Surova hrana

irenchy · 1189062

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1740 : 30 Januar 2012, 09:59:48
Za vzdrževalno dozo (zdrav pes) je dovolj 200 mg omega 3 na 10 kg psa. V eni DM kapsuli je 300 mg omega 3. Za 25 kg psa je dve taki kapsuli na dan dovolj.
Če bi hotel izvesti kuro, da bi recimo bil pes bolan, lahko greš do 3x te doze. Pa upoštevaš seveda toleranco svojega psa- eni lahko driskajo, začni z manjšo dozo.

Kje si dobila te podatke?
Sem gledala danes na skatlo od DMovih kapsul in pise, da je za ljudi priporocena doza 1-2 kapsuli na dan (500 mg EPA+DHA).

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1741 : 30 Januar 2012, 15:34:27
Na forumu za surovo je priporočena taka doza. Že ves čas isto, 100 mg na 10 pounds pasje teže. Lahko pa veterinarja vprašaš. Jaz dam šeltijem 1 kapsulo na dan. Kar je  toliko, kot bi enkrat špricnil grizzlijevo olje iz flaške.

Za ljudi se priporoča pri srčnih obolenjih 5.000 mg EPA+DHa dnevno, za psoriazo npr. 2.000 mg EPA+DHa 3x dnevno... (okaj to je res veliko...?)
http://fishoil4health.com/fish-oil-dosage.html

Hočem reči terapevtske doze, da je res učinek, so mnogo večje pri ljudeh.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1742 : 30 Januar 2012, 15:38:42
Ja ja, terapevtske ze. Ampak to je kurativa, verjetno ne jemljes 5000 mg dnevno ves cas ??? (ves kolko kapsul je to :-[) Se mi zdi vseeno ne-varno pretiravat s kakrsnimikoli dodatki, tudi naravnimi. Pa se glede na to, da v velikih dozah otezuje strjevanje krvi (in naj ne bi kombiniral aspirina in omega3).

Ampak ko sem brskala malo po netu, so za pse vzdrzevalne doze zelo razlicna priporocila, ponekod celo za icibici male pse priporocajo 1-2 kapsuli na teden...





battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1743 : 30 Januar 2012, 15:39:21
Bom pa šla še PubMed in poiskala kak članek. Zdaj iz glave ne vem točno, ampak vem, da so bile za ljudi terapevtske doze zelo visoke, začneš z recimo 6 kapsulami po 1000 mg dnevno za trigliceride in potem višaš.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1744 : 30 Januar 2012, 15:43:42
Tudi na tej tvoji strani pise,
"Suggested Use: As a dietary supplement, adults take one (1) softgel capsule daily with a meal."

Vsebuje pa 200mg DHA in 300mg EPA.

http://fishoil4health.com/enteric-coated-super-omega.html

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1745 : 30 Januar 2012, 15:45:26
Tle je ena študija o psih,samo doz pa ni (ta revija nima člankov javnih):
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20187817



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1746 : 30 Januar 2012, 15:46:47
Ja samo to so artriticni psi. Mene zanima za zdrave pse brez problemov :) bom objavila, ce uspem kje najt.

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1747 : 30 Januar 2012, 15:47:36
Zdaj se mi mudi, ampak en dostopen članek, sicer ekspreiment, ampak poglej glede doz.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2853418/?tool=pubmed



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1748 : 30 Januar 2012, 15:48:31
Ja ja, prosim povej, kar najdeš. Namreč težava bi bila edino to, da bi se jim kri redčila... Samo mislim,da je treba za to pojesti enormne količine olja.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1749 : 30 Januar 2012, 15:55:05
Še nekaj je zelo pomembno:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16920851

Zdajsem se spomnila - kot vidiš zgoraj, je važno razmerje omega3:omega6, ne sama količina omega 3 kot taka. To je problem moderne diete, da vsebuje večkratnik omega 6, še pred 100 leti je bila sestava hrane drugačna, ljudje so dobili manj omega 6 in več omega 3 (in je bilo razmerje boljše). V sodobno pridelanem mesu naj bi bilo veliko več omega 6, kot če bi bilo vse na paši in senu... Tako da to je cilj kapsul, da izboljšujemo to ravnovesje.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1750 : 07 Februar 2012, 22:44:47
Nekaj me zanima. Če hranim samo en surov obrok, ali lahko vsebuje meso, kosti in organe v pravem razmerju, ali je bolje dajati en dan samo meso, drug dan samo kosti, itd. Pa še to me zanima kam se uvrščajo želodci? Med meso ali organe?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1751 : 08 Februar 2012, 11:23:57
Lahko vsebuje vse v pravem razmerju, ampak imaš več dela, kot pa če mu daš meso, organe, kosti posebej. Najbolje je če daš vsak dan samo meso, vsake 3 dni pa daš namesto mesa kosti in organe. Pa ribe 1x na teden. Pa kdaj še kako jajco. In mislim, da bi ti moralo laufati ;) . Lahko tudi vsak dan vse zvagaš, pa potem, za rok 1 tedna ali 2 vse preračunaš, če imaš vse vsaj približno v razmerju  ;) . Jaz tako delam pa mi kar gre ;) . Veliko lažje je, kot pa če bi morala v enem dnevu vse dati (jaz osebno v 800g - 80g kosti, 80g drobovine, 80g rib, ostalo pa meso)  ;) . Pač, kako se tebi zdi lažje ;) . Meni je lažje v 2 tednih dobit razmerje, kot pa v 1 dnevu  :)

Želodci so pa mišica, torej meso  ;) . Tako kot vampi.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1752 : 08 Februar 2012, 20:34:03
Nika4, en moj star post z veliko info

Vse daš surovo, seveda pod pogojem, da dobiš od zanesljivega vira (v mesnici, klavnici). Če bi bila kaka nepregledana srna/domač nepregledan prašič, moraš meso za cca 2-3 tedne zamrznit, preden daš jesti. Vse iz klavnice ali mesnice pa je okej. Samo serviraš (vržeš na vrt:))

Pravo meso je (tega naj bo v povprečju 80%):
Vampi/želodčki (to je isto - želodci krav ali kur so mišice)
goltanci, požiralniki
hrustančasto,sapnice npr.
srce
koža
vse vezivno tkivo, kite, penisi
ostale mišice.

Pljuča naj bi bila res nekje vmes. Ampak vseeno ni, da bi hranil namesto vsega mesa le pljuča, pač jaz se držim približnega pravila celega plena, torej da pohraniš približno sestavo cele živali v dveh tednih npr - iz tega izhaja pravilo 80-10-10 in v celem plenu je idealno razmerje kalcij-fosfor, kot ga priporočajo veterinarski učbeniki (isto razmerje najdeš tudi na vreči briketov!). Npr. če bi tvoj pes maral ribe (večina jih ne mara) in bi dobil za obrok nekaj celih sardin, bi bil to popoln obrok, ker je cel plen in bi bilo razmerje 80-10-10 že urejeno. Isto velja za jajce  - uravnotežen meni:) Celo jajce lahko daš občasno, večina psov jih ima rada.

Organi (tega naj bo le 10%, od tega 5% jeter npr. v enem ali dveh tednih):
jetra
priželjc (thymus)- to je tisto mehko svetlo rožnato ob sapnici/srcu
ledvičke
testisi
možgani
vranica
slinavka

Kosti (10% v povprečju, vendar zakopano v mesu, ne gole kosti)
Vse svinjske, piščančje, puranje,od rib (če marajo), večina ovčjih, kozjih. Od telečjih bodo okej hrbet, vrat, ramena, rebra.
Izogibaj se govejim kostem, so pretrde, bodo kak zob premagale. Sploh pa NE dajati kosti NOG večjih živali (govejih, telečjih, mojim šeltijem so že ovčje noge bile pretrde). Take kosti so debele, imajo veliko gostoto, lomijo zobe in so težko prebavljive. Npr. svinjske so kot piškoti mehke, sploh vrat in prsna kost. Mlajše živali imajo mehkejše kosti. Cel piščanec ima cirka 27% kosti, so pa najmehkejše (sam doma narežeš na 4 ali 6 delov in pohraniš). Fajn so tudi cele glave, če imaš možnost dobiti. Kosi s kostmi naj bodo čim VEČJI, pa raje stran vržeš. če je kost velika, je pes ne bo mogel pogoltniti in se zadušiti.

Oblika kosti - česa NE dajati
-na koščke narezanih kosti, ker bo pes celo goltal in ne bo mogel niti razgristi, to se bo prebavljalo počasi
-majhnih delov (npr. nemški občar lahko kurje vratove cele golta in se mu lahko zataknejo)
-govejih kosti, sploh jušnih mozgovih kosti, tudi če ti jih ponujajo zastonj
-na kratko nasekanih reber ali enojnih kriminatelcev (ostri robovi!)

Slike za občutek, kako veliki naj bodo kosi:
http://www.rawfeddogs.net/Recipes

Kosti (10%) so nujne zaradi kalcija. Organov ne dajati več kot 10%, ker so bogati z vitamini A in D ter fosforjem (kalcij in fosfor morata biti uravnotežena, zato se je treba držati pravila 10% kosti in 10% organov). 10% kosti zadovoljiš zelo hitro, če npr. hraniš vsak drugi ali tretji obrok s kostmi. Opazuj kakec, če je trd, zelo svetel, celo drobljiv, potem je bilo za tega psa preveč kosti zapored. Eni psi pa imajo takoj mehak kakec, že če dobijo rezino jeter, pač treba je iti počasi in postopno.

Najboljše je začeti s celimi piščanci, sam doma narežeš na četrtine. Piščanec zato, ker na začetku psi rabijo malo več kosti, pišče jih ima cirka 27%, kar je dolgoročno preveč, ampak za začetek ravno prav. Drži se enega vira proteinov 2 tedna, če je vse okej, postopno uvajaj drug protein (npr. svinjino), nato tretjega (pri mladičih lahko uvajaš raznoliko meso veliko hitreje, se hitro navadijo). Eni psi prenesejo vse, drugi so zelo občutljivi... Dolgoročno je najbolje hraniti več rdečega mesa (svinjina, govedina), če pa najdeš kak vir poceni ovac ali koz, definitivno ponucaj (ker se hranijo na paši in je meso najbolj bogato z omega 3).

Dodajaš lahko omega 3 kapsule.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1753 : 08 Februar 2012, 20:40:59
Nekaj me zanima. Če hranim samo en surov obrok, ali lahko vsebuje meso, kosti in organe v pravem razmerju, ali je bolje dajati en dan samo meso, drug dan samo kosti, itd. Pa še to me zanima kam se uvrščajo želodci? Med meso ali organe?

Želodci so isto kot vampi, spada pod mišice. Vse kar je trdo, kitasto, je skoraj zagotovo mišica. Organi bodo zdrizasti, krvavi, temne barve.

Jaz dajem stvari s kostmi na 2 ali 3 dni. Nekateri psi imajo bolj mehak kakec, posebno na začetku, tako da eni dajejo malo več kosti ali pa bolj redno, npr. vsak dan nek kos piščanca. Jaz dajem večinoma svinjske kosti, ki so bolj trde in večje od kurjih, zato jih dajem manjkrat. Pa preveri kakec - če bi bil svetel in drobljiv, daješ preveč kosti oz. par dni pavze brez kosti.

Jaz se držim razmerja preko več tednov, ne vsak dan. Je pa velikokrat mešan obrok, npr. majhen kos vranice in rezina jezika ali svinjski rep in rezina srca v enem dnevu. Jetra ali ledvice dam en dan pred ali po obroku s kostmi (ker organi kakce mehčajo).



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1754 : 08 Februar 2012, 20:57:14
Jaz moji dajem surove mesnate kosti 1-2x na teden. In to dajem piščanca (parklji, hrbti, prsna kost).Dobi pa še 2x na teden vse kosti iz juhe (jih je kar veliko), ko ji kuham. Organe pa dam 1-2x na teden jetra/ledvice/vranico/prašnike in 1x na teden pljuča, pa dobi še ene 1x na 3 tedne glave od rib ali kur, ki imajo tudi možgane in oči v sebi ;) . Ostalo pa vse meso



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1755 : 10 Februar 2012, 13:09:37
Mene zanima ali kdo pozna kako spletno stran kjer piše koliko odstotkov mesa in kosti je v kakšnem kosu živali? Npr. v svinjski glavi, piščančjih parkljih, svinjskih parkljih, kurjih hrbtih?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1756 : 10 Februar 2012, 15:16:22
 ;)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1757 : 10 Februar 2012, 18:18:23
maja01, super fotka.  :)

Tejch, je bila ena stran, skatero bi si lahkopomagala, objavljena v tej temi, boš morala poiskat. Tako na hitro ti znam na pamet (seveda približno) povedat samo za piščančje hrbte (45% kosti) in piščančje vratove (75% kosti).



Veria

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1758 : 10 Februar 2012, 21:22:17
Pred kakšnimi 3 meseci sem se javila, ko sva s cotonko začeli s surovo hrano. Imeli sva probleme s pretrdim blatom in izcedkom sveže krvi po kosteh.
Potem sva našli neko pravo kombinacijo in sicer od mesa jelen, od kosti sem v obroku dala pol perutničke in preostanek piščančje želodce in še enkrat na teden en obrok drobovine. Kljub temu je imela občasno še vedno kri in vsakič znova ko je iztrebljala sem se tresla, da bo spet kri. Po jelenu je tudi zelo temno blato, ker vsebuje meso veliko krvi, tako da težko vidiš pravo barvo blata.
Pred tednom, pa se je začela bolj intezivno praskati in drsati z ritjo. Ravno v nedeljo, ko je imela rojstni dan, pa se ji je ritka vnela do krvi. Mislila sem, da je problem losos, ki ga je jedla s polento (njena torta) in sva samo mazali ritko. Potem pa sem včeraj raje obiskala veterinarja, ki me je nadrl, če sem zmešana, da dajem psu surovo hrano in piščančje kosti!! Ima vnete paraanalne žleze in verjetno še globje v črevesje. Dobila je antibiotik za 14 dni.  Tukaj vsi tako hvalite kako je surova hrana zdravilna, jaz pa sem že tako obupana, da sploh ne vem kaj naj naredim z mojo 4,1 kg cotonko. Predno sva šli na surovo hrano, sva bili na briketih, ker je enostavno surovo hrano zavračala (bruhala, driska) in paraanalne žleze je imela non stop vnete. Pri veterinarju sva bili na prvem čiščenju še predno je dopolnila 3 mesece! Non stop se je praskala, čeprav sva brikete menjale kot gate, ni bilo boljše. Tudi sedaj, ko sva na surovi hrani, se še vedno praska, vendar precej manj. Če po 14 dneh kure z antibiotiki ne bo boljše, bomo morali narediti dodatne preiskave in očitam si, da sem njena prebavila zafurala.
Sem popolnoma proti umetni hrani in nimam vesti, da bi morala preiti spet na brikete. Vendar kaj naj naredim? Kakšna ideja, izkušnja....hvala... sem res obupana



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1759 : 10 Februar 2012, 21:37:24
Mene zanima ali kdo pozna kako spletno stran kjer piše koliko odstotkov mesa in kosti je v kakšnem kosu živali? Npr. v svinjski glavi, piščančjih parkljih, svinjskih parkljih, kurjih hrbtih?

Za sestavo hrane je tale stran:
http://ndb.nal.usda.gov/
Začneš na ''Start your search here'', potem pa vnesi npr. ''Raw chicken neck''. Vrže ti več opcij, je treba pobrskat da prideš do  točno tega, kar se pri nas prodaja: ''Chicken, broilers or fryers, neck, meat only, raw''.

Problem je, ker ti vrže ''Nutrient values and weights are for edible portion'', torej kar je za ljudi užitno (brez kosti). Pod ''Full Report''pa najdemo:
Refuse: 75%   Refuse Description:   36% bone, 39% skin and separable fat

Malo zmedena, česa točno je 75% in česa 36% v olupljenih vratovih.

Vendar ta baza podatkov nima vseh elementov preračunanih, recimo vitamina D sploh ne najdeš pri vseh mesih, čeprav se ga najde povsod vsajmalo. To pa zato, ker je to baza za ljudi in naj bi se gledalo tisto, kar ljudi zanima (škodi/koristi). Npr. Vitamin D je naveden pri govejih jetrih, pri svinjskih pa ne, čeprav vemo, da ga ziher tudi vsebujejo.

Jaz se glede kosti bolj zanašam na oceno na oko (kosa kosti in kakca potem) - obrok s kostmi na dva, tri ali štiri dni. 

Je pa še ena tabela z razmerji kalcij-fosfor (ker kosti imajo kalcij, organi pa več fosforja), z izračunom celega plena. Razmerje kalcij-fosfor je v celem plenu več ali manj približno isto in je tako, kot ga najdeš na vseh vrečah pasje hrane (zaželeno razmerje).
http://www.nal.usda.gov/awic/zoo/WholePreyFinal02May29.pdf



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1760 : 10 Februar 2012, 21:48:50
Pred kakšnimi 3 meseci sem se javila, ko sva s cotonko začeli s surovo hrano. Imeli sva probleme s pretrdim blatom in izcedkom sveže krvi po kosteh.
Potem sva našli neko pravo kombinacijo in sicer od mesa jelen, od kosti sem v obroku dala pol perutničke in preostanek piščančje želodce in še enkrat na teden en obrok drobovine. Kljub temu je imela občasno še vedno kri in vsakič znova ko je iztrebljala sem se tresla, da bo spet kri. Po jelenu je tudi zelo temno blato, ker vsebuje meso veliko krvi, tako da težko vidiš pravo barvo blata.
Pred tednom, pa se je začela bolj intezivno praskati in drsati z ritjo. Ravno v nedeljo, ko je imela rojstni dan, pa se ji je ritka vnela do krvi. Mislila sem, da je problem losos, ki ga je jedla s polento (njena torta) in sva samo mazali ritko. Potem pa sem včeraj raje obiskala veterinarja, ki me je nadrl, če sem zmešana, da dajem psu surovo hrano in piščančje kosti!! Ima vnete paraanalne žleze in verjetno še globje v črevesje. Dobila je antibiotik za 14 dni.  Tukaj vsi tako hvalite kako je surova hrana zdravilna, jaz pa sem že tako obupana, da sploh ne vem kaj naj naredim z mojo 4,1 kg cotonko. Predno sva šli na surovo hrano, sva bili na briketih, ker je enostavno surovo hrano zavračala (bruhala, driska) in paraanalne žleze je imela non stop vnete. Pri veterinarju sva bili na prvem čiščenju še predno je dopolnila 3 mesece! Non stop se je praskala, čeprav sva brikete menjale kot gate, ni bilo boljše. Tudi sedaj, ko sva na surovi hrani, se še vedno praska, vendar precej manj. Če po 14 dneh kure z antibiotiki ne bo boljše, bomo morali narediti dodatne preiskave in očitam si, da sem njena prebavila zafurala.
Sem popolnoma proti umetni hrani in nimam vesti, da bi morala preiti spet na brikete. Vendar kaj naj naredim? Kakšna ideja, izkušnja....hvala... sem res obupana

Uf, težko bo, ker nisem veterinar, da bi glede samega zdravja lahko svetovala. Je pa res, da je tudi mene veterinar oštel, kot da sem stara 6 let. Pred 2 leti. In sem od takrat veselo na surovem, z njim ali brez. Mimogrede, mojadva imata po srcu ali organih čisto temne kakce, pri piščancu ali kosteh pa svetlejše.

Kot praviš, pa je imela težave z žlezami in kakanjem že od tretjega meseca, torej ni surovo to začelo. Jaz bi vseeno naredila preiskave, ki se jih priporoča v takih primerih. Verjetno črevo nadraženo, ranjeno (kar se vidi po krvi na blatu) in jo vsaka stvar vrže iz tira (ampak isto je pri ljudeh s hemeroidi). Američani dajejo Slippery Elm Bark ob prebavnih motnjah, da naredi oblogo po črevesju (tudi dojenčkom s prebavnimi mornjami)- ampak niti pod razno tega nisem videla v Sloveniji in ne vem, če se sploh prodaja (pa tudi ne bo odpravilo samega problema).

Od kolegice koder je velikokrat imel težave z analnimi žlezami, večkrat pri veterinarju. Zaradi neješčosti briketov so ga dali na surovo in včasih malopokuhali. Pravijo, da po obkuhanem mesu nima več težav z analnimi žlezami.

Jaz bi šla na čisto meso, ki ga najbolje prenaša, da se ji prebava umiri. Ni treba kosti do takrat. Zajedalci so 100% izločeni?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1761 : 10 Februar 2012, 21:53:06
Aja, pa vseeno bi vprašala veterinarja ali obstaja kako sredstvo za oblogo črevesja, ko je to razdraženo. Ma ziher za ljudi kaj takega obstaja, konjem se npr. daje tisti Slippery Elm.
http://www.holistic-horse.net/126.html



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1762 : 10 Februar 2012, 21:57:59
Na pasji.net imajo od Dorwesta en pripravek z lubjem, proti driski.
Drugace naj bi tudi sluz od lanenega semena oblozila crevesne stene (prevres zlicko semena na 1,5 dcl vode recimo, ali ga pa namocis cez noc).
Se pa ravno pogovarjamo v temi driska, da je tudi Sikapur gel super.
Dobi se tudi pasta in tablete (imam na robu jezika ime, ampak se ne spomnem) iz kostanjevih taninov.

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1763 : 10 Februar 2012, 22:31:55
Uh hvala, super da se da tudi tukaj dobiti. Me zanimajo ti naravni pripravki za oblogo črevesja, ampak Slippery Elm je bojda strupen, če se uporablja napačni del lubja,  tako da čakam na žegen kakšnega veta ali vsaj lekarne:)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1764 : 11 Februar 2012, 09:03:24
Veria, psički ne dajaj kosti in drobovine dokler se ji prebava ne uredi. Samo meso, ki ga prenaša. Pa tudi nobenih žit, zelenjave, priboljškov in ničesar ne. Sem jaz imela z mojo tudi probleme, ko je kri kakala, pa je jedla nekaj časa (mislim da 1 mesec) samo meso, najprej 2 tedna svinjske goltance (ki jih najbolje prenaša), potem pa sem začela dodajati tudi piščanca (brez kosti) in tudi goveje in svinjske obrezke. Potem pa sem začela dodajati kosti in drobovino, najprej manj, potem pa na normalno. Sedaj nima problemov nobenih. Je pa imela po briketih tudi ful velik in napol tekoč kakec, smrdelo pa je tudi ful  ::) . Sedaj lahko dobi vse, včasih tudi veliko kosti, pa ni nič narobe, tudi brikete, konzervo dobi kdaj ;)

Taar, hvala za tole spletno stran :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1765 : 11 Februar 2012, 09:24:14
Taar,

Refuse pomeni ostanek ne?
Tam pa potem piše refuse description: bone (torej opis ostanka: kost). Torej je refuse količina kosti v posameznem delu? Pri hrbtu mi vrže 44%, pri vratu pa samo 31%, bedro (leg) mi vrže 27%. Vse mi je logično, samo za vrat ne  ??? . Da je vrat manj koščen kot hrbet pa ne verjamem  :-\ . Ne piše pa vseh stvari, npr. piščančjih nog (spodnji del) nisem našla, čerav se uporabljajo tudi za ljudi  :-\ . Tudi ne najde mi svinjskih parkljev npr. A mogoče veš še za kako drugo spletno stran, ki ima napisane odstotke kosti in mesa v posameznem delu?



Veria

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1766 : 11 Februar 2012, 09:41:08
Jaz bi šla na čisto meso, ki ga najbolje prenaša, da se ji prebava umiri. Ni treba kosti do takrat. Zajedalci so 100% izločeni?

Zajedalci bi morali biti izključeni, ker je 2 tedna nazaj dobila tabletko proti zajedalcem. Sicer pa ji dajem mesečno, ker uživa surovo meso.
Razmišljala sem še o eni stvari, ki jo moja mala cotonka non stop počne in me spravlja ob živce. Ko greva na sprehod, posesa po tleh vse kar najde. Najraje pa je razna semena (mislim, da so tisti helikopterčki od javorja). Če sem na sprehodu odsotna samo 2 sek in ima že kup svinjarije v gobčku. Sedaj jo imam na vrvici na kratko, pa se mi smili, ampak to je moj problem, vem.

Iz legla je prišla najšibkejša in z res uničeno prebavo. Imela je samo driske. Sedaj ko sva na surovi je kakec lepo kompakten. Včasih pa ima tudi več sluzi, sploh po drobovini.
Kot ste mi svetovali, bom nekaj časa na mesu. Izključila bom piščanca, ker mislim, da je alergična nanj. Po obrokih se več praska kot običajno. Drugače pa je zelo živahna...še preveč!!

Hvala Tejch za izkušnjo. Bom res poskusila samo z mesom nekaj časa. Bom namočila tudi lan in ji dala piti vodo zjutraj za zaščito črevesne sluznice. Čeprav najbolj zaščiti slezov čaj, tako je za ljudi. Ne vem kako bi bilo pri kužkih.

Lansko poletje, ko sva bili na morju, je bil v taboru tudi reikist. Poskusila sva 3 energijske terapije, ker je ravno imela veliko težav s prebavo. Bilo je veliko boljše in je držalo potem kar nekaj časa. Mislim, da se bom lotila tudi tega. Alternativne možnosti so velike. Sem brala kako pozitivno vpliva na živali. Ker se tudi sama s temi stvarmi malce ukvarjam, bom poskusila. Če bo kakšen rezultat, pa sporočim...



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1767 : 11 Februar 2012, 10:15:17
Mogoče pa ji ravno to škodi, da dobi vsak mesec tabletko proti zajedlacem ;) . Moja dobi 3-4x na leto tablete, ker tudi žre dreke in kosti. Ostalo svinjarijo me večinoma uboga in pusti, ampak kakcev pa ne, kosti pa včasih, tako da sem se z tem sprijaznila. Vem pa, da ko je moja 1. dobila tablete proti zajedalcem se ji je čisto prebava uničila. Sicer ni kakala krvavo, ampak ful sluazasto, tekoče, veliko... Res grozno. Pa je potem eno pasto dobila, ki ji ni nekaj pomagala in je prav tako potem jedla nekaj časa samo svinjske goltance (nekje 1 ali 2 tedna, pa je bilo dovolj, da se je črevo umirilo).

Glede kakcev ti priporočam, da ji daš nagobčnik gor. Ker mogoče ima zaradi tega probleme. Moja ni imela nekih problemov, ko je jedla vse dreke po vrsti (tudi od prostoživečih mačk in psov) je včasih bruhala in vedno imela sluzast drek. Sedaj pa, ko sem jo začela ignorirati, ko je jedla kakce (prej sem jo kregala, pa je imela še bolj veselje), je začela jesti samo še konjske dreke in od srn, zajcev in krav ovčasno. To me ne moti, ker itak vem, da so konji in krave zdravi, ostalega pa itak ne poje veliko. In od takrat tudi ni problemov glede kakcev, samo večji so in notri je polno prežvečene, napol prebavljene suhe trave (isto zgleda kot konjski drek od znotraj).  Aja, pred sprehodom ji sedaj dam tudi hrano, da potem ni lačna in ne poje toliko drekov. Je pa itak mešanka drekožerske požrešne pasme - zlati prinašalec in kraški ovčar, ki se mi pa zdi, da ni taki pujs :P



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #1768 : 11 Februar 2012, 11:16:18
Veria:
Tablete proti zajedalcem so zelo agresivne in vsekakor jih jaz ne bi nikoli dajala 1x mesečno. Pravzaprav jih sedaj sploh ne uporabljam več, ker sem prešaltala na živalim bolj prijazne antiparazitike na bazi zelišč - Verm-x.

Vsaj pri konjih lahko paste proti parazitom (kemične) izzovejo izredno neprijetne posledice, ker pobijejo vse v črevesju (ne samo "lumpih" zajedalcev, ampak tudi dobre bakterije, ki jih črevesje nujno rabi za dobro delovanje), zato je potrebno po kuri naredit še kuro s probiotiki. Potem imaš tukaj še problem, ker telo in paraziti postanejo odporni na paste in na koncu ne prideš več nikamor (moraš dajati vedno močnejše preparate, ker "običajni" ne primejo več).

Poskusi Verm-X, jaz sem zelo zadovoljna z njim (uporabljam za konje, mačke, pse, race). Deluje pa čisto drugače kot kemična sredstva - slednja namreč pobijejo parazite, medtem ko zelišča ustvarijo za parazite neugodno okolje in jih zato telo izloči.

Dobiš pa tukaj:
http://horse-petshop.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=2_142_155&products_id=614
Oziroma najboljše, da pokličeš po telefonu 040 469 233 ali pišeš na [email protected], saj imajo še druga pakiranja in tekočino.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1769 : 11 Februar 2012, 11:20:04
Taar, si potem kaj ugotovila glede količine za omega 3 kapsule?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"