Surova hrana

irenchy · 1189077

Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2220 : 17 Oktober 2012, 21:04:22
Če ne znam :-[, sem se samo zato danes naučila, kak dajat slike gor, mam jih na mojalbum, vzdevek Nox :) sej tam se vidi, je večja slika... Ni temna ful, je take barve kot bi jetra 3x posvetlil... Za govejo vem kaka je vranica, ampak ne zam enačit, če to je svinjska ::)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2221 : 17 Oktober 2012, 21:19:41
Ok, sem nardila podrobnejšo analizo tako po googlu in primerjavo s slikami in prišla do ugotovitve, da to je vranica ;D   
Dobro da vem, preden bi mu jo na veliko dala za jest ::)  saj bi blo prelepo, da bi bilo to kako meso ali kaj takega "za vsak dan"



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2222 : 18 Oktober 2012, 19:12:26
Nox, tukaj je dobra slika svinjske vranice:
http://www.hungarymeat.com/images/frattaglie/5.jpg

In video, ko jo pes žveči:
http://www.youtube.com/watch?v=51bPIKiON8Y

Zgleda kot ploščat polž, dolga kakih 30 cm, zelo mehka, zdrizasta. Na eni strani je ponavadi trak maščobe. Jaz dajem to občasno, samček ni preveč navdušen. Če imaš tega veliko, dodajaj npr. pol vranice ob kosu piščanca ali česa drugega, na en ali dva tedna. Jaz ne bi dala pol kile vranic za večerjo hkrati.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2223 : 18 Oktober 2012, 19:15:31
Nox, sem odprla tvoj album, in je verjetno res vranica. Ta organ se zelo hitro pokvari. Sem ugotovila, ko sem bila na Madžarskem brez hladilnika, samo s hladilno skrinjo:) Malo pozeleni in zasmrdi:)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2224 : 18 Oktober 2012, 21:40:17
Sem že spravla v skrinjo, da bom porabla občasno.. Nekaj je dobi jutri :)
Sem pa danes dobila paket jelena in sem zelo zadovoljna, sicer je po mojem opažanju precej masten, vendar mislim, da to ni problem :) Nox najprej ni vedel kaj je to, se je hotel povaljat ::) potem pa je pojedel, ko sem ga pakirala je lepo kampiral ob pultu, potem pa dobil nekaj koščkov in bil kar zadovoljen  :)  .. Kmalu spet naročim, upam, da kdaj dobim še srno... Me je pa ta gosps, ko sem jo klicala in naročla, vprašal kje sem zvedla za to, da zelo kličejo in da imajo kar premalo tega mesa za pse  ;D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2225 : 18 Oktober 2012, 21:48:55
Rečeš za srno  ;)  Jaz čez leto jemljem srno, pozimi pa jelena in malo loja ponucam za psa malo pa za ptice.

Sej ne vem kje sem spraševala, vem pa da nisem videla odgovora - ob klanju ovc dajete vampe kar sveže in neočiščene, kar direkt iz ovce al je treba kaj počet prej z njimi?  :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2226 : 18 Oktober 2012, 22:20:10
Mi je rekla, da nimajo srne, pa sem vzela jelena.. Kolker jaz vem se dajejo vampi neočiščeni, samo kepo trave ven daš :) Jaz bom jih tudi narezala in nekaj zmrzila, tako za tu in tam, baje pa ful smrdijo, tak da bom jih zunaj hranla  :)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2227 : 18 Oktober 2012, 22:23:33
Jaz pa samo javljam da imamo pri nas na voljo še dve ovci, če bi jih kdo želel za pse. Naše ovce so zdrave, večkrat letno pregledane, bivajo celo leto zunaj, pozimi imajo možnost bivanja v hlevu.
Ovce imamo običajno na voljo v jesenskem času, sicer imamo že kar nekaj rednih odjemalcev, skupaj z mojimi psi  :P , ampak letos nam dve ostajata. Če kdo želi mi lahko piše ZS za več informacij , smo pa doma iz Soče pri Bovcu  ;)

Tole je zaenkrat še vedno aktualno. Ovčetina pride razkosana na manjše ali večje kose po želji, zraven dobite tudi vse organe, po želji pa tudi neočiščene vampe. Več info na ZS


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2228 : 19 Oktober 2012, 10:20:41
Koliko so pa ti vampi sploh veliki, jih še nisem nikoli hranila. Mu lahko dam kar kot en obrok glede na to da gre za 50kg psa. Znajo bit kaki problemi s prebavo, da se pripravim?  :)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2229 : 19 Oktober 2012, 16:09:56
Pri mojem po vampih ni nikoli problema s prebavo. Ne vem pa koliko jih je, ker jih dobim ze narezane, pakirane in zmrznjene v 2 kg pakete. Ponavadi dam kaksne pol kile naenkrat, pes tehta slabih 40.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2230 : 19 Oktober 2012, 16:22:17
Glede velikosti je tak, pač odvisno tudi od živali, če je kak jagenček ni tak veliko, nekak ti ne zanm opisat  ::)  Z prebavo pomoje ne bo problemov, je pa seveda malo tudi od psa odvisno, sem pa jaz brala ravno na forumu o tem in jih bom doma zej naredla, ko bomo klali   :)

In mam spet eno identificiranje za vas  8)

In še z druge strani:


--> Moj je po slikah reko, da bi lahko blo to od pljuč ali želodca kaj obrezano, jaz pojma nimam kaj je  :) Dobim pa zastojn, pa me zanima, če lahko porabim recimo 1x na teden?
Pa v teh "odpadnih" stvari dobim še veliko takih žil in takih nevem mren, ko so obrezali kaj, to tudi tak mam namen dajat 1x do 2x na teden, odvisno kolk mam tega in koliko drugih stvari  :)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2231 : 19 Oktober 2012, 16:59:10
Tole je zaenkrat še vedno aktualno. Ovčetina pride razkosana na manjše ali večje kose po želji, zraven dobite tudi vse organe, po želji pa tudi neočiščene vampe.

Jaz sem iz NOvega mesta, mi je predaleč, hvala vseeno.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2232 : 19 Oktober 2012, 17:01:31


Moj je po slikah reko, da bi lahko blo to od pljuč ali želodca kaj obrezano, jaz pojma nimam kaj je  :) Dobim pa zastojn, pa me zanima, če lahko porabim recimo 1x na teden?
Pa v teh "odpadnih" stvari dobim še veliko takih žil in takih nevem mren, ko so obrezali kaj, to tudi tak mam namen dajat 1x do 2x na teden, odvisno kolk mam tega in koliko drugih stvari  :)

Tiste velike žile, luknje... podobno izhaja iz srca. Tako da je ali obrezano okoli srca ali pa okoli pljuč, sapnika. Meni se zdi čisto super, komot hraniš parkrat na teden.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2233 : 19 Oktober 2012, 17:02:08
Pri mojem po vampih ni nikoli problema s prebavo. Ne vem pa koliko jih je, ker jih dobim ze narezane, pakirane in zmrznjene v 2 kg pakete.

Kje kupuješ vampe?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2234 : 19 Oktober 2012, 17:05:25
Koliko so pa ti vampi sploh veliki, jih še nisem nikoli hranila. Mu lahko dam kar kot en obrok glede na to da gre za 50kg psa. Znajo bit kaki problemi s prebavo, da se pripravim?  :)

Jaz tudi mislim, da z vampi ne bi smelo biti težav pri prebavi. Vsaj pri meni tega ni bilo. Lahko pa začneš s pol obroka.
Če imajo mastno oblogo, bi bil lahko loj kriv za mehkejše blato in ga na začetku odstrani.
Vampi so zelo čvrsti, kot vezivno tkivo in po mojih izkušnjah lepo formirajo kakce. Med vsemi deli mesa imajo najmanj fosforja, zato bi bili okej tudi v primeru težav z jedri/ledvicami.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2235 : 19 Oktober 2012, 17:07:40
Sej ne vem kje sem spraševala, vem pa da nisem videla odgovora - ob klanju ovc dajete vampe kar sveže in neočiščene, kar direkt iz ovce al je treba kaj počet prej z njimi?  :)

Jaz sem jih dobila nekajkrat iz klavnice, surove, malo sprane. Še vedno pa je bilo na njih polno koščkov sena, bolj trdih vejic... Tako da jaz bi jih na hitro splahnila, da se rešiš krme:)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2236 : 19 Oktober 2012, 18:22:44
Kje kupuješ vampe?

Hm, v Kopenhagnu zivim, tako da tukaj, zal.




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2237 : 19 Oktober 2012, 20:24:53
Nox. to je del srca in pač žile, ki vodijo v njega. To je pri vsakem goltancu. Jaz to hranim nekje 3x na teden (ene pol obroka, ostalo so mišice)  ;)



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #2238 : 19 Oktober 2012, 21:04:28
Trenutno nimam časa vsega brati, pa bi vas prosila za mnenje;
pri kmetu sem dobila odrezke (goveje in nekaj svinjskega), pa se mi zdi, da je več ali manj maščevje. Organov nič, ne vidim niti goltanca ali sapnika. So bolj manjhni odrezki, vmes koščki loja.
Kaj menite, naj kaj od tega porabim ali ne?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2239 : 19 Oktober 2012, 21:11:12
Trenutno nimam časa vsega brati, pa bi vas prosila za mnenje;
pri kmetu sem dobila odrezke (goveje in nekaj svinjskega), pa se mi zdi, da je več ali manj maščevje. Organov nič, ne vidim niti goltanca ali sapnika. So bolj manjhni odrezki, vmes koščki loja.
Kaj menite, naj kaj od tega porabim ali ne?

Jaz tako vse porabim, mastno mi super prebavljajo, odvisno pa je od tvojega psa. Zelo mastno meso lahko povzroči mehkejše blato pa vse do tekoče driske, če pes ni navajen na surovo (to ni nič bolezenskega, samo pes ni navajen). Če še ni, je vseeno bolje začeti s pustim mesom - mišice, tudi če vidiš da je med obrezki vezivno tkivo in kite bo verjetno manj mehčalo blato.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2240 : 19 Oktober 2012, 21:13:14
Trenutno nimam časa vsega brati, pa bi vas prosila za mnenje;
pri kmetu sem dobila odrezke (goveje in nekaj svinjskega)

Drugič prosi tudi za hrustančaste zadeve in kite, so super za žvečit:) Sem ravno zadnjič dobila v naši kmetijski zadrugi:) Kite sicer očistijo in prodajajo nekemu podjetju, verjetno za želatine...



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #2241 : 19 Oktober 2012, 21:49:09
Hvala Taar!!  :)
Resnično nisem vedela al naj (to kar sem dobila) porabim ali ne, ker pse šele postopoma navajam na tovrstno hrano.
Hvala tudi za nasvet...bom prosila drugič za več kit in hrustančastih delov.
lp



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2242 : 19 Oktober 2012, 22:27:48
Po mesu lahko malo posuješ ovsene kosmiče  ;)
Pri nas so največkrat glavni vir OH, vlaknin že leta.................nenamoče ne (čeprav se nekateri s tem ne strinjajo)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2243 : 19 Oktober 2012, 22:32:58
Tiste velike žile, luknje... podobno izhaja iz srca. Tako da je ali obrezano okoli srca ali pa okoli pljuč, sapnika. Meni se zdi čisto super, komot hraniš parkrat na teden.

Super novica, bom lepo kombinirala z mesom pa bo ;D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2244 : 20 Oktober 2012, 10:27:16
Trenutno nimam časa vsega brati, pa bi vas prosila za mnenje;
pri kmetu sem dobila odrezke (goveje in nekaj svinjskega), pa se mi zdi, da je več ali manj maščevje. Organov nič, ne vidim niti goltanca ali sapnika. So bolj manjhni odrezki, vmes koščki loja.
Kaj menite, naj kaj od tega porabim ali ne?

Ti kar porabi. Najprej ponudi v malih količinah, da vidiš če bo vse OK, ker se lahko pojavi kaka driska. Če ne bo vse OK, potem hrani malo tega z pustim mesom, če pa ne bo driske pa lahko daješ to kar kot celi obrok ;)
Sem tudi jaz že 1x dobila tako pošiljko iz kolin. Sem ji dala kar ene 3 obroke zaporedoma to pa je bilo vse OK. Potem sem pa dala mišično in hrustančnasto nekaj dni  :)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2245 : 23 Oktober 2012, 21:39:30
Tole je zaenkrat še vedno aktualno. Ovčetina pride razkosana na manjše ali večje kose po želji, zraven dobite tudi vse organe, po želji pa tudi neočiščene vampe. Več info na ZS

Vzame kdo skupaj z mano 1 ovco? Zame je cela preveč, pa bi vzela samo pol. Če je prevoz problem, lahko jaz grem celo iskat, pa pripeljem v Kranj, lahko tudi Ljubljano.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2246 : 26 Oktober 2012, 09:11:20
Ovčetina ni več na voljo, če nam bo naslednje leto še kakšna ostajala vam pa javimo, spomladi, ko so tudi jagnjeta ali pa v jesenskem času  ;)


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2247 : 27 Oktober 2012, 22:15:49
 :( Naslednjič  ::)



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2248 : 28 Oktober 2012, 08:29:38
:( Naslednjič  ::)

Mi je žal, ampak smo dali pač tistemu, ki je bil 100%


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2249 : 02 November 2012, 14:42:37
Danes sem prevzela srno od Nimroda in sem izvedela, da se bo v zelo kratkem času podražila na več kot 2€ za kg :-\

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"