Surova hrana

irenchy · 1189109

Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1560 : 12 November 2011, 10:47:04
Meni ni nič nagravžno kakeršnegakoli mesa rezat ali pa gledatii :P . Pa sem bila vegi nekaj časa. Nekaterim mojim družinskim članom pa se zraven "pasjega" mesa (goltancev predvsem, ki še majo taki "fajn vonj" obrača  ::)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1561 : 12 November 2011, 12:06:04
jamsi...se popolnoma strinjam, pri meni je blo enako. potem sem si pa rekla, da pač ali bom imela pse in sprejela to, ali nebom imela psov, ker vege pa ne mislim futrati in mučiti mesojedo žival, ker to mi je pa tudi absolutno mimo. Tako da sem se natrenirala, pač grem in kupim. Se pa še kako zavedam od kod zadeva prihaja, žal. Upam pa da v prihodnje mi vseeno uspe najti kakšne kmete kje v bližini oz mesarja, ker bi se dalko kaj zmeniti in potem tudi veš da običajno take živali prihajajo iz mnogo boljše reje.


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1562 : 12 November 2011, 12:26:42
Botticelli, hvala ti za tvojo izkušnjo. Sem samo pomislila, nič razmišljala, trenutek slabosti. Niti nazaj na brikete ga ne bi dala. Samo želim si, da bi me občutek krivde čim prej minil.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1563 : 12 November 2011, 13:42:43
Danes sva bili s ta starejšo psico pri veterinarju (zadnje 3 dni dosti pije in zelo pogosto lula - mogoče ima celo tumor, saj so nekaj zaznali na UZ  :'( ) in me je celo vprašal, kaj hranim. Odgovor: "Surovo meso, kosti in drobovino". Pa odvrne, da to ni dobro zanjo. Sem bila tiho in pokazala, da me ne zanima, in je šlo mimo. Bi mi bilo namreč nadvse neprijetno, če bi mi začel kakšno hrano ponujat. V ponedeljek gremo spet na UZ, da vidijo, če je tista zadevščina pri jetrih še vedno prisotna (če je, bodo psico v kratkem odprli; če ne, pa iščemo dalje).




Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #1564 : 12 November 2011, 13:51:07
Kako je pa z mackami in surovim mesom kar se tice Toxoplazmoze? Ker me vetka ful strasi naj ni ne dajem. Muca je sicer notranja in ne lovi.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1565 : 12 November 2011, 13:51:38
Ojoj, držimo pesti, da ne bo tko hudo.

Sicer pa nas je tudi pri cepljenju vprašal s čim ga hranim, da ima tko lepe bele zobe pa je bil navdušen.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1566 : 12 November 2011, 14:07:31
Enako kot s psi. Tudi pes je dovzeten za infekcijo s Toxo, s to razliko, da pac v njem ne poteka celoten razmnozevalni krog in je ne more prenasati naprej.
Moji macki vsi jedo (tudi) surovo meso.

Drzim pesti, da je samo uroinfekt (saj urin so pogledali, ne?).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1567 : 12 November 2011, 14:54:02
Drzim pesti, da je samo uroinfekt (saj urin so pogledali, ne?).

So pogledali (je takoj napolnila celo ledvičko, ko sva šli ven), pa ni bilo potem nič o tem govora.

Hvala vsem za lepe želje!



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1568 : 13 November 2011, 10:59:05
Wanna hear a stupid razlog, zakaj je moja psica ogromno pila?  :-[

Danes je šel oče v klet (po dolgem času), našel odprta vrata in na tleh 3/4 pojet pršut. Nekdo ni dobro zaprl vrat (ker počasi obnavljamo klet, zdej smo imeli majhno pavzo), zato ga je Bučka vrgla dol (je bil obešen) in si ga privoščila, seveda dnevno. Čudna tvorba na UZ je bil torej poln želodec kvazi teščega psa. Najbrž ga je žvečila tudi ta mala, ampak pri nji nismo bili pozorni, ker ima 3 mesece in je zato "normalno", da spusti kakšno lužico tu pa tam.

Sem tako vesela, da je/bo vse v redu z njo!



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1569 : 13 November 2011, 11:30:34
Super, sam da je ok.  ;D



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1570 : 13 November 2011, 21:46:15
 :D fajni razplet dogodkov

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1571 : 13 November 2011, 22:48:31
Smo pa očitno zaradi tega piščanca ponoči in zjutraj driskali.  ??? Zdaj ne vem, ali je dobila za prvič prevelik kos, ali pa mogoče zato, ker je bilo kar veliko kože gor. Ker par dni nazaj sem ji dala manjši kos 2x (samo meso, nič kosti, kože), da sem vidla, če bo prenesla, pa je bilo vse ok. Kaj naj zdaj? Zmanjšam količino in nadaljujem danes ali malo počakam, da se umiri prebava?

Nika, je že bolje? Lahkoda je bilo prevelika količina ali za prvič preveč kože... Mojadva sta na začetku, ko še nisem niti znala pravilno dozirati in izbirati kombinacije, tudi kdaj bruhnila cel obrok ven (mladič je 2x bruhnil skušo, ker je bila prevelika količina). Dajaj manjše obroke, čim bolj preproste, dolgočasne (lahko brez kože in kosti).  Moj samček je edinkrat imel vodeno drisko, ko je bil za večerjo kurji hrbet, za priboljške pa sem mu dala kar nekaj kockic hudo mastnega francoskega sira (smo imeli ravno obiske in Francije in je bil sir res bomba, staran in masten). Ne vem točno, kaj je bilo krivo, kombinacija mogoče, rezultat je bila čisto vodena driska. Enkrat in edinkrat. Je pa res, da sir dajem zelo redko, ker imam pač druge bolj zanimive priboljške in ga je zadnjič bruhnil. Na sprehodu sem dala med ostalim tudi par kockic sira, doma je vse izbruhal, kot da bi želodec zaznal, da tega ne misli sprocesirati. Vse drugo je bilo že razkašano, kocke sire pa čisto cele....



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1572 : 13 November 2011, 22:55:52
Danes je šel oče v klet (po dolgem času), našel odprta vrata in na tleh 3/4 pojet pršut.

Divje! Ampak poznano:) Moja psica je enkrrat zlezla vshrambo, odprla tesno zaprt plastičen sodček, v katerem so bili takrat briketi, 1 meter visok (sama ima 28 cm plečne višine), nekako se nagnila čez rob in žrla brikete do onemoglosti... Potem je na postelji zakomirala, ampak za večerjo je bila spet vsa divja in zgledala sestradana... Šele potem sem odkrila kraj zločina:) Aja, to ni še nič, imam tudi zgodbo s šunko:) Na velikonočno nedeljo smo šli na sprehod med vikendi, se šetamo brez vrvice, psica je nekam zaostala, s sestrično se ustaviva, da počakava nanjo, pa je le ni bilo dolgo... Gremo nazaj po poti in jo zagledamo, da je pred enim vikendom stal avto z odprtim prtljažnikom, psica je pa ven izvlekla košare, raztresla vse velikonočne dobrote in napadala šunko... (mimogrede majhen cucek). Me je bilo tako sram, da smo se samo popokale stran... (in me je zdaj sram, da nisem šla po lastnike avta,da se opravičim:)

Skratka čestitam za tale tumor:) BTW dobro, da si se zadržala pri veterinarju, jaz bi po moje vprašala ''Zakaj pa ni dobro, kar hranim?'' in potem dobila lekcijo.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1573 : 14 November 2011, 07:52:44
Wanna hear a stupid razlog, zakaj je moja psica ogromno pila?  :-[

Danes je šel oče v klet (po dolgem času), našel odprta vrata in na tleh 3/4 pojet pršut. Nekdo ni dobro zaprl vrat (ker počasi obnavljamo klet, zdej smo imeli majhno pavzo), zato ga je Bučka vrgla dol (je bil obešen) in si ga privoščila, seveda dnevno. Čudna tvorba na UZ je bil torej poln želodec kvazi teščega psa. Najbrž ga je žvečila tudi ta mala, ampak pri nji nismo bili pozorni, ker ima 3 mesece in je zato "normalno", da spusti kakšno lužico tu pa tam.

Sem tako vesela, da je/bo vse v redu z njo!

 :D :D :D :D :D

Se pravi, ko se pes obnaša drugače kot ponavadi, moram najprej pregleda celo bajto in iskat kakšne "sledi" zločina, šele potem, ko ne najdem niti pikice, lahko pomislim na veta.  :o :o



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1574 : 14 November 2011, 12:18:35
Nika, je že bolje? Lahkoda je bilo prevelika količina ali za prvič preveč kože...

Naslednji dan je še 2x driskala, zato ji nisem dala nič surovega. Smo pa še isti dan dobili domače piščance  :o in jih je zvečer moj oči razkosaval in tamala je kot pribita sedela poleg njega in ga gledala gor. Ji je dal malo mesa in kože brez masti, pa je bilo vredu. Tako da bom danes nadaljevala z mesom in malo kosti brez kože in masti. Bomo videli. Sem pa drugače veganka, pa mi ni panike rezat meso. To sem do zdaj počela za fanta, od zdaj naprej pa še za eno mesojedko pri hiši  :)  Malo me edino nervira, ker je sluzat in ga je težko rezati. Z kakšno drobovino ali kako drugo eksotiko še nisem imela opravka, tako da ne morem reči. Kakšne cele glave z očmi in možgani pa ni šans da se prtakmen!




Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #1575 : 14 November 2011, 15:18:43
Nika4, nič ne skrbi, to je vse povsem normalno, najbrž, da je prvi surovi piščanček bil "šok" za prebavo. Btw, super slika, tako me spominja na nas leto nazaj, ko smo začeli s surovim  :D. Jaz sem odstranjevala kožo, ker sem ugotovila, da je po njej blato bilo še bolj tekoče. Prvi teden sem dajala smo piščanca in nič drugega, pa tudi če je bilo več kosti, saj so dobrodošle na začetku (zaradi driske). Potem sem počasi dodajala goveje meso, pa svinjsko in ostalo. Od začetka je bilo vsega, od driske, do zaprtosti, bolj tisto prvo, ampak po enih treh tednih do enega meseca se je vse uredilo. Zdaj, ko nas vidi, da samo gremo do hladilnika je ves napet; "a bo kaj zame?"  :D. Sicer jaz sem takoj odsekala brikete in sem odprto vrečo podarila kolegici. Začela sem samo s surovim in pika.

Nič ne skrbi, samo pogumno naprej!



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #1576 : 14 November 2011, 15:27:42
Danes je šel oče v klet (po dolgem času), našel odprta vrata in na tleh 3/4 pojet pršut. Nekdo ni dobro zaprl vrat (ker počasi obnavljamo klet, zdej smo imeli majhno pavzo), zato ga je Bučka vrgla dol (je bil obešen) in si ga privoščila, seveda dnevno.

Super, da se je tako razpletlo! Pri nas je tudi enkrat užival v pršutu, ampak smo ga dobili na delu  ;); vsi smo bili na dvorišču, kar naenkrat je prebrisanec izginil. Iskali smo ga vse povsod okoli hiše in nato celi poklapani vrnili nazaj, ker ga ni bilo nikjer. Potem zagledamo odprta vrata kleti, samo se spogledamo in tek v klet... Pršut je visel, mali požeruh pa se je dal na zadnje noge, s sprednjimi je pršut porinil do zida in ga lepo obdeloval  8). Ko nas je zagledal, se ni dal zmotitil, samo je začel še hitreje gristi in nas gledal z enim kotičkom očesa  >:D, na koncu smo se tako nasmejali. Vse je imel naštudirano, samo čakal je na našo napako  ::).



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #1577 : 14 November 2011, 15:30:09
Mojadva sta na začetku, ko še nisem niti znala pravilno dozirati in izbirati kombinacije, tudi kdaj bruhnila cel obrok ven (mladič je 2x bruhnil skušo, ker je bila prevelika količina).
Ja, bruhanja je bilo včasih tudi pri nas od začetka, potem pa ni pustil, da smo to počistili, ampak je vse nazaj pojedel. Potem sem brala, da je to povsem normalno in se večkrat zgodi.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1578 : 14 November 2011, 18:32:55
Na velikonočno nedeljo smo šli na sprehod med vikendi, se šetamo brez vrvice, psica je nekam zaostala, s sestrično se ustaviva, da počakava nanjo, pa je le ni bilo dolgo... Gremo nazaj po poti in jo zagledamo, da je pred enim vikendom stal avto z odprtim prtljažnikom, psica je pa ven izvlekla košare, raztresla vse velikonočne dobrote in napadala šunko... (mimogrede majhen cucek). Me je bilo tako sram, da smo se samo popokale stran... (in me je zdaj sram, da nisem šla po lastnike avta,da se opravičim:)

Haha, to pa je res anekdota!

Fero, pred nekaj tedni se nam je zgodilo nekdaj podobnega - s kleti je zvlekla celo panceto in jo čez noč pojedla polovico (vrhnjo, torej tam, kjer ni kože). In takrat je potem tudi lulala. Panceta je romala v smeti, ampak smo jo vsaj našli, ker jo je zvlekla po stopnicah v bolj prehodni del hiše. Pršut pa je bil pretežek in ga je morala jesti v kleti, tako da ni noben nič opazil. V glavnem - psica nam je letos "potamanila" 1 celo panceto (v mislih imam cel, velik kos) in 1 pršut. Oče tako skrbi za te suhomesnate izdelke (in jih nabavlja), da so vedno pri hiši - zdej pa nimamo nič več.




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1579 : 14 November 2011, 18:55:35
Naša še nikoli ni nič takega pojedla :P . Sem pa 100% da če bi imela možnost, da bi. Ampak itak ve, da kar je nekje v zraku (na mizi, kje gor obešeno) ni za njo, vsaj dokler ne pade na tla. Tako da po moje niti ne bi kaj poskušala  ::)

Moja ni bruhala nič zaradi surove prehrane. Je imela pri nas samo 3x bruhanje, 1. zaradi tablet proti glistam, 2. zaradi stelirizacije in 3. ne vem zakaj. Mislim, pa da je pojedla neko svinjarijo   ::)

Sem pa ugotovila, da ona skoraj nikoli nima čvrstega kakca. No, sedaj ima že velikokrat, ampak včasih me presenečajo driske ali pa mehki kakci. Pa včasih po isti hrani (po goltancih ima npr. ponavadi čvrst kakec, včasih pa se ji zgodi driska). Zdaj ne vem, mogoče poje kako svinjarijo na sprehodu? Ali zakaj bi to lahko bilo?

Kakce pa naša še vedno išče in pobira in sem že čisto obupala nad tem. Se sploh več ne trudim je tega odvaditi, ker je isto, če se trudim jo odvaditi ali pa ne. Tako da se mi zdi brezveze. Razen če pač samo kakec povoha in gre mimo, ali pa gre brez vohanja mimo ji dam priboljšek. Da pa bi se zdaj kaj ful trudila pa ne. Drugače če zgrabi pa fuj, ampak kaj zdaj, v 99% itak ne spusti... Sem pa ugotovila, da če ji dam pred sprehodom manjši obrok, da potem ne je kakcev oz. manj. Na začetku sprehoda ne je, na koncu pa že tudi kaj poje  :-\ . Pa v boksu (navadno ponoči kaka in pač ne sčistim oz. komaj zjutraj) navadno vse sčisti za sabo. Oz. čvrste poje vsaj napol, driske pa malo poliže ostalo pa meni pusti za čistit  :-X :-X



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1580 : 15 November 2011, 07:22:02
Tejch, pri nas je isto - na isti prehrani je včasih tudi driska. Pa Star nikoli nobene svinjarije ne je, nobenih kakcev..



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1581 : 17 November 2011, 17:59:58
Pod kaj spadajo goveja jajca?  :P . Pod organe?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1582 : 17 November 2011, 22:41:58
Ja, reproduktivni organi spadajo pod organe. No, v bistvu testisi in jajčniki soorgani, penisi so definitivno mišica oz. vezivno tkivo:), pa če bi bila kje kdaj kaka maternica... tudi bolj mišica, ne?



Veria

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1583 : 18 November 2011, 09:27:13
pozdravljeni,

sem nova na forumu. Svojo 9 mesečno psičko srednje velike pasme hranim že tretji teden s surovo hrano.
Kužika uživa v surovi hrani.  Poje vse kar ji dam, je živahna, vendar imava občasno še vedno premehko ali pa drugo skrajnost pretrdo blato. Količina blata je precej manjša, kar me malo skrbi, Ko sva bili na briketih je kakala 3-4x/dan obilno, sedaj pa je količina precej manjša in samo 1-2x/dan ali pa tudi ne. Je to OK? Še drugi problem. Včeraj je dobila svinjsko kost. Danes zjutraj sem bila zaprepadena, ko sem zagledala na koncu zelo trdega kakca kri. Ali je to razlog za paniko, obisk veterinarja? Ima še kdo podobne izkušnje? Ali je počila samo žilica zaradi trdega blata?  Kost ji dam 2x/teden. Že vnaprej hvala za vašo pomoč.



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1584 : 18 November 2011, 10:43:02
Živijo!

Psi na surovem kakajo znatno manjkrat in manjše količine, kot psi na briketih/konzervah oz. kot psi, ki se jih ne hrani samo z mesom (ter ustreznim deležem kosti in organov). Pes in mačka meso dobro prebavita, zato pride ven čisto malo blata. Raznih žit, ki so skoraj v vseh pripravljenih pasjih in mačjih hranah, ne morejo prebaviti, zato gre vse na drugi strani ven, kar se kaže v zelo velikih iztrebkih (take smo tudi vajeni, a ne?  :) ). Isto velja za zelenjavo in vse ostalo, kar ni meso. Če psu kuhamo in običajno dodajamo k mesu razne testenine ali riž, spet dobimo velik iztrebek. Zato, če kuhate, ni potrebno nič dodat, raje samo kuhano meso futrat.

Mislim, da nekaj kapljic krvi še ni vzrok za paniko. Problem bi bil, če bi bilo blato izredno temno (črno), kar kaže na kakšne notranje krvavitve.

Mogoče bi to količino kosti porazdelila na 3x-4x na teden?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1585 : 18 November 2011, 14:59:42
pozdravljeni,

sem nova na forumu. Svojo 9 mesečno psičko srednje velike pasme hranim že tretji teden s surovo hrano.
Kužika uživa v surovi hrani.  Poje vse kar ji dam, je živahna, vendar imava občasno še vedno premehko ali pa drugo skrajnost pretrdo blato. Količina blata je precej manjša, kar me malo skrbi, Ko sva bili na briketih je kakala 3-4x/dan obilno, sedaj pa je količina precej manjša in samo 1-2x/dan ali pa tudi ne. Je to OK? Še drugi problem. Včeraj je dobila svinjsko kost. Danes zjutraj sem bila zaprepadena, ko sem zagledala na koncu zelo trdega kakca kri. Ali je to razlog za paniko, obisk veterinarja? Ima še kdo podobne izkušnje? Ali je počila samo žilica zaradi trdega blata?  Kost ji dam 2x/teden. Že vnaprej hvala za vašo pomoč.


Pomojem je bilo malo krvi zaradi kosti, ker je ostra in ne zato, ker je kakec trd.
V tem primeru, ni treba do veterinarja.






lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #1586 : 18 November 2011, 15:28:38
pozdravljeni,

sem nova na forumu. Svojo 9 mesečno psičko srednje velike pasme hranim že tretji teden s surovo hrano.
Kužika uživa v surovi hrani.  Poje vse kar ji dam, je živahna, vendar imava občasno še vedno premehko ali pa drugo skrajnost pretrdo blato. Količina blata je precej manjša, kar me malo skrbi, Ko sva bili na briketih je kakala 3-4x/dan obilno, sedaj pa je količina precej manjša in samo 1-2x/dan ali pa tudi ne. Je to OK? Še drugi problem. Včeraj je dobila svinjsko kost. Danes zjutraj sem bila zaprepadena, ko sem zagledala na koncu zelo trdega kakca kri. Ali je to razlog za paniko, obisk veterinarja? Ima še kdo podobne izkušnje? Ali je počila samo žilica zaradi trdega blata?  Kost ji dam 2x/teden. Že vnaprej hvala za vašo pomoč.


Ja, kakajo dosti manj, kot na briketih in ostalem, povsem normalno.
Glede krvi, pa spremljaj kako bo, če je res malo, ni panike. To premehko in pretrdo blato se je nam vleklo cca 1 mesec v začetku, rabi en čas, da se prebava stabilizira. Nič hudega. Saj čez čas boš tudi sama videla, če je blato malo bolj tekoče, dodaš kosti, čez čas bo to tudi po občutku. :)
Lp



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1587 : 18 November 2011, 19:11:17
Nika, lahko narediš ribje priboljške, če ti pes noče pojesti sardin. Jaz uporam vse ribje glave in notranje organe rib, ko jih nam čistim + lososove glave, ki jih ponavadi dobim zastonj. Glave malo obkuham (predvsem lososova se mora toliko skuhati, da lahko poberem meso in kožo z glavnih kosti).



Vse zmiksam. Za količino rib sem v tem primeru vzela 3 jajca in nekaj žlic moke in drobtin, toliko,da se meso veže skupaj (če daš premalo moke, se priboljški drobijo).


Masa pride gosta kot za trši biskvit. Razdelim po pekaču 3-5 mm debelo (v tem primeru je bilo za dva pekača mase), 180 C, 30 - 40 minut. Ohlajeno razrežem na trakove in dam v zmrzovalnik. Potem jemljem ven za nekaj dni priboljškov. Ko sem imela vse v hladilniku, so postali plesnivi (ker pač ni konzervansov nobenih).


Psi te priboljške obožujejo, tudi taki bolj neješči. Super za trening.



Sem naredila te piškotke (sem sicer malo spremenila recept, namesto glave in repov sem dala 4 konzerve tune, pa dodala sem še orehe, pa česen (Hailey obožuje česen)) pa pravi Hailey, da so mnjami... :P






lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1588 : 20 November 2011, 18:53:16
Jaz sem danes dobila pošiljko kurjih krempljev in kurjih glav (so imeli sorodniki koline). Sem ugotovila, da oboje stran mečejo, razen nekaj krempljev ne, ker jih nekaj dobi njihov pes. In sem prvič naletela na nekaj, kar se mi gabi  :-X . kremplji so ok, bi jih se še dotaknila brez rokavice, ampak glave pa ne  :-X . Jutri dobi 2 kremplja in 2 glavi, pa bomo videli, če jih mara  :)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1589 : 21 November 2011, 02:03:13
Jaz sem z razsekavanjem jagnječih lobanj (takih z očmi in jezikom) menda premagala ves odpor, ki sem ga imela...  ::)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby