Surova hrana

irenchy · 1188999

Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2340 : 11 November 2012, 14:53:24
Nox, smrček nima nobenih kosti, samo kožo, maščobo in mišice  ;) . Dobim pa oboje, smrčke in goltance za 0,69€/kg v Panviti  ;) . Včasih dobim za tako ceno tudi še kaj drugega (1x sem dobila svinjske prsnice in rebra, 1x pa svinjske ledvice)  :) . Velikokrat imajo mesnate kosti za tako ceno, ampak jaz kosti res redkokdaj kupim, ker jih dobim veliko zastonj, če pa že pa vzamem piščančje hrbte, ki so nekaj čez 1€/kg. Kunec pa ima tukaj ceno 7€. Ampak vseeno nikoli ne kupim, je preveč drago (za tak denar dobim 10 kg svinjine  ::);)

Ria, jaz sem nadaljevala z surovo. Ampak sem dajala par dni samo tisto hrano, ki jo najbolje prenaša (svinjske goltance). Siva driska bi pa lahko bila zaradi prevelike količine kosti...



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2341 : 11 November 2012, 14:57:36
Ja jz tudi, ker če do zdaj ni blo težav, nevem kaj bi jih zdaj povzročilo? Mogoče divjačina?

No super, sem ravno ugotovila, da je panvita v Kranju, kamor moj ene 2x na mesec nekaj pelje, pa mi bo šel malo nakupit in pogledat, ker je vseeno 30centov ceneje, kot bi jaz dobla goltance  ;D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2342 : 11 November 2012, 15:35:54
Škoda, ker ni te Panvite kaj bližje Ljubljani.

Nox, divjačina do sedaj ni povzročala težav. edino kar je bilo drugače kot prejšnje dni je, da se je prej počasi odtajala v hladilniku,zdaj pa v topli vodi, v kateri je bila cca 5 ur. Ne vem pa,če bi to lahko povzročilo drisko? Razen,če so se razvile kakšne bakterije.

Once you go boxer, you never go back :)


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2343 : 11 November 2012, 16:50:18
Ciao...

Imam eno vprašanje.... mogoče katera ve, če je kje na Primorskem kaka klavnica (Obala)?

Trenutno kombiniram brikete in surovo meso (imam 5 psov, plus fantova 1), skrinjo namenjeno samo mesu za pse, pa se mi še vedno zgodi, da mi kdaj zmanjka mesa (ne dobim ga vedno, ko ga potrebujem). Dobim (kupim) sicer goveje goltance, prepone, divjačino, mesnate kosti, ampak nikoli v takih količinah, kot jih potrebujem. Dnevno bi potrebovala min 5 ali 6 kg mesa.

Ima mogoče kdo kakšno idejo? ;)

Hvala....

V razsekovalnici v Sečovljah načeloma ne dajajo mesa - ravno iz razloga, ker to področje še ni pravno urejeno in nočejo imeti problemov. Navedeno seveda ne pomeni, da se ne splača poskusit žicat, saj boš mogoče imela srečo.

O cenah v klavnici v Postojni smo že govorili - mislim, da je mix organov 1,60 EUR/kg, kože in kosti so zastonj. Nič kaj preveč obetavnega.

Glede na to, da imaš toliko psov, bi ti mogoče prišla v poštev kakšna stara ovca - te se ponavadi prodajajo po 2 EUR/kg. Če rabiš kakšno, ti lahko pomagam, saj je tukaj naokrog ogromno ovc.




Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2344 : 11 November 2012, 17:23:40
edino kar je bilo drugače kot prejšnje dni je, da se je prej počasi odtajala v hladilniku,zdaj pa v topli vodi, v kateri je bila cca 5 ur. Ne vem pa,če bi to lahko povzročilo drisko? Razen,če so se razvile kakšne bakterije.

Če je edino to drugače kot prej je verjetno to povzročilo drisko. Odtajaj tako kot si prej  ;)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2345 : 11 November 2012, 17:25:45
Je samo meni lepo gledat fotke mesa, namenjenega psom?  ;D

Takole trenutno zgleda moja skrinja, ki je namenjena samo mesu za pse. Napolnjena pred 2 dnevi praktično do zadnjega kotička. Trenutno se v nji nahaja precej goltancev, pljuč, požiralnikov, nekaj kosov ovce, precej jagnječjih glav, nekaj divjačine (zelo praktična predvsem za mačke, ker so majhni koščki), mastnih odrezkov in prašičje kože ter malo piščančjih vratov za mačke itd.



Bo še kdo delil sliko svoje skrinje?



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2346 : 11 November 2012, 17:47:32
Waaaa  ;D a pa kar brez pakiranja not date? Meni je sicer butasto te vrečke pa tak, samo ko mam večinoma divjačino pa tak, si ne predstavljam brez, pa mam občutek, da bi se vse skup sprimlo  ;D



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2347 : 11 November 2012, 18:03:44
Vse je v vrečkah, razen tistih stvari po vrhu, ki mi sicer niso šle v skrinjo (so bile vse skupaj v eni vrečki), saj je bila prepolna, zato sem jih zatlačila malo tu, malo tam.

Dostikrat zmrzujem tudi tako, da raztržem večjo vrečko, ki jo položim čez stvari v skrinji in nanjo zložim kose mesa (recimo kakšne dele ovce, polovice glav itd, maščobo). Ko zmrznejo, jih dam v vrečko in jemljem po potrebi - je praktično, vendar vzame veliko prostora, tako da pride v poštev le, ko nimam dosti stvari v skrinji.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2348 : 11 November 2012, 18:18:27
Ja to ni slaba ideja, da tak narediš, jaz imam toliko prostora, bom mogoče kdaj probala :)

Pa še moja skrinja, je napol polna  ;) Slika pa je slaba, ker je tema in nimamo ravno tam luči, kjer je skrinja, je bolj v kot potisnjena  ::)



wayra

  • Gost
Odgovori #2349 : 11 November 2012, 19:38:47
Frišna roba  :), ostalo že v skrinji ampak se ne vidi ker ni v prozornih vrečkah.




Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2350 : 12 November 2012, 08:26:12
Nox, vidim, da nimaš nič ledu - meni se fajn nabira. Najbrž zato, ker praktično vsakodnevno odpiram skrinjo?!

Wayra, dober ulov. Tisto veliko kost bi jaz pustila psu le toliko časa, da pobere dol, kar je še vrednega, potem pa v smeti, saj lomi zobe.

Mastni odrezki so super, predvsem tedaj, ko imaš suhega psa, ki težko vzdržuje primerno telesno težo (dodaš manjši kos k obroku), pa tudi za pozimi.



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2351 : 12 November 2012, 09:02:33
Nox, vidim, da nimaš nič ledu - meni se fajn nabira. Najbrž zato, ker praktično vsakodnevno odpiram skrinjo?!

Nimam še leda, ker je skrinja praktično nova, stara dobre mesec dni  ;D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2352 : 12 November 2012, 18:05:35
Nox, vidim, da nimaš nič ledu - meni se fajn nabira. Najbrž zato, ker praktično vsakodnevno odpiram skrinjo?!

Meni se led nabira samo v enem predalu, v tistem pa imam jetra in že nekje okoli pol leta. Led se začne nabirat, ko je pač neka stvar že kar nekaj časa not. Je pa to vbistvu neka mreža al nekaj takega, taka predala sta mislim da dva, ampak se samo na enem led ne nabira. Ostali predali so pa taki plastični in jih lahko vzameš ven. Vsakič ko se predal sprazni ga tudi sperem in posušim, ker pri nekaterih delih živali kri iz vrečke teče (pri goltancih predvsem, pa tudi pri kurjih glavah, drobovini)  :) . Skrinjo pa večinoma odpiram skoraj vsak dan (včasih vzamem paket za 2 dni)  :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2353 : 13 November 2012, 22:30:59
Jaz odpiram skrinjo minimalno 1x na da, ker mam veliko stvari not, tudi za nas  :)

Mi lahko kdo pove, kako je s kostmi mlade koze, mi bomo zdaj klali, pa me zanima, kako trde so kaj, da vidim, kaj mu lahko dam...

In ena slika, mojega llepotca, zdaj ko je pokril svoje "štrleče" rebre  ::)

(slike so malo boge, pač telefon+mrak)



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #2354 : 16 November 2012, 10:44:32
Nox, lahko bi dala še fotko od prej, da primerjamo.  ;)

Rabi kdo danes (!) kaj divjačine od Nimroda? Sem pozabila odpovedat naročilo od prejšnjega tedna in imam zdej 6 paketov srne v avtu, skrinja pa polna.

Prevzem možen danes v Sežani približno do 15. ure, nato pa v Dolenji vasi pri Senožečah, oziroma popoldne grem tudi mimo Postojne. Po 19. uri lahko tudi v Kopru, če bo še kaj ostalo.




Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2355 : 16 November 2012, 11:24:06
Če se boš zapeljala kaj do LJ, ali poznaš kakšnega, ki se bo, odkupim vse  :)

Once you go boxer, you never go back :)


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2356 : 16 November 2012, 14:03:15
Punce, a organe dajete vsak dan med meso ali večkrat tedensko, ali naredite 1 dan v tednu obrok iz organov?
Jaz sem zadnjič kupila malo več kot pol kg telečjih testisov in mu jih bom dala za probo med ostalo meso, ko naredimo popoln prehod.
Kaj pa kosti? Jaz sem mu 2 dni nazaj dala zjutraj in zvečer normalno velik obrok, vmes pa je dobil telečje kosti za glodat.
Pri nas že ves teden počasi prehajamo na surovo. Brikete sem zmanjšala za polovico in povečala količino mesa (vse surovo), tako da dobi dnevno v dveh obrokih 500 g briketov in cca 1200 g mesa. V nedeljo ali ponedeljek gremo čisto na meso. Moram pa priznati, da tako malo in tako čvrsto pa že ni kakal, odkar ga imam... :o



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2357 : 16 November 2012, 15:01:05
Sem iskala in iskala, pa nimam nobene primerne slike :-\ sem bolj pozabljiva, tej pa ponavadi fotaaparat pozabim, pa večinoma ima taširoko oprsnico gor, ki rebre tako pokrije skoraj v celoti... Pač vse rebre so se mu vidle že na daleč, res prav ko si po njih podrsal so ble take vdolbinice vmes med njimi... Pa spredaj prsa in noge, vse je blo tako drobno (kar za to pasmo nikakor ni značino), saj vmes se je kdaj poredil, če je dobil kake OH zraven (riž, testenine) vendar zelo redko, no ali pa če je pojedel veeeliko briketov, pol sva imela pa veselico s kakanjem :-\.

Joooj, Marjeta škoda, da si čisto na drugem koncu Slo, jaz sem pa ravno pozabila naročit, pa vedno ko naročim, nikoli nimajo srne, jaz bi pa zdaj rada srno probala 1x..

Gosch: Jaz dajem cca. 1x na teden organe, pač tudi odvisno koliko mu dam, 1x pol vranice, drugič se kakih odrezkov drži malo jeter, pa kar tisto dam, zdaj mu bom ravno ledvičke malo dala..Kosti dam 1x do 2x na teden, spet odvisno koliko, ponavadi mu dam celega zajca kar (imamo zelo male zajčke :)) ali pa kako svinjsko kost, goveje še sploh nisem nikoli (razen toliko, da je mozek ven pojedel), telečje pa redno, če ravno imam kaj..



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2358 : 16 November 2012, 19:40:34
Naš prvi Nimrodov paket - jelen. Kar vredu meso, ca. 2kg loja in malo kože. Sem se pa kar namučila da sem ločila kose.


Današnja večerja - jeleček. Ko sem ga prvič dala moji Hebi ga je kar ven plunila. Sem jo komaj prepričala da ga je pojedla. Sem dala malo piščanca zraven, pa je šlo. Po treh dneh je samega z užitkom! Očitno se je morala navaditi na novo meso  :P


Pa še moja skrinja. Sicer hladilniški zmrzovalnik, ampak 10kg mesa sem pa spravila not  ;D



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2359 : 16 November 2012, 21:09:37
Organe dam navadno poleg kosti, včasih poleg mišic. Redkokdaj dobi tudi kot samostojen obrok, malo manjšo količino, pa ni nobenih problemov. Nikoli pa ne dajem cel dan organov, takrat bi pa bila driska  ;)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2360 : 19 November 2012, 23:52:03
Punce, a organe dajete vsak dan med meso ali večkrat tedensko, ali naredite 1 dan v tednu obrok iz organov?
Jaz sem zadnjič kupila malo več kot pol kg telečjih testisov in mu jih bom dala za probo med ostalo meso, ko naredimo popoln prehod.
Kaj pa kosti? Jaz sem mu 2 dni nazaj dala zjutraj in zvečer normalno velik obrok, vmes pa je dobil telečje kosti za glodat.
Pri nas že ves teden počasi prehajamo na surovo. Brikete sem zmanjšala za polovico in povečala količino mesa (vse surovo), tako da dobi dnevno v dveh obrokih 500 g briketov in cca 1200 g mesa. V nedeljo ali ponedeljek gremo čisto na meso. Moram pa priznati, da tako malo in tako čvrsto pa že ni kakal, odkar ga imam... :o

Organe dajem tako,da pride v tistem dnevu rezina nekega mesa in kos npr. jeter ali ledvic - tako da čez cel dan ne jedo le jeter. Ravno pred kratkim sta dobila jetra domačega piščanca (majhna) in vsak pol vrata in še majhno rezino nekega mesa, ravno toliko, da se je izšlo za njuno težo. Je pa zanimivo, da je vrat domačega piščanca dolg 15 cm in ima gor debelo čvrsto kožo... Ne kot trgovinski vratovi, ki še 10cm niso dolgi in so brez kože:)

Srečno pri prehodu! Pazi edino pri kosteh, da na začetku ne bi bile pretrde, prevelike ali enostavno preveč hkrati. To bi lahko eventuelno sprožilo bruhanje, če pes še ni navajen. Jaz sem se na začetku enkrat uštela, ko sem dobila telečje kosti zastonj. In sta jedla vsak večer, tri dni zapored, kar je bilo seveda preveč in je psica bruhnila ven nekaj kosti (meso je seveda zadržala, selektivno bruhanje:))




Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2361 : 19 November 2012, 23:56:40
In ena slika, mojega llepotca, zdaj ko je pokril svoje "štrleče" rebre  ::)


Super Nox! Od naših prijateljev pudlček se je na briketih dobesedno stradal, zelo malo pojedel, bil čisto suh. Hecali so se, da se samoregulira, ker če je pojedel malo več briketov, je bruhnil. Surovo pa je brez problemov in vzdržuje višjo težo .



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2362 : 20 November 2012, 08:22:08
Evo,da se malo javimo...Smo na surovem z dodatki  ;D 95% surovo, ostalo so še dodatki, za katere se mi zidi,da je ok,da jih imata. Kakec tako čvrst,kot še nikoli, tudi kakata manj ;D ;D Zanima me, zakaj se odkar sta na surovem, več paseta? Mi ne uspe ugotoviti, ali samo oblizujeta travo, ali jo dejansko jesta?

Meni dela probleme še tehtanje hrane. Recimo,če imam mesnata rebra. Kako potem upoštevam koliko je kosti. Malo se lovim še količinsko,ker si ne znam predstavljat, koliko je 10% kosti ali organov na teden. Kako izračunate količino kosti?

Trenutno še imamo Grizzly oil,potem bi mogoče prešla na omega 3 tablete. Koliko ji daste na dan psu težkemu cca 30 kg?

Nox je pa pravi lepotec :-*

Once you go boxer, you never go back :)


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #2363 : 20 November 2012, 08:50:36
Nox,

kosti mlade koze so ok ;). Preverjeno pri mojih ;).

Marjeta_, hvala za nasvete... do ovc imam ''poseben'' odnos, zato se za tako varianto težko odločim. So pa vsi nasveti zelooo dobrodošli ;).



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #2364 : 20 November 2012, 13:22:35
Ria, saj si zračunaj kolk je % kosti in ogranov, jaz ponavadi hranim na 10 dni, ker mi je lažje, hranim pa 900g (približno) in pol je to 10%=90g kosti in organov, kar je malo, jaz dam kosti malo več, oz. vse kombiniram z mesom, samo na koncu mi pride taka številka ven, pač gledam na to ;D, meni je tako najlažje :)
Noxi zdaj je bolj kot ne jelena, pa zajčka in pa cca. 1x do 2x tednesko dobi prsnico od piščančjih prsi in pa kožo (jap jema veliko piščanca :D).. Danes imam za klikat kuhano govedino iz juhe, ker mi jo je škoda vstran vrečt, je pa iz juhe, ki je minimalno osoljena...

Je pa Nox tudi veliko trave, kar mi ni všeč, sploh ker pol ko kaka, se mu včasih kakšna trava iz riti obesi ali pa celo celi drek visi na travi pa ima včasih težave.. Če ima kdo kak nasvet, da zmanjšat to travo, prosim... Ga pa vedno ko vidim, da jo je, ustavim in preusmerim pozornost :)



GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2365 : 20 November 2012, 15:21:55
Ria, saj si zračunaj kolk je % kosti in ogranov, jaz ponavadi hranim na 10 dni, ker mi je lažje, hranim pa 900g (približno) in pol je to 10%=90g kosti in organov, kar je malo, jaz dam kosti malo več, oz. vse kombiniram z mesom, samo na koncu mi pride taka številka ven, pač gledam na to ;D, meni je tako najlažje :)

Jaz pa sem si zračunala tako - moj pes rabi dnevno cca 1700 g hrane. Mesečno znese ta količina 51 kg, kar pomeni, da je 10% 5,1 kg na mesec. Če delim to količino s 4 (tedni), znese tedensko 1,275 kg, kar pomeni, da bi mu naj dajala to količino kosti in organov.
Kolk vidim prve rezultate, bomo kosti dajali manj, kot je "predpisano", ker mi od nedelje, ko smo naredili popoln prehod na surovo, pes hodi na potrebo 1x ali max. 2x dnevno, kakec pa je  :o :o... Ne bi ravno rada, da mi ga zapre... :-\



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #2366 : 20 November 2012, 17:35:09
Zanima me, zakaj se odkar sta na surovem, več paseta? Mi ne uspe ugotoviti, ali samo oblizujeta travo, ali jo dejansko jesta? 

Jaz sem pri moji tudi opazila, da se ful pase. Potem je to preraslo v dobesedno žretje trave, pojedla je je toliko, da ni mogla kakat in se je nevemkako dolgo mantrala pa ni šlo in si ga je potem z zobmi morala ven vlečt  :-X . Potem sem malo raziskovala kaj bi lahko bil vzrok pa sem našla, da je vzrok lahko, da si pes želodec čisti in da bo bruhal (ampak moja ni nikoli bruhala po tem) ali pa pomanjkanje vlaknin. Začela sem ji dodajati zelenjavo (baje naj bi pomagale tudi alge), nekje 10-15% prehrane in nekje 5-10% žitaric in se je zelo izboljšalo. Sicer malo se še pase, ampak to je itak normalno ampak res res redko se pa tako nežre trave, da ne more kakat (po spremembi prehrane se je to zgodilo mogoče 2x)  ;)

Če jesta travo boš ugotovila tako, da se bo pojavil kakec poln trave (oz. skoraj sama trava) in pes ne bo moral kakat. Potem spremeni prehrano tako kot jaz, pa boš videla če se bo stanje izboljšalo ;) . Sicer moje mnjenje je, da pes rabi samo meso, kosti in organe, ampak nekateri rabijo zraven tudi zelenjavo in mogoče žita ;) . Dokler ti kakata normalno jaz ne bi spreminjala prehrane bi ostala na isti kot sedaj, itak je normalno če pes kaj trave poje ;)

Meni dela probleme še tehtanje hrane. Recimo,če imam mesnata rebra. Kako potem upoštevam koliko je kosti. Malo se lovim še količinsko,ker si ne znam predstavljat, koliko je 10% kosti ali organov na teden. Kako izračunate količino kosti?

Vem, da je Taar 1x pripopala en link od ene spletne strani kjer procentualno piše koliko je mesa, koliko kosti ipd. Ne vem točno več kakšna je ta spletna stran, mogoče Taar ve? Spomnim se samo za piščančje hrbte (45%) in piščančje vratove (75%) pa za piščančja prsa (10%). Jaz drugače kosti nekako približno ocenim ;)

Dajem pa malo več kosti kot je predpisano. Navadno dobi nekje 12-13% skozi 1 mesec. Jaz bi rekla, da je OK če pes dobiva nekje 10-15% kosti, več ravno ne, čeprav nekaterim tako paše. Na eni spletki sem opazila razmerje 70-20-5-5, torej 20% kosti, ampak to je za moje pojme malo preveč ;)






GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2367 : 21 November 2012, 21:42:23
Imam dve miceni težavici... :-\
Odkar smo na surovem, mi je pes že 2x bruhal, prvič v ponedeljek na popoldanskem sprehodu, kar mi je po eni strani razumljivo, ker ni hotel zjutraj jesti (se je že nekajkrat zgodilo, da je bruhal, ker je imel prazen želodec), drugič pa danes ponoči. Izbruhal je nekaj koščkov mesa in gosto tekočino. Dala sem mu Ranital, zjutraj je normalno in z veseljem pojedel obrok. Naj še povem, da je včeraj dobil kosti za glodat. Je mogoče, da mu je bilo vsega malo preveč? ???
Naslednja težava - pes mi je lačen... ::) Dnevno dobi 1700-1800 g mesa in danes je, ko sva prišla s popoldanskega sprehoda (okoli 13.00, s tem da je okoli 9.00 pojedel nekje 750 g mesa) pes hodil za mano in fehtaril, kar že ni naredil par mesecev. Nasula sem mu 150 g briketov in jih je pojedel kot za stavo. :o Kakec je zaenkrat super - majhen, trd, nesmrdeč. Glede na to, da je imel včeraj kosti, je danes zjutraj sral bobeke kot kakšna srnica. ;D Bi mu povečala obroke, ali pustim tako kot je?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2368 : 21 November 2012, 22:30:18
Trava je alkalna in si psi s tem "mirijo" želodec. Stvar je v prehrani, ki ni optimalna za psa (če je večje količine kot normalno). Bo treba malo spremeniti, dodati še kaj poleg mesa, mogoče drugačna razmerja, količina, drugo vrsto.
Pri nas pomaga tudi jogurt, kadar ima epizodo žretja...Ampak, moja ni na surovem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #2369 : 21 November 2012, 22:54:59
kosti mlade koze so ok ;). Preverjeno pri mojih ;).

Jazsem pa enkrat dobila zastonj spodnji del ovčjih nog, golen. Zelo koščeno, moja šeltija sta jih glodala, nista pa jih mogla zgristi. Ampak to sem samo enkrat sprobala, mogoče je bila večja ovca, mogoče imajo te živali, ki se pasejo, bolj trdne kosti? Načeloma pa so kozje kosti verjetno kar mehke, sploh rebra, hrbet, vrat, ramena.