Surova hrana

irenchy · 1188989

Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2100 : 27 September 2012, 23:34:50
Joj meni je tko fino gledat mojo kužo kako gloda meso in kosti. Se prav vidi da uživa. Enkrat je 1 uro glodala svinjski parkelj. Se je tako zmatrala da je šla potem samo spat  ;D Ja briketi pa itak izginejo v parih sekundah in pol lačne očke gledajo kaj sledi  :P

Moji so po svinjski alijagnječji glavi, ki je kompliciran podvig, čisto zadeti:) Upehani in zmatrani:)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2101 : 27 September 2012, 23:39:59
Moja obožuje VSE surovo. Ni da ni. Tako da res nimam problemov kaj ji dat. Ima pa zato res pester jedilnik. Jajca ji dam 1x na teden. Takrat ko dobi drobovino. Poje z veseljem vse. Najprej poliže beljak, potem rumenjak, na koncu pa še lupino pohrusta.

Pri meni samček na pol poje lupino, stara gospa jo le poliže. Ona drugače je vse, samček pa komplicira pri svinjskih ledvicahin jagnječjih jetrih. Ful zanimivo, da imajo take preference.

Ja drekec je včasih zelo svetel, včasih precej temen. Sem 1x pustila svetel drekec in ko sem prišla čez 2 uri pogledat je bil skoraj čisto bel. Ampak z kakanjem nima nikoli težav. Ni zaprta. Je pa res da se večkrat po malo pokaka. Dopoldne ko sva 2 uri na sprehodu tudi po 3x kaka. Ampak vsakič res samo 2 ali 3 majhne čvrste bobke. Bom probala kakšen dan spustit kosti pa bom videla če bo kakšna razlika.

Pri meni je kakec svetel, ko je res preveč kosti (kak velik kos svinjskega hrbta). In ja, čez nekaj časa se posuši v čisto bel kakec, ki gre potem v prah. Bobki znajo bi pri meni tudi po kosteh. Tako da ja, poskusi kosti spustiti res za 2 dni, da boš sigurna, da so se vse od prej kosti prebavile. Če je bil velik koščen obrok, tudi po dva dni kakajo sledi prebavljenih kosti.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2102 : 28 September 2012, 14:42:52
Ja pa če ma moj preveč kosti, gre večkrat po kake 2, 3 bobike in predvidevam, da je to za to, ker težje kaka oziroma pač je malo zaprt, ker ko je vse ok, gre 1x na dan (povprečno) in takrat pač naredi klobasico ali dve ;) .. Tak, da kar upoštevaj nasvet in izpusti kosti kak dan ali 2  :)
Jooj, kak mi je všeč, ko se lahko z nekomom normalno o surovi prehrani pogovarjam, ne pa ljudje, ki ti pol dajo lekcijo o surovi prehrani in psu (krvoločnost in take bedarije), sami pa hranijo s kakšnim pedigrejem in je to za njih top premium hrana ::)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2103 : 28 September 2012, 15:24:42
... samček pa komplicira pri svinjskih ledvicahin jagnječjih jetrih.

Ups, komplicira pri jagnječjih pljučih. Ki jih je včasih jedel brez problema.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2104 : 28 September 2012, 15:26:27
Ja pa če ma moj preveč kosti, gre večkrat po kake 2, 3 bobike

Ja, tako je tudi pri meni. Če je bilo preveč kosti, se na sprehodu večkrat pokaka po malo:) Ampak saj pravim, ni zmeraj in poskušam pametno dozirat kosti.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2105 : 28 September 2012, 15:30:04
Jooj, kak mi je všeč, ko se lahko z nekomom normalno o surovi prehrani pogovarjam, ne pa ljudje, ki ti pol dajo lekcijo o surovi prehrani in psu (krvoločnost in take bedarije), sami pa hranijo s kakšnim pedigrejem in je to za njih top premium hrana ::)

Jaz sem tudi navdušena, da še kdo sproba:) Iz tujine poznam veliko ljudi (iz agility sveta), ki čisto normalno hranijo surovo že leta, od ene trenerke kuža je ravno praznoval 16 roj. dan.

Moji 11-letnici smo testirali kri in urin in je vse popolnoma normalno. Čeprav mi je veterinar napovedal (pred 3 leti), da surovo vodi v presežek proteinov v urino in okvaro ledvic in ne vem še kaj. Ahem.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2106 : 28 September 2012, 19:56:41
Pa sej načeloma je itak logično tako hranjenje, vsaj meni, sej v briketih je tudi meso, samo pečeno/kuhano in stisnjeno, zraven pa še 1001 dodatek seveda  :-\ .... Nox je včeraj celo pustil del obroka, bla čisto navdušena, da je sit :o
Glede veterinarjev pa itak vem kak je, ko vedno tisto njihovo hrano propagirajo, kak je kaj narobe, ti jo kar dajo, pol pa sestavo pogledaš pa te na rit vrže, sploh pol ko še ceno vidiš :) ... Jaz o tem ne debatiram, ker je ponavadi itak brezveze, ker ljudje trdijo svoje (tudi veterinarji)... Smo mi imeli včasih veliko pesov in so bili hranjeni bolj kot ne surovo, zdaj imamo še enega mešanca (nemški ovčar in rot) in je star 16 let, ima pe vse zobe, pa tudi vitalen je še, ker še lavfa za mojim, ko gremo skupaj na sprehod :D



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2107 : 28 September 2012, 21:32:17
Sem ugotovila, da če ji dam samo piščančje kosti normalno kaka 2x na dan. Če ji dam pa za večerjo še kakšno manjšo mesnato svinjsko kost (rebra),  pa takoj večkrat manjše bobke kaka. Bom za foro probala zdej 2 dni brez kosti, pa bom videla kakšen bo kakec. Pa sedaj ko ji ne dajem več zelenjave skupaj z mesom se mi zdi da ful boljše prebavi vse. Zelenjavo ji sedaj dajem kot priboljške. Pa ne vsak dan.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2108 : 28 September 2012, 21:48:32
Probaj, ker meni se zdi ful preveč, če daš vsaki dan kost zraven, vsaj na 3 dni bi jaz dajala :)   Glede zelenjave je pa tak, jaz je ne posebej kaj pripravljam, ko kuham dobi kak surov korenček, ki ga obožuje ali kos buče, sadje tudi kak grižljaj, trave se pa zunaj naje  ;D



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2109 : 28 September 2012, 23:26:16
Ja saj jaz ji tudi dam samo takrat ko zase kaj kuham, pa mi kakšen košček zelenjave pade iz pulta  ;D Spodaj pa itak skoz čaka nenasiten želodček  :P Tudi pri zelenjavi ni izbirčna. Poje čisto vse. Mogoče edino svežega česna ne. Sicer ga prežveči, pa pljune ven. Očino jo začne pečt  ;)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2110 : 28 September 2012, 23:29:59
Poznano ja, 2 uri je sposoben strmet vame, čekaj pripravljam ali jem  :D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2111 : 29 September 2012, 11:19:45
Moja ima skos črvst kakec, razen če dobi brikete je grozen. Ali pa včasih, če dobi preveč organov/jajc/mleka naenkrat. Kaka pa 2x, včasih 3x na dan. Navadno zjutraj, potem pa še zvečer na sprehodu (na začetku), če je sprehod dolg pa včasih še na koncu 1x, ker če se ful giba jo odpre in ima včasih drisko ali pa zelo mehek kakec. Nikoli pa ne kaka samo nekih malih bobkov, razen če dobi res preveč kosti. Ker dobiva poleg mesa, kosti in drobovine tudi zelenjavo in žita ;)

Glede hitrosti hranjenja. Moja brikete je dooolgo, ker so trdi in ne nekaj preveč dobri :P . Meso pa parkrat prežveče/vrže po ustih in poje. Polovico svinjskega goltanca poje v 2 minutah, pa je tam kar za grist ;) . Če dobi kake svinjske/goveje kosti trajajo dlje, je pa danes v uri pojedla celo svinjsko zgornjo čeljust, pustila je samo nekaj čisto malih kosov kosti, zobov pa nisem našla  :-\

Od mišičnega mesa ji jaz največ dajem svinjske goltance. So nekje 4-5x na teden na jedilniku, 1-2x kosti in drobovina in 1x kaki obrezki, ali pa mogoče riba. Sedaj, ko že par mescev je skoraj samo goltance, ker še dolgo nisem dobila govedine bom kupila še smrčke, srca in pa kake bolj mesnate kose piščanca (hrbti, pa mogoče kakega celega, pa srčke in želodčke). Pa poskušala si bom zrihtat divjačino od nimroda. Ker se mi ne zdi fajn da je 6x na teden svinjino, tisto 1x je pa kaj drugega. Bi moral pes jesti vsaj 3 različne vrste mesa, še bolje vsaj 5, po mojem mnenju. Jaz imam v planu svinjino, piščanca in divjačino, ter občasno govedino, pa mogoče kako raco, purana in ribo, če bom kje kaj pametnega in poceni našla.

Jaz ji tudi zelenjave ne dajem več zraven mesa. Ima 2 obroka čistega mesa oz. surove hrane, 1 obrok je pa zelenjava+žita+nekaj mlečnega/jajca/kuhano/pečeno meso. Gledam pa, da dam skos 2 obroka čisto enaka (npr. 2x goltanci) potem tisti 1 obrok je pa drugačen. Če dam vsakega drugačnega (npr. 1x goltanci, 1x goveji obrezki, 1x pa pač neka žita+zelenjava+jogurt npr.) pa je driska. Ji pa dam zelenjavo vsak dan, tudi žita skoraj vsak dan. Drugače če ji ne dam je vlaknaste kakce in ogrooomne količine trave. Toliko trave, da ima vse v kakcu in zaradi tega ne more kakat, ker ji ne pade iz riti  ::) . Ker ji redno dajem zelenjavo se je že navadila, da je za pojest in določeno (paradžinik, kumara, in vso sadje) poje v kosih, ostala manj dobra pa je lahko naribana na malo večje kose in seveda vmešana v nekaj, prej je morala biti čist na drobno.

Si je pa 2x na sprehodu vzela spodnji del noge od srne (svežo, po moje je samo par dni tam ležalo), še vse z kožo, parkljem, mesom. In je ful z užitkom pojedla. Ji nisem stran jemala ali pa kaj, ker ni smrdelo in nič ;) . Tako sem se spomnila da bi ji lahko divjačino naročila. Pa koruzo si nabira in je. Navadno si jo vzame na sprehodu, jo cel čas nosi okoli, potem pa jo doma na vrtu poje (enako je hotela narediti z srnjo nogo, ampak ji nisem pustila)  ::) .



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2112 : 29 September 2012, 15:57:55
Uh, to pa je sreča, da na sprehodu najdeš fajn obrok  ;D hihihi... Moj sicer je travo, včasih manj včasih več, samo jo je prej tudi, ko je jedo brikete, nevem ali je to kaj povezano, je pa res neprijetno, ko je preveč poje in pol kaka 2 uri, pa se vmes prestavlja in hodi pa kakec mu iz riti visi  ::) ... A to mu narežeš na malo zelenjavo in daš ali mu spasiraš, kaj pa dodaš vse, a to je ko tista zelenjavna kaša?
Jaz mu včasih pač dam zelenjavo, najraje bi svežo ampak pač ne gre vedno, pa dam mu tudi kuhano iz kakšne juhica (seveda je ne solim zelo, pač čisto malo)... Kako mu pa žita daješ? A to kar rižeka pa tak? Mata 3 obroke dnevno, kako ti to s časom gre skozi?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2113 : 29 September 2012, 16:19:57
Moji je že vsak dan drek iz riti visel, pa ni mogla kakat, si je mogla z usti ven vlečt in to je bilo reees moteče. sedaj z zelenjavo je nekako normalno količino trave in kaka normalno ;)

Tisto zelenjavno kašo sem delala 1x in nikoli več, ker ni imela rada. Zelenjavo, ki jo ima rada narežem na kocke/krhlje in dam zraven hrane in je ne rabim mešat z jogurtom ali kaj takega. Sama poje. Tisto kaj nima rada (to so kaki korenčki, paprike ipd. tisto kar nima nekaj vode v sebi). Dam pa ji zelenjavo vedno surovo, razen včasih dobi kuhano zelenjavo iz goveje juhe ali pa včasih dobi kako zelenjavno jed, ki od nas ostane (tudi mesne jedi dobi, da ne bo pomote, ampak sedaj pač govorimo o zelenjavi :P ).

Od žit pa dajem največ ovsene kosmiče, včasih tudi suh kruh ali pa koruzne kosmiče. Če kaj od nas ostane tudi kaki rižek ali pa makarone, ampak to je mogoče 1x na mesec. Drugače pa dobi vsak dan ovsene kosmiče, dobi pa jih surove, vmešane v jogurt/skuto/kako omako/mleko/juho ali pa namočene v vodo.

Dobiva 3 obroke, čeprav je stara že več kot 1 leto in pol. Tako ji najbolj ustreza. 1. dobi nekje ob 8h zjutraj (400g surove hrane), 2. ob 16h ali 17h (200g beljakovin (navadno kaj mlečnega), 50-100g žit, 100-150g zelenjave/sadja), 3. pa nekje ob 19h (200g surove hrane). Tako ji najbolj ustreza in na sprehodu, ki je nekje ob 17h ali 18h ne je kakcev, ker je sita  :)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2114 : 29 September 2012, 20:45:46
Poznano ja, 2 uri je sposoben strmet vame, čekaj pripravljam ali jem  :D

Jaz to izkoristim za trening ležanja na prostoru:)) Začela sem z odprto kletko, potem ležišče, sedaj kar sama prideta ponujat prostor. Vmes jima mečem hrano med noge. Vsake toliko rečem sprostitveno povelje in vržem hrano kak meter stran, da skočita pokonci in planeta nanjo. Spet drugič pa vržem košček malo stran od ležišča (ali kjer ležita), se delam da mi je padlo. Če se ne premakneta, letijo spet koščki med noge. Tisti kos, ki sem vrgla na tla, pa poberem in jima dam (da ne nagrajujem premikanja brez sprostitvenega povelja). Če se slučajno vstaneta, pa samo prekrijem z nogo ali roko... dokler se ne spravita spet na prostor:) In seveda v tem primeru ni nagrade.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2115 : 29 September 2012, 20:50:39
Jaz zelenjave ne hranim. Je bila že večkrat debata o vlakninah, o prebavljivosti in absorbciji ostalih elementov ob prisotnosti vlaknin.
Samček vzame kak mini košček hruške, če mu jo že kdo da... drugega moji itak ne smatrajo za hrano.

Mislim, da je puljenje trave in iskanje kakcev stvar navade/razvade oz. treninga. Pudlica od kolegice, ki je industrijsko pripravljeno hrano, požre lasten kakec, takoj ko iz rite pade ven, tako da ga mora dobesedno prestreči.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2116 : 29 September 2012, 22:07:39
Taar se ne strinjam da je žretje kakcev in trave stvar treninga. Z mojo sem lahko delala kaj češ pa je še vedno žrla. Potem sem pa spremenila prehrano pa se je poboljšalo brez da bi se še ukvarjala z treningom glede tega. Če je tvojimadvema pomagal trening, super, moji ni, moji je pomagala sprememba hrane. Očitno je bil pri tvojima problem v vedenju, pri moji je pa bil problem v hrani. Pol že tvojima ustreza prehrana samo z mesom, moji pač ne, vsak pes je svet zase in vsakemu psu prilagodiš hrano tako, da je OK. Sicer jo sedaj še vedno včasih mika kak kakec, ampak ji rečem fuj, pusti ali pa kaj in ne bo "padla" v kakec in ga žrla kot nora, tako kot prej. Bo pač pustla in šla, ga že ne rabi več ;) . Prej sem jo pa mogla stran vlečt pa je še laufala nazaj ko sma že bile mimo  ::) . Aja, svojih kakcev ne je, razen če se podela v boks ko nas pol dneva ni doma pa ji noben ne more sčistit, potem včasih poje. Ga pa skos povoha  ::) . Travo pa še skos je ampak pač v ful manjših količinah, prej so bile res grozno velike. Ampak se z tem ne ubadam več, ker kaka normalno ;)

Je pa zanimivo, da če si ulovi kako miš ali pa ko je našla in pojedla nogo srne z dlako vred je potem v kakcu bila dlaka :P . Perja pa, zanimivo, nikoli ne najdem nikjer, pa ga poje včasih (dobi včasih kurje glave, ki imajo še preje gor, itak da vse poje  :P )



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2117 : 29 September 2012, 22:36:51
Dejmo se samo držat teme. Mešana hrana, zelenjava, kuhana hrana in trening naj bo v drugih temah, ki so že odprte. Namreč nekdo, ki prvič pride v temo in ga zanima hranjenje z mesom, lahko dobi vtis, da vsi hranimo z zelenjavo, ker če ne, psu nekaj manjka in bo žrl kakce. To preprosto ne drži.

Osebno poznam več kolegov, ki hranijo izključno surovo brez dodatkov in še nisem slišala o prekomernem žrtju bilo česa na sprehodih. Celo na čuvanju sem imela pudla, ki je le surovo in ni popolnoma ničesar pobiral po tleh. Je pa moja psica v mladih letih (še takrat na briketih) na sprehodih žrla kakce. Sedaj jih ne več.




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2118 : 29 September 2012, 23:12:00
Naslov te teme ni surovo meso ampak surova hrana pod katero pa spada tudi surova zelenjava pa če je tebi všeč ali ne. Oprosti ampak ne moreš vsakega ki se ne strinja z tabo podit iz teme. To lahko dela moderator kar pa ti nisi.

Poleg tega sem pa že večkrat rekla da je za moje pojme za večino psov najbolje če jedo samo meso kosti in organe. In verjamem da večini psov to ustreza. Ampak moji pa bolj ustreza surovo meso z dodatki (še vedno surova hrana ;) ). In imam vso pravico to tukaj povedat pa lahko ti skačeš v luft kolko češ ::)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2119 : 30 September 2012, 00:05:46
Prosila sem le, da se držimo tem, to je vse.

V kontekstu hranjenja psov se pod Raw feeding (Surovo hranjenje) razume razne oblike hranjenja s surovim mesom in naslov teme je Surova hrana. In ja, načeloma bi jezikoslovec lahko rekel, da pod surovo hrano spada od surovih gob do surovega sladkornega trsa.Ljudje, ki jedo presno (surovo) prehrano bi se strinjali. Še enkrat, to je tema Surova hrana na forumu Pesjanar (torej za pse, pa tudi mačke in celo dihurje).

O prebavljivosti surove zelenjave smo že govorili in linkali članke - zelenjava kot žita mora biti prekuhana, če ne, je le material za žvečenje in gre ven v taki obliki, kot je šlo noter.




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2120 : 30 September 2012, 00:20:38
Pa da ne bo pomote Tejch - še vedno mislim, da tvoj pes je veliko boljšo hrano kot povprečen pes.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2121 : 30 September 2012, 10:41:57
Saj se držimo teme, pa še kako.

Pod kontekst surove hrane spada tudi BARF, pri katerem dajejo tudi surovo zelenjavo. Tako da so pogovori o surovi zelenjavi v temi surova hrana čisto na mestu  ;) ::) . Res, naslov teme ni whole prey model ali pa RMB, da ne bi smeli govorit o surovi zelenjavi. Pa ne mi sedaj govorit da naj grem v temo BARF, ker ne hranim po modelu BARF, prav tako ne hranim po modelu RMB oz. whole prey. Hranim po malo prilagojenem RMB, kar pa paše v temu surova hrana.

Ja, kuhana zelenjava in žita se prebavijo bolj kot surova. Se pa tudi surova prebavijo, vsaj moja jih. Najprej so kak teden bili koščki korenčka, paprike ipd. not, sedaj pa več ni mavričnih kakcev. Zgleda da se je organizem na to navadil in sedaj tudi to prebavlja (sicer ne nekaj fejst očitno, ker je pač večji kakec, ampak ne pride isto ven kot not)  ;) ::) . Mogoče tvojadva pa tisti pudelj ne prebavijo, ampak moja pa. Ni vsak pes enak, vsak pes je svet zase  ::)

Pa mislim da je ta debata itak brezvezna. Jaz bom sem pisala o surovi zelenjavi pa če tebi paše ali ne, edini ki mi to lahko prepreči je moderator  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2122 : 30 September 2012, 18:06:00
Jaz bom sem pisala o surovi zelenjavi pa če tebi paše ali ne, edini ki mi to lahko prepreči je moderator  ;)

Itak, piši kar želiš. Jaz bom prav tako.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2123 : 30 September 2012, 18:23:38
BARF ima svojo temo na Pesjanarju.

Moja edina poanta ni to,da se ne smemo pogovarjati o zelenjavi. Le to, da se novincu, ki pride iskat osnovne informacije (in sploh nič ne omenja žrtvja trave in drekcev), pove, da zelenjave ne rabi dajati zaradi prehranske vrednosti. 



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2124 : 30 September 2012, 22:09:52
Kaka pa 2x, včasih 3x na dan. Navadno zjutraj, potem pa še zvečer na sprehodu (na začetku), če je sprehod dolg pa včasih še na koncu 1x, ker če se ful giba jo odpre in ima včasih drisko ali pa zelo mehek kakec.

Moja tudi dobi mehak kakec ali drisko če ful divja  :o


Bi moral pes jesti vsaj 3 različne vrste mesa, še bolje vsaj 5, po mojem mnenju. Jaz imam v planu svinjino, piščanca in divjačino, ter občasno govedino, pa mogoče kako raco, purana in ribo, če bom kje kaj pametnega in poceni našla.

Jaz dajem največ piščanca in svinjo. Včasih dobi kaj govedine, največ srca. Bom pa tud jaz vključila še kakšno vrsto mesa. Kakšnega purana, ribo, divjačina je res draga, pa še težko jo je dobit.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2125 : 30 September 2012, 23:00:30
Divjačina je poceni pri Nimrodu. Dobiš pa velik 10 kg zmrznjen blok obrezkov. Je treba malo odtaliti in potem prepakirati. Ni nek luksuz, lahko pa poskusiš.

Važno je, da prineseš več rdečega mesa (govedina, svinjina, jagnjetina, konjsko, divjačina - kar ti je dostopno). Za poceni ali zastonj odpadne dele lahko kontaktiraš klavnice ali kmetijske zadruge.

http://www.vurs.gov.si/fileadmin/vurs.gov.si/pageuploads/PDF/registri/register_EU_obratov.pdf



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2126 : 01 Oktober 2012, 17:11:17
Nika, to sem videla že pri večih psih. Tako da zgleda je to nekaj normalnega in se zaradi tega ne obremenjujem ;)

Glede divjačine. Baje da je ne vozijo po vseh koncih in ne dobiš skos ok mesa not... Ne vem, jaz bom poklicala, probala priti do 1 paketa in bom probala, če bo vse ok bom dajala drugače ne. Bi bilo res ful fajn če bi si zrihtala divjačino, bi ziher ene 50% hrane bila divjačina. Ostalo pa večina svinjina, pa nekaj piščanca (koščeni deli) in govedine. Riba je tako tako, noče mi jest poceni rib (sardel, lososovih glav), poje samo konzervirane, potem kuhane včasih (ampak doma niso navdušeni nad vonjem, ko kuhaš ribe pa moram žal končat z kuhanjem rib), je pa zadnjič celo pojedla kožo in nekaj mesa iz lososovih filejev. Vse surovo. Ampak da bi ji kupovala fileje je pa preveč  ::) . Tako da rib verjetno ne, bom pa pogledala v perutnino ptuj, če majo kake fajne dele purana (vratovi, srca, želodčki) ali pa kako raco. Pa bi še to malo vključila. Če je kaj po razumni ceni seveda. Z govedino je problem, ker jo dobim na par mesecev, pa še to samo ene male količine (ene 20 kg, večina je pa drobovine)  :-\



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2127 : 01 Oktober 2012, 17:47:10
Nekdo je enkrat povedal, da dobi zelo poceni dele perutnine pri nekem perutninarju. Bili so polomljeni deli - predvidevam, če kuro malo narobe razrežejo ali da se kosti polomijo, da gre v odpad ali III.klaso? Ima kdo kako info?



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2128 : 01 Oktober 2012, 18:54:59
Taar prosim sporoči kakšna bo divjačina, če boš naročala, bi rada vedla iz prve roke, preden naročim (no bom naročala, ko dobim skrinjo :) )....
Zdaj pa še neko bolj tako vprašanje, kje vaši psi jejo? Jaz mu če je le mogoče dam zunaj, vendar pa je to kake 3x na teden, pol mam pa še problem zime, ko je mrzlo.. Balkon ni priporočljiv, ker se ga težko očisti, blazino ima iz blaga, tako da tudi ne preide v upoštev, zdaj je na tleh, pa pol pobrišem, samo je dokaj naporno, včasih je jedo na brisačah, pa vsak dan nova brisača za to, mi je malo preveč  ;D Vidla sem, da eni psi jedo na rjuhah, a pol jih morem vsak dan menjat (rjuho)?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2129 : 01 Oktober 2012, 20:07:22
Moja je v pesjaku