj opažam so mišice. Mislim na razliko med njim in ostalimi kužki, mišice ima res razvite, da so se celo veterinarji čudili, ko smo šli na slikanje kolkov. Kar se tiče sadja, mu enostavno ne morem preprečiti fig, ko je sezona fig, se ogromno zredi, tako da takrat moram zmanjšati meso (recimo teden ali dva), da pride k sebi. To mi je najhujše obdobje, ker se res pozna, kar pred očmi se mi redi. Dopoldne je prost na dvorišču in ker so fige sestavni del našega dvorišča, so tudi sestavni del njegovega jedilnika. K sreči je to obdobje mimo, na žalost prihaja obdobje kakijev in to mu je tudi eden ljubših sadežev.
Kar se tiče kakcev, na žalost so tudi tej še vedno zanimivi... upam da bo minilo. Pa ne vsi kakci, samo določeni, nimam pojma v čem je bistvo... samo se derem in ga kregam...fuj...
Torej zdrav je, da potrkam, da bi pa jedel vse ostalo- bi, in to v neomejenih količinah-labradorec.
Lepo vas je brati!



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1427 : 22 Oktober 2011, 16:48:29
Taar, o zeliščnih preparatih za odpravljanje notranjih parazitov pri živalih:

VERM-X

Britanski izdelek, ki nudi sredstva za različne vrste živali - psi, mačke, konji, ovce, perutnina... in naj bi bil tudi ekološki (organic). Uporabljam ga že precej časa in sem zadovoljna. Predvsem me je pritegnil s sredstvom za konje, ki so načeloma zelo občutljivi na kemične paste (uničijo celotno črevesno mikrofloro). Kemične paste za konje so tudi dražje. Se zelo pozna, ko imaš več konj. Verm-X pa ima tudi večja pakiranja, ki so še bolj ugodna. Poleg tega mi je fajn, ker ima različne oblike preparatov (peleti-briketi, prašek, tekočina...) in vedno kaj novega dajo na trg. Zeliščna sredstva ne ubijejo parazitov in ličink v črevesju, ampak ustvarijo takšno okolje, da jih telo samo izloči. Kar pomeni, da so paraziti še vedno živi, ko pridejo ven.

http://www.verm-x.com/

Slovenski zastopnik pa je trgovina Thowra, Kozina http://horse-petshop.com/shop/  in fb: Thowra Trgovina

Za pse imaš napisano tukaj:
http://verm-x.com/dogs.html

Na voljo so briketi in tekočina.

Sestavine briketov:
Brown Rice, Poultry Meal, Refined Chicken Fat, Beet Pulp, Potato, Potato Starch, Verm-X Canine Blend, Brewers Yeast, Chicken Liver, Salmon Oil, Seaweed, Green Tea Extract, Prebiotic FOS, Prebiotic MOS, Minerals and Vitamins.

Dajaš pa 2-6 briketkov na dan, glede na težo. Jaz naredim kuro 5-7 dni enkrat na mesec.

Tekočina (sicer vsebuje ista zelišča, kot briketki):
Allum sativum, cinnamomum zelandicum, mentha piperita, thymus vulgaris, galium aperine, capsicum minimum.

Torej: česen, cimet, poprova meta, timijan, plezajoča lakota, čili

Za nas "suroveže" bi sicer prišla bolj v poštev tekočina, čeprav jaz zaenkrat še vedno uporabljam briketke, saj jih nisem še porabila.

Bom preverila v Thowri, kakšne so točno cene raznih izdelkov in če imajo še kakšna druga naravna sredstva za odpravo notranjih parazitov. Vem, da uvažajo od Officinalis (naravni, zeliščni izdelki za konje in male živali), ki bi moral imeti pasto v tubi na bazi filipinskega malota.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1428 : 22 Oktober 2011, 17:02:39
Fero, malo več rednega obiranja fig in kakijev ne bi škodilo. Sporoči, če lahko kako pomagam!  ;D ;D

Pri nas kakci še niso minili in mislim, da nikoli ne bodo. Sem že obupala. Sicer pa dokler jedo iztrebke rastlinojedih živali, je še v redu. Ampak zadnjič je ta mala (2 meseca) navalila na pasji drek - tak nagravžen, čudne oranžne barve.

Bodočemu lastniku pasjega mladiča, ki hrani surovo, bi bilo res lažje, če bi že vzreditelj ta male privadil na surovo (večje kose, ne mleto), da bi v novem domu že takoj vedeli, kaj je treba počet npr. s kosom piščanca.

Mr_Globus, kje pa kupuješ te "poceni" kokoši? Mesnica, supermercato...? Jaz bi tudi po taki ceni!



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1429 : 22 Oktober 2011, 22:06:03
Ampak zadnjič je ta mala (2 meseca) navalila na pasji drek - tak nagravžen, čudne oranžne barve.
Ta se verjetno hrani s kakimi Spar briketi ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 23 Oktober 2011, 10:40:45
Pokrita tržnica, malo morje mesarjev. Taljani kupujejo za cel mesec naenkkrat očitni, ker vzamejo po 10kil mesa  :o

Vsem ostalo je dražje ko pri nas, to so pač iztrošene nesnice in jih prodajajo za juho.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1431 : 23 Oktober 2011, 11:39:48
Desobediencia, res morajo hranit z nečem čudnim, s kakšno žagovino!

Mr_Globus, boš naredil zalogo? Kdaj se vračaš?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1432 : 23 Oktober 2011, 16:08:32
Če bi mel kombi bi jo nardil, tako pa bo mrcina vzela cel prtljažnik, prtljaga pa cel streho   :P



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1433 : 23 Oktober 2011, 19:00:24
Pri nas kakci še niso minili in mislim, da nikoli ne bodo. Sem že obupala. Sicer pa dokler jedo iztrebke rastlinojedih živali, je še v redu. Ampak zadnjič je ta mala (2 meseca) navalila na pasji drek - tak nagravžen, čudne oranžne barve.

To, da mladi pes je kakce je baje čisto normalno. Večinoma nehajo jesti kakce ko odrastejo (1 leto), do takrat pa moraš nekako pretrpet. Jaz se z mojo že od 2. mesca trudim pa samo včasih uboga na fuj (pa je sedaj stara že skoraj 8 mesecev) in se ful bojim, da ne bo nehala kakcev in ostale svinjarije jesti, ker je požrešne pasme (zlati prinašalec mix.)  ;)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1434 : 23 Oktober 2011, 19:33:25
Tejch, moja odrasla psica si še vedno občasno privošči kakšen kakec - posebno cenjeni so razni mehki (driskasti) ovčji produkti in ledene konjske fige pozimi, slednje bolj ta zabavo, kot pa za "gušt".

Povejte, so se kakšni prijatelji, znanci od vas nalezli hranjenja s surovim mesom? Sploh komu priporočate ali ste raje tiho?



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1435 : 24 Oktober 2011, 10:38:08
Zakaj pa mu ne bi celega bedra dala?

Če je mogoče preveč za prvič. Mu še nisem nikoli dala surovega mesa. Do sedaj je jedel samo brikete. Kaj pa perutničke, so premajhne? Kako je sedaj z piščančjimi kostmi? Se jih lahko daje ali ne? So na slabem glasu, da se lomijo in zatikajo.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 24 Oktober 2011, 10:39:17
Ti mu kar celo bedro daj, pa pusti, da tudi kosti poje. Nikakor pa ne reži, ker potem bo goltal in se mu lahko zatakne. Pes ima zobe in bo to zgrizel brez problema, moja je že pri 2 mesecih mlatila kosti, tudi večje in tudi večje kose mesa, pa tudi takrat, ko ji je pol zobov falilo. Pa kožo kar gori pusti, ker ima maščobo in ne bo imel pretrdega kakca zaradi kosti (če pa vzameš kost stran pa zna biti samo z kožo kakec premehek).

Kako pa je velik tvoj pes?

Moj pes je labradorec in je pri 4 mesecih in pol velik 48cm plečne in ima 14,5 kg. Koliko kosti na teden pa mu lahko dam, zaradi kalcija, da ga ne bo zaužil preveč? Naj mu za začetek dajem samo piščanca ali lahko tudi kakšno drugi meso, npr. goveje ali svinjsko faširano?



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1437 : 24 Oktober 2011, 14:41:39
Nika4, piščančje (surove!) kosti so super, ker so majhne in mehke, tako da jih lahko pes začetnik zlahka zdrobi in poje. Tudi svinjske kosti so mehke, vendar niso tako majhne kot piščančje-kurje.

Nevarne so samo kuhane kosti (katerekoli), ker se lomijo, ter kosti nog večjih živali, ki poškodujejo zobe. Vse drugo je v redu!

Za izračun količin je najbolje vzet idealno težo odraslega psa.

Labradorec - 25-32kg, bom vzela kar 30kg, ampak ti najbolj veš, kaj približno pričakovat (po starših).

Hraniš pa od 2 - 4 % od 30 kg na dan, torej 600 - 1200 gr. Če vidiš, da se pes preveč redi, zmanjšaš količino in obratno. Večje pasme so običajno na spodnji meji, manjše pa na zgornji, saj rabijo več hrane na telesno težo. V enem tednu boš torej pofutrala 4.2 - 8.4 kg mesa, torej naredi kakšnih 6 kg tedenske zaloge.

Od tega naj bo 80% mesa (mišic), 10% kosti, 5% jeter in 5% ostale drobovine (ledvice, vranica, možgani...).


80% je 480 - 960 gr

10% je 60 - 129 gr

5% je 30 - 60 gr


Če vzameš npr. piščančje hrbte, imajo le ti 74% kosti, težki pa so X gr, lahko preprosto izračunaš, koliko mišic in organov moraš dodat, da dobiš pravo razmerje.

Ti kopiram še ostale dele piščanca:

RAW - BONE %s in Chicken
Broiler or Fryer whole, meat and skin and giblets and neck 31%
back, meat and skin 44%
breast, meat and skin 20%
drumstick, meat and skin 33%
thigh, meat and skin 21%
leg, meat and skin 27%
neck, meat and skin 36%
neck, meat only 75%
wing, meat and skin 46%
wing, meat only 68%

http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/

Seveda ni nujno potrebno hraniti tako, da dobi prava razmerja v enem dnevu - brez težav lahko porazdeliš na 2, 3 dni. To pomeni, da lahko en dan dobi dvojno dozo organov, zato mu naslednji dan ne daš organov itd. Če dobi danes del piščanca, ki je bolj koščen, bo dobil jutri samo meso ipd.

Štirimesečnemu psu lahko daš cele kose mesa, ne rabiš mu mlet. Svetujem ti, da začneš z eno vrsto mesa in čez nekaj dni šele vpelješ novo vrsto. Ni nujno, da je to ravno piščanec, čeprav je najbolj pust (pa tudii vampi). Le kakšnim srčkom in jezikom bi se na začetku (prvih nekaj dni, teden) izogibala, ker so bolj močni in lahko psa malo preveč "odprejo". Pa tudi jeterc in organov ti ni treba hranit prve dni.




Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1438 : 24 Oktober 2011, 14:48:32
Še podatki za VERM -X:

Tekočina 250 ml - 22.50 EUR

Dajamo 3 dni zaporedoma vsak mesec.
Mali psi 5 ml, srednji 10 ml, veliki 15 ml.

Briketi 325 gr 17,99 EUR
100 gr 7,40 EUR

Mali psi 2 briketa, srednji 4, veliki 6.

Dobite tukaj:
Trgovina s hrano in opremo za konje in male živali,
Trgovina Thowra
Kozina ali www.horse-petshop.com, facebook: Thowra trgovina

Urnik:
pon. do pet. 9:00-16:00
sob. 8:00-13:00
Tel.: 05 620 2507 in 040 469 233     
email: [email protected]





Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #1439 : 24 Oktober 2011, 15:36:19
Nika4, jaz sem tudi začela pri 4-mesecih in imam labradorca. Začela sem s piščancem, tako, da sem celega piščanca (seveda surovega) razrezala na 4 kose in mu vsakič ponudila 1/4. Celo sem na začetku lupila kožo dol, ker je dobil drisko zaradi tega, ker je premastna. Potem se je navadil in tega nisem več delala. Po dveh tednih sem dala goveje meso, potem čez nekaj časa svinjsko, divjačino... zdaj je vse, brez izjem. Od začetka, dokler se ne navadi na novi način prehrane dobi občasno drisko, ampak to čez čas mine. Marjeta je super opisala kako se to računa, glede na odraslo težo psa, edino pri mladičku to dnevno dozo razdeliš na tri dele ali dva (odvisno koliko obrokov na dan ima). Moj zdaj leto pa pol star kuža poje cca 800-900 gramov na dan, torej za en teden boš potrebovala cca 6 kg, tako kot pravi Marjeta. Sicer pa itak boš videla ali se preveč redi ali hujša, pa mu zmanjšaš ali povečaš.
Od začetka so smešni, ker ne vejo zakaj gre, ampak potem, ko se lotijo, ni večjega užitka za njega in za tvoje oči. Ne rabiš mu nič posebno rezat in drobit, boljše je da so večji kosi, ker jih potem sam grize in pogoltne tako, da ni nevarno. Če mu režeš, lahko daš premajhne kose kosti, ki se lahko zataknejo. Zato je začetnikom priporočljivo, da CELEGA piščanca razrežejo samo na četrtine in potem skupaj z bedri oz. krilci ponudiš kužku. Piščanec je fajn, ker so kosti mehke, zato so od začetka praktične, kasneje se piščanec samo občasno pojavi na jedilniku. No če dobiš dobro ceno, lahko tudi večkrat, ampak bolj koristno je rdeče meso (goveje, divjačina, svinjsko)
Pa ne se bat, on že ve!
Uživaj!