Surova hrana

irenchy · 1189114

Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1680 : 31 December 2011, 09:29:40
Danes je moja dobila svinjske goltance in sem našla gor tole ščitnico. Vsaj zdi se mi...  :)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1681 : 31 December 2011, 12:25:13
Tejch, če imaš možnost, prosim drugič poslikaj, da bo za našo lekcijo anatomije.  :)

Taar, tudi moji dobro prebavljajo loj in ostalo maščobo - drekci so čvrsti in suhi, kot po ostalem mesu. Niti z možgani nimajo nikakršnih težav. Le mačkam ne teknejo.

Botticelli, do sedaj sem od Nimroda dobila same lepe pakete - vedno samo meso. Vem, da je Royaldog v enem paketu dobila veliko kit, ki jih potem njen pes ni hotel jest. Kit še nisem dobila, vendar vem, da pri nas s konzumacijo ne bi bilo težav. Smo pa tudi mi imeli težave s prostorom v zamrzovalni omari, zato smo pred kratkim kupili še eno skrinjo od 317 l. Enkrat sem namreč dobila eno velikansko zastonjsko "pošiljko" mesa in ker nismo imela dovolj prostora, sem več kot polovico (čez 70kg) podarila. Zdej pa bi mi to zastonjsko meso zelo prišlo prav, saj smo že vse pojedli - ampak ok, je šlo v dobre roke oz. usta.  :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1682 : 31 December 2011, 12:52:52
Tejch, če imaš možnost, prosim drugič poslikaj, da bo za našo lekcijo anatomije.  :)

OK, ko dobim naslednjo pošiljko goltancev bom probala to poslikati :) .

Taar, tudi moji dobro prebavljajo loj in ostalo maščobo - drekci so čvrsti in suhi, kot po ostalem mesu. Niti z možgani nimajo nikakršnih težav. Le mačkam ne teknejo.

Vi se lahko tako srečni, da vam vse brez problema prebavljajo... In jedo... Moja ni hotela jesti svinjske glave, ker je bila preveč mastna, sem ji mogla maščobo stran vrezati  ::) . Če dobi samo drobovino za jesti cel dan je ful driska, ali pa če je večina dorobovine. Po možganih je tudi imela drisko. Loja ipd. pa še nisem dobila, mislim pa da tega tako ne bi jedla, če že svinjske glave ni hotela  ;)

Se mi pa zdi da bolj kot je stara oz. bolj dolgo kot je samo na surovem, bolj dobro prebavlja vse. Tudi če dobi npr. 500g jeter zraven 800g kurjih hrbtov je kakec sicer mehek, ampak ni driska ;) . Včasih je bilo pri 200g jeter in 800g kurjih hrbtov tak kakec, če je bilo malo več drobovine pa driska. Pa tudi kakce ima vedno manjše. Nikoli ni več tistih ogromnih, ampak so skoz majhni in čvrsti (do suhih pa še nismo prišli :P ). Bi si mislil, da je to naredil kak manjši pes ali pa mačka, ne pa ona ::) . Včasih lahko kot srednjo obrok dobi npr. 200g ledvic pa ji ni nič. Normalen kakec, samo ful črn  :) . Verjamem pa da če bi jedla cel dan samo jetra, ledvice ali kakšno drugo drobovino (1000g) bi pa bila taka driska da kar groza. Ampak mislim, in upam, da nam bo tudi to enkrat uspelo.

Pa odkar moja je samo surovo z dodatki je ful manj občutljiva kot pa takrat, ko je jedla pol/pol  :) (surovo, briketi). Ji je včasih marsikaj zaškodilo, sedaj pa več ne  ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1683 : 31 December 2011, 15:52:13
Moja pa ni hotela jesti surove svinjske glave, tako da sem jo malo pogrela v mikrovalovki, da je zadišala, potem je pa šlo :)

Drugače pa kombiniram še z briketi, ker želim, da je še vedno navajena nanje, ker se mi zdi, da zelo prav pride, ko kam greš.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1684 : 31 December 2011, 18:09:35
Presenecena sem nad svicarkimi cenami mesa. Za 200 g konjskega mesa, race in jagencka sem placala za vsako posebej po 3€.   :o



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1685 : 31 December 2011, 19:55:03
Ja sja pri nas tudi planiram da v bližnji prihodnosti pride ena skrinja :) Sedaj ko jih je 7 pa čeprav so mali, je to kar nekaj mesa za en obrok :) V bistvu moram še itak kuhati posebej, ker ena ne poje nič surovega, samo kuhano :) tako da imajo tudi ostali občasno tudi kuhano :)

Sicer pa jaz sem pri nimrodu vedno vzela srno in sem bila venod zadovoljna, vedno je bilo meso. Ok enktrat sem našla not en metek, še sreča da itak pregledam vse preden dam psom :) očitno jih z puško ubijejo.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1686 : 31 December 2011, 21:22:23
Moja psica ima svojo zamrzovalno omaro že kar nekaj časa. Je fajn ker včasih dobim kak mesec polno mesa zastonj, potem pa nekaj časa nič  :) .



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1687 : 01 Januar 2012, 11:54:25
Jamsi, pa si to zase kupila ali za pse? So pa tudi same fensi zadevščine.  ;)

Tejch, ravno to je bil pri nas glavni razlog za nakup nove skrinje - se zgodi, da dobiš ogromno mesa za malo denarja ali zastonj, pa ga nimaš kam dat in je potem velika škoda.

Več časa kot hraniš surovo, več ugodnih ali zastonjskih virov dobiš. Zato me trenutno hranjenje s surovim stane izredno malo v primerjavi s prej, pa še bolj zdravo je za pse/mačke. Edino več dela je (brikete si samo zajel in vrgel v posodico, pa je bilo rešeno), ampak sedaj se mi rihtanje mesa zdi čisto normalno.

Botticelli, sklepam, da ima Nimrod divjad odstreljeno v njenem naravnem okolju - torej s strani lovcev. Zato torej metek. Ampak, ok, pobereš ven in je.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #1688 : 01 Januar 2012, 17:43:34
Marjeta, za psa je bilo kupljeno, sama sem vegeterjanka.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1689 : 01 Januar 2012, 17:46:11
jaz sem si glede na količine ki jih odlovijo predstavljala, a imajo sigurno kakšne ograjene revirje kjer načrtno gojijo divjad za odstrel - ne vem pa kako gre točno


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1690 : 01 Januar 2012, 19:52:46
Več časa kot hraniš surovo, več ugodnih ali zastonjskih virov dobiš. Zato me trenutno hranjenje s surovim stane izredno malo v primerjavi s prej, pa še bolj zdravo je za pse/mačke. Edino več dela je (brikete si samo zajel in vrgel v posodico, pa je bilo rešeno), ampak sedaj se mi rihtanje mesa zdi čisto normalno.

Mene tudi pride ful malo. Ene 10-15€ na mesec za 35 kg psico. To je res tako malo. Še morski prašički me skoraj pridejo več  ::) . Imam 3 dobre ful poceni vire z različnim mesom in to je to. Dela pa je tudi ful malo. 1-2x na mesec dobim meso, takrat ga sporcioniram (za to rabim kako uro), potem pa samo odtajam in dajem. Veliko več dela je pa z kuhano  :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1691 : 02 Januar 2012, 00:05:15
Botticelli, sklepam, da ima Nimrod divjad odstreljeno v njenem naravnem okolju - torej s strani lovcev. Zato torej metek. Ampak, ok, pobereš ven in je.

Ja, Nimrod povecni (vsaj vse kar se kupi za psa) prodaja meso divje divjadi (glup izraz). Odkupujejo direktno od lovcev, oz. lovskih druzin iz vse Evrope. Gojene divjadi imajo zelo malo, samo jelena za golaz, pa se eksplicitno moras povedati, da zelis prav meso gojene divjadi. Je ravno zadnjic, ko sem cakala na paket, tetica v sprejemnici razlagala eni stranki po telefonu.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1692 : 02 Januar 2012, 14:08:31
aaaa ok, hvala :) jaz se še nisem pozanimala, ampak ok. Vem pa da je bilo meso vsakič iz druge države ko sem kupila - nemčija, poljska, madžarska,..


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1693 : 02 Januar 2012, 20:02:54



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1694 : 11 Januar 2012, 19:23:29
Ali je možno, da pes hranjen z surovo hrano neha prebavljati žita?

Moja je pred kratkim po dolgem času dobila za večerjo ostanke od kosila - testenine, nekaj mesa, omako in potem noter nariban surov korenček. Je pojedla z največjim veseljem, ampak zjutraj, ko sem videla kakec pa me je skoraj kap. Notri so bile cele, neprebavljene testenine in korenček. Vse tako kot je šlo not  :-\ . Za korenček mi je jasno, da ga surovega ne prebavi, ampak nisem si pa mislila za testenine  ??? . Aja, tesnenin ni jedla do sedaj nekje 2-3 mesece... Je pa dobila 1x kruh (ki ga je čist fajn prebavla) in redno parkrat na teden dobiva polnozrnate kosmiče in parkrat na teden brikete in pri vseh teh žitih drugega razen večjega kakca ni. Vse prebavljeno, vse OK. Tako, da sem res bila v šoku... Danes je dobila nekaj riža, pa bom videla kako bo... Mogoče pa samo testenin ne prebavlja...

Me zanima če imajo vaši psi tudi take probleme? :-\



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1695 : 14 Januar 2012, 00:53:34
Če se ne motim, je tvoja odraščajoč mladiček, ne? Kaj pa če bolj odrasli psi slabše prebavljajo ogljikove hidrate? Nimam pojma, kako gre presnova, če je obrok mešan.... Da bi recimo telo prepoznalo meso (kot boljši vir hrane) in ga razgradilo, testenine pa potisnilo ven...? Npr. mojadva sta včasih pozno zvečer ''selektivno'' bruhnila ven kako neprebavljivo reč.... Ampak nič mesa, to sta pa prebavila:)))

Vem za to, da je ječmen za pse zelo težko prebavljiv, bolj kot druga žita, dela tudi bolj tekoč kakec.

Nimam pa konkretnih izkušenj, da bi recimo mojim dala večjo količino OH. Seveda vsakodnevno dobita z mojega krožnika kak košček palačinke, nekajzrn riža, tipično fehtanje. Samo še nisem opazila, kako se to prebavlja (lahkopa da je zakopano na sredini kakca:)))



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1696 : 14 Januar 2012, 00:58:38
Danes sem ujela del oddaje Dr. Oz (za nepoznavalce - zdravnik, ki je gostoval na Oprah:)). Nekdo je vprašal, kaj pomeni, če imamo ljudje rumen, zlatorjav kakec. Odgovoril je, da žolč deluje pri prebavi maščob (v človeškem telesu) in da če je ta presnova napačna in se maščoba ne razgrajuje pravilno, vidimo rumene delce ali celoten kakec rumen.

Me zanima,če je pri psih enako? Bom zdaj bolj pozorna po obrokih, ki so bolj mastni (čeprav po mastni svinjini je kakec itak svetle barve).



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1697 : 14 Januar 2012, 10:25:36
Sedaj je stra 10 mesecev in pol. Tako, da še odrašča ja... Ko je bila mlajša je veliko bolje prebavila žita... Mogoče zaradi tega, ker je bila pri vzreditelju hranjena z nekimi junk briketi z samimi žiti in je bila navajena? Ali pa zato, ker je takrat dobivala redno vak dan tudi brikete pa še kaka žita? Ne vem... Sedaj je na čisto surovi hrani z občasnimi dodatki kake 4 mesece. Prej je prebavljala žita skoraj brez problemov, razen veliki kakec, nikoli ni bilo kosov not. So se ji pa pojavili mozolčki, če je žita (predvsem testenine) jedla par dni zaporedoma (kot 3. obrok z konzervo). Ne vem, mogoče ima kaj veze z odraščanjem, ampak glede na to, da veliko lastnikov psov svoje pse celo življenje hrani z briketi, po možnosti junk, ki imajo žita, pa vse prebavijo. Nekateri tudi kuhajo testenine celo življenje psu, pa prebavi. Tako, da ne vem... Mogoče, je izgubila encim? Tako kot recimo pes izgubi encim za prebavljanje mleka, če ga nekaj časa ne dobi. Ali pa je bilo to le slučajno, da sedaj 1x ni prebavila...

Zadnjič je dobila riž zvečer, ampak ga je bilo ful malo, zjutraj pa je ful driskala (ene 7 kupov driske v bosku) tako da se v teh razpršenih kakcih ni nič žit videlo. Saj če se že ni prebavil riž, se verjento zaradi količine kakca ni videlo... Ji bom dala spet testenine 1x in probala, če je to res bilo slučajno. Ravno danes imamo testenine za jesti, pa bom za njo nekaj prišparala in ji dala. Je pa dobila včeraj zvečer polnozrnate kosmiče. Jih je prebavila čist OK, samo velik kakec je imela. Tako, da ne vem. Je mogoče samo v testeninah problem?  ??? . Ker jih skoraj nikoli ne je, polnozrnate kosmiče pa parkrat na teden...

Sem pa jaz komaj sedaj ugutovila, kako fajne kosti dajejo v "naši" mesnici :P . Rebra, z polno mesa in hrustancem  :) . Imajo sicer nekje kose po eno rebro, samo eden je zadjič bil ene 5 reber skupaj :P . So se pa malo pokvarili - iz 0,50€/kg so šli na 0,70€/kg  ::) . Imajo pa sedaj tudi redno smrčke, ampak so stari in smrdijo. Kdaj pa kdja bom kupila, ker moja rada poje kdaj kako smrdljivo meso  :P

Aja, če glede te maščobe. Moja dobi vsako nedeljo tisti goveji loj iz juhe (z kostjo, zelenjavo in nekaj mesa). Nič kaj ne vidim, da bi se kaj videlo v kakcu rumeno. Kakec tudi ni rumeni. Mogoče zato, ker itak ne dam neke velike količine (niti ne upam, ker je kar driskava). Je pa rumeni po kosteh?  ???



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1698 : 15 Januar 2012, 09:02:24
Včeraj je dobila nekaj makaronovega mesa in je vse brez problema prebavila  ??? . Sedaj zgleda, da je bilo samo slučajno? Ali pa zato, ker je včeraj požrla tudi veliko različnih kakcev (med drugim tudi nekaj konjskih) in je mogoče dobila tiste bakterije, ki prebavljajo rastlinsko hrano, tudi žita?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1699 : 15 Januar 2012, 22:57:11
Sem pa jaz komaj sedaj ugutovila, kako fajne kosti dajejo v "naši" mesnici :P . Rebra, z polno mesa in hrustancem  :) . Imajo sicer nekje kose po eno rebro, samo eden je zadjič bil ene 5 reber skupaj :P . So se pa malo pokvarili - iz 0,50€/kg so šli na 0,70€/kg  ::) . Imajo pa sedaj tudi redno smrčke, ampak so stari in smrdijo. Kdaj pa kdja bom kupila, ker moja rada poje kdaj kako smrdljivo meso  :P

Aja, če glede te maščobe. Moja dobi vsako nedeljo tisti goveji loj iz juhe (z kostjo, zelenjavo in nekaj mesa). Nič kaj ne vidim, da bi se kaj videlo v kakcu rumeno. Kakec tudi ni rumeni. Mogoče zato, ker itak ne dam neke velike količine (niti ne upam, ker je kar driskava). Je pa rumeni po kosteh?  ???

Tvoja cena za 'mesnate kosti' je super!!! Zlatorumen kakec pa bi bil bolj znak slabe presnove, slabo prebavljanje maščob. Če ni oreng rumenih kakcev, smo OK:) Drgač pa ja, tudi moji imajo po kosteh in piščancu svetle kakce (ampak ne živo rumene).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1700 : 19 Januar 2012, 15:06:28
Ojla,

kakšne učinke naj bi omega 3 maščobe vse imele? Lahko vplivajo tudi na izpadanje dlake?
Ginny je začela zopet grozno odmetavati dlako (je sterilizirana in nima več sezonske menjave dlake) tako da sem danes kupila kapsule in upam na izboljšanje :)

Tejch, ti moraš imeti pa res super vire mesa, če ti psica vsak dan poje 1kg hrane pa na mesec zapraviš 10-15€ :o

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1701 : 19 Januar 2012, 19:11:18
Ginny je začela zopet grozno odmetavati dlako (je sterilizirana in nima več sezonske menjave dlake) tako da sem danes kupila kapsule in upam na izboljšanje :) 

A stelirizirane psičke ne menjujejo dlake?  ??? . To pa parvič slišim

Tejch, ti moraš imeti pa res super vire mesa, če ti psica vsak dan poje 1kg hrane pa na mesec zapraviš 10-15€ :o

Ja, nekaj mesa dobim zastonj (govedino - vranico, jetra, pljuča, goltanec, srce, ledvice, bikove prašnike - 1x na mesec pa to ene 3-4 stvari od tega). Nekaj za 0,50€ (govedino, isto kot prej), večina mesa pa za 0,70€ (mesnate kosti (rebra, prsnice, tudi kaj drugega včasih), smrčke in goltance - svinjina). Za piščanca (hrbti) pa dam nekaj čez 1€ na kg. Ampak to itak je 1x na teden ali pa še to ne. Ko imamo koline dobi tudi glavo, hrbtišče, pljuča, ledvice, vranico in nekaj bolj ali manj golih kosti. Ko sorodniki koljejo piščance dobim glave in spodnje dele nog. Sedaj itak je malo manj (800g na dan), ker bi bilo fajn da bi kako kilico shujšala oz. ne bi bilo fajn, če bi kako pridobila.




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1702 : 19 Januar 2012, 20:12:07
Ojla,

kakšne učinke naj bi omega 3 maščobe vse imele? Lahko vplivajo tudi na izpadanje dlake?
Ginny je začela zopet grozno odmetavati dlako (je sterilizirana in nima več sezonske menjave dlake) tako da sem danes kupila kapsule in upam na izboljšanje :)

Hm, ni tako enostavno, da bi kapsule kratkotrajno preprečile izpadanje. Mislim pri laseh je tako, da itak rastejo v ciklih, včasih malo bolj, včasih manj. Tudi če v nekem obdobju lasje izpadajo, se je to začelo že veliko prej, v lasnem mešičku (ker pač lasje počasi rastejo, spremembo opazimo z zamikom). Tudi pri ljudeh je vzrokov za izpadanje več (stres, vreme, hormoni).

Definitivno pa omega 3 delujejo na celice v koži in to pozitivno (morajo pa biti iz olja rib, torej EPA IN DHA; ne laneno oz ALA). Jaz svojim dajem omega 3 kapsulo dnevno. Iz DM-a; 1000mg (notri je 300 mg omega 3), psa imata 9 in 12 kg. Na 10 kg teže naj bi dajalo dnevno 200 mg DHA+EPA, za bolj resne težave dvakrat ali celo trikrat toliko.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1703 : 19 Januar 2012, 22:49:45
Taar, hvala. Bom poročala o rezultatih :) Sem po tvojem nasvetu kupila DMove kapsule. Sem si napisala v beležko katere moram kupit ampak beležke seveda nisem vzela s seboj. Še dobro da obstajajo telefoni z brskalnikom, tako da sem šla lahko na forum pogledat :D

Tejch, ne ne sva se narobe razumeli :). Pri Ginny sem opazila, da je pred sterilizacijo menjala dlako samo pred gonitvijo in v vmesnem času ni od nje odpadla ena dlaka. Zdaj pa jo več ali manj skoz odmetava. Trenutno spet v taki meri, da če nežno potegneš za šop dlake, ti večina ostane v roki ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1704 : 19 Januar 2012, 23:09:55
Taar, hvala. Bom poročala o rezultatih :) Sem po tvojem nasvetu kupila DMove kapsule. Sem si napisala v beležko katere moram kupit ampak beležke seveda nisem vzela s seboj. Še dobro da obstajajo telefoni z brskalnikom, tako da sem šla lahko na forum pogledat :D

Tejch, ne ne sva se narobe razumeli :). Pri Ginny sem opazila, da je pred sterilizacijo menjala dlako samo pred gonitvijo in v vmesnem času ni od nje odpadla ena dlaka. Zdaj pa jo več ali manj skoz odmetava. Trenutno spet v taki meri, da če nežno potegneš za šop dlake, ti večina ostane v roki ::)

DM-ove niso nič posebnega, ampak vedno prečekiram vse znamke olj (ki pridev Slovenijo) in imajo DM-ove še največ omega 3, definitivno pa so najcenejše. Če imajo katere druge kapsule malo večjo koncentracijo omega 3, so pa 4x dražje (pa nima smisla:)).

Hm, moja Tara (stelizirana) dlako pušča ves čas pomalem. Mogoče jih pa to toplo spomladansko vreme meša, pri nas se že sosedove mačke gonijo (oh to veselje, ko se derejo, mojadva šeltija se kar ob vrata mečeta:)))



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1705 : 20 Januar 2012, 18:08:08
Tejch, ne ne sva se narobe razumeli :). Pri Ginny sem opazila, da je pred sterilizacijo menjala dlako samo pred gonitvijo in v vmesnem času ni od nje odpadla ena dlaka. Zdaj pa jo več ali manj skoz odmetava. Trenutno spet v taki meri, da če nežno potegneš za šop dlake, ti večina ostane v roki ::)

Aja... Jaz sem mislila, da vse stelirizirane psice nimajo sezonskega menjavanja...  Ne vem, moja menjuje sedaj pozimi (če se temu lahko reče zima - snega ni nič mrzlo pa tudi ni nekaj zelo) dlako, prej je ni. Je pa od avgusta stelirizirana... Prej jo je pa tudi menjavala ker je menjavala puhec v mladičkasto dlako. Prave še niti nima...

Kako se pa rečejo te dm kapsule in koliko pridejo?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1706 : 20 Januar 2012, 18:12:25
Wapi se je pred kaksnim mesecem zacela ful praskat, najprej sem posumila bolhe, ampak tudi ko smo to izkljucili (in preventivno vseeno dali Strognhold) se je se vedno praskala. Pol sem pomislila, da ima mogoce suho kozo in sem ji nekaj casa dajala po eno kapsulo. In se ful pozna, je dobila bolj gosto in mehko dlako, praska pa se ne vec :)

battito animale


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1707 : 20 Januar 2012, 18:37:40
Morda je pa kriva centralna kurjava v zadnjem mesecu?
Aja pa naše sterilizirane psice se čisto normalno mesijo, dvakrat letno oz. sedaj, ko je čudno vreme pa notri živijo, je urnik mesenja malo zmeden. Vsekakor se pozna kurjava zaradi vsebnosti vlage v stanovanju.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1708 : 21 Januar 2012, 18:37:47
Možno, da je zaradi kurjave, ampak kurimo že dlje časa.

V priponki je slikica škatle omenjenih kapsul

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1709 : 22 Januar 2012, 12:43:37
Mi tudi te kapsule že nekaj časa uporabljamo ;D. Dlaka je sicer gosta, mehka, prhlaja res ni ampak ji je pa začela malo na rjavkasto-rdečkasto vlečt, sploh na soncu se pozna (črn pes). Sem prebrala, da lososovo olje tudi na to vpliva oz. malo obarva dlako (samo ne vem zakaj).

Dogs are best friends ever!