Surova hrana

irenchy · 1189073

Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #1620 : 24 November 2011, 14:26:57

Za to koledarkosko leto je poziral Jamsi, za naslednje leto bo pa tale koledar sigurno naš, mi je všeč, ker je poseben.  ;)

Je res... meni je tudi bil ful všeč, tak uporaben.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1621 : 24 November 2011, 16:59:15
Taar hvala za tole o svinjski glavi. Sem prepričana, da mi bo ful pomagalo  :) ;) . Potem je najbolje, da mesarju naročim naj samo na dve polovici razseka, potem pa jaz dalje?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1622 : 27 November 2011, 16:26:50
Tako, koline so za nami in z njimi tudi trančiranje glave  :P . Glavo sem dobila že na kar veliko kosih (ene 6 ali več jih je bilo) in sem jih jaz še malo razrezala. Ni bil noben bav bav. Rina je včeraj tudi dobila prvi kos za večerjo (meso z nekaj lobanje in zob - pojedla je čisto vse), bolj redno pa bom to začela hraniti od jutri naprej (danes je dobila nekaj pljuč, jeter, nekaj mastnih obrezkov, kosti in pa še nekaj govejega goltanca in vranice, ker sem dobila danes še paket govedine). Zgleda da ima rada, tako da upam da ne bo nobenih problemov  ;)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1623 : 05 December 2011, 22:23:34
No pri nas, ki smo šele začetniki z surovim smo se navadili na piščanca in nimamo več problemov z drisko in podobnim. Zdaj me pa zanima kako naj uvedem ostalo rdeče meso. Naj postopoma počasi kombiniram z piščancem, tako kot pri briketih ko se menja hrana, ali lahko kar cel obrok dam novega mesa?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1624 : 05 December 2011, 23:59:30
Tako, koline so za nami in z njimi tudi trančiranje glave  :P . Glavo sem dobila že na kar veliko kosih (ene 6 ali več jih je bilo) in sem jih jaz še malo razrezala. Ni bil noben bav bav. Rina je včeraj tudi dobila prvi kos za večerjo (meso z nekaj lobanje in zob - pojedla je čisto vse), bolj redno pa bom to začela hraniti od jutri naprej (danes je dobila nekaj pljuč, jeter, nekaj mastnih obrezkov, kosti in pa še nekaj govejega goltanca in vranice, ker sem dobila danes še paket govedine). Zgleda da ima rada, tako da upam da ne bo nobenih problemov  ;)

Čestitam, prva glava na pol pospravljena:)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1625 : 06 December 2011, 00:08:01
No pri nas, ki smo šele začetniki z surovim smo se navadili na piščanca in nimamo več problemov z drisko in podobnim. Zdaj me pa zanima kako naj uvedem ostalo rdeče meso. Naj postopoma počasi kombiniram z piščancem, tako kot pri briketih ko se menja hrana, ali lahko kar cel obrok dam novega mesa?

Odvisno tudi od tega, kako občutljiv je tvoj pes. Jaz sem začela hraniti še preden sem našla forum za surovo, dajala svega in svašta, pa brez večjih posledic. Mogoče lahko za začetek daš en kos piščanca in rezino rdečega mesa (kar ti je najlaže dostopno). Pa naslednji obrok mogoče nazaj kos piščanca, v tretjem obroku kos rdečega mesa itd.

Ko daš prvič kosti od rdečega mesa (ki bodo trše kot piščančje), ne daj ogromne debele kosti, kaj lažjega raje, npr. če boš nadaljevala s svinjino, 2 rebri ali svinjski rep. Če boš našla klavnico v bližini, ti bo po moje dolgoročno ceneje preiti na rdeče meso, jaz dam kos piščanca le občasno.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1626 : 06 December 2011, 17:36:17

Sedaj sem ugotovila, da Rina ne mara glave. Oz. ne tiste maščobe, ki je na njej. Je puščala glavo, je ni pojedla tudi 2 dni ne, pa ni nič drugega dobila, sedaj pa sem ji vse kose obrezala, da je ostalo samo še meso in kosti. Tako, da za naslednjič vem, da je treba prej vso maščobo dol obrezati.

Nika, jaz bi na tvojem mestu dajala najprej del enega obroka rdeče meso, če je psička bolj med občutljivimi. Če pa ne pa lahko kar cel obrok. Jaz sem mojo že od začetka hranila tako in začela sem z govedino in svinjino, potem pa dodala piščanca (pa ne zaradi kakega posebnega razloga, ampak ker sem najprej kupial govedino in svinjino v akciji v trgovini, pa poceni piščanca sem tudi našla pozneje kot poceni svinjino). Je pa jedla takrat še druge stvari (brikete, konzerve, kuhano - vem neodgovorno od mene). Je imela vmes driske, ampak nimam pojma od česa (mogoče zaradi veliko različnih hran). Je pa za moje pojme kar občutljiva.... Zadnjič je dobila čisto malo neke ribe, pa je bruhala in imela ful drisko  :-\ . Je bila nova stvar, ker po drugih, ki jih je vajena jesti (govedina, svinjina, piščanec, skuta, jogurt, jajce, zelenjava, sadje, sardine, lignji, tuna iz konzerve) nima nobenih problemov, razen po mleku in drobovini, če ni zraven kosti  :-\ .



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1627 : 07 December 2011, 09:26:50
eno vprašanje za vas poznavalce :) ali hranite tudi svinjino??



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1628 : 07 December 2011, 10:21:23
eno vprašanje za vas poznavalce :) ali hranite tudi svinjino??

Ja, seveda. Požiralnike sem dobivala v 99& svinjske. Govejih mi tako noče jest.  ??? Zgleda, da so pretrd in ima revež preveč dela. Pa kosti od pečenke, svinjske glave, svinjske parklje, repke.. vse to dobi.



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1629 : 07 December 2011, 11:17:34
Kaj pa meso, čisto meso svinjine?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1630 : 07 December 2011, 13:09:45
jaz ja. Od čistega do reberc ali hrenovk (kot nagradice) poleg vsega ostalega kar dobim ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1631 : 07 December 2011, 13:28:02
Pri nas je svinjsko meso samo občasno na jedilniku in takrat-surovo!Dobivajo pa predvsem svinjski rep,srce,ali pa kakšne "ne dovolj" obrane sveže kosti hrbtenice.
Tjaša



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1632 : 07 December 2011, 15:18:03
eno vprašanje za vas poznavalce :) ali hranite tudi svinjino??

Jaz dajem glavo, goltance (ene 50% vse hrane), dajala sem smrčke, včasih dam ledvice, jetra, vranico, pa še kaj bi se našlo. Čistega mesa pa nikoli ne dajem, ker je predrago in mi je škoda psički dati. Dajem pa tudi mesne mastne obrezke od svinjine če to misliš  ;)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1633 : 07 December 2011, 15:19:11
eno vprašanje za vas poznavalce :) ali hranite tudi svinjino??

Očitno obstaja nek mit, da svinjina ni primerna za psa. Ampak daleč od tega. Svinjina je čisto v redu in zelo dobrodošla na pasjem jedilniku.  ;) Poleg tega so svinjske kosti mehke in zato zelo fajn.




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1634 : 07 December 2011, 15:56:32
Od naših psov so povprečno meli večje probleme s perutnino  :-\
Eden je bil kar konkretno alergičen na purana, ena pa ni najbolje prebavljala in imela mehkejše blato po piščancu.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1635 : 07 December 2011, 20:13:35
Jaz hranim surovo zdaj že dve leti (izključno surovo, nobenih briketov). Svinjina je ves čas na jedilniku in jo mojadva šeltija odlično prebavljata (nikoli ni plinov, napenjanja). Nekaj govejih ostankov dobim iz klavnice zastonj, drugo je vse svinjina in le občasno kak kos piščanca. Svinjino imata tudi zelo rada, seveda najraje masten mesek. Pa kosti svinjske so fajn - mehke in lahko prebavljive. Jemo vse, od glav, reber, repkov, parkljev, do hrbtnih kosti z rebri.



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #1636 : 08 December 2011, 09:21:12
hvala za odgovore. to sem mislila. ker v primerjavi recimo z govedino je precej cenejša. sama sicer ne hranim barf, vendar pa dodajam meso in do sedaj sem v večini dodajala samo piščanca, govedino redko zaradi cene, svinjina pa je primerljiva cenovno z piščancem samo sem tudi jaz odraščala s tem, da tega psi ne smejo. če pa razmislim, se mi zdi svinjina veliko bolj ok meso, kot pa te čisto umetno futrani piščanci.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1637 : 08 December 2011, 09:43:50
se strinjam...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1638 : 08 December 2011, 14:31:38
Mene zanima ali je lahko kaj narobe, če dajem psički cca. 15% kosti od vse prehrane? Pa potem 10% organov in 75% mišic? Ker se mi zdi, da ima po razmerju 80-10-10 prevečkrat mehek kakec  :-\ . Pri dnevih z kostmi in še kak dan, dva po dnevu z kostmi je kakec OK, potem pa že premehek...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1639 : 08 December 2011, 23:37:05
Po moje malo več kosti ne bo škodilo. Ni treba pretiravat, dokler pa je kakec primeren (ne presvetel in ne pretrd), je čisto okej.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1640 : 09 December 2011, 08:34:07
Ma pop**** bom s to surovo prehrano.. Vsakič, ko dam psici surovo mi potem driska cel dan in noč - danes spet  >:( >:(

Pa sem začela najprej s surovim piščancem (ajde, ni bila glih tekoča driska), občasno dobi odrezke, včeraj je pa dobila goveji vrat (tak na katerem je bilo še ogromno mesa).

Očitno se bom morala sprijaznit, da pri nama ne bo nič s tem..



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1641 : 09 December 2011, 08:46:33
Nekateri psi so tudi taki,da surovega ne prenašajo.Drugi ga pa nočejo niti povohat.Mojim se trga ko dobijo surovi obrok.Pa tudi problemov nimajo nikoli.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1642 : 09 December 2011, 09:05:14
Pri nas Tai ni imel čisto nikoli problemov, pa je s prve dobil bikov penis (nič postopnega navajanja, piščanca itd.). Zdaj ko mu samo omenim, da bo mesek za večerjo, čist blesav postane (hranim brikete, 3x na teden pa en obrok surov), pa samo hodi gledat meso ko se odtaja  :D
Tamali je bil zadnjič poleg, ko sem razkosavala meso in ga dajala v skrinjo, pa sta s Taiem dobivala vsak malo poleg, in je prvi košček vzel komaj da, potem pa kar cvilil od sile zraven, da bi še. Driske tudi zaenkrat še ni bilo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1643 : 09 December 2011, 10:21:54
Po moje malo več kosti ne bo škodilo. Ni treba pretiravat, dokler pa je kakec primeren (ne presvetel in ne pretrd), je čisto okej.

Ne mislim pretiravati  ;) . Pač toliko, da bi imela čvrst kakec. Saj nikoli ne dajem toliko, da bi imela trd in boleč kakec, oz. včasih se mi to zgodi, ampak ful redko, ker že kar imam občutek.


Ma pop**** bom s to surovo prehrano.. Vsakič, ko dam psici surovo mi potem driska cel dan in noč - danes spet  >:( >:(

Pa sem začela najprej s surovim piščancem (ajde, ni bila glih tekoča driska), občasno dobi odrezke, včeraj je pa dobila goveji vrat (tak na katerem je bilo še ogromno mesa).

Očitno se bom morala sprijaznit, da pri nama ne bo nič s tem..

Če vidiš da psički ne paše ne vem zakaj še kar naprej daješ  ::) . Saj, logično da vsem ne paše vsa hrana.  ::) . Skuhaj ji meso in ji daj ali pa speči ;) . Pa potem povej kako bo.  ;) . Očitno ji nekaj ne ustreza pri surovem  ::)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1644 : 09 December 2011, 12:37:29
Surovi goveji goltanci tud pri nas povzročajo drisko, čeprav lahko drugače poje čist vsako sranje pa ni nič narobe. In to že takoj ko sem mu jih dala, jih ni hotel pojest pa se je potem za večerjo pomatral in imel zjutraj drisko. S kuhanimi pa ni problemov.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1645 : 09 December 2011, 13:00:21
Mojim se trga ko dobijo surovi obrok.Pa tudi problemov nimajo nikoli.

Enako je pri nas.  ;D



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1646 : 09 December 2011, 15:12:23
Ma pop**** bom s to surovo prehrano.. Vsakič, ko dam psici surovo mi potem driska cel dan in noč - danes spet  >:( >:(

Jaz na tvojem mestu ne bi obupala, ampak poiskala druge možnosti, torej meso, ki ji bolj ustreza/ količine, ki ji ustrezajo (prevelike količine povzročajo drisko/mehek kakec).

Mogoče pa potrebuje le čas....

Moja ta mlajša je tudi prvih 5 dni imela driskico. Nato sem ji začela dajat samo eno vrsto mesa, in sicer ovčetino, in je bilo takoj kul. Kmalu sem ji dodala še drugo meso in sedaj dobiva mešano, kakci so super (ne glede na to, ali dobi veliko mastnega, veliko organov...).

Če se boš že odločila, da ne boš več vztrajala pri surovem, ji vsaj dajaj kuhano in ne briketov.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1647 : 09 December 2011, 17:56:10
Kuhala ji sigurno ne bom, ker resnično nimam časa niti želje študirat, kako ujeti pravo razmerje česa..

Hotla sem jo imeti na enem surovem in enem obroku briketov, pa očitno ne bo nič iz tega  :-\



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1648 : 10 December 2011, 07:57:51
Po moje lahko komot daješ isto razmerje kot pa pri surovem. Če kaj fališ itak ni neka katastrofa, ker še daješ brikete, ki naj bi bili v pravem razmerju. Če si rekla da misliš dajati pol-pol  ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1649 : 10 December 2011, 12:01:35
Mogoče jo muči ravno to z briketi. Jaz futram brikete/kuhano/surovo ciklično na par dni - po briketih vedno naredim en dan posta (oz zvečer še briketi, zajtrka ni, večerja surovo), ker se mi zdi da se dlje prebavljajo in ni fajn da se vse to zmeša s surovim. Pa sploh ne preračunavam več razmerij, pri surovem dobi meso in kako kost, pri kuhanem meso in razne oglj. hidrate, briketi pa bi itak naj vse pokrili.