Surova hrana

irenchy · 1189098

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2250 : 02 November 2012, 16:06:40
Srno? Je tudi srna 1€? Ker jaz sem vedno dobila jelena,vsakič reče,da nimajo drugega. Kdaj pa bo podražitev?

Once you go boxer, you never go back :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2251 : 02 November 2012, 16:36:09
Ja, enaka cena je za oboje. Dobiš kar imajo, ampak jaz sem še vedno dobila srno (ene 4x sem naročila). Ne vem točno kdaj naj bi se podražilo, šofer mi je rekel, da sem še za las ujela staro ceno.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2252 : 02 November 2012, 17:29:29
to je pa kar poskok v ceni..v bistvu se ne bo več toliko splačalo tja hodit..

Once you go boxer, you never go back :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2253 : 02 November 2012, 17:42:49
Ja :-\

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2254 : 02 November 2012, 20:20:10
Jaz sem tudi obojekrat dobila jelena, srne ni blo... Jooj, to pa ni fajn, pomoje bodo pač malo ceno "nabili", ker ljudje tolk jemljemo tele ostanke... Zdaj pa bo treba dobro premislit kako in kaj naprej, ker je to kar precej dražje (no bomo vidli, kolk dejansko bo :-\ ) :(



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2255 : 05 November 2012, 08:37:45
Se bomo pa usmerili na klavnice. Kmalu bi morali sprejeti pravilnik, ki bo omogočal, da stranske živalske proizvode (po domače: kar je primerno za pse, in ni za ljudi) fizične osebe kupujemo direktno od klavnice. Do tedaj pa masirajte mesarja iz lokalne mesnice za razne odrezke.

Na Nimrodu pravijo, da bo velik paket imel isto ceno (zato BREZ PANIKE), si bodo pa omislili manjša pakiranja, katerih cena bo nekoliko višja, vendar še ne vedo, koliko, niti ne vedo, kdaj bo do realizacije te ideje prišlo.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2256 : 05 November 2012, 09:17:47
o super hvala za to info...sem ravno mislila Nimrod klicat. to je pa lepa novica ;D

Once you go boxer, you never go back :)


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2257 : 05 November 2012, 12:39:58
Se bomo pa usmerili na klavnice. Kmalu bi morali sprejeti pravilnik, ki bo omogočal, da stranske živalske proizvode (po domače: kar je primerno za pse, in ni za ljudi) fizične osebe kupujemo direktno od klavnice. Do tedaj pa masirajte mesarja iz lokalne mesnice za razne odrezke.

Na Nimrodu pravijo, da bo velik paket imel isto ceno (zato BREZ PANIKE), si bodo pa omislili manjša pakiranja, katerih cena bo nekoliko višja, vendar še ne vedo, koliko, niti ne vedo, kdaj bo do realizacije te ideje prišlo.

Super novice, sploh glede možnosti nakupa neuporabnih delov direktno iz klavnic. Ker mi je res nenavadno, kaj s tem počnejo, saj mora biti teh neuporabnih ostankov ogromno, večini pa bi redna možnost nakupa prišla še kako prav! Sedaj smo bolj odvisni od sreče, če imaš v bližini klavnico, kjer se da kaj dogovoriti...



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2258 : 05 November 2012, 12:56:22
Ravno sem govorila s klavnico iz Kostanjevice na Krki - če je komu dovolj blizu. 07 49 87 058

Ob pon. in sredah koljejo govedo, ob torkih pa svinjino. Občasno pri njih jemljejo tudi za pse. Poklicati je treba v petek, da se okvirno dogovoriš, potem pa pon, tor ali sredo kar osebno v klavnico, da fantje pripravijo, pa da sam izbereš, katere dele bi vzel. Uradne cene ni, sem pa razumela, da se vseeno vpraša za neko nadomestilo (ali vsaj kavo prineseš). Jaz imam trenutno polno skrinjo, se bom pa odpravila enkrat konec novembra ali v začetku decembra.

Uslužbenka je povedala, da nekateri ljudje pričakujejo, da bodo dobili dejansko meso... ne vem, ali to jemljejo tudi za človeško prehrano?



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2259 : 05 November 2012, 18:32:19
Klavnice uradno ne smejo dajat (proti plačilu ali zastonj) ven stranskih živalskih proizvodov (vse, kar ni za ljudi) fizičnim osebam, lahko le predelovalcem (torej pravnim osebam ali s.p.-ju, ki ima to dejavnost), vendar nekatere vseeno dajejo (hvala bogu). Po pravilih morajo po te stranske proizvode priti podjetja, ki se ukvarjajo z njihovo predelavo (želatina) oziroma jih sežigajo, za kar morajo klavnice plačat. Nekje sem slišala, da morajo klavnice za odvoz plačat okrog 30 centov na kilo! Tako da so lahko srečni, da jih razbremenimo tega stroška.  ;)

Sicer pa vse informacije dobite na VURS-u.

Pa še to - ena veterinarska inšpektorica mi je povedala, da lahko klavnice prodajajo fizičnim osebam v primeru, ko gre za lastnike lovskih psov, ampak ne pomnim, ali mora it za aktivne lovce plus pasemske lovske pse. V kolikor spadate v to skupino, se je potem treba dogovoriti tako s klavnico, v kateri bi jemali meso, kot s pristojnim veterinarskim inšpektorjem, ki mora to odobriti. Na podlagi izkušenj lahko povem, da se večje klavnice nočejo s tem ubadati - raje dajo na sežig, kot da imajo "probleme". Upajmo, da se bo z novim pravilnikom to spremenilo!



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2260 : 05 November 2012, 18:38:29
Bilo bi super, če bi to sprejeli, ker zdaj je meni res težko kaj iz klavnice dobi, kar je škoda res, sploh če se to pol sežge oz. pač vstran vrže... Če bo kdo imel kaj več info se priporočam  ;D  Sama sem na področju Koroške in Štajerske, trenutno največ jemljem divjačine, kdaj dobim tudi kaj odpada..



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2261 : 05 November 2012, 20:36:12
Nekje sem slišala, da morajo klavnice za odvoz plačat okrog 30 centov na kilo! Tako da so lahko srečni, da jih razbremenimo tega stroška.  ;)

Ja, to mi je omenila, da morajo plačati sežig... a ni škoda... Žal v Sloveniji ni nekoga, ki bi predeloval hrano za pse. Na Hrvaškem eno podjetje iz teh klavniških odpadnih kosov dela mlete mešanice in razvaža, zapakirano v manjših porcijah. Drugič pa je bil na hrvaški TV prispevek o podjetju, ki suši goltance/ušesa/sapnice za pasje priboljške. Pri nas se pa dobijo uvoženi sušeni pasji priboljški iz ne vem kje...



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2262 : 05 November 2012, 20:43:48
Jaz sem v eni klavnici dobila mlete stvari, jih delajo za pse, samo kaj ko nevem kaj je not, rekla je da ni veliko organov, kar mi ne koristi kaj veliko, ker hičem vedet koliko je to "ne veliko"  :).. Nevem zakaj meljejo, jaz dam fuul raje cele stvari, itak, da ni privlačno, samo je še vseeno bolje celo, pa tisti hrustanec če je kje, pa za zobke je fajn, mleto je pa ko ena pašteta :-\, čeprav Nox itak zmaže vse kar dobi v posodo, ampak nevem, če bi bla jaz pes, bi mela raje cele kose  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2263 : 05 November 2012, 22:12:00
Se bomo pa usmerili na klavnice. Kmalu bi morali sprejeti pravilnik, ki bo omogočal, da stranske živalske proizvode (po domače: kar je primerno za pse, in ni za ljudi) fizične osebe kupujemo direktno od klavnice. Do tedaj pa masirajte mesarja iz lokalne mesnice za razne odrezke.

Na Nimrodu pravijo, da bo velik paket imel isto ceno (zato BREZ PANIKE), si bodo pa omislili manjša pakiranja, katerih cena bo nekoliko višja, vendar še ne vedo, koliko, niti ne vedo, kdaj bo do realizacije te ideje prišlo.

Super :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2264 : 05 November 2012, 22:33:30
A pa ti odrezki, ki jih dobite v Nimrodu in klavnicah imajo kaj mesa, ali je treba še kakšen zrezek zraven vržt  :P



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2265 : 05 November 2012, 23:09:47
A pa ti odrezki, ki jih dobite v Nimrodu in klavnicah imajo kaj mesa, ali je treba še kakšen zrezek zraven vržt  :P

Sicer nisem kak expert za to ampak ok  ;) Meni se zdi tole "meso" kar ok, včasih dobim konkretne kose mesa not, včasih pa tudi kak konkreten kos samega loja, ki ga ponavadi vstran vržem ali pa pticam nastavim. SO vmes tudi take, nevem kak bi rekla mrene, tak nevem krvavi je, verjetno odrezki od česa, drugače pa ja, so koščki mesa, ki se jih drži maščoba, pa jaz sem v zadnjem paketku dobila tudi 2 kostki zraven, kake 20cm dolgi in 2cm široki, sem dala eno NOxu je mel skoraj pol ure za grizit ::) ...
Od enih prijaznih tetk pa dobim še včasih take "odpadke" kot sem malo višje objavla (nisem vedla kaj je), pa se mi tudi zdi, da je ok, moj je zdaj že kake 2 meseca bolj kot ne na surovi, pa je ful ok, tudi dlaka in kakec, vse no, pa še malo se je lepo poredil, da ni več tak dahavc, tako da očitno že ne more bit tak slabo ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2266 : 06 November 2012, 10:48:57
Imam vprašanje...trenutno hranimo zjutraj z grainfree Acano grasslands (od vseh preizkušeni nam najbolj ustreza), popoldne pa s kuhanim jelenom, zelenjavo, in nekaj oh - najpogosteje ovseni kosmiči, včasih riž,včasih kak makaron...in oljem. Zvečer pa parkrat tedensko dobita jogurt ali skuto s sadjem....vmes pa žvečke, kako sadje...

Do sedaj sta od surovega dobila samo domačega piščanca. Rada bi, da bi vsaj meso dobila surovo, zjutraj bi zaenkrat ostali briketi, zvečer pa občasno mlečno. Moram pri mesu ravno tako paziti potem na to,da dobita tudi kosti, in vse kot plen, ali mi ni potrebno? Če ne bi dajala več OH pri kuhani hrani, je potem bolje, da grem na Acano,ki vsebuje še malo ovsa? Kako pa jima dam zelenjavo? surovo ali malo pokuham-baje pokuhano bolje prebavljajo? Je ok, če hranim surovo samo divjačino od nimroda, saj se mi zdi,da govedine ne prenašata najbolje, svinjine pa ne bi dajala? Občasno bi dala še piščanca.

Upam,da se bo dalo komu prebrat ta moja čreva, in svetovat?

Once you go boxer, you never go back :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2267 : 06 November 2012, 13:50:34
Takole zgleda srna od Nimroda. Na sliki je 600 g, slikano na tavelikih jedilnih krožnikih, desna slikica spodaj prikazuje vse skupaj v pasji skledi :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2268 : 06 November 2012, 14:32:58
Imam vprašanje...trenutno hranimo zjutraj z grainfree Acano grasslands (od vseh preizkušeni nam najbolj ustreza), popoldne pa s kuhanim jelenom, zelenjavo, in nekaj oh - najpogosteje ovseni kosmiči, včasih riž,včasih kak makaron...in oljem. Zvečer pa parkrat tedensko dobita jogurt ali skuto s sadjem....vmes pa žvečke, kako sadje...

Do sedaj sta od surovega dobila samo domačega piščanca. Rada bi, da bi vsaj meso dobila surovo, zjutraj bi zaenkrat ostali briketi, zvečer pa občasno mlečno. Moram pri mesu ravno tako paziti potem na to,da dobita tudi kosti, in vse kot plen, ali mi ni potrebno? Če ne bi dajala več OH pri kuhani hrani, je potem bolje, da grem na Acano,ki vsebuje še malo ovsa? Kako pa jima dam zelenjavo? surovo ali malo pokuham-baje pokuhano bolje prebavljajo? Je ok, če hranim surovo samo divjačino od nimroda, saj se mi zdi,da govedine ne prenašata najbolje, svinjine pa ne bi dajala? Občasno bi dala še piščanca.


Uh, sicer nisem expert, pa ti bom vseeno povedala kako bi jaz naredila  :)  Če boš mela en obrok briketov ok, saj to jeodločitev vsakega posameznika, vseeno pa je bolje tako kot same briketeke... Jaz zelenjave ne dajem, ni z izjemo kakega korenčka, da da med kuhanjem mir :D pravtako ne dajem OH, dajem samo meso, večinoma divjačino, se mi zdi ok, je itak mega meso, sploh ker je divje vstreljeno. Zakaj ne bi dajala svinjine? Meni se zdi super, pa še fajn mastna je... Glede % mislim, da ne rabiš toliko gledat, če poleg hraniš še brikete, vseeno pa bi vsake toliko dala kako kost in kak organ (mogoče samo kak odrezek, ko sami kuhate recimo jetrce). Glede Acane z malo ovsa pa se moreš sama odločit, saj vidiš kak psu najbolj paše, jaz nisem za OH in mu jih ne dajem, menim, da jih ne rabi, spet drugi ti bodo povedali drugače  :)

Upam,da se bo dalo komu prebrat ta moja čreva, in svetovat?



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2269 : 06 November 2012, 14:40:45
Hvala Nox za odgovor. :) Bomo poizkusili tako. Kaj ti ne daš niti kakšnega jogurta, sadja? nič drugega kot samo meso?

Kaj ni svinjina prepovedana za pse? Kaj samo kuhana ni ok, surova pa je?

Once you go boxer, you never go back :)


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2270 : 06 November 2012, 14:49:23
Sem bla sama tudi mnenja, da svinjina ni ok (nisem vedla zakaj, pač tak mit je), pa sem pol probala, pa sploh ni problema nobenega nič, z veseljem jo poje in je vse ok  :), nevem od kje je ta mit prišel, niti ne zakaj obstaja, vem pa, da je kak pes lahko alergičen nanjo, kot na vsako drugo meso, tako da :) Je pa recimo zanimivo, da moj piščanca v briketih ne prenaša dobro ima prebavne motnej, po svežem pa je vse ok ... Ja jaz jogurte dam in skuto pa kakšno kislo smetano, pač kaj je pri roki, pa če kak rok poteče in tak, načrtno pa niti ne, sadja in zelenjave dobi res malo, pač ko kuham mu dam kaj, pa ko kako jabolko jem poje ogrizek in tak, načeloma pa dobi samo meso, če mi slučajno kdaj česa zmanjka, dobi brikete (to se zgodi max. 1x na mesec).



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2271 : 06 November 2012, 18:00:13
A pa ti odrezki, ki jih dobite v Nimrodu in klavnicah imajo kaj mesa, ali je treba še kakšen zrezek zraven vržt  :P

Jaz dobim kose iz klavnice, občasno. To so ponavadi veliki goveji goltanci, sapnice, penisi, kite, vezi. Npr. goltanec je ogromen in je super za žvečit. Na vseh stvareh se drži kar dosti rdečega mesa. Večinoma je to tako vezivno tkivo, ki ga v človeški prehrani nočemo, samo to je vse super za psa. Vsebuje veliko kolagena npr. Kupujem pa goveje srce in kako meso prepon, tako da s tem kombiniram (da res dobijo dovolj rdečega mesa). Treba je vedeti, da je cela žival, ko se jo zakolje, polna teh kit, veziva, žil, čudnih zadev:) in rdeče mišice sestavljajo le del cele živali.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2272 : 06 November 2012, 18:22:09
Svinjine kao ne zaradi moznosti parazitov kolikor jaz vem. Kar vrjetno drzi, prav tako za vse ostale vrste surovega mesa, ce jih iz kaksnih cudnih virov privleces. Se so pa ostanki proizvodnje mesa za clovesko prehrano, je pa vse itak pretestirano po dolgem in pocez.
Moj poje kar veliko svinjine, vkljucno z organi, vcasih tudi kak kos, ki mi je potekel rok trajanja in ima ze rahlo zanimiv vonj. Brez tezav.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2273 : 06 November 2012, 18:25:16
na koliko časa pa daste tablete za razglistenje?

Once you go boxer, you never go back :)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #2274 : 06 November 2012, 18:30:48
Redko. Tu pri nas (DK) veterinarji, no vsaj nas, neradi razglistijo psa, ce nima simptomov okuzbe. Meni se zdi to sicer bedarija, tako da grem na kaksne pol leta k drugemu vetu samo po tablete. Tudi ampul proti zunanjim zajedavcem ne dobiva. Se ni bilo potrebe.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2275 : 06 November 2012, 18:31:16
Imam vprašanje...trenutno hranimo zjutraj z grainfree Acano grasslands (od vseh preizkušeni nam najbolj ustreza), popoldne pa s kuhanim jelenom, zelenjavo, in nekaj oh - najpogosteje ovseni kosmiči, včasih riž,včasih kak makaron...in oljem. Zvečer pa parkrat tedensko dobita jogurt ali skuto s sadjem....vmes pa žvečke, kako sadje...

Namesto olja se drži maščob živalskega izvora - to seveda dobiš v izobilju, če daješ pravo meso in ne le dietnih zrezkov, ki jih mi ljudje hočemo videti v trgovini. Na živali je veliko loja, maščoba in tega psu ni treba obrezati! Če želiš, lahko dodajaš lososovo olje oz. omega 3 kapsule.

Mesa ti ni treba kuhati, razen če je sumljivega izvora.

Je ok, če hranim surovo samo divjačino od nimroda, saj se mi zdi,da govedine ne prenašata najbolje, svinjine pa ne bi dajala?

To, da svinjina ni okej, je mit. Mojadva jesta svinjino surovo že 3 leta, brez težav, bolj mastna kot je, bolj imata rada. Za pse so maščobe super stvar, so dobre za kožo in zlahka jo pretvarjajo v energijo. S svinjino je težava le, če bi dobila divjega prašiča ali meso od sumljivega kmeta, ki ne bi bilo pregledano (v Sloveniji že kar težko). Če kupiš v trgovini ali pri mesarju, brez skrbi.

Zvečer pa parkrat tedensko dobita jogurt ali skuto s sadjem....
Do sedaj sta od surovega dobila samo domačega piščanca. Rada bi, da bi vsaj meso dobila surovo, zjutraj bi zaenkrat ostali briketi, zvečer pa občasno mlečno.

Za mlečne izdelke ti ni treba skrbeti, jaz jih ne dajem, razen občasno kako domačo skuto uporabim za trening, pa kdaj malo domačega mleka za polizat, ampak to res redko. Lahko pa daš 1x na teden surovo celo jajce (je popoln obrok).

Moram pri mesu ravno tako paziti potem na to,da dobita tudi kosti, in vse kot plen, ali mi ni potrebno?
Če daješ meso občasno, se ne sekiraj preveč, če pa bi bilo meso recimo polovica dnevne prehrane, moraš že upoštevati razmerja. Pomembno je razmerje kalcij - fosfor, naj bo tako, kot ga predpisuje veterinarski učbenik. Isto razmerje najdeš tudi na vsaki vreči pasje hrane. Kalcij - fosfor sta v primernem razmerju če analiziraš cel plen, zato se okvirno držimo razmerja 80% mesa, 10% kosti in 10% organov približno v enem tednu. To ne pomeni nič drugega kot to, da ne pretiravat z organi (jetra, ledvice, možgani, priželjc, testisi) in ne pretiravat s kostmi (moji jih dobijo 2-3x tedensko).

Če ne bi dajala več OH pri kuhani hrani, je potem bolje, da grem na Acano,ki vsebuje še malo ovsa? Kako pa jima dam zelenjavo? surovo ali malo pokuham-baje pokuhano bolje prebavljajo?


Mirno vržeš brikete v smeti in mirno ignoriraš ogljikove hidrate. Isto z zelenjavo. Mislim, da predstave o pasji prehrani izhajajo iz naše predstave o človeški uravnoteženi prehrani, ampak to ni isto. Moja 11-letna psica je na surovem brez vseh OH in briketov 3 leta, pred kratkim so ji testirali kri in urin in so bile vse vrednosti popolne, veterinarka se ni mogla načudit njenim zobom. Je pa povedala, da so povišane vrednosti našli pri par psih, ki so jedli ''visokobeljakovinske'' brikete. Če že imaš slabo vest, zelenjavo definitvno razkuhaj, ker psi ne morejo razgraditi celuloze, isto ne morejo razgraditi visokoceluloznih celih žit (kakajo skoraj isto ven). Je treba zelo razkuhati, če že hočemo, da se prebavi, ampak absolutno ni potrebno za zdravo pasjo prehrano.

Je ok, če hranim surovo samo divjačino od nimroda, saj se mi zdi,da govedine ne prenašata najbolje, svinjine pa ne bi dajala? Občasno bi dala še piščanca.

Hrani tisto meso, ki ga ugodno dobiš. Kaj se zgodi z govedino? Si hranila govedino tako, da si v tistem času čisto izključila vse ostale vire hrane (za kakih 10 dni)? Jaz ne bi hranila LE divjačine, če je bolj pusta. Mora biti gor tudi maščoba. Piščanca mojadva dobita občasno, pretežno glave, noge od domačih piščancev mojega strica (pa zadnjič mi je enega celega dal). Piščanec je fajn zaradi mehkih kosti, če imaš manjše pse, ali če še niso navajeni na kosti. Drugače pa se z njim ne obremenjuj, če dobiš drugo meso ceneje.

Ko začneš z več mesom, se lahko zgodi, da bosta psa mehkeje kakala ali driskala, pa kdaj ven izbruhala (npr. če boš dala pretrde kosti več obrokov zapored). Pazi, da začneš z dolgočasnim, pustim mesom, eni morajo celo kožo s piščanca pobrati. Če boš dala na hitro preveč organov, lahko tudi pride do driske, ampak to ni nič bolezenskega, samo pač sistem ni navajen. Mojadva nista imeli nobenih težav, vendar tudi prej nista nikoli imela težav s prebavo (na briketih).

Glede žvečk pa ... ni boljše žvečke od svežega kosa s kostjo ali hrustančastega tkiva. Navsezadnje so žvečke sušeni kosi goltancev, sapnic, penisov, kit, svinjskih ušes in smrčkov - vse to pač hraniš surovo in imajo psi ob vsakem obroku veselico. 



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2276 : 06 November 2012, 18:32:53
na koliko časa pa daste tablete za razglistenje?

Jaz dam 1x letno, toliko  da imam mirno vest. Ampule za zunanje zajedalce le v sezoni klopov.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2277 : 06 November 2012, 18:33:57
... vcasih tudi kak kos, ki mi je potekel rok trajanja in ima ze rahlo zanimiv vonj. Brez tezav.

Been there done that:))) Brez težav.



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2278 : 06 November 2012, 19:23:38
Punce, koliko mesa bi morala dnevno dajati 80 kg težkemu, zmerno aktivnemu psu?
Trenutno mu dajem brikete, pomešane s srno (kuhano, ker surove nekak ne "spravi dol" ???) ali s surovim mletim piščancem (mesa je dnevno cca 700-800 g). Nekaj me mika, da bi začela hraniti samo surovo, povdarek na divjačini in mletemu piščancu. Kaj še zraven (kosti, organi,...), koliko in kolikokrat tedensko? Svinjine mi ne ponujat, ne upam riskirat, ker ima pes ful občutljivo prebavo in mi takoj začne mehko srat, če je malo bolj mastno. :(



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2279 : 06 November 2012, 21:04:32
Takole zgleda srna od Nimroda. Na sliki je 600 g, slikano na tavelikih jedilnih krožnikih, desna slikica spodaj prikazuje vse skupaj v pasji skledi :)

Tole meni zgledajo bolj organi kot pa meso. To se lahko daje vsak dan kot 1 obrok od dveh? Sem danes klicala na Nimrod, pa je rekel naj kar pridem po odrezke, da 10kg bojo že imeli, ni treba nič naročati. Torej če sem ga prav razumela, to ne bo tisti zamrznjen paket, ampak bo kar sveže. Pa rekel je, da je to samo meso. Bomo videli kaj bom dobila :) Cena: 1 EUR/kg   ;D