Surova hrana

irenchy · 1189073

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1980 : 09 Marec 2012, 07:54:10
Žverca, hvala za članke. Sem videla, da so iz pubmed.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1981 : 09 Marec 2012, 08:56:34
Hvala za linke člankov! :)

Pa še moj pomislek glede tega, osebno mislim da se nikoli nebi odločila kupovati zamrznejn BARF ali ostalo sveže zamrznjeno meso za pse. mislim da če se že odločio tako hraniti je najmanj kar lahko da se potem hrana doma pripravi. poleg tega meso ki je mišljeno za človeško prehrano je vseeno bolj nadzorovano in si prodajalci privoščijo manjše kikse, čeprav raje nebom govorila kaj vse mesarji delajo z pretečenim mesom, vse se spravi v promet...  8)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1982 : 09 Marec 2012, 10:47:28
Pa še moj pomislek glede tega, osebno mislim da se nikoli nebi odločila kupovati zamrznejn BARF ali ostalo sveže zamrznjeno meso za pse. mislim da če se že odločio tako hraniti je najmanj kar lahko da se potem hrana doma pripravi.

Jaz tudi nikoli ne bi kupovala zamrznjenega barfa ali pa zamrznjenega mesa za pse. Pri 1. itak ne veš kaj je not, kako je staro, od kod je in nič, pri 2. pa ne veš koliko je staro (ti lahko poturijo ful staro zamrznjeno meso), od kod je, če pa je zmleto pa tudi ne veš kaj gre not. Raje kupim sveže meso za pse in potem sama zamrznem. Pa mogoče bom kupila tiste divjačinske obrezke od Nimroda, ki so sicer zamrznjeni, ampak so zamrznjeni z šokom. Pa ribe kupim včasih zamrznjene (ampak so za humano rabo tako da je itak OK). Da bi pa kupila prav neke mešanice za pse zamrznjene v neki mesnici ali pa kje, ali pa celo zmlete pa ni šans.

čeprav raje nebom govorila kaj vse mesarji delajo z pretečenim mesom, vse se spravi v promet...  8)

Pa ne samo mesarji, ampak tudi gostinci ;) .



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1983 : 09 Marec 2012, 11:24:15
Prav s temi razlogi jaz samo direkt od kmeta/lovca/lastna reja...pa sama zmrznem (če že morem, pa še to nebi, če bi se dal). Pa seveda jemljem štiklce in ne obrezkov kjer se, da svašta not zmetat  :-\

Glede na to da sama pridelujem dosti živil, pa vem kake makinacije vse se da delat, se striktno izogibam večjim pridelovalcem brez certifikatov. Ker vpliv krme, FFS... na samo sestavo živila je večji kot si morda lahko predstavljamo. »Konec tega stoletja bodo naša živila tako prazna, da za človekovo prehrano ne bodo več uporabna, polnila bodo le njegov želodec, a resnično prehranjevati človeka ne bodo več mogla« citat gospoda Steinerja za katerega verjamem, da bo počasi res držal (seveda tudi v prehrani živali ne samo ljudi).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #1984 : 09 Marec 2012, 15:09:56
Že za ljudi velja dober nasvet, da ko potuješ po bolj eksotičnih krajih, v restavraciji ne naročaj stvari iz mletega mesa. Še bolje, ne naročaj mesa.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1985 : 02 April 2012, 12:50:06
Mene pa zanima kakšne dodatke/vitamine dodajate surovi hrani?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1986 : 02 April 2012, 14:06:29
Koliko % vode vsebuje surovo meso?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1987 : 02 April 2012, 19:04:25
Mene pa zanima kakšne dodatke/vitamine dodajate surovi hrani?

Jaz dodajam B-komplex. Ker je dreke in bi naj baje to pomagalo. Sicer sedaj je 6 dni, pa še vedno je dreke, res pa je da malo manj... In bom s tem vsaj še 1 ali 2 mesca nadaljevala, pa bom videla ali je to lari fari ali je to res ;)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #1988 : 03 April 2012, 01:18:22
Evo, pa sem tudi jaz opravila z jelenom. Tole je bilo menda že tretjič, da sem v mesu našla ličinke.  :-X Ne grem se več!
Bomo pač do maja pretežno na briketih, plus kak občasni piščanec.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1989 : 03 April 2012, 10:37:23
MI dodajamo Dorwest Herbs - čuvajevo mešanico, pa občasno drevesno lubje, pa lososos olje, pa občasno olje pšeničnih kalčkov :) pa česnove tablete tudi občasno dam :) tako da mixam, ampak čuvajevo dajem pa 5x na teden. pa obbčasno jim dam tudi pivski kvas - 2x na teden :)

s tem da dobivajo tudi kuhano korenje in tudi drugo zelenjavo 1-2x na teden.


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1990 : 03 April 2012, 10:53:11
A kakšnega glukozamina pa noben ne dodaja?  ???

Jaz zadnje par tednov opažam, da pes težje vstaja (sploh zjutraj) in na začetku mu noge tako čudno opletajo (kot, da bi bil pijan, kar malo mu zanaša zadnji del) in sem razmišljala, če mu mogoče manjka glukozamin... ne vem, no.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1991 : 03 April 2012, 12:29:18
če bi imela orjaško pasmo mislim da bi ji verjetno dodajala. Dorwest herbs ima tablete z glukozaminom in hondroitinom. oz imaš cel kup drugih izdelkov tudi.

po drugi strani pa, načeloma mislim da bi moral dovolj tega dobiti z prehrano, več hrustanca v prehrano recimo ali? je pa res da se nisem nikoli preveč v to spuščala.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1992 : 03 April 2012, 19:42:49
Jaz imam veliko pasmo in ne dajem glukozamina. Ne rabi ga, ker je itak sedaj 1 leto stara in nima nobenih problemov pa tudi večinoma je samo goltance (3-4x na teden goltanci, 1x so pljuča ali goveji loj, 1x ribe, 1-2x piščanec oz. druge kosti), tam je pa kar hrustanca in iz hrustanca dobi veliko glukozamina.
Drugače ji jaz tudi dam skoraj vsak dan kako sadje/zelenjavo (mogoče 1x na teden ne dam). Navadno dam surovo, samo v soboto, ko ji kuham ribe dam zraven še nekaj zelenjave in v nedeljo ko je zelenjavo iz juhe ima kuhano zelenjavo. Drugače pa vse surovo. Ali pa mogoče še včasih, ko ji naredim neke vrste omleto dobi rahlo toplotno obdelano zelenjavo. :)
Sedaj ji dajem b-komplex, ampak bi rada šla na neko manj "umetno" varianto b-komplexa - alge (sploh vsebujejo b-komplex?, v drugi temi ne dobim odgovora) ali pivski kvas. Ampak mama tega še nikjer ni našla. Že "človeškega" b-komplexa ne najde, v petšopih so pa itak predrage stvari  ??? . Nekaj sem našla na spletnih trgovinah neke alge, kar poceni, ampak kaj ko nimam pojma ali ima to b vitamine v sebi ali ne  ???



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1993 : 03 April 2012, 19:52:56
A to za spirulina alge sprašuješ? Mi jih dajemo občasno za dlako in vsebujejo vitamine B kompleksa



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1994 : 04 April 2012, 00:04:58
Kako ni nasla pivskega kvasa ??? pri nas ga imajo vse malo vecje trgovine. Naj vprasa prodajalko...

battito animale


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1995 : 04 April 2012, 15:54:03
A to za spirulina alge sprašuješ? Mi jih dajemo občasno za dlako in vsebujejo vitamine B kompleksa

Ja, pač tiste alge, ki jih prodajajo v trgovinah. Jaz sem gledala te: http://www.zoorex.si/psi/beaphar-algolith-dodatek-k-prehrani-500-g.html . Kaj druge ne vsebujejo B-komplexa, samo spirulina?

Kako ni nasla pivskega kvasa ??? pri nas ga imajo vse malo vecje trgovine. Naj vprasa prodajalko...

Ja pač ni našla. Je sicer iskala samo v Mercatorju, ampak to v enem tavelikem v MB... Pa tudi vprašala je, pa so ji rekli, naj pogleda v trgovini z zdravo prehrano  :-\



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin

alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #1997 : 04 April 2012, 16:11:41
Za druge alge žal ne vem, tele spirulina alge so v bistvu za ljudi, kupljene v lekarni.
Ampak z linka po vsej verjetnosti prav tako vsebujejo vitamine B-kompleksa, ker v opisu piše, da imajo učinek na dlako



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #1998 : 04 April 2012, 16:47:40
Mene pa zanima kolikšna je trenutna cena paketa od Nimroda? Je v vsakem paketu glava (dobim mladička, in mi glava ne pride ravno v poštev)? Vi ta paket najprej odmrznete, prepakirate in še enkrat zamrznete?

Se opravičujem,če ste to v zadnjih straneh kje napisale, samo sem šele pri cca 30 strani branja ;D

Once you go boxer, you never go back :)


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1999 : 04 April 2012, 19:44:32
Jaz sem sedaj pred parimi dnevi dobila goveji goltanec z ful mesa in predvsem loja gor. Nikoli še nisem tako fajnega goltanca dobila :P . In loj je prišel nekje za 3 ali 4 obroke. 1 obrok loja je že dobila in je bil kakec čist OK, tudi pojedla je brez problema  :o . Tako da ji loj čisto nič ne škodi ali uniči prebave, sem mislila da bo, ampak je čist OK.  :)
Pa tudi 1x je dobila malo več kot 300g jeter kot posamezen obrok pa ni bila driska (sicer na meji ampak OK)  :)

Tako da je vedno manj občutljiva  :o

Je pa mi začela pri ribah štrajkat. Noče pojest kuhanih sardel, samo pomokane spražene na olju (ji dam samo glave od tistih, ki jih mi jemo, ali pa če kaj ostane, ni neka velika količina), lososa pa zaenkrat še poje  :)

Bom pa potem rekla mami naj gre v lekarno pogledat za alge oz. pivski kvas. Pa pri veterinarju še bom vprašala. Se ne bom več z trgovinami ukvarjala  ::)

Nika, meso vsebuje nekje 70% vode  :) . Če se prav spomnim. Mislim da je nekje tam pri 50, 55ti strani napisano  ;)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2000 : 04 April 2012, 20:28:01
Mene pa zanima kolikšna je trenutna cena paketa od Nimroda? Je v vsakem paketu glava (dobim mladička, in mi glava ne pride ravno v poštev)? Vi ta paket najprej odmrznete, prepakirate in še enkrat zamrznete?

Kila je cca 1€. Jaz razsekam s sekiro in macolo na približno 2 ali 3kilske dele in dam v skrinjo, ponavadi res počakam da se malenkost odtali, ker je sekanje tako lažje (je pa meso zamrznjeno s šokom, tako da ni tak problem če se ga odmrzne - vsaj če se prav spomnim.) Glav, kosti ipd pa sploh ni notri, dobiš v bistvu čisto meso sploh če rečeš za srno, pri jelenu zna bit kej loja zraven.

Tejch hvala  :)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2001 : 04 April 2012, 21:24:49
Tejch, jaz sem samo enkrat dobila take goltance z ful loja, ampak so bili hvaležno pojedeni. Loj bi moji jedli ves čas, če bi lahko izbirali:)))



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2002 : 04 April 2012, 21:40:25
Glede spiruline bi jaz povprašala farmacevte v lekarni. Če pogledaš na wikipedijo, piše da sicer vsebuje B12 (in to le tega, ne drugih), vendar da je minimalen vir dostopnega B12 vitamina. Po mojem so ti B kompleks dodatki bolj pomembni za stroge vegane.

Drugače pa so vsi vitamini B v mesu, sploh v jetrih. Npr. ko so raziskovali vsebnost vitamina B6 v telesu, so naredili biopsijo mišic, ker se tam nalaga. Npr. za choline (eden od Vit B, ne vem prevoda, so pa v naravi vitamini B v kombinaciji, ne kot posamezni):

http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles/Place/12354500/Data/Choline/Choln02.pdf

Polno v vsem mesu, ribah, jajcih. Najdeš pa v tej raziskavi tudi pivski kvas (brewer's yeast) in ni prav veliko cholina notri.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2003 : 05 April 2012, 15:42:50
Drugače pa so vsi vitamini B v mesu, sploh v jetrih. Npr. ko so raziskovali vsebnost vitamina B6 v telesu, so naredili biopsijo mišic, ker se tam nalaga. Npr. za choline (eden od Vit B, ne vem prevoda, so pa v naravi vitamini B v kombinaciji, ne kot posamezni):

A potem ji naj dam več jeter?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2004 : 05 April 2012, 20:36:59
Ne, jaz se držim malo pod 5% jeter. B vitamini so v vsem mesu in če pes je pretežno ali izključno meso, bi moralo biti B vitaminov čisto dovolj. Dokončaj kuro z B kompleksom, če si ga že kupila, samo jaz se glede B vitaminov še najmanj sekiram.

Drugo bi pa bilo, če tvoj pes ne bi mogel presnavljati B vitamina, samo potem bi opazila kaj hujšega - velik apetit ali ničen apetit in hujšanje.

B vitaminov primanjkuje veganom in vegetarijancem, kar dosti pove.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2005 : 05 April 2012, 20:38:55
Danes večerjata vsak pol jagnječje glave (razsekala sem kar jaz). Pravzaprav sem ločila spodnjo čeljust od zgornje, tako da dobita jutri še vsak pol jezička in spodnje čeljusti. Prvič sem jih dobila v novomeški kmetijski zadrugi, po 1 euro na glavo. (Samo upam, da jih bodo še dobili:)).



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2006 : 06 April 2012, 14:25:43
B vitamin je sedaj jedla 8 dni (potem je zmanjkalo), pa je še vedno dreke jedla.
Sem sedaj ugotovila, da najbolj pomaga če dobi kake pol ure pred sprehodom hrano (večji obrok), na sprehodu se  ne ustavljamo ampak samo hodimo/tekamo (ker če ima čas išče dreke in jih je) in da ne dajem priboljškov na sprehodu  :)



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #2007 : 06 April 2012, 15:13:50
Pri nas nimamo psa,vendar bi mačka naredila vse za surovo meso.Pogosto dobita jetre,piščanca ipd.



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #2008 : 08 April 2012, 15:48:00
Jagnječja glava je tudi pri nas včeraj bila na jedilniku, mmm : ))). Zadnjič sem pri mesarju zelo ugodno dobila trebušne prepone, uauuu, dobro meso, ampak tega ne da vsakič... : (

Tejch, to z dreki je povezano s tem, da je psička še mlada, in ne s prehrano. Sčasoma bo to opustila, samo jo konstantno uči, da je to fuj..., pa bo.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2009 : 08 April 2012, 19:44:17
Tejch, to z dreki je povezano s tem, da je psička še mlada, in ne s prehrano. Sčasoma bo to opustila, samo jo konstantno uči, da je to fuj..., pa bo.

Ja, naj bi opustila to sama od sebe do 2. leta. Vsaj pri večini primerov je tako.
Če se derem na njo oz. jo kregam ali ji kakor koli dopovedujem, da je to fuj dobi pa še večje veselje in še bolj žre, tako da sem s tem nehala  :-X >:(
Je pa kar b-komplex pomagal. Sicer je jedla samo 8 dni in je še vseeno jedla dreke, ampak ni imela tako nekega veselja. Je vzela v gobec in nekaj žvekala, ampak je tričetrt ven vgrla - videlo se ji je, da ji ne paše. Tudi manj jih je jedla, kot sedaj ko ne je b-komplexa in prej ko ni jedla. Najprej sem mislila, da b-komplex ne pomaga, ampak sedaj ko ga pa več ne je, je pa razlika očitna.
Bo treba it čimprej kupit alge in pviski kvas  :) ;D


Je pa moja pred kratkim dobila pošiljko iz svinjskih kolin. Dobila je lopatici, nekje pol hrbtišča (razsekano na vretenca), vranico, goltanec, pljuča, neke maščobne odrezke in svinjsko vagino  :-X :-X . Pri zadnjem se mi je obračalo, ampak sem si mislila, če lahko psi jedo penise, pa lahko tudi to  :-\ ::) :P .
Pa tudi govedino je dobila. Pljuča, goltanec z ogromno loja in mesa, prašnike, ledvice in jetra. In je sedaj en teden jedla samo sveže surovo meso, za dva dni je še ostalo (OK vmes že tudi dva dni je neke sardelice (pomokane in scmarjene v olju, ki so od nas ostale), ki jih nikakor več noče jesti, jaz sem pa trmasta in ji ne vržem vstran) :)


Pa kaj jaz še opažam pri njej. Nima več takega veselja do kosti. Na sprehodu jih ne išče in zbira tako zelo, OK išče še ampak jih več ne je tako zelo (včasih že gre čisto lepo mimo, brez da bi ji kaj rekla  :o ). Tudi doma jih že večkrat pusti (če dobi kake večje goveje ali svinjske - sprazni mozeg, dol zgloda vse meso, maščobo in hrustanec, pa malo kost obgloda pa pusti). Ko je bila pa malo mlajša je pa požrla vsako kost, ki jo je videla. Mogoče je prej potrebovala več kalcija, ker ga je bolj rabila?