Surova hrana

irenchy · 1189029

chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2160 : 03 Oktober 2012, 17:09:46
Spet jaz...  :P vem da so driske na zacetku normalne pa vseeno, kakal je res cisto malo, se to sama driska. Jaz bi rekel, da zato ker ni dobil kosti glede na to da jih je danes ponoci zbruhal... Se opravicujem za spam ampak hocem bit preprican da je vse ok...



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2161 : 03 Oktober 2012, 19:04:54
Da kuža bruha po kosteh je na začetku baje normalno. Moja sicer ni nikoli na začetku bruhala. Bruhala je potem vmes, če je dobila preveliko količino kosti, pa 1x, ko ni vredu zgrizla svinjskih nogic in sedaj pred parimi dnevi, ko je jedla svinjsko glavo, pa je zmlela še lobanjo (sicer jo je skos, ampak sedaj prehitro ali kaj, ne vem). Nekaj je pojedla nazaj, nekaj je pa pustila  ;)

chackk, po moje tvoj ni vredu zgrizel kosti. Daj mu večje kose da bo moral grizt in ne bo goltal. Kot sem že prej napisala, moja je bruhala če kosti ni vredu zgrizla, tako da več takih kosov, ki jih ni zgrizla dovolj, več ne dajem ;)

Da kaka malo je normalno. Če ti malo driska je normalno. Če ti pa konstantno in tekoče driska pa ni normalno in idi za nekaj časa na isto hrano, kot je imel prej. In še prej 1 ali pol dneva posta. Daj pa mu več kosti, pa olupaj kožo dol (pa daj jo v skrinjo, ne meči je stran, ko je pes navajen na surovo je koža super stvar ;) ). Ko bo kakec ok pa začneš manjšat količino kosti, ko je pa ok z manj kosti pa začneš kožo gor puščat.



chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2162 : 03 Oktober 2012, 19:27:02
Jaz mislim, da ne bo bruhal več. Tisto bedro je res samo parkrat ugriznil pa pogoltnil, ko mu pa dam piščančji hrbet je pa ok pa ga grize kakšne 3 minute. Je probal vmes že pogoltnit pa je pogruntal, da ne gre kar tko dol pa je še razgrizel tko da mislim, da ne bi smel bruhat. Glede na to da je jedel piščančji hrbet že zjutraj pa ni bruhal, kolikor vem se pa surova hrana pri psu prebavlja od začetka do konca 6-12 ur...

A mi lahko še kdo pove kako je z mešanjem surove hrane z briketi (recimo 2x na teden surovo meso, ostalo pa briketi) Večina jih pravi, da ni dobro, ker se kosti in meso drugače presnavljajo (v želodcu je potreben drugačen ph itd.) kot briketi in jih baje zato ni dobro mešat, meni se zdi to logično nevem pa sicer kako je to v praksi pa kako dobro je to za prebavo da tako mešaš...



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #2163 : 03 Oktober 2012, 20:22:22
Pes ne žveči, kosti zlomi v ustih in pogoltne, nato se presnavljajo in "topijo" v želodcu. Od začetka je to faza prilagajanja, saj njegov želodec ni tako deloval z briketi. Tako, da če izbruha kosti, je vse ok, tudi če poje nazaj, je ok. Kar se tiče driske, ne se sekirat, edino če se res ne ustavi in je čisto vodeno. Jaz se ne bi vračala na brikete in jih mešala v nov način prehrane. Ampak to je moje mnenje. Veliko njih meša in dodaja druge stvari, jaz tega ne delam in furamo odlično.
Kasneje, ko se kuža upelje v ta način prehrane, je kakec čisto normalen. Ko opaziš, da postaja bolj mlohav :), pomeni manjkajo kosti. Vse nekako preide v rutino in normalo. Zdaj na začetku je bolj tako, dokler se kuža ne navadi.
Brez skrbi... pa mirno sprašuj, saj ta tema je temu namenjena ;)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2164 : 03 Oktober 2012, 20:25:43
Če daješ 2 dni samo surovo in ostalih 5 dni samo brikete ne bi smelo biti problemov z prebavo. Briketov in ostale hrane nebi smel mešat v enem obroku in med obroki briketov in surove hrane bi moralo biti 8 ur razlike. Jaz se sicer tega ne držim, dam surovo, potem pa lahko dam naslednji obrok kar brikete, pa ne preteče 8 ur. Pa za priboljške tudi dajem brikete včasih. Pa včasih dam k obroku briketov kaj drugega -sicer ne surovega ampak ok. Probleme ima moja zaradi briketov kot takih, ne pa zaradi tega, ker ni poteklo dovolj časa med surovo in briketi ;) . Ker dobi brikete glih 1x ali pa 2x na mesec kot obrok se zaradi tega ne sekiram ;)

Potem mu pa ne dajaj več beder (oz. naj bodo pripete na četrtinko, polovico ali celega piščanca). pa mu dajaj hrbte. Problem rešen ;)



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #2165 : 03 Oktober 2012, 20:26:01
A, ja še to; moj je od začetka driskal veliko. Včasih je bila driska, pa malo bolj kompakten kakec, pa driska, driska... tako dva tedna, nato se je vse stabiliziralo. Ko pa je izbruhal hrano, jo je tudi pojedel... požrešni labradorec pač :)



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #2166 : 03 Oktober 2012, 20:28:34
Če daješ 2 dni samo surovo in ostalih 5 dni samo brikete ne bi smelo biti problemov z prebavo. Briketov in ostale hrane nebi smel mešat v enem obroku in med obroki briketov in surove hrane bi moralo biti 8 ur razlike. Jaz se sicer tega ne držim, dam surovo, potem pa lahko dam naslednji obrok kar brikete, pa ne preteče 8 ur. Pa za priboljške tudi dajem brikete včasih. Probleme ima moja zaradi briketov kot takih, ne pa zaradi tega, ker ni poteklo dovolj časa med surovo in briketi ;) . Ker dobi brikete glih 1x ali pa 2x na mesec kot obrok se zaradi tega ne sekiram ;)


Noben problem, oz. odvisno kako si stvari razlagaš... jaz pač tega ne delam ;)

Prav je da se vsak odloči po svoji pameti!



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2167 : 03 Oktober 2012, 21:18:57
Jaz mislim, da ne bo bruhal več. Tisto bedro je res samo parkrat ugriznil pa pogoltnil, ko mu pa dam piščančji hrbet je pa ok pa ga grize kakšne 3 minute. Je probal vmes že pogoltnit pa je pogruntal, da ne gre kar tko dol pa je še razgrizel tko da mislim, da ne bi smel bruhat. Glede na to da je jedel piščančji hrbet že zjutraj pa ni bruhal, kolikor vem se pa surova hrana pri psu prebavlja od začetka do konca 6-12 ur...

A mi lahko še kdo pove kako je z mešanjem surove hrane z briketi (recimo 2x na teden surovo meso, ostalo pa briketi) Večina jih pravi, da ni dobro, ker se kosti in meso drugače presnavljajo (v želodcu je potreben drugačen ph itd.) kot briketi in jih baje zato ni dobro mešat, meni se zdi to logično nevem pa sicer kako je to v praksi pa kako dobro je to za prebavo da tako mešaš...

Kako je z drisko in bruhanjem? Moja starejša psica je parkrat bruhnila ponoči, ko sem dala preveč kosti, tri dni zapored (to je bilo, ko sem začenjala in nisem imela pojma).

Glede mešanja briketov - jaz sem začela s surovim čisto po neumnosti in sem še dajala en obrok briketovdopoldne in zvečer obrok surovega. Ni bilo nič alarmantnega. Samo danes briketov ne dajem več, tako da ne vem,kaj bi bilo, če bi tako hranila redno. Briketi se prebavljajo različno hitro, dlje časa kot meso. Tako bi lahko kos surovega padel v želodec v napol prebavljene brikete in bi se mogoče tudi surovo meso potem počasneje prebavljalo. Ne vem, samo ugibam. Tudi če bo kaj narobe s prebavo ali alergijami, ne boš nikoli vedel, ali je zaradi mesa (kar dvomim) ali zaradi briketov.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2168 : 03 Oktober 2012, 21:52:43
Taar glih zaradi različnega časa prebave bi moralo biti med obrokom briketov in surove vsaj 8 ur razlike ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2169 : 03 Oktober 2012, 22:15:28
Ma ja, samo surovo se prebavi (verjetno) hitreje kot briketi. Kaj potem pomeni 8 ur? da damo zjutraj surovo in zvečer brikete? Ker če damo najprej brikete, kdo ve, ali se prebavijo v 8 urah. Npr. če moji dobijo velik obrok svinjskega hrbta, bodo kak svetel bobek naredili tudi čez dva dni po obroku, kar pomeni, da toliko časa rabi, da pride ven.

Kdor sumi alergije, je fajn narediti premor z vsemi drugimi hranami, da se vidi, kaj je krivec. Kdor ne misli hraniti briketov, jih itak ne bo. Pa ne zato, ker ni dobro mešati, ampak ker ne želi hraniti briketov nasploh.

Kdor jih pa misli hraniti ob surovem mesu, ga ne bomo prepričali v nasprotno.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2170 : 03 Oktober 2012, 22:19:30
Nox, ti si myth buster:)

Tukaj pri nas skoraj da res ;D .. Toliko ljudem sva že spremenila sliko, sploh o teh pasmah, sploh ne štejem več ;)

No da še kaj "pametnega povem", Noxi je danes imel feeeejst drisko, tisto ko niti ni mogo zadržat blata (drugače zadrži dokler da gremo ven), tako da je cca.2 uri po tem ko je bil zunaj in kakal, mi celo kopalnico podriskal :-\  ... Pa pol je na sprehodu tudi imel, pa zdaj prej tudi, sva šla ven.. Tako, da je imel danes post, jutri bomo pa vidli kako bo... Ne vem pa od česa bi bilo, včeraj je jedel svinjske in telečje zrezke (prav zrezke, svinjski so bli kareji, brez kosti, ker smo čistli zmrzovalnik), tako, da mislim, da ni od hrane, ker pol je bil pa samo not (sem bla na faxu), tam pa tudi ni blo kaj takega, upam, da bo jutri ok, sem jaz sama glede tega mala paničarka, me včasih preveč skrbi :)
Kaj bi bilo najbolje, da mu dam jutri za jest, če bo ok blato, piščanca? Samo meso ali tudi malo kosti? Ne bi mu rada dajala briketov, ker jih zdaj že kak mesec ni dobil, pa bi blo pomoje kar ok meso, saj je navajen...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2171 : 03 Oktober 2012, 23:07:52
Najbolje dati čim bolj nemastno meso brez kosti, kaka piščančja prsa (brez kosti, ampak tudi če je notri tista hrustančasta kost, verjetno ne bo škodila). Bež dieta:)

Meni je Pje enkrat driskal vodeno. Večer prej je dobil nekaj piščančjega s kostjo in žlico možganov. Tara je tudi zadnjič po možganih že zvečer hotela iti ven.

Je bilo mogoče zrezkov preveč?



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2172 : 04 Oktober 2012, 08:41:54
Možno, da so bili premastni, čeprav dvomim, še vedno mislim, da je nekaj takega pojedo, je mel prej samo 1x tako drisko, čisto vodeno, ko je bil malček in je imel zajedalce, tako da bom pozorna, čeprav je pred kratkim dobil tableto :-\
Bo pa danes samo piščanček na jedilniku, mislim, da bo Nox vesel :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2173 : 04 Oktober 2012, 11:24:39
Ker se ni nič popravilo in se je pojavila tudi kri sva se odpravila k veterinarju. Ima virozo, dobil antibiotike+tablete še neke, navodila da naj je kuhan riž+piščanca, sem rekla da pač ne jema žit, da ne bi bla ravno kontra reakcija, je rekla tej pa bolj kot ne samo meso tre kaka žlica riža... Sedaj me zanima od vas "starih mačkov ;)", če je kdo že imel tako izkušnjo in če je piščanca kuhal ali je dajal surovega?



chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2174 : 04 Oktober 2012, 12:15:42
Mene pa zanima samo, koliko casa naj bi kakal cisto malo in se to driska... Ker res kaka cisto cisto malo, kot en zajcek... Ker nevem, vceraj ni nic zbruhal, pojedel je dovolj...



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2175 : 04 Oktober 2012, 15:37:00
Moj kaka 1x na dan, včasih kak dan ne, drugič pa 2x... Če so bobike svetle in se drobijo, je malo preveč kosti v hrani, pač daš malo več mesa zraven... Kaka pa napram takrat, ko je hranjen z briketi res malo, moj kaka zdaj samo še kako 20% mogoče 30% tolko kot je prej (jedla sva orijen, psi katerem ni veliko kakecev)... Tako da, je pa res na začetku malo smešno, ko tak malo kaka :D



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #2176 : 04 Oktober 2012, 15:51:11
Ker se ni nič popravilo in se je pojavila tudi kri sva se odpravila k veterinarju. Ima virozo, dobil antibiotike+tablete še neke, navodila da naj je kuhan riž+piščanca, sem rekla da pač ne jema žit, da ne bi bla ravno kontra reakcija, je rekla tej pa bolj kot ne samo meso tre kaka žlica riža... Sedaj me zanima od vas "starih mačkov ;)", če je kdo že imel tako izkušnjo in če je piščanca kuhal ali je dajal surovega?

Ojoj, smola. Ampak saj bo ... jaz nisem nikoli kuhala mesa, ampak res nikoli. Ko je imel 4 mesece smo prešaltali na surovo in tako je vseskozi. Res, da nikoli ni bil bolan, viroza pa to, tako da ne vem. Probaj mu dat 1/4 celega piščanca (surovega), malo več koščeno je (brez maščobe-kože), sklepam da če je viroza bo hitro minilo, pa se bo kakec normaliziral-upam!



Fero

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 0
Odgovori #2177 : 04 Oktober 2012, 16:02:21
Mene pa zanima samo, koliko casa naj bi kakal cisto malo in se to driska... Ker res kaka cisto cisto malo, kot en zajcek... Ker nevem, vceraj ni nic zbruhal, pojedel je dovolj...

Jaz sem tako, kot Nox hranila Orijen brikete in je imel blazne driske. Potem sem se odločila, da ne bom več in začela s surovim. Kakec se je blazno zmanjšal, pravijo da zato, ker več hrane ostane v telesu, več jo porabi, tako da glede tega se ne sekiraj. Na začetku je driska normalen pojav (pri meni je to trajalo cca dva tedna, vmes je bilo tudi kaj trših "izdelkov", vendar zelo turbulentno), ni ravno dobro da je vodena, pa da kaka tisto v loku (vodeno), pa da je izčrpljujoča. Moja sestra ima 6 let starega stafforda in je pred šestimi meseci začela s surovo prehrano. Samo meso in kosti, glej od prvega dne nič driske, vse normalno. Jaz se nisem mogla načudit. Edina sprememba pri njej je bila ta, da je kakec fuuul manjši. Tako, da je res od psa do psa odvisno.




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2178 : 04 Oktober 2012, 16:53:33
Ker se ni nič popravilo in se je pojavila tudi kri sva se odpravila k veterinarju. Ima virozo, dobil antibiotike+tablete še neke, navodila da naj je kuhan riž+piščanca, sem rekla da pač ne jema žit, da ne bi bla ravno kontra reakcija, je rekla tej pa bolj kot ne samo meso tre kaka žlica riža... Sedaj me zanima od vas "starih mačkov ;)", če je kdo že imel tako izkušnjo in če je piščanca kuhal ali je dajal surovega?

Ajoj, držte se, saj bo hitro mimo. Kuhan pišč. in riž je verjetno priporočilo za tipičnega lastnika, ki hrani brikete. Riž bi sicer vezal kakec,da bi bilo mogoče manj driske, ampak to še ne pomeni, da v črevesju ne divja ista vojna. Po mojem si komot brez riža, tudi mesa ti ni treba kuhat, ne bo pa nič hudega, če ga skuhaš:) Dajaj lahko, nemastno meso, ki ga je tvoj pes navajen.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2179 : 04 Oktober 2012, 21:47:20
Super, hvala  ;D danes sem ga še skuhala in dala malo, jutri bom pa kuhanemu (ker sem ga pač vnaprej nekaj skuhala) dodala malo surovega, pa bom vidla reakcijo,mislim,da ne bi smelo bit problemov, ker jih nikoli ni blo, mi2 sva šla kar na surovo, pa nisma kaj komplicirala, kar meso in to je to, od takrat je tole zdaj prva driska, nikoli je ni imel... Je pa že Noxi boljši, na sprehodu je veselo lovil žogice in bil nasmejan do ušes :D



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2180 : 05 Oktober 2012, 21:16:11
Taar glih zaradi različnega časa prebave bi moralo biti med obrokom briketov in surove vsaj 8 ur razlike ;)

No jaz dam zjutraj obrok briketov, potem je nasledji obrok surovo meso in kosti. Vmes mine max. 4 ure. A pol to ni vredu za prebavo?



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2181 : 05 Oktober 2012, 21:56:39
Če je z njeno prebavo vse OK, potem ni nič narobe če tako daješ. Drugače pa lahko hrana zastaja v prebavilih, če mešaš ali pa če je manj kot 8 ur razlike med obrokoma briketov in domače hrane in se pojavijo plini.

Glede driske. Če ima moja drisko, nič ne kuham. Dajem hrano, ki ji najbolj paše. Zajterk in kosilo so svinjski goltanci, večerja so pa ovseni kosmiči+korenček+voda/jogurt, priboljški so pa isti ko skos. Tako hrano dobi 2 ali 3 dni, čeprav je že takoj po 1 dnevu vse ok, ampak pač, za vsak slučaj. Da bi kaj kuhala mi na misel ne pride, glede na to da je psica navajena jest surovo, surovo ji veliko bolj paše in ga bolje prebavi ;) . Še manj mi pa pride na misel, da bi šla ob driski dodatne ogljikove hidrate dajat. Po moje samo poslabša celotno zadevo, če je pes navajen jesti surovo hrano brez ogljikovih hidratov ;)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2182 : 05 Oktober 2012, 22:02:14
Ja z prebavo je po moje vse ok. Mi je pa zanimivo, da se 2x ali 3x pokaka na prvem sprehodu do 13ih, potem na drugem sprehodu še 1x okrog 17ih, potem pa nič več. Pa včasih zjutraj ko jo peljem ven se sploh ne pokaka.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2183 : 05 Oktober 2012, 22:20:38
Če je z njeno prebavo vse OK, potem ni nič narobe če tako daješ. Drugače pa lahko hrana zastaja v prebavilih, če mešaš ali pa če je manj kot 8 ur razlike med obrokoma briketov in domače hrane in se pojavijo plini.

Glede driske. Če ima moja drisko, nič ne kuham. Dajem hrano, ki ji najbolj paše. Zajterk in kosilo so svinjski goltanci, večerja so pa ovseni kosmiči+korenček+voda/jogurt, priboljški so pa isti ko skos. Tako hrano dobi 2 ali 3 dni, čeprav je že takoj po 1 dnevu vse ok, ampak pač, za vsak slučaj. Da bi kaj kuhala mi na misel ne pride, glede na to da je psica navajena jest surovo, surovo ji veliko bolj paše in ga bolje prebavi ;) . Še manj mi pa pride na misel, da bi šla ob driski dodatne ogljikove hidrate dajat. Po moje samo poslabša celotno zadevo, če je pes navajen jesti surovo hrano brez ogljikovih hidratov ;)

Sej to, po moji logiki, bi mu morala dajati stvari, ki mu najbolj pašejo, ne pa OH, ki jih načeloma kot takih sploh nikoli ne dobi... Sej sem malo svojo logiko vklopla, dobil je zvečer pokuhanega piščanca (sem bla v dilemu ful :-\ ), ju3 pa kar surovega piščanca ali purana, lepo prsi, nemastno... Je pa finta v tem, da ni bla samo pač driska, ampak je ono ful na polne, od srede že ima drisko, tako čisto svetlo, tekočo, ko gre na blato, najprej pride nekaj ven, seveda zelo tekoče, nato pa v razmakih kake 2 do 10 minut se še 2 do 3x postavi, da bi kakal, ven pride samo sluz, kaka kapljica driske še... Me je blo zelo strah dehidracije, sem mu k hrani dala veliko vode, ker sam od sebe bolj malo pije... Zdaj mu dodajam še oglje (polek tablet ima ranital, dobil je inekcijo antibiotika in imama tudi tableteenroxil flavour), nazadnje je bil kakec že malo oblikovan (ni bil več čisto tekoč), tko, da bom jutri kar lepo na surovem pa tak...
Pač nekako mam preveč vcepljeno še tak način hrane, čeprav mi že logika govori, kaj je bolj... No tudi to moram 1x premostit  ;D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2184 : 06 Oktober 2012, 09:29:13
Kaj si mu dala kako tako hrano, ki mu ni pasala, da se mu je prebava tako porušila? karkoli kar ne je ponavadi, pa čeprav čisto mali košček?
Moji se je ful prebava uničila, ko sem ji dala neki čisto mali košček neke konzervirane ribe (ni bla ne tuna, ne sardela, nekaj čisto tretjega). Parkrat je bruhala in imela je eksplozivno drisko 1 dan. Pa je bilo samo par gramov tistega.

Pa jaz psu ko ima drisko ne bi dajala kosti, ker so pač težje prebavljive kot meso. Dala bi samo meso, brez kake kože in maščobe  ;)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2185 : 06 Oktober 2012, 21:51:31
Ma ne da bi vedla... Prejšnji dan je zvečer dobil svinjske in goveje zrezke, malo manjši je bil obrok, ko ponavadi, naslednji dan pa najprek ok kakec, zadaj malo driske, čez kake 2 urci pa presenečenje po celi kopalnici :-\ ... Zdaj je stvar že normalizirana, mislim, da mi je oglje tudi pomagalo, nevem no, mam tak občutek.. Važno je, da je zdaj vse ok, bom pa seveda zdaj še posebej pozorna na to kaj mu dajem jest, da vidim, če je slučajno kaj takega, samo da je Nox mel še bezgavke povečane in pa temperaturo ravno na meji, ni bla normalna, tako da je bla malo povišana... Tak da mislim, da je bla kaka viroza, seveda pa itak ne morem bit sigurna... Danes je dobil puranja prsa in pa čisto malo svinjske ribice pa je zdaj vse ok, hvala bogu :)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2186 : 11 Oktober 2012, 15:52:44
Nox, kako ste preživeli?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2187 : 11 Oktober 2012, 15:58:27
Jaz sem pa prejšnji teden dobila od strica celega domačega piščanca, ki je bil bolj velikosti purana! No, drugi piščanci so ga skljuvali po zadnjem delu in je stric prepozno opazil... Tako da ga je očistil, obrezal in dal meni za pse.

Včeraj sem šla v kmetijsko zadrugo po goveja srca (kjer pripravljajo, režejo meso) in opazila, da imajo cele gajbe govejih obrezkov (loj in meso). Povedali so, da to prodajajo po par centov neki firmi (le zakaj to rabijo...), se je pa treba zmeniti. Potem so mi dali pa celo vrečo gvejih kit in obrezkov, gor še kar nekaj rdečega mesa... Uau, čisti luksuz, tega še nisem videla, da bi imeli. Definitivno za prehrano psov super stvari.

Aha, mesar je rekel, da te gobveje kite nekdo odkupuje in dela tekočino iz tega, za neke premaze, da pridelajo čisto belo tekočino. Kolagen - samo za kaj bi se to uporabljalo...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2188 : 11 Oktober 2012, 16:06:15
Zvecilni gumi ;) (res)

battito animale


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2189 : 11 Oktober 2012, 17:26:20
Lilit, dej nehaj:)))) Ampak verjamem ja, če tako prečistijo in predelajo...